Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Život bez čula mirisa   Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Život bez čula mirisa   Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Život bez čula mirisa

2 posters

Ići dole

Život bez čula mirisa   Empty Život bez čula mirisa

Počalji od Khallu Uto Jan 04, 2011 1:45 am

Zamislite da vam svakog dana pregori tost, a da toga niste ni svesni, da ne uživate u mirisu omiljene hrane, pokošene trave, mirisu voljene osobe, da ne osećate ni svoj, ni tuđ neprijatan miris. To je, nažalost, svakodnevni život hiljade ljudi koji su izgubili osećaj za miris

Malo je onih koji ne pamte scene iz filma "Miris žene" u kojima slep čovek (tumači ga čuveni Al Paćino) samo po mirisu "vidi" svu lepotu žene, kao i čitav svet oko sebe. A sada, dok najnoviji film "Miris" prikazuje svet čoveka bez mirisa koji ima izuzetan osećaj za miris, na čemu je iz zabave ali i stvarno gradio svoju moć nad drugima, valjalo bi da se zapitamo kako izgleda život i svet miliona ljudi koji su taj osećaj izgubili.
Uzroci ovog gubitka mogu da budu različiti: povrede glave, virusi, nazalne deformacije, degenerativne bolesti uključujući Alchajmerovu i Parkinsonovu bolest.
Naš osećaj za miris je, inače, dosta potcenjeno ljudsko čulo. Ono ima važnu ulogu u mentalnom i fizičkom zdravlju, u emocijama, seksu, u odnosima s drugima. Pomaže ljudima da se zaštite od loše, ili pokvarene hrane, može da upozori na opasne situacije.

Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Život bez čula mirisa   Empty Re: Život bez čula mirisa

Počalji od Shade Uto Jan 04, 2011 4:07 pm


Moj otac je bez čula mirisa, preko 20 godina. Imao je saobraćajnu nezgodu, pri kojoj mu je lobanja naprsla, usled svega toga se dogodio pritisak na neki nerv i on ostao bez čula mirisa.


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Život bez čula mirisa   Empty Re: Život bez čula mirisa

Počalji od Khallu Uto Jan 04, 2011 6:45 pm

moja mama,takodje.cesto pricam sa ljudima koji ne mogu da poveruju u to,koliko je to ustvari nezgodno,koliki je to hendikep.
njoj su jos kao devojci palili nozdrve zbog krvi koja joj je cesto isla na nos... Život bez čula mirisa   952707
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Život bez čula mirisa   Empty Re: Život bez čula mirisa

Počalji od Khallu Sre Nov 26, 2014 10:40 pm

ja vec nekih zadnjih mesec dana zivim bez cula mirisa pa i ukusa,a sve zbog ucestalih problema sa sinusima.nemam potrebu ni da jedem,mislim i da sam smrsala malo pa neka mi posle neko kaze da gojazni ljudi nisu hedonisti Život bez čula mirisa   2954761119












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Život bez čula mirisa   Empty Re: Život bez čula mirisa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu