Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

+18
Sleeping Beauty
Naky
Troja
Milla
Mimi
Lollipop
Samanta
Marooned
Aynnah
ivonka
Boni
Veca
Zvončica
Khallu
Evita
Femme
Mila
Shade
22 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od mirka Sre Mar 11, 2015 5:55 pm

VJerujem. Nisam dobila dokaz nikada.
Slobodna volja je data ljudima da sami odluče šta će i kako će.
Moje mišljenje...
mirka
mirka
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1016
Pridružila/o se : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Troja Čet Mar 12, 2015 2:07 am

A da li misliš da bog i nije samo oličenje dobra, obzirom na postojanje ružnih stvari u životu?
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od mirka Čet Mar 12, 2015 7:19 am

ajd evo rećemo da nisi neka dokona baba koja samo izmišlja u hodu ove gluposti što pišeš u zadnje vrijeme da bi mi ovdje imali na šta da se primamo. ajd rećemo da je sve što pišeš ono što osjećaš i misliš. ajd evo iako sam se trudila da se ne primam, sad sam se primila (ko pelcer, ajd rećemo)

šta je ružna stvar u životu? tvoja nova bora od jutros ili nožem ubijena žena od 22 godine pred rođenim djetetom koju danas treba da sahranimo. ili je isto na skali ružnoće? ili je tvoja bora malo prevagnula?
baš lijepo za nju, jel da? nikad neće tvoje muke spoznati kojima te bog iskušava. koje samo za tebe smišlja. buuuhuuu, troja ima 50 il kolko već godina i ogledalce spomenulo neku drugu najljepšu... buhuuu, troja ima nulu od volje i karaktera pa ne može da baci cigare. alo, ba, jel ti misliš da bog postoji samo da bi ti s njim mogla da se nagađaš i testiraš ga oko takve gluposti kao što je pušenje. ja ne znam ko te zajebo oko ugovora o vječnoj mladosti i ljepoti al on nije.
mirka
mirka
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1016
Pridružila/o se : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od mirka Čet Mar 12, 2015 7:27 am

i nije bila božija volja da ovo sve pošaljem, već lično moja odluka iako sam svjesna da nije u redu. slobodna volja, znači slobodno prestani da pušiš. moraš malo da stisneš i istrpiš ali ako hoćeš-možeš. ja ne mogu. znam da nije u redu, ali ne mogu. još.
isto tako je taj manijak odlučio sam svjesno da ubije ženu. jednom je možda i moglo da bude slučajno, nenamjerno, ali 6 puta da bodeš nekoga to je već namjera. dok te dijete gleda rođeno. mogao je da stane ali nije. nije božija ruka uzela nož već njegova.

ali kome ja objašnjavam svoje gledište?
mirka
mirka
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1016
Pridružila/o se : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Troja Čet Mar 12, 2015 1:33 pm

Ja ne vjerujem da postoji slobodna volja. Ja vjerujem da pušim jer bog tako hoće i kada sam prestajala da pušim uspijevala sam to samo jer je to bila njegova volja. On odlučuje o svakom našem koraku u životu. Mi smo više kao neki roboti sa osjećanjima i mislima koje nam on daje i ranjivim tijelima, nego ono što smo mislili da smo kad smo bili mladji.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Maja Čet Mar 12, 2015 9:37 pm

Ljudi smo stvoreni po božjem liku. Tu nije mišljen fizični izgled! Znači svi mi smo mali delići boga, što znači mi smo bogovi. Što opet znači da je naša volja božja volja. To što dopuštamo mi, to isto dopušta bog. Na ovom svetu smo zato, da možemo pomoću slobodne volje da izkusimo život. Šta biramo da izkusimo to i dobijemo. Ako tražimo lepu stranu života dobijamo lepo izkustvo, ako smo namćorasti i gledamo samo crno isto tako to i dobijamo u životu. Zašto kriviti boga za nešto što smo sami privukli u svoj život? Naravno dešavaju se tragedije, kao ta o kojoj piše Mirka. Svako odgovara za svoje postupke i to u kom pravcu mu ide život ali ponekad nam životni put pređe neki poremećeni um na čije postupke nemamo uticaja.
Šta je bio Hitler? Da nisu ljudske mase mislile kao on i dozvolile silna grozodejstva holokavsta drugog svetskog rata ne bi bilo. Hitler kao jedinka ne bi uspeo, imao je narod iza sebe. Gde je tu bog? Pa bio je tamo ali je dozvolio da ljudi žive svoje lične odluke. To je slobodna volja, koja nam je bogom data.
Ko kuca, otvoriće mu se, ko traži dobiće - e to je molitva i želja kao i naša odluka da nešto promenimo u svom životu kojim nismo zadovoljni.

Moje mišljenje, na variaciju teme.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Veca Čet Mar 12, 2015 9:54 pm

Ne vjerujem u boga, ja sam od onoh nevjernih - dok se sama ne uvjerim, možeš mi pričati koliko hoćeš, uzalud. A prava vjera kaže ne pitaj, ne istražuj, vjeruj...
Vjerujem u slobodnu volju, u izbor i u onu: "svako je kovač svoje sreće", pomalo vjerujem u sudbinu, ali možda svojim izborima utičemo bar malo na to kakva će ona biti, ne znam. Ne razmišljam mnogo o tome, nastojim da sebi uredim život onako kako mislim da treba, da se koliko-toliko lijepo osjećam u njemu...












Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Troja Pet Mar 13, 2015 2:20 pm

Ja vjerujem da sam dobila više nego dovoljno dokaza da bog postoji, ali ne vjerujem u slobodnu volju, niti da je bog toliko dobar koliko ga crkva želi prikazati. Da nema slobodne volje dokaz mi je što ne mogu prestati pušiti ma koliko to željela i još mnogo štošta.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Bog-verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Troja Pet Mar 13, 2015 4:52 pm

Priznajem da ne mogu da se složim sa velikim vjernicima koji misle da je bog izvor samo dobra na ovoj planeti, a sve što je loše pripisuju Satani. Neću ni spominjati koliko ne vjerujem da su ljudi nekada živjeli stotinama godina, da ćemo se nakon smrti sresti sa voljenim osobama i šta sve ne!

U božije postojanje vjerujem, ali mislim da je bog stvorio i dobro i zlo.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od mirka Pet Mar 13, 2015 8:31 pm

Evo,želim i ja da smršam 30kg,al očigledno i evidentno više želim da jedem kad god i šta god hoću, pa iz TOG razloga ne mršam. Znači slobodno mogu da odaberem, al eto, biram ono što mi je lakše. Za uspjeh je potrebno i malo odricanja i volje. Ne bih rekla da je bilo koga Bog stvorio da leži i mekeće kako mu on ne da ustati a da sam i ne pokušava da mrdne dupetom nego eto leži i "želi". Da se tako slikovito i jednostavno izrazim.

Tolko o tome
mirka
mirka
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1016
Pridružila/o se : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Troja Sub Mar 14, 2015 4:31 pm

Probala sam sve postojeće metode da prestanem pušiti, od hipnotizera do nikotinskih žvaka, tableta, elektronske cigarete, da prepušim do povraćanja ne bi li mi se zgadilo, knjige koja obećava 90% uspjeha u liječenju i nisam uspjela. Zaista želim prestati pušiti već godinama, a ne mogu - znači nema slobodne volje, niti naš mozak upravlja našim akcijama. Toliko o tome.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? - Page 4 Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu