Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Dobar jastuk zdravlje čuva Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Dobar jastuk zdravlje čuva Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dobar jastuk zdravlje čuva

+5
Femme
Veca
Shade
Khallu
Chikita
9 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Chikita Sre Feb 08, 2012 5:09 pm

Izbor jastuka je nešto veoma važno jer od njega zavisi naš san, od sna naše raspoloženje preko dana, a sve zajedno se odražava na naše zdravlje. Neudoban jastuk može da prouzrokuje ne samo loše raspoloženje, nego i da pogorša probleme s kičmom, vratom, glavoboljom, alergijom i astmom. Na tržištu je u ponudi ogroman izbor jastuka, nude se jastuci od perja, vune, svile, lateksa, memorijske pene, heljde, bambusa i lekovitog bilja, antialergijski, s premazom od aloe vere, sa probiotičkim bakterijama.



Presvlaka je bitna stvar, ali služi samo kao bonus dobrom jastuku. Ono o čemu zaista treba da razmišljate je punjenje jastuka.

Perje i paperje

Jastuci od perja i paperja su mnogo puniji, komforniji i traju duže nego druge vrste jastuka. Međutim, stručnjaci tvrde da ovi jastuci nemaju dovoljno dobru potporu za vrat i mogu da izazovu alergije kod osetljivih osoba. Dostupni su i hipoalergijski i antibakterijski jastuci od perja, ali je njihova cena veća.

Lateks

Jastuci od lateksa su poput mekanih i finih sunđera i stekli su popularnost zahvaljujući elastičnosti i higijenskim svojstvima. Nisu toliko mekani i puni kao jastuci od perja. Ali stručnjaci kažu da ovi jastuci pružaju odličnu potporu za vrat, prilagodljivi su i ne tanje se. Međutim, mogu da imaju neprijatan miris i time postanu okidač za alergije i astmu.

Cena nije bitna - Isprobajte jastuk

Prilikom izbora jastuka cena nije od važnosti jer visoka cena ne garantuje da će vam jastuk odgovarati. Najvažnije je kako se osećate spavajući na jastuku. U većini slučajeva možete da odaberete pravi jastuk, a da vas to mnogo ne košta. Ako ste u prodavnici i imate priliku da legnete i isprobate jastuk, obavezno to učinite. Ako to nije moguće, naslonite jastuk na zid i zauzmite vaš omiljeni položaj za spavanje kao da je zid dušek. Zamolite nekoga da pogleda kako stoji vaš vrat koji bi trebalo da bude u istoj ravni sa kičmom.

Vuna, svila i pamuk

Jastuci sa punjenjem od pamuka, svile ili vune su skuplji od drugih, ali ljudi vole njihovo prirodno punjenje, koje dobro podupire vrat. Preporučuju se osobama sklonim alergijama. Nedostatak ovih jastuka je to što se vremenom istanje jer se njihov sadržaj zbija. Oni, takođe, upijaju znoj i masnoću više nego druge vrste jastuka, pa ih je potrebno češće čistiti.

Memorijska pena

Nekima se sviđaju upravo jastuci od memorijske pene, koji poprimaju oblik tela prilikom spavanja, a ujutro se vraćaju u svoj izvorni položaj. Ovi jastuci predstavljaju odličnu potporu za vrat, ali su „pregusti" i nisu prozračni. Novi jastuci mogu da imaju neprijatan miris, koji obično nestaje nakon nekoliko dana, a još jedna mana je i to što ih je neophodno menjati svake tri godine.

Poliester

Po pravilu, jastuci od poliestera se ne preporučuju, bilo da su od mikrovlakana ili sa kuglicama gela, zato što ne pružaju dobru potporu vratu i privlače grinje, a mogu da ispuštaju i hemijske štetne materije. S druge strane, ovi jastuci su relativno jeftini i lako mogu da se zamene kada se istroše.

Heljda

Jastuci od heljde su punjeni heljdom, koji, takođe, nude odličnu potporu vratu pri čemu dobro propuštaju vazduh. Međutim, ovi jastuci su teški, bučni zbog šuškanja ljuskica i nekima previše tvrdi, pa je preporučljivo da ih pre kupovine isprobate.

Izbor jastuka prema zdravstvenim problemima:

Za alergiju i astmu - jastuk od svile, pamuka ili vune, memorijski jastuk ili punjen heljdom

Za glavobolju i nesanicu - jastuk s heljdom

Za bolove u vratu i ramenima - anatomski jastuk sa memorijskom penom ili punjen heljdom

Često se znojite - jastuk od svile ili vune


A evo i nekoliko saveta za odabir vašeg savršenog jastuka :

-raspitajte se od čega je jastuk načinjen, tražite kvalitetu!

- jastuk birajte prema svojoj telesnoj konstituciji (ako ste krupne telesne građe verovatno vam neće odgovarati nizak jastuk, ma kakav bio);
- jastuk birajte prema svojim navikama
* spavate li najčešće potrbuške tražite nizak jastuk;
* spavate li uvek na boku jastuk mora biti visok spram širine ramena;
dobar anatomski oblikovan jastuk može zadovoljiti u svakom slučaju;

- jastuk neka bude elastičan: stisnite ga, zagrlite, savijte na pola – morao bi odmah pošto ga pustite vratiti svoj oblik;
- nastojte leći i probati jastuk ako je to moguće, tako ćete ipak najbolje proceniti;
na jastuk naslonite vrat i glavu, ne rame;
- danas su jastuci često manjih dimenzija od onih starinskih na koje ste možda navikli – to neka vas ne zbunjuje: lakše je prekrojiti svoje jastučnice nego spavati na lošem jastuku;

- premda sintetički materijali nisu nužno loš izbor verovatnije je da ćete se na takvom jastuku više znojiti, dakle i buditi;
- i danas se, naravno, možete odlučiti za jastuk od perja , no raspitajte se dobro o njihovom održavanju i trajnosti (slično je i s jastucima od vune);

- patite li od alergija (posebno npr. na prašinu) od velike pomoći će biti tzv. antialergijska zaštitna jastučnica, dostupna često uz medicinski jastuk ili bolji anatomski jastuk;

- Spoljna navlaka/jastučnica neka je skidiva i periva;

Tražite dok ne budete zadovoljni!

Postoje i dugi valjkasti jastuci (tzv. body pilllow) kojim se možete posluziti da bi podupreli leđa kod spavanja na boku i istovremeno na njega osloniti nogu ili ruku – takav jastuk dobro dođe u odmakloj trudnoći!


Da li ste vi nasle vas savrseni jastuk ?

Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Khallu Sre Feb 08, 2012 6:07 pm

prvo Chiki da te pohvalim za temu! Dobar jastuk zdravlje čuva 19271
jako vodim racuna na cemu i kako spavam a u poslednje vreme mi jastuci zadaju mnogo muka.
pre par godina sam bila zagrejana za kupovinu jastuka od heljde a u poslednje vreme sam ozbiljno razmisljala o Dormeo jastucima jer sam cula da ih mnogi hvale.
u medjuvremenu sam, pre neki dan u prvoj prodavnici u koju sam usla gledajuci jastuke,kupila jastuk koji nije anatomski ali je punjen memorijskom penom.uzela sam ga odmah jer nije skup,odlucila sam se za manji jer je pun i tvrd pa mi nije trebao onaj ogromni.
e sad,i dalje me u toku noci budi ukocenost glave i vrata,pa pretpostavljam da ce i to proci kad se malo naviknem na njega,ostaje da budem jos malo strpljiva Dobar jastuk zdravlje čuva 48478












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Chikita Čet Feb 09, 2012 1:27 am

Hvala na pohvali Khallu Dobar jastuk zdravlje čuva 184876271

Ni ja nisam pronasla svoj savrsen jastuk, muku mucim. Budim se nocu, ma strasno Dobar jastuk zdravlje čuva 828922 Razmisljala sam o tim jastucima sa memorijskom penom, mislim da su najbolje resenje.... Ali u dilemi sam da li se resiti i prikupiti pare za Dormeo ili postoji i neki koji je jednako dobar ali jeftiniji Dobar jastuk zdravlje čuva 683612

Javi nam Khallu da li si se navikla ili je ipak do jastuka Dobar jastuk zdravlje čuva 536970
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Shade Čet Feb 09, 2012 1:54 am



Ja spavam bez jastuka. Nisam još uvek našla jastuk koji mi odgovara. Ozbiljna sam, pišite, interesuju me sve infomacije u vezi jastuka. Dobar jastuk zdravlje čuva 536970












Dobar jastuk zdravlje čuva Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Veca Čet Feb 09, 2012 10:17 am

Ja već dugo koristim anatomski jastuk sa memorijskom pjenom, nije Dormeo, bio oko 2o evra, koliko se sjećam, i prezadovoljna sam. Na početku je bilo malo neobično navići na taj oblik, ali vremenom sam ga prihvatila, a i on mene Dobar jastuk zdravlje čuva 536970 , tako da je savršen, ne boli me više vrat kad se probudim.












Dobar jastuk zdravlje čuva Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Khallu Čet Feb 09, 2012 11:23 am

Shade,ja sam odavno cula da je najbolje i najzdravije spavati bez jastuka.
moj tata npr,godinama spava na minimalnom,tankom,nesto poput onog ukrasnog.
Chiki,i ja sam bila u istoj dilemi vezano za Dormeo.medjutim,kao sto napisa Veca,cena tih ''slicnih'' je jednaka cena Dormeu,tako da bih se ja u svakom slucaju pre odlucila za njega.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Femme Čet Feb 09, 2012 4:47 pm



cena tih ''slicnih'' je jednaka cena Dormeu
Mislim da nisi u pravu Khallu za cenu, videla sam na netu neku reklamu za Dormeo jastuke, daju neki popust, ali su svakako skupi. Dormeo Memosan anatomski oblikovan od memorijske pene s popustom košta 4.490,00 din.
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Khallu Čet Feb 09, 2012 8:06 pm

ja na istom sajtu gledam da 2 Dormeo jastuka kostaju 4.490,njih sam i mislila da narucim.
znaci jedan je 2.250 a za istu cenu sam u prodavnici videla slican jastuk domace proizvodnje.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Femme Pet Feb 10, 2012 6:13 pm



Onda nismo iste jastuke gledale, no, nema veze. Dobar jastuk zdravlje čuva 48478
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Khallu Pet Feb 10, 2012 6:17 pm

pazi,mozda se nismo dobro razumele.i ja mislim na Memosan anatomski i cena im je koju sam gore napisala za 2 komada.e sad,to je navodno trenutno na akciji ali ja tu ''akciju''odavno pratim na njihovom sajtu.da li bi takva cena bila i po komadu-ne znam ali po nekoj logici stvari jedan bi kostao oko 2.200din a za istu cenu sam videla i jastuk nekog domaceg proizvodjaca.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Femme Pet Feb 10, 2012 6:22 pm




Shvatam šta si ti rekla, ali i dalje mislim da nismo iste jastuke gledale. A i nešto brljaju sa tim ponudama 2 po ceni jednog itd. Bar se meni ne dopada kako su to na sajtu objavili. No, kao što rekoh, nije ni bitno.

Ja sam pre par godina kupila neke punjene silikonom, od drugog proizvođača, antialergijske, dobri su, ukućani se ne žale, meni ne odgovaraju, dok sam jorganom prezadovoljna.
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Khallu Pet Feb 10, 2012 6:28 pm

bitno je,tu smo da razmenimo iskustva.
moj najnoviji jastuk je Deltateks i kako vreme prolazi navikavam se i postajem sve zadovoljnija.u pocetku je bio malo tvrdji za moj ukus,medjutim lepo poprimi oblik glave i onda postaje udoban.ujutru se odmah vrati u prvobitno stanje












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Anne Boleyn Pet Feb 10, 2012 6:47 pm

Ja sam sinoc na nekoj promociji prekrivaca, jastuka i duseka kupila Lazi jastuk. Nije anatomski, ali ne gubi oblik i dozvoljava cirkulaciju vazduha. Sto je najvaznije mogu ga prati na 90 stepeni, cime ubijam sve bakterije.
Anne Boleyn
Anne Boleyn
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 3708
Pridružila/o se : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Khallu Sub Mar 09, 2013 10:07 pm

Dormeo ima akciju do kraja marta na Memosan jastuk.
ja planiram da uzmem dva,posto je cena neverovatna.
vise o tome OVDE












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Maja Ned Mar 10, 2013 7:59 pm

Moj sin ima takav jastuk - prezadovojan je. Dobio ga je za poklon, a mi ostali još niko nije nešto izrazio želju po novom jastuku. Doduše svi imamo dormeo dušeke. Dormeo je stvarno super.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Khallu Ned Mar 10, 2013 8:22 pm

nadam se da necu pogresiti.mnogi ih hvale,e sad,jedino je pitanje ukusa tj navike.plasim se da mi nece odgovarati tako mali i nizak jastuk ali moram probati.ovo je odlicna prilika.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Veca Pon Mar 11, 2013 7:11 am

Nemoj odustati Khallu ako ti bude malo neobično na početku. Meni je trebalo nekoliko dana da se naviknem, ali taj oblik je stvarno fantastičan.












Dobar jastuk zdravlje čuva Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Khallu Pon Mar 11, 2013 11:58 am

znace mi vasa pozitivna iskustva,ovih dana narucujem sigurno Dobar jastuk zdravlje čuva 691383












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od ivonka Uto Mar 12, 2013 7:13 pm

Evo ja sam danas direktno sa bazena otisla u Sarajevsku u njihovu prodavnicu i za sada sam kupila jedan, naravno za sebe. Dobar jastuk zdravlje čuva 184876271
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Khallu Uto Mar 12, 2013 7:31 pm

javi utiske ivonka Dobar jastuk zdravlje čuva 598318












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od ivonka Uto Mar 12, 2013 9:01 pm

Hocu, prvo moram oprati navlaku i jastuk izluftirati, ima neki jak cudan miris.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Khallu Uto Mar 12, 2013 10:17 pm

e to sam bas htela da te pitam.citala sam razne komentare na nekom od sajtova vezano za neprijatan miris jastuka pa sam pomislila da su zluradi.
onda se oglasio neko iz Dormea sa objasnjenjem zbog cega je to tako,da su to uglavnom sredstva za impregnaciju,pa ambalaza zbog transporta i skladistenja itd,ali da bi se svakako brzo trebao izgubiti.
bilo kako bilo,istina je znaci...












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od ivonka Sre Mar 13, 2013 8:16 am

Da istina je, mene je cak prodavac upozorio na taj miris. To nije obican miris ustajalosti, jako je intenzivan i ne znam kako bih ga opisala, ali svakako je to neka hemija. Evo od juce ga luftiram, nisam mogla da ga stavim na terasu, posto je popodne i uvece pljustala kisa, pa da mi se ne nakupi vlage.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Khallu Sre Mar 13, 2013 11:33 am

meni sutra stizu jastuci,mada mi se uopste ne svidja ta prica u vezi mirisa,posebno zbog bebe Dobar jastuk zdravlje čuva 796320












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od ivonka Sre Mar 13, 2013 12:41 pm

Navlake operi a jastuke luftiraj dok se miris ne izgubi. Po meni tu ce trebati vise dana. Videcemo, ja ne znam da li se taj jastuk moze prati. Ja recimo svoje lio jastuke perem povremeno u masini. To radim leti, posle ih susim na jakom suncu , posto ono izvuce sve lose sta se tu tokom zime nakupilo.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dobar jastuk zdravlje čuva Empty Re: Dobar jastuk zdravlje čuva

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu