Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Branko Kockica Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Branko Kockica Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Branko Kockica

+3
meseceva kci
Shade
Holly
7 posters

Ići dole

Branko Kockica Empty Branko Kockica

Počalji od Holly Sub Nov 20, 2010 8:48 pm

Branko Kockica JetAudio2009-02-1920-27-19-92

Branko kockica - U svetu postoji jedno carstvo




Branko Miličević Kockica

Malo sam dobar, malo nevaljao.


Sve što sam u životu uradio, uradio sam za decu. Bio sam i ostao njihov drugar, iz radosne posvećenosti.

Ništa mi nema draže nego kada me u tramvaju prepozna dete koje dolazi u Pozorištance "Puž", ili kada me mesar iz generacije šezdeset i neke pozdravi sa "tatatatira" - kaže u intervjuu za "Glas Srpske" Branko Miličević Kockica, glumac i upravnik Pozorištanca "Puž" iz Beograda, autor kultne televizijske emisije "Kocka, kocka, kockica", uz koju je odraslo nekoliko generacija.

S obzirom na to da već decenijama radite za najmlađe, koliko je snažno dijete u Vama. Da li dovoljno da pobijedi odraslog čovjeka?

To je proces koji stalno traje. "Trudimo se snažno da čovek popravi dete u sebi i dete u sebi čoveka." Ja to vežbam, malo sam dobar, malo nevaljao. Imam utisak da sam više nevaljao, moraću da se popravljam malo jače.

Gdje je uporište za toliku optimističku energiju kojom zračite? Da li možda u činjenici što su Vaši prijatelji i publika upravo djeca?

Dok nisam počeo da radim dečije predstave, bio sam bitanga. Moja Caca je bila princeza, a ja sam bio bitanga. Kad uđeš u ovaj posao i počneš da radiš predstave za decu, nema zafrkancije. Za odrasle se još može "ovako i onako", ali kad radite za decu, to morate jako ozbiljno da shvatite. Sve predstave pozorišta "Puž" su jako poučne i svaka na kraju ima neku pesmu koja nosi jasnu pouku.

Sve predstave u Vašem pozorištu urađene su na osnovu poznatih priča, sa novim elementima, kao "Aleksa u zemlji čuda", u Vašim predstava uvijek postoje dva princa, jedan loš, jedan zao. Koliko je to mač sa dvije oštrice?

Jedna oštrica je tupa. Meni je dosadno da radim klasičnu bajku. To je dosadno i za publiku, jer to nisu pozorišni komadi. "Ivica i Marica" nije pozorišni komad, mora da se doradi da bi moglo da trpi na sceni. Mi radimo predstave kao što je "Aleksa u zemlji čuda" koje su za decu, ali i odrasle. Nama redovno dolaze roditelji sa decom. Mora da bude ozbiljna priča i za roditelje. To ne smeta deci, ako je malo ozbiljnije negoli "cincili bomboli". Naša ciljna grupa je od pet godina pa nadalje.

Koliko mi bajke želimo, a koliko ih u životu stvarno ima?

Bajki u životu nema, u literaturi je opisano da one služe za formiranje dečije ličnosti. Da nije tako, ne bi one opstale tolike godine, ne bi bile slične na celoj zemaljskoj kugli. I u Africi imate "Pepeljugu", koja se ne zove Pepeljuga, ali ima istu priču, "Ružno pače" i tako dalje. To je opisano u stručnoj literaturi kao nešto neophodno uz vaspitanje. Zato bajke postoje. I ja sam vaspitan tako da volim pozorište, kao i bajke.

Koristim stare bajke, da bih izmislio nešto novo. Napisao sam 37 predstava koje se igraju u "Pužu". To su apsolutno sve bajke. Nisam radio Andersenovu "Malu sirenu", zato što nisam uspeo da smislim rešenje da imamo more i da ovi stvarno plivaju.
Sve što sam gledao "male sirene" imaju i noge i rep i tako glume. Meni je to smešno, a verujem i mojim drugarima. Nisam radio Petra Pana jer ne mogu da napravim likove da stvarno lete.
Gledao sam u Londonu tu predstavu gdje svi lete, to mi ne možemo da napravimo sa našim finansijama.


izvor
Holly
Holly
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 2049
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Shade Sub Nov 20, 2010 11:16 pm





Eh, kakva su to vremena bila Branko Kockica 536970


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Holly Ned Nov 21, 2010 9:53 pm



Bilo bi lepo kad bi opet poceli da prikazuju sve epizode.
Holly
Holly
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 2049
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Shade Ned Nov 21, 2010 9:56 pm



Naravno da bi bilo lepo, ja sam rasla uz te emisije.
Danas, verujem da veliki broj klinaca i ne zna ko je uopšte Branko Kockica.


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Holly Ned Nov 21, 2010 9:59 pm

Verujem da je tako,i mogu reci da je to stvarno strasno.
Ja obozavam Branka Kockicu. Pustala sam mom detetu neke epizode i jako mu se dopadaju.
Holly
Holly
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 2049
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od meseceva kci Uto Nov 23, 2010 10:16 pm

Branko Kockica D80f75a41d
meseceva kci
meseceva kci
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 395
Pridružila/o se : 16.11.2010

http://uwall.tv/?type=rock

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Holly Sre Nov 24, 2010 6:12 pm

Holly
Holly
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 2049
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Holly Pon Dec 20, 2010 5:08 pm

Holly
Holly
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 2049
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Shade Uto Sep 13, 2011 11:39 pm


Setih se Branka kockice Branko Kockica 656435
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Zvončica Uto Sep 13, 2011 11:48 pm

Žao mi je što Branko, koji je tako lepo znao da se druži sa decom, nije imao svoju decu.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Samanta Sre Sep 14, 2011 12:03 am

Shade ::

Danas, verujem da veliki broj klinaca i ne zna ko je uopšte Branko Kockica.



Boze,kada se samo setim Shade.Svako jutro, kada sam isla popodne u skolu,ja spremim sebi dorucak i cekam Branka Kockicu, da cujem njegovo tatatatira i onda tek jedem uz emisiju.Tako osmisljene i pametne,da smo svi iz njih mogli toliko toga da kroz igru i zabavu naucimo.To danas ne postoji niti ce ikada postojati.Nije kako kazu mocnici komercijalno.Steta.
Samanta
Samanta
Iskusni član
Iskusni član

Ženski Broj poruka : 994
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Shade Sre Sep 14, 2011 12:05 am



Svakako da je šteta!
Evo mene tresnu nostalgija te postavih video klip večeras.
Znam o čemu pričaš. Branko Kockica 536970
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od hope Sre Sep 14, 2011 12:07 am

Branko Kockica je lik koji je obelezio moje detinjstvo, obozavam ga! Branko Kockica 158942
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Marooned Sre Sep 14, 2011 11:16 am

I moje!Sedela sam uz kockasti ekran sva uzbudjena.Mi smo skidali Kockicu sa neta za decu i oni su odusevljeni Brankom i redovno su ga gledali,stariji sin mi je rekao da jedino on od svojih drugara zna za Kockicu. Branko Kockica 751514
Marooned
Marooned
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 237
Pridružila/o se : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Zvončica Sre Sep 14, 2011 1:51 pm

Sad deca znaju samo za komp i video igrice.
I ja sam gledala Kockicu kad sam bila mala, nego nisam znala da je sve to snimano tako davno.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Branko Kockica Empty Re: Branko Kockica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu