Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Riba i morski plodovi - Page 3 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Riba i morski plodovi - Page 3 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Riba i morski plodovi

+6
Femme
ivonka
Veca
Khallu
Shade
Holly
10 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Koliko često jedete ribu?

Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_lcap0%Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_lcap0%Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_lcap40%Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_rcap 40% 
[ 2 ]
Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_lcap40%Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_rcap 40% 
[ 2 ]
Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_lcap0%Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_lcap20%Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_rcap 20% 
[ 1 ]
Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_lcap0%Riba i morski plodovi - Page 3 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Ukupno Glasova : 5
 
 

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Re: Riba i morski plodovi

Počalji od Khallu Pon Dec 16, 2013 9:40 am

jel' spremao neko (male  Riba i morski plodovi - Page 3 2954761119  )od vas amura?
zanima me kakav li je sto se tice kostiju?












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Re: Riba i morski plodovi

Počalji od male Uto Dec 17, 2013 9:11 am

Ima više sitnih kostiju nego šaran. Preporučujem da isečeš na tanje parčiće, zasečeš ih popreko i u dubljem ulju na jakoj vatri ispržiš rešije. Tako sitne kosti sagore.
Isti savet za bucova i skobalja. Riba i morski plodovi - Page 3 485699 
Ako ti je tako suvo za jelo, pre serviranja prelij limunovim sokom i sitno seckanim belim lukom pa uklopi neki minut.
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Re: Riba i morski plodovi

Počalji od Troja Uto Dec 17, 2013 1:11 pm

Najčešće jedem lososa, ponekad pastrmku prženu na ulju ili lignje. Ja lično volim i pastrmku pečenu u rerni, ali moj suprug ne, pošto voli da se kožica uprštulji.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Re: Riba i morski plodovi

Počalji od male Sre Dec 18, 2013 12:43 pm

Dobio sam neku (prvi put vidim takvu) suvu ribu iz Sibira. Nije presušena kao što se dešava sa saragama ili bakalarom, a ne treba da se termički obrađuje. Milina....
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Re: Riba i morski plodovi

Počalji od Khallu Sre Dec 18, 2013 9:15 pm

male,hvala na savetu sto se tice amura.mi na taj nacin spremamo i ostale ribe tj najcesce jedemo skobalja jer je drinska riba.pre neko vece sam spremala sarana,nisam ga dugo jela jer ne volim taj njihov smek,ali ovaj je bio super(neutralan) i nisam naisla na puno kostiju.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Re: Riba i morski plodovi

Počalji od male Pon Jan 06, 2014 12:50 pm

Ispravka. Kada sam odledio, video sam da nije šaran. Som se iskezio u mene... Riba i morski plodovi - Page 3 656435 Sada ga pečem u rerni sa vinom, a pri kraju ću ga posuti belim lukom. I zaboravio sam da kažem: juče smo ja i brat (namerno prvo sebe stavljam jer sam ja majstor a on kalfa) spremili lonac od 15 litara riblje čorbe. A ja je odlično spremam - kuvao sam sa alasima na Dunavu... Ima unutra 7-8 vrsta ribe. Da ne pričam dalje...
[quote="Paloma Blanca"]
Khallu ::
blago tebi! eeeeee, a i maletovoj ženi!  Riba i morski plodovi - Page 3 598318 
I ja joj stalno pričam da treba da me urami 'mesto goblena... Riba i morski plodovi - Page 3 751514
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Re: Riba i morski plodovi

Počalji od Paloma Blanca Pon Jan 06, 2014 11:29 pm

Znate da sam ljubomrna bre na vas!  Riba i morski plodovi - Page 3 796320 

U ovoj selendri, pardon, gradu buducnosti, pored Morave, ja nemam sta da kupim.
Corba od 7-8 vrsta ribe, to sanjam, prava alaska corba!
Nemoj ni da pricas dalje, male!

U ovim glupim ribarnicama, nema nista da nadjes i da kupis, sve jedno isto vrte - saran, tolstolobici, po negde neka zamrznuta pastrmka, oslici, lososi, fileti soma, fileti ... mislim blajk, vise mi muka, ko zna koliko puta odmrzavano i zamrzavano, kupujes sami led!
Da bar negde imamo neki normalan riblji restoran, pa makar narucila oslica iz Fokusime!  Riba i morski plodovi - Page 3 393939
Paloma Blanca
Paloma Blanca
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1324
Pridružila/o se : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Re: Riba i morski plodovi

Počalji od male Uto Jan 07, 2014 9:58 pm

Paloma Blanca ::Corba od 7-8 vrsta ribe, to sanjam, prava alaska corba!
Nemoj ni da pricas dalje, male!
Dobro. Riba i morski plodovi - Page 3 1307364940 
Paloma Blanca ::U ovim glupim ribarnicama, nema nista da nadjes i da kupis, sve jedno isto vrte - saran, tolstolobici, po negde neka zamrznuta pastrmka, oslici, lososi, fileti soma, fileti ... mislim blajk, vise mi muka, ko zna koliko puta odmrzavano i zamrzavano, kupujes sami led!
Oni led zovu "glazura"! Riba i morski plodovi - Page 3 Punish2
Kod nas ima po ribarnicama i som i smuđ i škarpina... ali ne u svim i ne uvek. Riba i morski plodovi - Page 3 751514 Verujem da kupuju od alasa kao i ja. Brat i ja smo se povezali sa par alasa koji donose u Kg kao i sa nekim lovcima na crno (lovokradice) od kojih kupujemo par puta godišnje divljosvinjetinu i srnetinu. Snalazimo se. Riba i morski plodovi - Page 3 751514 Snađi se i ti!  Riba i morski plodovi - Page 3 Punish2 I ne ćutkaj me! Riba i morski plodovi - Page 3 828922
Danas sam radio pa sam kolegama spremio sač. Mešano juneće i svinjsko meso i povrće. Mhm... Umalo da pojedu i keramiku. Riba i morski plodovi - Page 3 2954761119
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Riba i morski plodovi

Počalji od Shade Uto Jan 07, 2014 10:14 pm




Kod nas ima po ribarnicama i som i smuđ i škarpina... ali ne u svim i ne uvek.

Kod mene isto. Za Badnje vece sam, izmedju ostalog imala skarpinu na trpezi. Prosle godine nas je snaja, ne znam a i ne zanima me put kojim redje ide i kojim vrsi nabavku, obezbedila bakalarom koji inace obozavam i najradije jedem hladan kao salatu, sa maslinama, paprikom iz tursije i maslinovim uljem i budem mnogo srecna kada se dokopam ribe koju volim, jer jeste istina ovo sto Paloma pise, veoma je tesko naci u seljanama nesto drugo od onoga sto je ona nabrojala.












Riba i morski plodovi - Page 3 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Re: Riba i morski plodovi

Počalji od male Uto Jan 07, 2014 10:50 pm

Rolnice od ribe A'la Male

Fileti soma 5 velikih komada (Preko 1,2kg)
Šargarepa 2 veće
Paškanat 1 veći
Celer 1 manji
Mlad luk 4-5 komada
Peršunov list 1 vezica
Sremuš 15-20 listova (ako baš nema, može mlad beli luk)
So, biber, kari, čili, kotami začin za pečenje ribe, ulje

Šargarepu, celer, mladi luk i paškanat iseći na štapiće dužine 5-7cm i debljine pola centimetra.
Filete mali istanjiti tučkom, ali blago da se ne kida. Filete raseći uzduž tako da dobijete dužne komade širine 4-6cm. Svaki komad pospete začinima. Na širi kraj poređate po 1-2 lista sremuša i stabljiku peršuna izlomljene tako da budu u širini fileta ribe. Stavite po jedan do dva štapića šargarepe, mladog luka, celera i paškanata. Zamotate rolnicu i probodete je kratkim ražnjićem ili dugačkom čačkalicom. Utvrdite u krug jakim koncem.
Na malo više ulja pržite u pica pekaču. U početku na slabijoj vatri i uklopljeno da biste posle otklopili i ispržili sa svih strana. U početku uklapate da bi se lepše izdinstalo povrće koje u rolnicama.
Riba i morski plodovi - Page 3 0piv


Riba i morski plodovi - Page 3 U23o


Riba i morski plodovi - Page 3 Buk5


Riba i morski plodovi - Page 3 Sny2


Riba i morski plodovi - Page 3 Jeoh


Riba i morski plodovi - Page 3 G767


Riba i morski plodovi - Page 3 Xm2u


Riba i morski plodovi - Page 3 Bv3h


Riba i morski plodovi - Page 3 6ozy


Riba i morski plodovi - Page 3 Aeu2


Riba i morski plodovi - Page 3 Efh9


Riba i morski plodovi - Page 3 W6wt

male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Re: Riba i morski plodovi

Počalji od Paloma Blanca Sre Jan 08, 2014 2:02 am

Poezija na tanjiru. ;)))

Elem, u susednom gradu živi bračni par u kolibi na Moravi, koji se profesionalno bave pecanjem, odnosno ulovom, pripremom i svašta nešto rade, što iz zadovoljstva, što po narudžbini. Imaju 20-ak kila medalja, još iz stare Juge. Pri tom je muž i poeta, evo našla sam o njima ovde. Ja sam volela da idem kod njih, divni su otvoreni.
Tako mi, kad nam se nešto posebno prijede, pozovemo telefonom i naručimo specijalitet neki, neki kotlić čorbe, paprikaša.  Oni su mi za slavu pravili remek dela, tako da su me moji gosti zezali: jesi li ti sama nešto spremala ili je sve P? Što lepo čoveka ne pozoveš na slavu i postaviš u vrh sovre?
Nisam ja bila ni besna ni lenja, to jeste koštalo, ali sam imala i po 50-ak gostiju, a ovo je bilo kvalitetno, raznovrsno, majstorski odrađeno.
Od sardine, predjela, čorbe, ribu koju poželiš i na koji način želiš, dimljena, pržena, pečena, samo sam morala da se javljam mesec dana ranije da zakažem. Međutim, prestali smo da tamo naručujemo kada su oni počeli da primaju porudžbine više nego što su mogli da odrade, pa su počeli da fušare, imali su pomagače i više nije bilo to to. Oni su me i navukli na riblje specijalitete, za kojima sad patim.
Paloma Blanca
Paloma Blanca
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1324
Pridružila/o se : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Riba i morski plodovi - Page 3 Empty Re: Riba i morski plodovi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu