Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Ima neka tajna veza - Page 2 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Ima neka tajna veza - Page 2 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ima neka tajna veza

+3
Femme
Khallu
Shade
7 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Ned Okt 28, 2012 9:52 pm









Začuo sam muziku, nije ju svirao obrazovan i školovan muzičar. Bile su to Betovenove sonate, i znaš, kada je pristigao onim delovima koji se ne mogu odsvirati bez drhtaja, tamo mu je ruka zadrhtala, i pogrešio je. Tada sam shvatio da je upravo to pravo sviranje, a ne ono tamo dole koje se odvija u koncertnoj dvorani, ona neprirodna i sputana muzika. Ne mogu da podnesem da tamo gde je već gotovo nemoguće ostati ravnodušan, jadnik to tako glatko odsvira kao da se ne događa ništa posebno, zatim se digne i klanja se pljesku.
Mislim da kod važnog događaja čovek mora da zadrhti, kao što drhti kada prvi put poljubi jedna lepa usta ili dotakne jedan lepi struk. I užasno se osećam kada neko već može da poljubi ta usta bez drhtanja i da pročita pesmu a da mu glas ni malo ne zadrhti i promukne.
Uvek mi je bilo užasno u nečemu biti majstor, a pritom ne biti poljuljan od lepote stvari.
Bela Hamvaš



Ima neka tajna veza - Page 2 Ange1-10



Chris Rea
Nothing To Fear












Ima neka tajna veza - Page 2 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Pon Okt 29, 2012 6:40 pm





Duša je delom u vremenu a delom u večnosti.
Mogli bismo da se setimo dela koji obitava u večnosti kada osećamo očajanje zbog dela koji živi u vremenu.
Tomas Mur


Ima neka tajna veza - Page 2 110

Enigma
The Way To Eternity


Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Sub Nov 03, 2012 12:09 pm











Ima neka tajna veza - Page 2 Capuci10



Takvi smo mi ljudi, jednom merom merimo reč kad je upućujemo ljudima oko sebe,
a posve drugom kad nas ta ista reč, vraćena, udari u lice. A stvar bi bila u redu,
kad bismo, upućujući reči drugome, imali bar deseti deo one osetljivosti koju
pokazujemo primajući tu istu reč upućenu nama.

...
Vangelis
Theme from
Antarctica












Ima neka tajna veza - Page 2 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Sre Nov 07, 2012 10:02 pm






Mnogi se žale da su reči mudraca uvek samo parabole i da se u svakodnevnom životu ne mogu upotrebiti, a mi imamo samo taj jedini život. Kad mudrac kaže:"Pređi preko", on ne misli da treba preći na drugu stranu,što bi se ipak moglo postići kad bi rezultat bio vredan pređenog puta, nego misli na neko legendarno preko, na nešto što ne poznajemo, što ni on ne može pobliže da opiše i što nam, prema tome, ovde ne može biti ni od kakve pomoći. Sve te paraboile žele, zapravo, reći samo to da je nepojmljivo nepojmljivo - a to smo znali. Ono međutim, sa čim se svakoga dana mučimo, nešto je sasvim drugo.

Na to će reći jedan:"Zašto se branite? Kad biste slušali parabole i postupali kako one kažu, i sami biste
postali parabole, pa se već samim tim oslobodili svakodnevnih muka."

Drugi reče: "Kladim se da je to parabola."
Prvi reče: "Dobio si."
Drugi reče: "Ali, nažalost, samo u paraboli."
Prvi reče: "Ne, u stvarnosti; u paraboli si izgubio."
Kafka - O parabolama
(Von den Gleichnissen (1922-1923))




Ima neka tajna veza - Page 2 Salvad10


Moby - I'm Not Worried At All


Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Ned Nov 11, 2012 8:49 pm








Ptica se probija iz jajeta.
Jaje je svet.
Ko želi da se rodi mora razoriti svet.
Ptica leti ka Bogu.
Bog se zove Abraxas.

Birth of the new man
Ima neka tajna veza - Page 2 Salvador-Dali-EnfGeo

Svako mora jednom da načini korak koji ga rastavlja od njegovog oca, od njegovog učitelja. Svako mora da oseti ponešto od tvrdoće usamljenosti, mada većina ljudi može to slabo da podnese, te uskoro ponovo povija kičmu.

Santana
Singing Winds, Crying Beasts

Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Ned Dec 02, 2012 8:42 pm





Bol mi kaže: ja jesam i dok jesam, jesi i ti.
...
Ima neka tajna veza - Page 2 300pxthepersistenceofme

...
Bora Dugić
Vreme za suze
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Ned Dec 02, 2012 8:49 pm







Nemir je u čovjeku. Glasovi. Događaji. Boje. Dolaze pojave i prolaze kroz čovjeka u velikom gibanju, bruje zbivanja kao zvonjava. Čovjek je uznemiren trajno. I postoji duboko negdje u nama slika, zakopana, potopljena, kao ikona srebrom okovana, u zdencu. Ta slika tiha je kao svitanje na moru kada je sve sivo i kada se ne čuje ništa nego gdjegdje klokotanje vode.
To je vrijeme šutnje, kada se čovjek pere od nemira i roni u tišinu.



Ima neka tajna veza - Page 2 Leonar10


Instrumental

Piano Violin Beat
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Ned Dec 02, 2012 9:40 pm






Bilo je sasvim rano jutro, ulice čiste i puste, išao sam na stanicu. Kad sam uporedio sat na jednom tornju sa svojim časovnikom, video sam da je mnogo kasnije nego što sam mislio, morao sam veoma pohitati, strah zbog toga otkrića pokolebao me je kojim pravcem da krenem, još nisam sasvim dobro poznavao ovaj grad, no srećom, u blizini je bio neki stražar i ja mu pritrčah i zadihano ga upitah kojim putem treba da idem.
On se osmehnu i reče: ''Od mene bi da saznaš put?''
''Da'', odgovorih, ''pošto ga sam ne mogu pronaći''.
''Okani se toga, okani se'', reče on i okrete se snažnim zamahom, kao ljudi koji žele da ostanu sami sa svojim smehom.
Kafka - Okani se

John Atkinson Grimshaw
Nightfal thames

Ima neka tajna veza - Page 2 Grimsh10


Balada nerođenih
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Čet Dec 06, 2012 8:24 pm








Ima neka tajna veza - Page 2 Narcis10

Ko je iskušavan samoljubljem, neka razmisli o svojim porocima. Ako je opsjednut svojim vrlinama, neka istraži ima li poroka. Pa ako ne otkrije pri sebi ni jedan nedostatak, tako da pomisli da je on bez mane, neka zna da je njegova nesreća beskrajna i da je on najnepotpuniji čovjek, sa najvećim manama i najslabijom razboritošću. Prvo od toga je da je čovjek slabog razuma - neznalica. A ne postoji gora mana od ove dvije, jer razuman je onaj koji uočava vlastite slabosti, pa ih nastoji pobijediti i obuzdati. A glup je onaj od koga vlastite mane ostanu skrivene, bilo zbog nedovoljnog znanja, nedovoljne razboritosti i maloumnosti, bilo iz uvjerenja njegova da su mu mane u stvari vrline, a to je najveća ovosvjetska mana. Ima dosta onih koji se ponose prostitucijom, krađom i nasiljem i opčinjeni su svojim vršenjem ovih poroka i smjelošću u izvršavanju ovih sramotnih činova. Treba znati da posigurno, ne postoji čovjek bez mane. Pa onaj kome njegove mane ostanu skrivene, taj je nisko pao. U maloumnosti, slabosti, niskosti, poniženju, nerazboritosti, nerazumnosti i neznanju on je postao takav da iza njega u niskostima nema više nikoga i on je u tome na najnižem stupnju. Zato neka se usredsredi na svoju dušu, istražujući vlastite mane i potpuno zaokupi time, umjesto da se time ponosi i istražuje tuđe mane, koje mu ne donose štetu ni na ovom ni na onom svijetu.
Ja ne vidim da je vrlina slušati o tuđima manama osim ako se iz toga želi uzeti pouka, pa da onaj koji to čuje izbjegava te mane i nastoji ih otkloniti od sebe. Iznositi tuđe mane je velika mana i zapravo nedopustivo. Dužnost je to izbjegavati osim u svrhu pouke.
Ibn Hazm


Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Čet Dec 13, 2012 10:25 pm









De Kiriko
Ima neka tajna veza - Page 2 De_kir10


Ne pomaže ti da ideš gore-dole, da ustaneš i ponovo legneš. To je jedan od onih časova u kojima nema načina da pobegneš od samog sebe. Tobom će zagospodariti misli i kretanja duše, a društva nema da se, kao obično, ispričaš. Ko u mladosti nije zadavao brige svojim najbližima, odbijao ljubav i prezirao naklonost, ko nije bar jednom iz inata i obesti izbegao sreću koja je pred njim stajala, ko nikada nije povredio svoj ili tuđ ponos, ili se ogrešio o prijatelje nekom nesmotrenom rečju, nekim ružnim i uvredljivim ponašanjem? Sada svi oni stoje pred tobom, ne govore ništa i čudno te gledaju mirnim ocima, a tebe je sramota od njih i od samog sebe.



George Benson
The Shadow Of Your Smile



Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Čet Dec 20, 2012 8:27 pm







Budio sam se ponekad, i zaticao je kako sjedi u postelji, obuhvativši koljena rukama.
-Šta ti je?
– Ništa.
– Boli li te štogod?
– Ne boli. Spavaj.
– Čudna si večeras.
– Srećna sam večeras.
Prihvatio sam taj razlog jer mi se spavalo, ali sam se sutradan pitao, zar se i od sreće ne spava.

Ima neka tajna veza - Page 2 Laura_10

Pink Floyd
Julia Dream

Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Pet Dec 28, 2012 9:48 pm








- Hm, da, dakle, ovako - reče i pogleda ih kritički. - Počnimo od horizontalnog letenja.
Izgovori to, odjednom shvati da njegov prijatelj nije bio nimalo neprirodniji od njega.
"Nema granica, Džonatane?" - pomisli. "E, pa onda će uskoro doći vreme kad ću se iznenada pojaviti na tvojoj obali i pokazati ti kako se leti!"
Iako se trudio da bude strog prema svojim učenicima, u jednom ih trenutku Flečer ugleda onakvima kakvi su zaista bili - a to što je video zaista je voleo.
"Nema granica, Džonatane?" - pomisli još jednom smešeći se. I tako započe njegova trka za znanjem.

...
''Dodirnućeš nebo, Jonathane, kad dosegneš savršenu brzinu. To ne znači leteti hiljadu kilometara na sat ni milion, ni leteti brzinom svetlosti. Jer, svaki je broj ograničen, a savršenstvo nema granica. Savršena brzina, dete moje, znači biti onde.

Nebo nije ni mesto ni vreme. Nebo je savršenstvo.''
Dzonatan Livingston Galeb - Richard Bach




Ima neka tajna veza - Page 2 Lament10
Lament for Icarus



Learning to fly




Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Sub Dec 29, 2012 7:32 pm







Nisam još sreo ženu koja je u stanju toliko da vidi, koja posmatra tako pažljivo i sa uživljavanjem.
Zato te volim. Tvoj pogled me uzdiže.
I volim te zbog igrica koje smišljaš. Koristiš svoj mozak da bi oraspoložila druge.
Ti znaš ko si, odakle dolaziš, kuda želiš da ideš i šta ti je potrebno da bi život bio onakav kakav treba da bude.
Volim te zbog tvog čvrstog mesta u svetu.
A i lepa si.
Bernhard Šlink – Bekstva od ljubavi


Ima neka tajna veza - Page 2 Nimfa_10


Randy Crawford & Joe Sample
Almaz
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Pet Jan 04, 2013 8:59 pm








Sve ima svoju suprotnu stranu i ljudski duh, živ, živ i uznemiren,
poželi da prevrne svaku stvar, da joj vidi naličje, pitajući se da to možda nije lice?

Krug M.Selimović


Ima neka tajna veza - Page 2 Karava10


Paganini Caprices Op.1 No.24



Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Pet Jan 04, 2013 10:01 pm









Poezija i slika, boja i reč, one su sestre, to znaš.
Orhan Pamuk


Ima neka tajna veza - Page 2 19093310

Giovanni Marradi
Poesie












Ima neka tajna veza - Page 2 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Pet Jan 11, 2013 8:58 pm








Čini mi se da bi se danas moglo reći: slobodna žena je ona žena koja ume da odlučuje o svom životu. To je najbolja definicija koju je moguće dati. Biolozi će reći da je, između bremena gena od kojih se sastojimo, bremena vaspitanja koje nam je usađeno i bremena društvenog položaja koji nam je nametnut rođenjem, prostor slobodnog odlučivanja ostavljen ljudskom biću, uzan. Svakako jeste, ali sve pokazuje da on postoji i da u okviru tog prostora odlučujemo o svom životu. U slučaju potrebe, možemo više puta da promenimo odluku: svako ima pravo da pogreši.
Od petnaeste do šezdeset pete godine, kada kod žena prestaje svaka seksualna želja, kako tvrdi Lu koja se u to razume, imamo dovoljno vremena da se bavimo jednim ili dvama poslovima, da vidimo mnogo šta, da volimo i prestanemo da volimo nekoliko muškaraca, da se smejemo i plačemo ili pak posvetimo, ako imamo takve sklonosti, pedeset godina života voljenom životnom saputniku vetropiru koji se posle svakog neverstva vrati kući kao da je na lastišu- i jednog dana je konačno naš, star i nemoćan.

Ako smo tu sudbinu sami izabrali, a nije nam nametnuta, ako ne trpimo porodični i društveni pritisak, pritisak profesionalnog okruženja i kruga prijatelja - svih onih koji u svakoj prilici veruju da bolje od nas znaju šta je za nas dobro- ukratko, ako ne dopustimo da drugi "upravljaju" nama, slobodni smo. Što ne znači da su eventualne greške isključene, ali ih bar činimo slobodno!
Fransoaz Žiru, Lu priča o slobodnoj ženi

Munch Madona
Ima neka tajna veza - Page 2 Munch_10




Loreena McKennitt
Marrakesh Night Market



Loreena writes in the CD booklet about this song: March 16, 1993 - Arrived tonight in Marrakesh and am staying on the edge of the market. It is Ramadan and there is heightened activity all around. I am struck by the hooded features of men as they pass through the lights and shadows: they look monk-like. Horses, carriages, cars, bicycles and thousands of people are embroiled in the activities of the night ... a cacophony of sound. I retreat to a rooftop café to watch while sipping mint tea ... many circles of twenty or so people are scattered around the market, each involved in their own drama of music, storytelling monkeys on men's shoulders, or cobras being coaxed to "dance" on rugs; "magic" concoctions of bone, seeds, stones and spices are sold ... women are veiled to a great degree ... I am stuck by the sense of intrigue the environment creates; as much is concealed as is revealed ...


Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Pet Jan 11, 2013 9:22 pm








Obrazovanje, gospodo, moralno i intelektualno svakog pojedinca uglavnom je njegovo vlastito delo. kako bi se inače moglo desiti da mladići koji su imali sasvim iste mogućnosti često postižu tako razlićite rezultate i imaju sasvim suprotnesudbine? Razlika u darovitosti ne rešava to, jer ta razlika vrlo često ide u prilog razočaranog kandidata.

Videćete kako izlaze iz istoh koledža, a ponekad i iz kruga iste porodice, dva mladića; za jednog od njih tvrde da je genije visokog reda, a za drugog da nije iznad osrednjosti; a ipak ćete videti kako genije tone u siromaštvo, neznanost i bedu, dok srednjak teško i lagano ali sigurno ide svojim putem uz brdo života, postižući čvrsto uporište svakim korakom, i popevši se najzad na visinu slave, postaje ukras svoje porodice
i ponos svoje zemlje.

Pa čije je to delo? Jasno je da je njihovo.Ljudi su tvorci svoje sreće. Oni je moraju stvarati.Takva je odluka sudbine, od koje vas nikakva moć genija ne može osloboditi. Genije, bez truda i napora, liči na moljca koji lebdi oko sveće dok se smrtno ne sprži. Ako je genije uopšte poželjan, to je samo one velike i uzvišene vrste, koja se, kao kondor Južne Amerike, diže sa vrha Čimboraza, iznad oblaka, i na toj visini krstari, dok mu je volja, svojom snagom koju napor pre jača nego slabi.

Sposobnost za visok i dugotrajan napor, snažna moć dubokog i pažljivog ispitivanja, širina
i revnost duha i dalekosežnost misli u stanju su da:
".. uzaberu
s visokog Meseca svetlu čast
Ili zarone do samog dna dubine
Gde visok nikad ne dohvata tle
I izvuku za kose potonulu čast.
( Šekspir)

Takve osobine i takva trudna postignuća upisaće vaša imena medju imena velikih ljudi. "
O genijalnosti, Besede- Viljem Virt



Бора Дугић - Заувек и после

Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Boni Sub Jan 12, 2013 6:12 pm



Ima neka tajna veza - Page 2 Fap913
Renoar ''Kupacica''

Život, mladi čoveče, to je žena, ispružena žena, nabreklih grudi i velikog, mekog trbuha između ispupčenih kukova, žena vitkih ruku i bujnih bedara, poluzatvorenih očiju, koja nas na divan, podrugljiv način izaziva i traži da joj se najsvesrednije predamo, polažući pravo na puni napon naše muškosti koja pred njom pobedi ili propadne - propadne, mladi čoveče, shvatate li šta to znači? To je poraz osećanja pred životom, to je nesposobnost za koju nema milosti, ni sažaljenja, ni uvaženja.

Tomas Man - Čarobni breg
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Ned Jan 13, 2013 1:09 am






To je zaista tužna priča, kao i ostale tvoje priče, ali ono što je čini različitom i vrednom pamćenja je to što ona dotiče svako ljudsko bice, ne samo tebe, kao druge tvoje priče. Vidiš, svi mi, mladi i stari, baš kao madam Ljudmila, na ovaj ili onaj način pravimo figure pred ogledalom. Razmisli dobro: šta znas o ljudima? Pomisli na bilo koje ljudsko biće na ovom svetu i shvatićeš, bez sumnje, da bez obzira ko su, šta misle o sebi ili šta rade, rezultat njihovog delanja je uvek isti: besmislene figure pred ogledalom.
Karlos Kastaneda - Aktivna strana beskraja




Barili

Ima neka tajna veza - Page 2 Barili10



Giovanni Marradi
Destiny


Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Boni Pon Jan 14, 2013 7:00 pm







Mislite dobro.
Mislite lepo.

Izvedite te divne misli o sebi i ovom jedinstvenom svetu i zivotu, iznedrite ih i pustite da plesu.

I bice vam dobro.
I bice vam lepo.


Ima neka tajna veza - Page 2 P17_edgar_dega_golubuye_tancovschicuy
Edgar Dega-Blue dancers


Swan lake- Tchaikovsky
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Pon Jan 14, 2013 7:07 pm








U životu postoji jedna vrednost koja često drugima ostaje skrivena, ali je čovek oseća duboko u svojoj duši: to je vernost ili nevernost onome što osećamo da je naša sudbina ili vokacija koju treba da ispunimo.

Sudbina, kao uostalom sve što je ljudsko, ne ispoljava se apstraktno već se oživotvoruje u nekoj okolnosti, na nekom malenom mestu, na nekom voljenom licu, u rodjenju nekog siromaška na periferiji neke imperije. Ni ljubav, ni istinski susreti, pa čak ni duboka razmimoilaženja, nisu plod slučajnosti, već su nam na tajanstven način predodredjeni. Koliko sam se samo puta u životu začudio što u tolikom mnoštvu ljudi na svetu nailazimo na one koji, na izvestan način, vuku konce naše sudbine, kao da pripadamo istovetnoj tajnoj organizaciji, ili poglavljima jedne iste knjige!

Nikad nisam saznao da li ih prepoznajemo zato što smo već tragali za njima, ili smo tragali za njima zato što su već bili nadomak naše sudbine. Sudbina se ispoljava putem znakova i nagoveštaja, koji nam se isprva učine beznačajni, a za koje tek kasnije uvidimo da su bili od presudnog značaja.

Tako se dešava da u životu često poverujemo da smo izgubljeni, dok u stvari uvek idemo ka odredjenom cilju, ponekad vođeni našom najočiglednijom, ali u drugim prilikama, možda i bitnijim za naš život, nekom snažnom i nepokolebljivom voljom i nama samima neznanom, u susret mestima, osobama ili stvarima koje, na ovaj ili onaj način, jesu, ili su bile, ili će da budu, od odlučujuće važnosti za našu sudbinu, voljom koja ide u prilog našim prividnim htenjima ili ih osujećuje, pomaže ili odmaže našim težnjama i često, što nas još više začuduje, vremenom dokazuje da je budnija od naše svesne volje.

Još jedna izgubljena vrednost jeste stid. Da li ste primetili da ljudi više nemaju stida, te se tako dogadja da, u društvu časnih ljudi, čovek može da sretne tipa optuženog za najgoru korupciju, koji pri tom ne skida osmeh sa lica, kao da je to najnormalnija stvar na svetu.

U neka ranija vremena, njegova porodica bi se od stida zatvorila u kuću, ali sada je sve jedno te isto i takvog tipa zovu da gostuje u nekim televizijskim programima, gde se prema njemu ophode kao prema gospodinu.
Otpor - Ernesto Sabato














Ima neka tajna veza - Page 2 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Uto Jan 15, 2013 6:30 pm









Iskustvo nam savetuje da se treba bojati, da treba biti oprezan, da ne treba verovati. Iskustvo nasu uči da ne grešimo, da ne ponavljamo ono gde su drugi već stradali. Svetu, međutim ne mogu pomoći oni koji su načisto sa životom. Svetu ne trebaju oni koji su ostali bez zabluda i snova. Oni kojima je sve jasno, očigledno, poznato i verovatno.
Svetu pomažu mladi i neiskusni, oni koji ne veruju ni u čije iskustvo. Oni koji ne priznaju argumente. Oni koji ne veruju da se istorija ponavlja. Oni koji se ne plaše da pogreše. Oni koji su gluvi za činjenice, slepi za očigledne stvari, puni iluzija, zabluda, snova, ideala, spremni za najveće podvige i žrtve. Beznadežan slučaj ne može biti heroj. Čovek bez nade i nije pravi čovek. On je kompromitovao sve ideale i ciljeve. Da su na svetu samo takvi, život bi se zaustavio.Spas čovečanstva je u tome što se ljudi raduju bez iskustva i što u iskustvo ne veruju. Verovati u iskustvo znači biti očajnik bez ijednog razloga za život.
Životu su potrebni oni koji bi poludeli kada bi sve znali. Oni koji bi se poubijali kada bi svega bili svesni.

Niko nikome nije ništa dokazao. Svako mora da pređe svoj put i potroši svoju meru iluzija. Niko ne nastavlja ničiju nesreću. Svako živi svoj život. Ničija starost nije nečija mladost. Ničije iskustvo nije nečiji zakon!
O međuvremenu - Matija Bećković





Bosh

Ima neka tajna veza - Page 2 Deligh10


Ravel
Bolero












Ima neka tajna veza - Page 2 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Shade Sre Jan 16, 2013 3:42 pm







Normalan. Šta uopšte znači biti normalan? Bolovati od iste bolesti kao i komšija? Ići na ista mesta, gledati iste emisije kao i drugi? Tapšati kad se zavesa spusti, krstiti se kad ono i pop, tući se na utakmicama? Nositi majcu sa likom odbeglog heroja? Ćutati kad i drugi ćute, pričati u glas sa svima? Ubaciti među komšijsku živinad kokicu zaraženu pernatim virusom?
Ako to znači biti normalan onda



Juče sretnem jednog prijatelja, išli smo u isti razred. Kaže, kod mene sve po starom, škole sam završio, vojsku odslužio, još samo da se oženim i nađem posao pa onda. Pa onda, šta?

Da upropastiš decu onako kako su tebe upropastili, da eventualno dočekaš penziju pa onda da crkneš kako to već red nalaže? Da redovno posećuješ lekare, da zube pereš samo kad ideš u goste, da glasaš za narodnjake?
Da viriš kroz špijunku i čudiš se ko to komšiji dolazi u ovo nedoba- švalerka ili rođaka?
Hm…
Da matorce posećuješ samo kad gepek treba napuniti zimnicom, da rodbinu srećeš samo po sahranama, da biješ ženu iz čistog zadovoljstva? Više nije mogao da izdrži.
- Šta je bre pičko, misliš da si mnogo pametan, a? – Pametan?

Ne, to nikako. Da sam pametan ne bih stojao ovde i sa tobom razglabao o suštinskim pitanjima. Bistar? To, možda. Realan? Vrlo. Vaspitan? E, u to već možeš da se kladiš. Otišo je bez pozdrava. Ne zameram mu. A i što bi? On je i dalje normalan, ja nisam. Očigledno.
Nikola Dinić



Goya - Los Caprichos

Ima neka tajna veza - Page 2 Goya-l10


Ennio Morricone
The Good, The Bad and The Ugly












Ima neka tajna veza - Page 2 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Boni Sre Jan 16, 2013 4:33 pm






Posrećilo mi se, ipak, Theo.
Šaljem ti ovaj akt, iako sumnjam da ćeš razumeti.
Ispričaću ti nekad čaroliju njegovog nastanka.
Već slutim da si razočaran i zbunjen.
Pitaš se šta ja, zaboga, mislim…
Zar bi to iko želeo kupiti?
Jalovu sliku, na kojoj nema ništa drugo do žuta, neugledna stolica,
starinska lula i suvišan i neuverljiv, beli smotak duvana.

Oprosti mi, Theo, grešnome.
Jednom ću, valjda, imati snage da ti objasnim.
Do skorog viđenja.

Tvoj umorni brat Vincent.


Ima neka tajna veza - Page 2 A-cadeira-de-van-gogh-com-cach
Van Gogh-Chair
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Femme Sre Jan 16, 2013 5:24 pm








Svaka istinska, velika strast traži samoću i bezimenost. Čovek koji služi svojoj strasti želi da ostane neviđen i neznan, nasamo sa predmetom svoje strasti i o svemu drugom voli i ume više i bolje da govori nego o tome što je glavni predmet njegovih misli i želja. Čak i porok ima svoj stid i svoje obzire, iako naopake i neobične.
Ivo Andrić


Giorgio de Chirico
The Disquieting Muses


Ima neka tajna veza - Page 2 Chiric11



Rachmaninov
Feelings




Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Ima neka tajna veza - Page 2 Empty Re: Ima neka tajna veza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu