Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Šetnja sa psom zdravlje znači  Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Šetnja sa psom zdravlje znači  Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šetnja sa psom zdravlje znači

4 posters

Ići dole

Šetnja sa psom zdravlje znači  Empty Šetnja sa psom zdravlje znači

Počalji od Khallu Pet Mar 11, 2011 3:14 pm

Kako najnovija studija pokazuje, osobe koje čuvaju kućne ljubimce imaju veliku korist od toga, pogotovo po opšte zdravlje. Pored toga što doprinosi fizičkoj formi i održavanju zdrave telesne težine, ova "aktivnost" može pomoći prilikom regulisanja krvnog pritiska i holesterola u krvi.

Osobe koje kao kućnog ljubimca čuvaju psa a ne uživaju baš prilikom druženja sa njim van kuće, propuštaju odličnu priliku da iskoriste sve pozitivne strane ove fizičke aktivnosti i da poprave svoje zdravlje, navodi jedna od istraživača na Univerzitetu za opšte zdravlje Džordž Vašington.

Ukoliko svakog dana krenete u šetnju sa svojim psom, i to na svega 30 minuta, prosečna kvota za dnevnu zdravu fizičku aktivnost je ispunjena, ističe ona.

Istraživanja

U samo istraživanje bilo je uključeno 916 zdravih osoba, od čega su tri četvrtine bile žene, sa prosekom od oko 40 godina starosti. Od toga 380 osoba nije imalo psa kao kućnog ljubimca, 399 je za kućnog ljubimca imalo psa i šetalo redovno sa njim, a 137 je čuvalo psa, ali nije sa njim išlo u šetnju. Svi učesnici u istraživanju bili su dužni da popune detaljan upitnik putem interneta koji se sastojao od 35 pitanja koja se odnose na fizičke aktivnosti i fizičko i mentalno zdravlje. Dobijeni rezultati upoređeni su sa unapred postavljenim ciljevima.

Rezultati

U odnosu na učesnike ispitivanja koji su redovno vodili svoje pse u šetnju, oni koji to nisu činili bili su skloniji gojaznosti ili neuhranjenosti za čak 58%. Osobe koje nisu šetale sa psom bile su daleko od dostizanja prosečne tačke zdrave dnevne fiziče aktivnosti, provodili su u proseku više od pola časa dnevno sedeći i bili izloženi većem riziku od povišenog pritiska.

U poređenju sa onim učesnicima koji nisu posedovali psa, učesnici koji su čuvali psa su:

* za 11% manje izloženi riziku od zavisnosti od pušenja
* za 50% imaju manje šanse za razvijanje dijabetesa
* za 15% imaju manji rizik od pojave povišenog krvnog pritiska
* za 30% imaju manji rizik od pojave povišenog holesterola
* za 35% imaju manju verovatnoću od pojave depresije i pratećih simptoma

Kako za bolesne, tako i za zdrave osobe koje inače više vremena provode u „sedećem položaju“, šetnja sa psom kao aktivnost može biti izuzetno jak pokretač kada su fizičke aktivnosti u pitanju.

Zaključak

Istraživanje i njegovi rezultati predstavljeni su javnosti na jednoj medicinskoj konferenciji, mada je istaknuto da na dobijene rezultate treba gledati kao na preliminarne. To, ipak, ni na koji način ne umanjuje opšti zdravstveni značaj pomunute fizičke aktivnosti.

Ovo su logični zaključci i preporuka svima koji imaju mogućnosti da nabave psa kao kućnog ljubimca. Pas kao kućni ljubimac i šetnja sa njim može koristiti i mlađim i starijim osobama jer „pas nas tera da svakog dana šetamo“ (i bavimo se korisnim fizičkim aktivnostim) i nema izgovora kao što su: vreme, kiša, vrućina, sutra, kasnije...
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šetnja sa psom zdravlje znači  Empty Re: Šetnja sa psom zdravlje znači

Počalji od Veca Uto Feb 07, 2012 10:24 am

Nisam sigurna da bi me i pas natjerao u šetnju po ovom snijegu...












Šetnja sa psom zdravlje znači  Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šetnja sa psom zdravlje znači  Empty Re: Šetnja sa psom zdravlje znači

Počalji od Khallu Uto Feb 07, 2012 1:45 pm

mozda gresis Veco.
znam mnoge ljude koji su postali vlasnici pasa i hvale se kako su od tada mnogo aktivniji i okrenuti psu u ispunjavanju njegovih zelja i potreba(nesto poput deteta)












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šetnja sa psom zdravlje znači  Empty Re: Šetnja sa psom zdravlje znači

Počalji od Veca Uto Feb 07, 2012 2:14 pm

Ne znam, vjerovatno je to tako, ali mene je ipak nužda istjerala na snijeg Šetnja sa psom zdravlje znači  2954761119












Šetnja sa psom zdravlje znači  Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šetnja sa psom zdravlje znači  Empty Re: Šetnja sa psom zdravlje znači

Počalji od Boni Pet Mar 22, 2013 10:41 pm

Ja da nemam pse, tj. ovog velikog, ne bih isla verovatno nikada u velike setnje.













Kažete da ste neshvaćeni mladi prijatelju.
Strpite se.
I dijamant je u osnovu ugljenik, ali je umeo da čeka.

P. Picasso
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šetnja sa psom zdravlje znači  Empty Re: Šetnja sa psom zdravlje znači

Počalji od Troja Pet Mar 22, 2013 11:28 pm

Ja dosta šetam, a nemam psa. Moram priznati da smo suprug i ja postali malo oprezniji ove zime, pa nismo izlazili kada je hladno. Nikada ne izlazimo kada pada kiša i smatram da je to ispravno.

Ne bih voljela da me pas budi rano ujutru i danima kada mogu da odspavam. Neću ni spominjati izlaske po kiši.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šetnja sa psom zdravlje znači  Empty Re: Šetnja sa psom zdravlje znači

Počalji od Boni Pet Mar 22, 2013 11:58 pm

Troja bre neki dan je kod mene pljustala kisa, i ja izadjem sa psom u park da setamo. Nigde zive duse, kisa samo bije, on i ja, uzivancija. Kada sam presla jedno 2km stala je kisa, taj vazduh u tom trenutku ne mogu da ti objasnim, predivno.













Kažete da ste neshvaćeni mladi prijatelju.
Strpite se.
I dijamant je u osnovu ugljenik, ali je umeo da čeka.

P. Picasso
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šetnja sa psom zdravlje znači  Empty Re: Šetnja sa psom zdravlje znači

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu