Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Tarot karte  Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Tarot karte  Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Tarot karte

+5
Aynnah
Femme
Holly
Shade
Khallu
9 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Tarot karte  Empty Tarot karte

Počalji od Khallu Ned Jan 02, 2011 2:18 am

Da li vam je neko gledao u tarot karte?
kakva su vasa iskustva?
[You must be registered and logged in to see this link.]
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Shade Ned Jan 02, 2011 4:24 pm


Ja bih dopunila malo uvodni post ovim tekstom pronađenim na netu.


Tarot je tajanstveni spil karata nepoznatog porekla. Ove karte su stare bar sest do osam vekova i neposredni su prethodnici danasnjih karata za igranje. Tokom mnogih generacija, likovi prikazani na ovih kartama su prosli kroz dosta promena. To sto i danas, uprkos postojanju karata za igranje kojima se uglavnom sluzimo, koristimo drevne Tarot karte, potvrda je njihove zivotne mudrosti.

Ni u kom slucaju ne smemo gledati na Tarot kao sredstvo koje sluzi iskljucivo proricanju sudbine, mada ono to i nije u pravom smislu, vec je putovanje kroz Tarot karte prevashodno putovanje u nase sopstvene dubine.

Tarot karte se sastoje od 56 karata, nazvanih Male arkane, i 22 karte, Velike arkane, te tako ukupno 78 karata sacinjavaju spil Tarota.

Male arkane, kao i nase savremene karte za igranje, imaju cetiri znaka ili "boje" sa po deset brojcanih karata. Cetiri znaka Tarota zovu se: stapovi, pehari, macevi i monete. Ti znaci su se pretopili u sadasnji tref, herc, pik i karo. U tarot kartama svaki znak ima po cetiri "dvorske" karte: Kralja, Kraljicu, Zandara i Viteza.

Nije poznat tajanstveni nacin kako je ova poslednja karta, Vitez, nestala iz danasnjih karata za igranje. Isto tako na tajanstveni nacin su se izgubile i Velike arkane. Sto se velikih arkana tice, sastoje se od 22 aduta koji ne pripadaju nijednom od cetiri navedenih znakova. Svaka od ovih 22 karte ima svoj lik, ime i broj.




A evo šta wikipedia kaže o Tarot kartama


Tarot, (fr. Le Tarot, ital. tarocchi) je špil od sedamdeset i osam karata. Postoje četiri boje, kao i u savremenim kartama za igranje, koje su iz njega nastale ali u Tarotu postoje četiri „Dvorske karate“ (dvorske karte:Kralj, Dama, Žandar, Vitez) umesto tri (dvorske karte:Kralj, Dama, Žandar). Pored toga, postoje i dvadeset i dve karte koje se nazivaju "Aduti" koji se u Tarotu nazivaju Velika arkana. Pored Velike arkane postoji i Mala arkana. Kada se od špila karata Tarota oduzme Velika arkana i po jedna, četvrta Dvorska karta, ostaju 52 karte koje se i danas upotrebljavaju u raznim igrama sa kartama. Aduti - 22 karte Velike arkane nemaju zajedničke simbole i svaka karta je karta za sebe. Mala arkana je podeljena u 4 grupe po 13 karta koje imaju zajednički simbol i boju. Tri karte pripadaju „Dvorskim kartama“ - Kralj, Dama i Žandar, a ostalih 10 karata su numerološke karte porežane od broja 1 do 10. Male arkane, kao i naše savremene karte za igranje, imaju četiri simbola ili "boje" sa po deset brojčanih karata. Četiri znaka Tarota zovu se:

* Špade (ital. Spade) - Mačevi
* Kupe (ital. Coppe) - Pehari
* Dinari (ital. Denari) - Dinari
* Baštuni (ital. Bastoni) - Štapovi

Ti znaci su se pretopili u današnje

* Pik ♠
* Tref ♣
* Herc ♥
* Karo ♦.

"Tarot se služi jezikom simbola - jezikom nesvesnog koji nam, ukoliko mu pravilno pristupimo, može otvoriti skrivene odaje naše duše. Um koji se bavi tarotom razotkriva značenja koja često ne mogu biti jasno definisana u svetlu i svetu razuma. Tarot tako spaja čovekovu realnost s realnošću duha, povezujući različite nivoe stvarnosti i otvarajući nam vrata kroz koja ranije nismo mogli prolaziti." Alfred Daglas


Istorija

U XIV veku karte su se u Italiji zvale Naibi - Naibi, a u Španiji Naypes - Najpes, izvedeno od arapske reči Nabi - Nabi - prorok. Neki istraživači Tarota postavljaju hipotezu po kojoj su Templari preuzeli ove simboličke pločice od tajnog bratstva Druza u Libanu. Tarot započinje sa egipatskim piramidama, put ga vodi preko Balbeka, Akre sve do Pariza, stecišta reda Templara. Christian Pitois, bibliotekar u Ministarstvu obrazovanja (u vreme vladavine Napoleona)piše da su najveće naučne tajne bile ugravirane na malim tablicama Tarota. Sam naziv „Nabi“ otkriva proročku dimenziju tarota.

Po mnogima, pa i po Jungu, ključ rešenja enigme je sadržan u dvadesetprvoj karti Tarota, karti Svet ili Univerzum. Poslednja karta, XXI - Svet, ima „glavne“ znake Zodijaka - Vodoliju, Škorpiju, Lava i Bika u četiri ugla karte u liku Ribe, Orla, Lava i Bika, koji su bili dobro poznati Egipćanima. Karta uspostavlja istorijsku vezu sa Egiptom. Sfinga je bila naslikana na starim freskama u ljudskom liku, sa telom bika, nogama lava i krilima orla koji korenspondiraju sa četiri Zodijačka znaka karte Univerzum, ova "kosmička" karta sa zodijačkim znacima i slikama Isusa, Univerzuma ili Kosmičke Majke predstavlja i astrološko značenje Tarota. Zodijački krug predstavlja četiri elementa u njihova tri stanja: Rađanje ili početak evolucije, kulminaciju i pad ili involuciju. Znakovi vatre, zemlje, vazduha i vode koji se rađaju sa Ovnom, Bikom, Blizancima i Rakom kulminiraju u Lavu, Devici, Vagi i Škorpiji, a kreću se u smeru pada sa Strelcem, Jarcem, Vodolijom i Ribama.

U delu La Monde Primet (1773-1783) Antione Court de Gebelin, sa Kraljevske Akademije u Rošelu, poziva se na staru egipatsku knjigu koja je spašena iz požara u aleksandrijskoj biblioteci u vreme Cezarove invazije na Egipat. „Ona sadrži njihovo učenje o neprestanom preobražaju ličnosti i prirode. Ova knjiga dnevnog Egipta jeste drevna i za Tarot, koji mi imamo u kartama, samo što mi u kartama umesto sfinginog lika stavljamo lik Papese. Ime Tarot se dovodi u vezu sa Istokom, gde je Visoki Sveštenik u drveno doba bio pripadnik državnog kulta.“

Antonio Dragoni pisao je, 1814. godine da je Pitagora preneo egipatsku okultnu doktrinu i pretočio je u Tarot. Ako se ne broji karta Luda, sa brojem 0, ostaje u Tarotu 77 karata, dakle 11h7. Tih 77 karata su podeljene u dve grupe - 3h7=21 karta sa simbolima ili Velika arkana i 8h7=56, Mala arkana.

Elifas Levi je objavio 1856. godine knjigu „Dogma i ritual visoke magije“ u kojoj dovodi u vezu slova hebrejske azbuke sa kartama Velike arkane, a povezao je i 4 boje sa pentagrama i simbolici istinitog imena Božijeg.

Mek Gregor Maters 1888. godine u knjizi „Tarot“ navodi nekoliko anagrama za reči Taro:

* Tora - Zakon na hebrejskom
* Troa - Vrata na hebrejskom
* Rota - Točak na latinskom
* Orat - Govor, moliti, hvaliti na latinskom
* Taor/Taur - Egipatska boginja tame
* Ator/Athor - Egipatska boginja radosti - Hathor

Martiano da Tortona u svom tekstu koji je napisan 1418. godine tvrdi da su se karte za igranje pojavile u Evropi negde oko 1377. godine, a Tarot karte 40 godina kasnije. On napominje da su te karte bile, u simboličkom smislu povezane sa Grčkom mitologijom, i da su se na kartama nalazili crteži Grčkih božanstava.

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Shade Ned Jan 02, 2011 4:26 pm


Jednom ili dva puta, jeste mi neko pogledao, ali na daljinu.

Iskustva?
Zadovoljna sam bila onim što mi je rečeno, obzirom na uslove pod kojima mi je 'otvaran' tarot.
Većim delom je bilo tačno.



Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Khallu Ned Jan 02, 2011 7:57 pm

hvala ti na tekstu Tarot karte  598318
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Shade Ned Jan 02, 2011 10:12 pm



Nema na čemu, zadovoljstvo je moje. Tarot karte  536970

A sad, pišite ljudi, vaša iskustva sa tarot kartama ili ono što o njima znate.

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Holly Ned Jan 02, 2011 10:18 pm

Meni je davno jedna zena gledala.

Pogodila je jer se pre toga o meni detaljno raspitala kod moje komsinice.
Naravno,mislila je da sam joj poverovala. :s:
Holly
Holly
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 2049
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Shade Ned Jan 02, 2011 10:22 pm



Zašto si onda dozvolila da ti gleda? Miss'im, ako si znala da se raspitala, ako sam dobro razumela?


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Holly Ned Jan 02, 2011 10:26 pm

Nisam znala na pocetku,nego malo kasnije sam skontala.
Holly
Holly
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 2049
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Shade Ned Jan 02, 2011 10:32 pm



Ma, da, ima prevaranata, koliko hoćeš. Samooo ja verujem da su one pouzdane, karte, ko karte. Tarot karte  536970
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Holly Ned Jan 02, 2011 10:40 pm

Nisam vise zainteresovana za to gledanje u karte. Tarot karte  796320
Holly
Holly
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 2049
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Shade Ned Jan 02, 2011 10:42 pm



Ja uvek. Volim da čujem, majke mi.

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Khallu Pon Jan 03, 2011 1:19 am

ja ih imam.nisam razradila svoje vestine sa njima jos uvek :s: ali verujem u njih i citavu tu filozofiju. Tarot karte  536970
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Femme Pet Jan 14, 2011 3:48 pm




Evo linka za gledanje Tarota, ko voli, nek izvoli.


[You must be registered and logged in to see this link.]
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Khallu Pet Jan 14, 2011 6:27 pm

pa boga mi,ni ove on line nisu daleko od istine :s:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Shade Pet Jan 14, 2011 6:30 pm


Samo ne razumem, šta predstavlja sadašnjost, šta budućnost, šta prošlost.
Malo mi je konfuzno.
De pojasni mi Khallu, molim te.

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Khallu Pet Jan 14, 2011 6:32 pm

pa nema tih podela u ovoj ''igri'' koliko sam shvatila,samo aspekti odredjenog pitanja ili zelje...
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Shade Pet Jan 14, 2011 6:34 pm



Vidim, utoliko mi je konfuznije. Samo četiri karte, koje baš i ne razumem u potpunosti, no, dobro.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Femme Čet Jan 20, 2011 2:05 am




[You must be registered and logged in to see this link.]






Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Aynnah Pet Jan 21, 2011 2:44 pm

Ne vjerujem ni najmanje osobama koje gledaju u tarot karte,tako da nikada nisam ni dopustila da mi neko gleda u njih,a bilo je nekoliko žena na ulici koje su me zaustavljale,želeći da mi ''gledaju sudbinu''.Svih tih nekoliko puta sam ih odbila Tarot karte  48478

Aynnah
Uvaženi član
Uvaženi član

Ženski Broj poruka : 4911
Pridružila/o se : 24.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Femme Uto Apr 19, 2011 1:56 am




[You must be registered and logged in to see this link.]



Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Veca Uto Apr 19, 2011 8:04 am

još uvijek negdje imam knjigu o tarot kartama i gledanju u njih, nekad smo se time bavili iz zabave, nikad nisam ozbiljno vjerovala u to...
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Khallu Uto Apr 19, 2011 12:28 pm

ja imam i knjige i karte Tarot karte  536970
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Nilla Sub Mar 22, 2014 3:47 pm

Tarot karte u rukama onog ko zna da ih tumaci su dobro sredstvo za analizu i usmjerenje na nasem zivotnom putu. To moze biti i bilo sta drugo a ne samo tarot. Nazalost, puno je onih koji sve to prikazu u negativnoj nijansi.
Nilla
Nilla

Ženski Broj poruka : 6
Pridružila/o se : 22.03.2014

http://tihizov.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Maja Ned Mar 23, 2014 7:24 pm

Slažem se sa Nillom, da onaj, ko ima "dara" zna pravilno da tumači karte ili bilo šta drugo. Ali ne verujem u takva proročanstva. Verujem i u vidovite ljudi ali opet ne verujem u njihova predskazanja. Iz prostog razloga jer u svakom trenutku našeg života mi možemo da se odlučimo i promenimo svoju "sudbinu". Svi ti "vidovnjaci" vide samo našu budućnost iz ugla kakvom vibracijom trenutnu vibriramo. I ako ništa ne promenimo stvari mogu stvarno da nam se dese kao što kažu. Ali ako mi promenimo vibraciju stvari idu sasvim drugim tokom.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Nilla Čet Mar 27, 2014 1:52 am

Zavisi za sta ko koristi karte.
Ja mogu da govorim iz vlastitog iskustva.
Karte koristim kao savjetnik sto mu i jeste svrha a ne kao neko vidovnjacko pomagalo.
Gledati samo sta te ceka sutra je po meni nepotrebno gubljenje energije.
Ali pitati za savjet sta je za tebe najbolje u odredjenoj situaciji, kada ne mozes vidjeti ishod svoje odluke svjesno, je mudar nacin koristenja tarota.
Sa tarotom mozes izabrati posao ako imas npr. dvije ponude, zanimanje, vidjeti kako da se postavis kada imas problem i na koji nacin ga mozes rijesiti, pa cak i kada nesto uraditi a da izvuces najbolje iz toga, kao i biranje gdje ce ti biti najljepse ili najbolje da odes na odmor npr.
Mogucnosti su neslucene...
Tarot je nesto cudesno, nevjerovatno ponekad i mogu samo reci da je dio mog zivota vec dugo a tako ce i ostati.
Nilla
Nilla

Ženski Broj poruka : 6
Pridružila/o se : 22.03.2014

http://tihizov.wordpress.com/

Nazad na vrh Ići dole

Tarot karte  Empty Re: Tarot karte

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu