Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Džemovi i slatka - Page 3 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Džemovi i slatka - Page 3 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Džemovi i slatka

+6
Zvončica
Veca
Shade
Boni
Holly
Khallu
10 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od Khallu Ned Jul 08, 2012 10:35 pm

napravila sam dzem Džemovi i slatka - Page 3 691383
dobila sam 2 ipo tegle,sto je super.sada je jos uvek u rerni,pa kad se ohladi probacu ga,mada mislim da ce biti super












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od ivonka Pon Jul 09, 2012 10:35 am

Jesi li probala?
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od Khallu Pon Jul 09, 2012 11:39 am

jesam,malopre.super je.
a upalila je odokativna metoda Džemovi i slatka - Page 3 2954761119












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od Shade Sub Avg 25, 2012 2:59 pm



Skuvah pekmez od sljiva. Pojam nemam sta ce nam, ali eto, da se tradicija ne urusi, ne mogu majci da objasnim da je nepotrebno. Od prosle godine nam je ostalo desetak tegli, od ovog kuvanja sam izvukla devet.













Džemovi i slatka - Page 3 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od Zvončica Sub Avg 25, 2012 3:50 pm

Ja slabo jedem džem, samo u palačinkama, štrudli i kolačima.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od Khallu Pet Jul 12, 2013 12:35 am

dodjoh da se podsetim postupka za dzem od kajsija.nije nikakva filozofija ali posto se ne pravi cesto,zaboravi se,bar je takav slucaj sa mnom.
sto kaze ivonka,uvek se uvalim u takve poslove u nevreme.zaginuh do ovo doba a nisam ni deseti deo uradila.dobili smo pre neki dan gajbu i od stajanja su vec pocele da propadaju.
jedan deo sam veceras ocistila,stavila u serpu i prelila secerom da ih malo konzerviram,jer cu tek sutra ostatak pa da kuvam.mada cu i to morati iz nekoliko puta.nadam se da nece propasti ovo od veceras Džemovi i slatka - Page 3 4871 












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od Maja Pet Jul 12, 2013 3:29 pm

Provereni recept za brzo spremljen džem

3 kg voča (iseckano na manje parčiće) kuvaj cca 30 minuta sa kilogramom šećera i kesicom pektina ili samo sa kilogramom želirnog šećera.
Još vruće sipati u tegle i odmah zatvoriti, čuvati na hladnom i tamnom mestu.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od ivonka Ned Jul 28, 2013 7:17 pm

PEKMEZ OD SLJIVE

4 kg. ociscenih sljiva;4 kasike sirceta;1 kg. secera; 1-2 kasicice cimeta i 8 kasika ruma ( ja nisam imala rum pa sam uz negodovanje mog muza stavila konjak)

Sljive se stave u rernu zagrejanu na 220 stepeni, posle 25 minuta pecenja se ravnomerno pospu sa polovinom predvidjenog secera i vrate se u rernu / nista se ne mesa/ tamo ostaju jos 15 minuta i onda se opet ravnomerno  pospu sa drugom polovinom secera i opet se vracaju u rernu na jos 15 min. Onda pleh izvadimo i sljive isitnino stapnim mikserom i umesamo cimet i rum. Odmah stavljamo u tegle , zatvorimo , okrenemo i tako ostavimo dok se ne ohladi.

Meni se ovde dopalo, sto se nisata ne mesa, nista ne zagori, fakticki jedni posao je dva puta sipati taj secer. Na pleh se takodje nije nista uhvatilo, tako da sam ga posle samo lagano oprala spuzvom.

Ovo nije pogodan recept za ljude, koji prave velike kolicine pekmeza, posto u pleh stane maksimalno tih 5 kg. sljiva i onda bi postupak morali ponavljati vise puta. I ja sam ga ponavljala 2x, posto sam pekmez pravila od 10 kg. Ostalo sam zamrzla.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od Femme Ned Jul 28, 2013 8:16 pm




Zvuci zanimljivo, mozda i probam po tom receptu. Jedno pitanje, da li je gladak ili bas podseca na one bakine pekmeze?
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od ivonka Ned Jul 28, 2013 10:46 pm

Jeste gladak, ali ja sam ga prvo prebacila u jednu dublju serpu, da bih ga mogla bolje izmiksovati, u plehu to bas ne ide najbolje i prska okolo.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od Maja Čet Jun 12, 2014 8:36 am

Žele od Đumbira

150 g oljuštenog i na tanke kriškice nasečenog đumbira kuvati sa 8 dc vode pola sata. Pri kuvanju kad provri malo smanjiti ali svo vreme paziti da para ostaje u samom loncu (dobro pokriti). Pred kraj kuvanja dodati malo nane (ja nisam mala svežu pa sam ubacila dve kesice za čaj). Sve procediti i dodati još za oko 2 dc izceđenih pomoranči ili limuna ili kombinacija to dvoje. Treba da ima oko litra tečnosti u to dodati 1 želin (za pekmeze) pomešan sa 2 kašike šećera. Vratiti na šporet, kad provri dodati još 1 kg šečera i kuvati još 3 minuta. Skinuti penu koja se nakupila, promešati i vruće sipati u teglice.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Džemovi i slatka - Page 3 Empty Re: Džemovi i slatka

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu