Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Ima neka tajna veza - Page 4 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Ima neka tajna veza - Page 4 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ima neka tajna veza

+3
Femme
Khallu
Shade
7 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Čet Apr 04, 2013 1:03 pm







Većina ljudi slični su listu koji opada, lelujaju se u vazduhu i u kovitlacu padaju na zemlju.
Drugi, malobrojni su kao zvezde, kreću se utvrđenom putanjom, do njih ne dopiru nikakvi vetrovi, oni u sebi nose svoj zakon i svoj put.


Ima neka tajna veza - Page 4 Jesen10


My Way



Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Čet Apr 04, 2013 1:43 pm







Činile su čuda te ruke koje su gramzile za slašću i koje su imale smelosti, lepe, slobodne, čarobne smelosti. Njene ruke su bile blede i tople. Njene ruke su palile, robile, njene ruke su me napravile detetom; one su mucale, pevale; one su opijale: bele, bestidne, pune smelosti; one su činile lepim i ono što je na nevesti otužno.
A ljubav? Ona je posle došla, ljubav. Ko je taj ko još ima snage, mladosti i čari za ljubav? Ko je taj, ko će i nad toplim, uzburkanim grudima ženskim, orošenim sa kapljicama ledna, luda, besomučna, slatka znoja, ostati vedar i mlad? Tek jad, očaj i želja za izgubljenim dovode do ekstaze. Za rumene čase i prigušene krike, mi smo dali đavolu dušu. Ne, nije ljubav Bog, ni životinja, ni ludilo; ona je magla, magla krvi, mladosti i neba. No magla ostaje večito teška, puna slasti i bola i vezana sa nebom. Da li ima duša časti? Ko zna?! Ali telo ima.
Miloš Crnjanski

Ima neka tajna veza - Page 4 Perez10


Rundek - Ruke


Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Boni Ned Apr 07, 2013 2:53 pm





Mali princ ode da ponovo vidi ruže.
Vi uopšte ne ličite na moju ružu, vi još ništa ne značite, reče im on. Niko vas nije pripitomio, i vi niste nikoga pripitomile. Vi ste kao što je bila moja lisica. Bila je to obična lisica slična stotinama hiljada drugih. Ali ja sam od nje napravio svog prijatelja, i ona je sada jedinstvena na svetu.
Ruže su se osećale veoma nelagodno.
Lepe ste, ali ste prazne, reče im on još. Čovek ne može da umre za vas. Naravno, običan prolaznik poverovao bi da moja ruža liči na vas. Ali ona sama značajnija je od svih vas zajedno zato što sam ja nju zavoleo. Zato što sam nju stavljao pod stakleno zvono. Zato što sam njoj napravio zaklon. Zato što sam zbog nje poubijao gusenice (sem one dve-tri radi leptirova). Zato što sam nju slušao kako se žali, hvališe ili kako ponekad ćuti. Zato što je to moja ruža.
I on se vrati lisici:
Antoan-Sent Egziperi "Mali princ"



Jean Baptiste Robie

Ima neka tajna veza - Page 4 Jean-baptiste-robie8


Donna Summer-La vie en Rose
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Sub Apr 13, 2013 7:51 pm








Onome koga posmatraš u ogledalu s nadom ti si nada koju on gleda iz svog sveta.
Ne veruj ničemu što se može primetiti samo sa jedne strane vida.
Trči i sastani se sam sa sobom. I izgubi se u daljinama sebe kao kap čiste svetlosti.
Mika A.

Ima neka tajna veza - Page 4 Magrit10

Andre Rieu
My way
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Sub Apr 13, 2013 8:38 pm







Ali proljeće je. Opet proljeće. Bogat sam, miran, i mogu da čekam.



Ima neka tajna veza - Page 4 4428287307_178f20b809



Nežno proleće - Bora Dugić
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Boni Čet Apr 25, 2013 3:51 pm



„…Lepota je strasna, jeziva stvar! Strasna je jer je niko jos nije dokucio niti ce to ikada moci, zato sto Bog stalno stavlja pred nas nove zagonetke. U lepoti se susrecu dve obale i sve suprotnosti postoje uporedo. Ja nisam ucen covek, brate, ali sam mnogo o ovome razmisljao. Zaista, tajnama nema kraja! Mnogo je u zivotu nepoznanica za covekova nejaka pleca. Resavamo ih kako znamo i umemo i opet smo na suvom. Lepota! Nepodnosljiva mi je pomisao da covek plemenitog srca i uzvisenog uma, koji je krenuo u zivot za idealom Madone u srcu, zavrsi u Sodomi. Jos je strasnije sto se covek kome je Sodoma u srcu, ne odrice lako ideala Madone i sto u dubini duse moze da izgara od istinske ceznje za lepotom, kao u doba mladalacke naivnosti. Da, siroko je ljudsko srce, presiroko. Voleo bih da nije tako. Sam djavo zna sta sve to znaci. Ono sto je razumu mrsko i sramotno, cesto je srcu milo i drago. Ima li lepote u Sodomi? Veruj mi, mnogim je ljudima Sodoma lepa. Da li si znao za tu tajnu? Ono sto me uzasava je da lepota nije samo zastrasujuca, vec i puna tajni. Bog i djavo se tu bore, a bojno polje im je ljudsko srce. Ali, ljudsko srce hoce da prica samo o sopstvenom bolu. Slusaj, sada cu ti reci sta ono govori…”
Dostojevski




Ima neka tajna veza - Page 4 Ac1nCSdqM6vBav0h-Nn2RA
Edvard Munch-Madonna


American beauty soundtrack

Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Pon Maj 06, 2013 8:47 pm

Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Sre Maj 29, 2013 8:34 pm







...

Dok je Psiha drhtala od straha, blagi dah zapadnog vetra, Zefira, nežno ju je preneo preko planinskih vrleti u dolinu punu cveća. Psiha je zaspala na postelji od meke rosne trave, a kada se probudila, pred sobom je ugledala predivni raj, a na zelenoj obali jednog kristalnog studenca jednu palatu, sa stubovima i zidovima od srebra i zlata, sa mozaicima od dragih kamenja - čarobnjak ili bog mogao je stvoriti takvu divotu. Svuda preveliko bogatstvo gde je oko pogledalo, a nigde brava, ni čuvara, pa ni kapija. Palata je bila pusta, mislila je Psiha, sve dok tihi glasovi nisu progovorili: "Kako možeš, o vladarko, dugo i sa čuđenjem da posmatraš ove divote, kad su tvoje? Idi u spavaću salu, odmori se ili se kupaj! Svaka ugodnost i trpeza čekaju jedino tvoju želju." Tako su govorili nevidljivi duhovi. Kada je palo veče, legla je u postelju i osetila prisustvo nevidljivog supruga, koji je iščezao pre sunčevog izlaska, tako da ga nikad nije videla. Danju bi bila sama u predivnoj palati i sa nevidljivim duhovima koji bi sa njom razgovarali.


...

Ima neka tajna veza - Page 4 Erosip10

...

Poverovavši u priče, Psiha je pre počinka ponela sa sobom lampu, i ugledavši lik supruga shvatila da kraj nje leži najdivnije biće, sam Eros. Zaljubivši se u tom trenutku besmrtno Psiha nije primetila, kako su iz svetiljke pale par kapi vreleg ulja na Erosovo telo. Eros se prenuo iz sna, i kad je shvatio da je njegova žena pogazila reč rešio je da je napusti. Sa bolnim licem poleti. Psiha skoči i uhvati se za njega, sve dok je ne oda snaga i ona padne. Eros to nije mogao više da gleda i sleti govoreći: "Gle, šta si uradila. Ja sam naredbu moje majke stavio nazad i umesto tebe da po njenoj volji vežem za najnižeg od čoveka, ja sam postao tvoj ljubavnik. I još gore! Ja krasni strelac sebe sam pogodio svojom strelom i tebe učinio svojom ženom. I to sve da bi mislila kako sam čudovište i sa nožem da mi odsečeš glavu, iz koje te ove oči ovako ljubazno gledaju? Koliko sam te puta upozorio? Tvoje odlične savetodavaoce (sestre) imaju odmah da ispaštaju za njihovu sramnu nastavu. Tebe neka kazni moje prokletstvo!" Reče i nestane.
...



Ludovico Einaudi
Eros



Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Sre Maj 29, 2013 8:58 pm







Ima neka tajna veza - Page 4 Field_10


Opažajući i pamteći danima i godinama njeno javljanje u najrazličitijim oblicima, uvek čudno i neočekivano, uspeo sam da nađem u tome izvesnu pravilnost, kao neki red.
Pre svega, priviđenje je u vezi sa suncem i njegovim putem.
(Ja to zovem priviđenjem zbog vas kojima ovo pričam, za mene lično bilo bi i smešno i uvredljivo da svoju najveću stvarnost nazivam tim imenom, koje u stvari ne znači ništa.)
Da, ona se javlja gotovo isključivo u vremenu od kraja aprila pa do početka novembra. Preko zime vrlo retko, a i tada opet u vezi sa suncem i svetlošću. I to, kako sunce raste, tako njena javljanja bivaju češca i živilja.
U maju retka i neredovita. U julu, avgustu gotovo svakodnevno. A u oktobru, kad je popodnevno sunce žitko i kad ga čovek pije bez kraja i zamora kao da pije samu žeđ, ona se gotovo ne odmiče od mene dok sedim na terasi, pokriven pletivom sunca i senki od lišća. Osećam je u sebi po jedva čujnom šuštanju listova u knjizi ili po neprimetnom pucketanju parketa. Ali najčešće stoji, nevidljiva i nečujna, negde iza moje senke. A ja satima živim u svesti o njenom prisustvu, što je mnogo više od svega što mogu da daju oči i uši i sva sirota čula.




Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Pet Maj 31, 2013 9:55 pm









Ima neka tajna veza - Page 4 Van_go11




Postoji samo jedna nesreća - izgubiti dobro mišljenje o samom sebi. Ne dopadati se više samom sebi, to je prava nesreća. Sve je ostalo tek igra i obogaćivanje života, u svakoj drugoj patnji čovek može biti zadovoljan samim sobom, može se sam sebi i te kako sviđati.
Tek kada se raziđeš sa samim sobom, kada te u patnji peče savest, tek kada se boriš sa svojom taštinom, postaješ jadna i žalosna figura.
T. Mann



Divenire
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Boni Pon Jun 17, 2013 6:29 pm

Ima neka tajna veza - Page 4 Tumblr_mc35jxi0CM1ru2qa4o1_500
Pierre Bonnard - Woman with Black Stockings



Shvatila sam da je potpuno iscijeđena i posljednja kap svetosti iz moje krvi. Postala sam svjesna istine. A istina je bila da je za mene bolje da budem prostitutka nego obmanuta svetica. Jer sve su žene obmanute. Muškarci su ti koji ih obmanjuju, a potom kažnjavaju zbog obmane. Muškarci su ti koji ih guraju do samog dna, a potom kažnjavaju jer su pale. Oni ih uvlače u brak, a onda kažnjavaju udarcima i psovkama, pretvarajući ih u poslugu koja im je stalno na raspolaganju. Najmanje obmanute žene upravo su prostitutke. A najtežu kaznu žene podnose upravo u ime braka i ljubavi.
Knut Hamsun





Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Sre Jul 10, 2013 5:51 pm






I dok je tako sedeo u sobi, trudeći se da tuga što pre prođe, bio je sve tužniji.
Onomad, kada je bio srećan, a sam, sreća se nije množila, nego delila. Neverovatno, koliko su jednostavna pravila prirode. Ako tugu podelimo sa nekim, smanjiće se, ako sreću delimo, udvostručiće se.
A opet, mi ljudi, često uvek postupimo suprotno.
Slaviša Pavlović


De Kiriko
Ima neka tajna veza - Page 4 1olk4i10

La Donna della Domenica
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Ned Sep 01, 2013 12:05 am







Ja sam klasno deklasiran
sirovi tip
ali ne želim ništa loše
da ti uradim
ja sam svjesno revoltiran
urbani kit
brinem svoju nevolju
to me veseli
ja sam važan činilac
to je moja trajna orijentacija

...

Ima neka tajna veza - Page 4 Iymp



Ludovico Einaudi & Paolo Fresu  
 
Nuvole Bianche
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Boni Ned Sep 08, 2013 5:00 pm





Dodirnut ćeš nebo, Jonathane, kad dosegneš savršenu brzinu. To ne znači leteti hiljadu kilometara na sat, ni milion, niti leteti brzinom svetlosti. Jer, svaki je broj ograničenje, a savršenstvo nema granica...
Galebovi koji prezru savršenstvo radi putovanja putuju polako i nikad ne stignu na odredište. Oni koji se odreknu putovanja radi savršenstva, mogu stići svuda, u tren oka.

Richard Bach




Ima neka tajna veza - Page 4 A9ae15f2b131f3d0cdb49e819d1e9ca4
Salvador Dali-The Tartan 'El Son'


Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Sre Sep 25, 2013 12:47 am





Nema spasa od rođenja i smrti: pazi da sačuvas međuvreme
Santajana


Ima neka tajna veza - Page 4 101370

Maksim Mrvica
 Nostradamus
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Čet Nov 21, 2013 12:05 am









Pitaš me kako uskladjujem divljinu svoga razmišljanja s pitominom načina moga života? Pitaš me zapravo zašto strasno zaljubljeni muškarac ne polomi svoju dragu. Što je strasniji, sve je nežniji, što je snažniji, sve je blaži. Smem da budem krotak, jer je moja vatra tako neizmerna da mi ništa drugo nije dostojno do samo krotkost.

Čini mi se, kada bih ja došao na vlast, vladavina bi se moja hiljadu godina pominjala uz cvokotanje zuba. Nema tog istočnjačkog despota, rimskog cara, kneza Inka koji bi neljudskije postupao sa svojim narodom. A ono što bi najužasnije bilo u ovoj vladavini jeste što u meni nema nikakve svireposti. Ne bih uživao u patnjama drugih. Samo ne bih hajao za njih. Kao što ne hajem ni za sebe. Moja mera nije ljudska. Da li sam lud? Ako oduzmeš reči ono što je u njoj bolest, onda kažem - da.

Najvećem broju ljudi život je isuviše jak. I zbog toga ne mogu da ga podnesu bez narkotika. Iskapiti ga čistog veoma je teško. Od njega se postaje melanholik, ili se podivlja i posrće. Samo ga najsnažniji podnose bez bilo kakvog krivotvorenja, sa svim njegovim mirisima, samo najsnažniji umeju da trezveno čisto žive opojnost koja izvire iz života.

Čini šta hoćeš. Ali uvek ćeš znati od čega si se plašio. Plašiti se znači umreti. Znači propustiti. Znači nikada. Nikada više. Shvati, nikada, nikada više. Nalog tvoga života nije da se mora. Jer se ne mora ništa. Nema prinude. Ali shvati da ovo ovde nikada više nećeš moći da učiniš. Što ne učiniš ovde, danas, sada, to nećeš nikada moći da učiniš. Što se plašiš da učiniš sada, to si izgubio zauvek.Nikada ovako lepo, ovako veliko, kao sada, danas, ovde, neće više ništa biti.

A ubijeni tren, iscurela krv bogova i pretvorena u otrov, i nikada neće biti drugo do otrov, nikada propušteno neće biti drugo do propušteno, strah drugo do strah.

Čovek je slobodan, uvek je slobodan da učini sve i uvek je slobodan da se plaši. Ali nikada smrt neće biti drugo do samo smrt, otrov, strah i propušteno.

Čovekova je sudbina da bude star i pohaban. To je vreme kada se oko njega počinju okupljati prijatelji, počinju da ga hvale. Već ga se ne plaše, nema opasnosti. Zašto nisi postao onaj koji noću jesi? Onaj koji samo noću sme da misli? Smeš i znaš, misliš svoju pravu sudbinu, umeš da letiš. Odvažnost snova. Dublji i eteričniji svet. Tako prihvatiti dodir kao da spavaš na belom kamenu, ispod čempresa u snu. Naokolo rascvali oleanderi, mirisni borovi, bršljan u snu. Novu sudbu sebi sanja.

Radost je najnemilosrdniji bič koji nas tera. I nema milosti.
Mađarski Hiperion - Bela Hamvaš




Ima neka tajna veza - Page 4 Zenaud10
Justyna Kopania

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Čet Jan 09, 2014 8:40 pm









"Hranio sam golubove, na hiljade njih, već godinama", rekao je. "Hiljade njih, jer ko bi ih sve zapamtio. Međutim, bio je jedan golub, divna ptica, čisto beo sa svetlosivim pegama na krilima; on je bio nešto drugo. Bila je to ženka. Mogao sam je prepoznati bilo gde. I ona je mene mogla da pronadje na svakom mestu.Trebalo je samo da pomislim na nju, da je pozovem i ona bi doletela. Ja sam nju razumeo i ona je razumela mene. Zavoleo sam tu pticu. Da, voleo sam tu golubicu kao što muškarac voli ženu, i ona je volela mene. Kada je bila bolesna, osećao sam to; došla bi u moju sobu i ja bih bdeo nad njom danima. Negovao sam je dok ne ozdravi. Taj golub je bio radost mog života. Ako sam joj bio potreban, ništa drugo nije bilo važno. Dok sam nju imao, imao sam i svoj životni cilj. A onda, jedne noći dok sam u mraku ležao na krevetu
1 kao i obično rešavao neke probleme, uletela je kroz otvoren prozor i sletela na moj sto. Znao sam da sam joj potreban, htela je da mi saopšti nešto važno pa sam ustao i prišao joj.
Gledao sam je i znao da želi da mi kaže da će umreti.
A onda, kada sam to shvatio, video sam svetlost kako izbija iz njenih očiju - snažan snop svetlosti."

Tesla je zastao, i zatim, kao da je očekivao pitanje, nastavio. "Da, bila je to stvarna svetlost, snažna, blještava, zaslepljujuća svetlost, snažnija od svetlosti i najjače lampe u mojoj laboratoriji. Kada je taj golub umro, nešto je nestalo iz mog života. Do tada sam bio sasvim siguran da ću završiti sve svoje zamisli, i ako sam imao ambiciozan program, ali kada je golubica nestala, znao sam da je moje životno delo okončano.
Da, godinama sam hranio golubove, i dalje ih hranim, na hiljade njih, jer konačno, ko zna
..."
(J. O'Neill, Prodigal Genious, p.
309-10)


Ima neka tajna veza - Page 4 Ytcq
Ptice - Octavio Ocampo

Caetano Veloso - Cucurrucucu Paloma
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Boni Pon Jan 13, 2014 11:32 pm








Ima neka tajna veza - Page 4 3ed5e77b327a55d16920c27782aa92aa
Giuseppe Mentessi (1857-1931)




"Ljutio se na samog sebe, ali onda je pomislio kako je, u stvari, sasvim prirodno što ne zna šta želi.
Čovek nikad ne može znati šta treba da želi, jer živi samo jedan život i nikako ne može da ga uporedi sa svojim prethodnim životima, niti ga u sledećim životima popraviti.
Je li bolje biti s Terezom ili ostati sam?
Nema nikakve mogućnosti da proveri koja je odluka bolja jer ne postoji mogućnost poredjenja. Čovek proživljava prvi put sve i bez pripreme. Kao glumac koji igra predstavu bez ikakve probe.
Pa koliko onda vredi život ako je prva proba života već sam život? Život je onda uvek sličan skici.
Samo, ni skica nije prava reč, jer je skica uvek nacrt za nešto, priprema za sliku.
A skica koja je naš život je skica ni za šta, crtež iz koga ne sledi slika."

Milan Kundera "Nepodnošljiva lakoća postojanja"





It's a man's world
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Boni Ned Jan 19, 2014 10:34 pm





Nisi imala takve oci onda kad sam te sreo.
One su iskrsle na tvom licu tek kada sam te zavoleo... Udji u moje oci pre nego što oci sklopim, da te pod trepavicama cuvam.

Matija Beckovic




Ima neka tajna veza - Page 4 5e8a7bad78c05370a5cd897195679266
Study for 'The Lady Clare', by John William Waterhouse, c. 1900



Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Čet Jul 31, 2014 10:39 pm








Svaki živi stvor nosi, ne samo teret proteklih godina nego i svega onoga što će doći, samo treba steći veštinu čitanja iz očiju, iz pokreta, razumeti znakove skrivene u borama na čelu, u skoku kakve zveri, prikradanju plenu, galopu konja, letu ptice. Sve su to znaci, pouzdana slika budućnosti koja je u svemu, u svakoj biljci, svakoj travki, svakom deliću svakog živog stvora, u mislima koje tek nastaju, u proročanskim snovima, glasovima iz drugih svetova.
Sve je to vrlo složeno, a složenost zbunjuje. Zašto je Bog stvorio svet u kojem postoji više vremenskih dimenzija...prošlost, sadašnjost i budućnost, u kojim postoje isprepleteni san i java, radost i nesreća, milost i nasilje. Prava misao i potpuni život teže ka jednostavnosti. Jednostavnost je otporna, nesalomljiva, jedino se u njoj krije istina, ljubav, snaga. Čemu onda taj složeni svet gde je sve nestabilno, podložno brzim promenama , koje život čine nesigurnim, zlo istrajnim, a nesreću trajnom?
Filip David, San o ljubavi i smrti


Van Gogh, Bank of the Oise at Auvers

Ima neka tajna veza - Page 4 1797433_732186096847202_1632439769743185151_n

I Due Fiumi - Ludovico Einaudi
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 4 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu