Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Zdravlje žene - Page 2 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Zdravlje žene - Page 2 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Zdravlje žene

+4
Zvončica
Shade
Veca
Khallu
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Paloma Blanca Sre Nov 27, 2013 12:11 am

Troja, to pricas o mamografiji? Od cega si se onesvestila?
Paloma Blanca
Paloma Blanca
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1324
Pridružila/o se : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Troja Sre Nov 27, 2013 12:59 pm

Pa draga Paloma od toga kako su me tretirali kao komad mesa. Pretpostavljam da je mamografija jednostavnija za žene sa velikim grudima, samo ih polože i pritisnu. Kada je ova počela da čupa moje grudi kao da hoće da ih iščupa, pa onda baš stisnula odozgo jednostavno mi je pozlilo i izgubila sam svijest, što od bola, što od šoka. Ja sam mislila da je to nešto jednostavno kao rentgen snimak.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Zdravlje zene

Počalji od Paloma Blanca Sre Nov 27, 2013 1:21 pm

To da, jesi u pravu. Stvarno si imala neprijatno iskustvo.
Ponekad su vrlo grube sestre dok pripremaju, pa to cini neprijatnijim samo snimanje.
Ali nemoj da odustajes od preventive, radi bar UZ dojke.
Paloma Blanca
Paloma Blanca
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1324
Pridružila/o se : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Troja Sub Nov 30, 2013 1:52 pm

Juče kad sam došla kući s posla dočekalo me izrazito neprijatno iznenadjenje. Dobila sam obavještenje da je snimak grudi ispao nejasan, te me pozivaju na novo snimanje sledeće srijede. Da ti se život smuči! Ne znam da li da idem uopšte. Ne ide mi se i za sada razmišljam da jednostavno otkažem. Razmišljam kako su moje bake živjele po preko osamdeset godina, a da nikad nisu išle na takve preglede, pa ne vidim što i ja ne bih mogla tako.

Kažu da se to desi u dva posto slučajeva. Kakav baksuz!
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Veca Sub Nov 30, 2013 2:29 pm

Troja, otiđi na UZ dojke, to nije ni bolno ni teško, a pokazaće ako nešto nije u redu. Nemoj da odustaješ od pregleda, od redovnih kontrola nam zavise životi.












Zdravlje žene - Page 2 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Troja Sub Nov 30, 2013 10:40 pm

Hvala na savjetu Veco. Svi me nagovaraju da idem, a ja se ne usudjujem ni razmišljati o ovom pregledu. Ko zna šta ću na kraju uraditi, ali mi je stvarno muka od ovoga. U svakom slučaju velika hvala na podršci.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Maja Uto Dec 03, 2013 11:09 am

Troja idi na pregled. Stisni zube zbog neprijatnosti i bola. U pravu si, naše bake su živele bez tih kontrola in slično ali ne zaboravi da su imale drugačiji način života i ishrane, nije bilo toliko stresa, ne toliko veštačke i gensko modifikovane hrane (iako je izbegavamo ne možemo je u potpunosti zaobići).
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Troja Uto Dec 03, 2013 2:10 pm

Hvala na savjetu Majo. Mislim da cu ipak otici. Pokusacu ih upozoriti sta se desilo prosli put i zamoliti da budu malo pazljiviji ako mogu.

Moj ujak kaze da se ne treba disati dok vrse snimanje. Meni to niko nije rekao. On misli da su mi zbog toga nejasni snimci. Je li istina da se ne treba disati? Zna li neko?
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Veca Sre Dec 04, 2013 3:27 pm

Mislim da disanje nema veze s tim. Ne sjećam se da sam ikada prekidala disanje na mamografiji.












Zdravlje žene - Page 2 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Troja Sre Dec 04, 2013 8:55 pm

Hvala na savjetu Veco. Zdravlje žene - Page 2 184876271  Pitala sam za svaki slucaj i zenu koja je snimala i ona je rekla, posto mi prvi snimak nije uspio, da trebam zaustaviti dah. Inace, morala sam ponoviti dva od cetiri snimka, oba lijeve dojke. Bilo je vrlo neugodno, po meni previse pritiscu rentgen aparatom, nekoliko puta sam bas jauknula, ali se nisam onesvjestila. Valjda sam ovaj put znala sta da ocekujem, a i bila su samo dva snimka.

Sto je najljepse na licu mjesta su provjerili kvalitet snimka i potvrdili mi da je ovaj put sve u redu, te necu morati vise ponavljati snimanje. Ne znam zasto to nisu uradili i prosli put, pa da odmah ponovim snimke koji nisu uspjeli. U svakom slucaju ovaj put je i moj suprug bio sa mnom, pa mislim da mi je i to dalo hrabrosti da se suocim sa ovim teskim pregledom.

Majka mi je rekla da ima i mnogo gorih pregleda kao sto je na primjer kateterizacija. Zaista se nadam da mi takvo nesto nece nikad trebati!
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Paloma Blanca Čet Dec 05, 2013 1:28 am

Vazno je da si uspesno obavila pregled, Troja, sad si mirna.

Mene to ceka, ja to zovem "generalka": UZ, ginekoloski, papa, kolposkopija, proslo godinu dana, trebalo je u septembru da uradim, ja nisam.
Nemam opravdanja, nakon konizacije, sam par godina bila disciplinovana i kako vreme prolazi, ja uvek dodam jos po neki mesec, iako mi receno: jednom godisnje, a po potrebi i dva puta!
Paloma Blanca
Paloma Blanca
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1324
Pridružila/o se : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Troja Čet Dec 05, 2013 9:35 am

Ja sam pitala mogu li ubuduce zamijeniti mamografiju Ultrazvucnim pregledom, ali su mi rekli da se to ne moze raditi. UZ je tu samo da potvrdi da postoji problem vec konstatovan mamografijom.

Ja bih UZ pregled imala svaki dan sto se mene tice, jer to nije bolno.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Veca Čet Dec 05, 2013 4:12 pm

Dobro je da si to završila, sad možeš odahnuti.

Znam dobro kako ti je i koje olakšanje nastupi kad je konačno gotovo.












Zdravlje žene - Page 2 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Troja Uto Dec 10, 2013 11:16 pm

Danas kad sam dosla sa posla kuci docekao me je treci poziv na snimanje grudi. Ovog puta najavili su da me cekaju cetiri sata pregleda i rekli da mogu da povedem nekog sa sobom.

Sta da vam kazem? Nije mi drago i sad sam sigurna da me ne zovu slucajno. Ja i suprug popili smo flasu vina i sad smo u blazenom stanju. Vidjecemo sta ce biti.

Uzgred budi receno, u porodici imam istoriju bolesti dojki.  Zdravlje žene - Page 2 1307364940 
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Khallu Uto Dec 10, 2013 11:19 pm

bas cudna situacija Troja.sve i da nije slucajno,ipak su ti nakon prvog ili drugog pregleda trebali saopstiti ako sumnjaju na nesto tj objasniti ti da li sa odredjenim razlogom ponavljas sve to.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Femme Uto Dec 10, 2013 11:24 pm



Hrabro Troja, nema mesta panici, tvoja razmisljanja su samo pretpostavke koje mogu biti pogresne. Srecno!
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Troja Sre Dec 11, 2013 8:14 am

Hvala vam objema. Ja za sada ipak zadrzavam neku dozu optimizma. Nemam nikakvih posebnih tegoba, pa mislim ako negdje ima vatre da bi trebalo da bude i dima, a nema ga. Samo mi je zao sto pregled nije odmah danas, tako da ne moram da razmisljam o tome sta ce biti nedelju dana.

Zao mi je samo sto se ovo sve desava pred Bozic i Novu godinu, pa ce mi prisjesti odmor. Eh, ne da djavo covjeku nikad mira.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Veca Sre Dec 11, 2013 10:01 pm

Ništa meni nije jasno Troja, neće ti valjda treći put raditi mamografiju? Ili je u pitanju neki drugi pregled? Ne mogu da vjerujem da te pozivaju bez objašnjenja. Pa ne mogu te zračiti tri puta u 10 dana...
U svakom slučaju, ne mora da znači ništa, samo opušteno, biće to OK, jer da je alarmantno ne bi čekali sedam dana, zvali bi te odmah.












Zdravlje žene - Page 2 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Troja Čet Okt 09, 2014 9:31 pm

Prošle sedmice sam radila test za utvrdjivanje kanceroznih promjena na materici.  Danas sam dobila dopis od zdravstva da moram ponoviti pregled, savjetuje se za tri mjeseca.  Navodno uzorak nije imao dovoljno ćelija da bi mogli imati pouzdane rezultate.

Pregled je bio krajnje neugodan i jedina mi je utjeha bila da to neću morati da ponavljam pet godina.  Stvarno sam bijesna i zgadjena mučenjima kroz koja moram prolaziti - prvo sa pregledom grudi, sada sa ovim.  Ta prokleta medicina kao da namjerno smišlja što bolnije i neugodnije preglede, ne ostavljajući ni malo mjesta za ljudsko dostojanstvo.

Razmatram ideju da uopšte ne odem na ponovni pregled.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Maja Pet Okt 10, 2014 8:31 am

Koliko god bilo težko i bolno odi Troja. Ponovi test pa ćeš imati posle pet godina mir. Bolje sprečiti nego lečiti. Ovako bi moglo da te kopka a šta ako nije sve u redu. Nije vredno. Preživela si svašta i to ćeš. Glavu gore
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Zdravlje zene

Počalji od Troja Pet Okt 10, 2014 9:37 am

Hvala na savjetu Majo. Nekako mi se sve smucilo. Cini mi se da zadnjih godinu dana samo hodam sa jednog na drugi takav pregled.

Ovaj put sam isla u ordinaciju svog ljekara i mislim da mi je pregled bio mnogo bolniji jer nemaju istu opremu kao i klinika na kojoj sam to prije obavljala. Ako odem na ponovni pregled svakako cu se zakazati na klinici. Stvarno me samo tjesi da, ako to sada obavim, necu morati da ponavljam taj pregled narednih pet godina.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Veca Pet Okt 10, 2014 12:35 pm

Draga Troja, odlično te razumijem i znam kako je sve to bolno, neugodno, odvratno, ali to jednostavno moraš uraditi, jer, vjeruj mom iskustvu, sve te neugodnosti su zanemarljive u odnosu na ono što slijedi ako se, ne daj bože, bolest pojavi. Zato, ne razmišljaj nego put pod noge, naoružaj se lijepim mislima i kreni odmah na pregled. Ja imam takvu taktiku kad idem na neugodne preglede: mislim o lijepim stvarima dok ljekar radi svoje, pa, nekako lakše preguram tu gadost.












Zdravlje žene - Page 2 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Troja Sub Okt 11, 2014 7:52 pm

Hvala na savjetu Veco. Po preporuci ljekara sada trebam čekati tri mjeseca, pa se onda zakazati. Vjerujem da ću otići, mada mi se stvarno ne ide. Ali mi sve to ide na živce. Naše bake nisu vršile nikakve preglede i svaka je dogurala do devedesete. Nas pregledaju od mladosti, a tri puta smo bolesniji od njih. Ne bih se začudila da i ti pregledi doprinose tome da se češće razboljevamo. Gdje može biti dobro da ti stišću, stružu i zrače intimne dijelove tijela? Zdravlje žene - Page 2 796320
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Veca Pon Okt 20, 2014 12:41 pm

Ima istine u tome što pričaš Troja, ali naše bake su živjele u zdravijem okruženju i nisu imale ovoliko stresa kao mi danas. Naravno, ne treba pretjerivati, ali redovne kontrole su neophodne.












Zdravlje žene - Page 2 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Zdravlje žene - Page 2 Empty Re: Zdravlje žene

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu