Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

+18
Sleeping Beauty
Naky
Troja
Milla
Mimi
Lollipop
Samanta
Marooned
Aynnah
ivonka
Boni
Veca
Zvončica
Khallu
Evita
Femme
Mila
Shade
22 posters

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Shade Uto Dec 07, 2010 1:17 pm




Pitanje je jasno.
Oni koji veruju neka pojasne način na koji veruju, u šta veruju.
Oni koji ne veruju, neka objasne zašto ne veruju i odakle ste stvorila potreba
'stvaranja boga' kod ljudi?


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Mila Pon Jan 17, 2011 3:57 am




Vera je moć čovekove duše i samo on zna da li je verujući. Ni za koga ne možemo tvrditi, čak ni za vrhovnog u Crkvenog hijerarhiji da je zaista vernik.

Verujem jer osećam. Nemam objašnjenje ali, ko bi objasnio Božiju moć i da li je potrebno više od toga.

Mila
Mila
Početnik
Početnik

Ženski Broj poruka : 14
Pridružila/o se : 16.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Femme Čet Feb 03, 2011 11:26 pm




Da. Iskonska potreba čoveka je da veruje u nešto.

Verujem jer osećam. Nemam objašnjenje ali, ko bi objasnio Božiju moć i da li je potrebno više od toga.
Da, ovo jeste ključna stvar u vezi sa religijom, za razliku od nauke, koja za cilj ima objašnjenje prirodnih pojava i dolazi do saznanja metodama dedukcije, religija nam nudi objašnjenje natprirodnih pojava - verom i intuicijom.


Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Evita Sre Mar 02, 2011 5:17 pm

ne verujem u boga. nisam vernik. agnostik sam , ne mogu da shvatim postojanje boga verujem samo ono sta vidim
Evita
Evita
Napreduje
Napreduje

Ženski Broj poruka : 589
Pridružila/o se : 28.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Khallu Sre Mar 02, 2011 8:12 pm

Evita,a kako objasnjavas ono sto vidis?nas zivot,svet,vazduh koji disemo?
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Evita Čet Mar 03, 2011 11:55 pm

ne znam kako da objasnim.nemam osecaj za to.tu smo i to je to.visa fizika sto kazu neki, matematika za mene.nas mozak koristimo samo 10 do 30%, i, zato je ljudima lakse da veruju , ne znaju da objasne. :)
Evita
Evita
Napreduje
Napreduje

Ženski Broj poruka : 589
Pridružila/o se : 28.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Zvončica Sub Maj 07, 2011 5:29 pm

Verujem u Boga kao neku vrstu energije koja je svuda oko nas i u nama. Ne verujem u sve ono što verske institucije promovišu. Boga shvatam na svoj način.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Veca Sub Maj 07, 2011 6:17 pm

ne vjerujem, odrastanje i obrazovanje u komunizmu je učinilo svoje...
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Boni Sub Maj 07, 2011 7:11 pm

Mila ::
Verujem jer osećam. Nemam objašnjenje ali, ko bi objasnio Božiju moć i da li je potrebno više od toga.

Potpisujem!
Verujem u Boga,verujem u nesto vise!
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od ivonka Ned Maj 08, 2011 9:26 am

Rocket Queen ::Verujem u Boga kao neku vrstu energije koja je svuda oko nas i u nama. Ne verujem u sve ono što verske institucije promovišu. Boga shvatam na svoj način.

Potpuno isto.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Aynnah Pon Maj 23, 2011 12:06 pm

Vjerujem u Boga!Od malih nogu sam podučavana vjeri i postojanju Boga.Nikada nisam posumnjala u Njegovo postojanje,niti sam bez obzira na mnoge teške situacije koje su me zadesile u životu izgubila vjeru u Njega.Postoji ona narodna poslovica koja kaže : ''Bog vidi i dobra i zla djela,ali ne žuri.''Vjera čini bitan dio mog života,pomaže mi.Pruža mi utočište u teškim situacijama,mir i zadovoljstvo.

Aynnah
Uvaženi član
Uvaženi član

Ženski Broj poruka : 4911
Pridružila/o se : 24.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Zvončica Ned Avg 28, 2011 2:39 am

POSTOJI LI BOG, LAVE?!

Grof Rajevski upita Tolstoja:
“Lave Nikolajeviču, kako da znam da postoji Bog?”

Tolstoj uzvrati: “Sergeje Rajevski, ti si naučnik
i gledao si kroz mikroskop?”

“Da” – reče grof.

Tolstoj: “Jesi li se ikada zapitao
zna li onaj mikrob, da li ti postojiš?!”
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Marooned Pet Sep 02, 2011 5:35 pm

Ne verujem u njegovo postojanje.U ime boga su se vodili mnogi ratovi,zbog slepe vere....a tek su posebna prica popovi,kaludjeri,monasi....Ne,hvala.
Marooned
Marooned
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 237
Pridružila/o se : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Zvončica Pet Sep 02, 2011 9:36 pm

Bog nema nikakve veze sa tim ratovima, jer je on korišćen samo kao izgovor za ljudsku zlobu, agresivnost i pohlepu.

Kao što je Gandi rekao-Bog nema religiju.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Marooned Ned Sep 04, 2011 1:58 pm

Slazem se,to sam i htela da kazem."Religija je opijum za narod" pa odatle i ratovi.Do sad niko nije dokazao postojanje "Uzvisenog",religija po meni ima svrhu da kontrolise narod u smislu morala.
Marooned
Marooned
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 237
Pridružila/o se : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Zvončica Čet Sep 15, 2011 2:10 am

Boga nema samo za onoga ko Ga ne traži. Traži Ga, i On će ti se javiti.

Boga je teško spoznati, ali to ne znači da ga nema,
nego je to znak Njegove veličanstvenosti, a naše slabosti.

Lav Tolstoj
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Samanta Čet Sep 15, 2011 2:59 pm

Ljudima je potrebno da veruju u nesto i realnije izgleda kada ste u kolektivnom ludilu. Lakse je se nositi sa zivotnim problemima. Inace naucnici, svakim danom dokazuju da bog ne postoji, ali ni oni ne mogu da tvrde za sigurno. Ranije su se mnoge stvari pripisivale bogu, a kasnije su naucnici objasnili to. Crkva ce vremenom morati da menjaju svoju pricu (kao sto upravo cine) i prilagodjavaju je, pa ce doci i do sakrivanja i prepravljanja pojedinih stvari vezanih za boga i crkvu. Poznato je,da je crkva ubijala mnoge pametne i ucene ljude u proslosti, doprinoseci tako sporijem razvitku covecanstva.Da je do njih, ni zdravstvo i lecenje ljudi ne bi se razvilo kao sto se razvilo. Crkvi (kao instituciji) napredak civilizacije jednostavno ne odgovara.
Zar ne biste voleli, bar jednom, da Vam neko jednostavno pokaze dokaz koji potvrdjuje Bozije postojanje? Bez uvrtanja ruku. Bez izjava kao što su: „Ti jednostavno moraš da veruješ.“ Vera ne bi bila vera već nauka - da je postojanje "Boga" naučno dokazano, a svaka religija je loša jer je samo istina dobra. Sva logika koja navodno ukazuje na postojanje boga, obara se pitanjem "ko je stvorio boga?" Vecina ljudi slepo sledi neku veru,bez ubedjenja, nego samo zbog toga sto mu to roditelji rade. Hriscanin sledi hriscanstvo jer mu je otac hriscanin.Hindus sledi hinduizam, zato sto mu je otac hindus. Isto tako i muslimani.Dok,ateista razmislja,veruje u sebe,jer nije rodjen sa verom u boga, vec su pokusali tome da ga nauce "kako se veruje".Ateista veruje u nauku i smatra nauku toliko naprednom, da zbog toga, veru i svete knjige smatra besmislenim.I sta reci novo, na tolike diskusije o postojanju Boga?Neka ravnoteza postoji i svako ima pravo da izabere u sta ce da veruje!


Samanta
Samanta
Iskusni član
Iskusni član

Ženski Broj poruka : 994
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Zvončica Čet Sep 15, 2011 3:19 pm

A šta kažeš na to da su se neke osobe koje su završile prirodne fakultete, kao što je recimo fizika, zamonašile?
I ja verujem u nauku, ali činjenica je da nauka ne može mnoge stvari da objasni.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Samanta Čet Sep 15, 2011 3:40 pm

Zamonasile jer su se razocarale u zivot iz nekog svog licnog razloga i predpostavljam da nisu bili doboljno snazni i hrabri da nastave dalje.Mislis da sada ne pate za istim iako su monasi?
Samanta
Samanta
Iskusni član
Iskusni član

Ženski Broj poruka : 994
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Zvončica Čet Sep 15, 2011 4:58 pm

Ne verujem da se neko tek tako odlučuje na taj korak. Neke osobe su jednostavno predodređene za to. Imam kolegu za kog mislim da je pogrešio fakultet, jer je jako pobožan. Ali i pre nego što sam saznala taj podatak, izgledao mi je asketski, govor mu je bio tako blag i umirujući, a lice produhovljeno. Čovek se mora roditi s tim, ne može svako da krene tim putem samo zato što se razočarao. I naprotiv, za mene je velika hrabrost odreći se zemaljskih zadovoljstava i posvetiti se duhovnom životu.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Samanta Čet Sep 15, 2011 5:18 pm

Nije se sigurno rodio sa verom u boga, vec je tako vaspitavan.A, svako bira svoj put, kasnije u zivotu,pa tako i on.
Samanta
Samanta
Iskusni član
Iskusni član

Ženski Broj poruka : 994
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Zvončica Čet Sep 15, 2011 5:30 pm

I druge osobe su vaspitavane da veruju u Boga i hvale se kako su pobožne, ali njihovo ponašanje pokazuje da nije baš tako. Opet pričam iz iskustva, jer sam viđala i takve ljude.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Samanta Čet Sep 15, 2011 8:45 pm

Danas je moderno biti pobozan.Za vreme Tita nisu smeli ni svecu da upale, svi su bili veliki komunisti,a od tada svi postadose veliki vernici, pa su kupili cak i stolice u crkvama da im se samo ime upise na mesinganoj plocici da narod vidi, koliki su to vernici,a slave slave sa muzikom i po kafanama.
Ma svako ima svoje licno pravo da veruje u sta zeli, pa tako i ovi novopeceni poboznici.
Samanta
Samanta
Iskusni član
Iskusni član

Ženski Broj poruka : 994
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Zvončica Čet Sep 15, 2011 8:52 pm

Samanta ::Danas je moderno biti pobozan.Za vreme Tita nisu smeli ni svecu da upale, svi su bili veliki komunisti,a od tada svi postadose veliki vernici.

Složila bih se s ovom izjavom. Naš narod je takav pa se lako odriče vere i tradicije. Zbog takvih zabrana baš i nemam neko pozitivno mišljenje o Titu.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Lollipop Čet Sep 15, 2011 9:07 pm

Rocket Queen ::...Čovek se mora roditi s tim, ne može svako da krene tim putem samo zato što se razočarao. I naprotiv, za mene je velika hrabrost odreći se zemaljskih zadovoljstava i posvetiti se duhovnom životu.
slozila bih se sa Queen,moraju se ljudi roditi takvi.Meni strasno ide na zivce, sto sam neke ljude do neki dan gledala kako se opijaju,puse, drogiraju,psuju na sav glas,i koji preko noci puste bradu i skrate hlace, i onda mi neka predavanja o vjeri drze,kao da nikad nisu bili losi.A ljudi koji se rode takvi,oni se jednostavno i duhom i tijelom posvete i Bogu i vjeri,nista na silu, nista za pare
Lollipop
Lollipop
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3149
Pridružila/o se : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Bog - verujemo li u njegovo postojanje? Empty Re: Bog - verujemo li u njegovo postojanje?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 4 1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu