Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Pravilno održavanje odeće i obuće Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Pravilno održavanje odeće i obuće Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Pravilno održavanje odeće i obuće

5 posters

Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Khallu Sub Jan 29, 2011 2:29 pm



Uložili ste popriličnu svotu novca, ali vaše nove "mezimice", cipele sa modernom potpeticom, nisu baš najudobnije koje ste probali. Zato se okušajte sa proverenim trikovima, rastegnite cipele i one će vam sigurno bolje pristajati.


KROMPIR
Oni koji su probali kažu da čini čuda sa preuskim cipelama. Uzmite srednje veličine krompir, ogulite ga i stavite u cipelu. Neka odstoji preko noći. Sok od krompira deluje u kontaktu s materijalom, kožom, antilopom i druge materijale.


KESA I VODA
Kesu za zavrzivač napunite vodom i stavite u cipele, sandale, bilo koji model koji vas žulja. Važno je da je kesa dovoljno velika i da je količina vode tačno onolika da u potpunosti ispuni cipelu i rastegli koliko treba. Radi sigurnosti, sipajte vodu u dve kese. Zatim, cipele s kesom stavite u zamrzivač, neka stoje barem jedan dan.

ALKOHOL
Otkrijte precizno mesto na kome vas žuljaju cipele, a zatim ga natopite alkoholom. Neka odstoji pet minuta, a kada se osuši do kraja, osetićete da je bolno mesto mekše. Ovaj recept najbolje deluje na kožnoj obući.


ČARAPE
Pokvasite čarape, ocedite ih i nagurajte u cipelu. Neka se osuše u njima. Čarape će se sušiti i širiti, a tako i rastegliti cipele. Isprobajte ovaj recept i sa novinama. Efekt će biti isti.


Poslednji izmenio Khallu dana Sub Mar 26, 2011 12:56 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Sedam zlatnih pravila za održavanje obuće

Počalji od Khallu Sub Jan 29, 2011 2:36 pm



Da bi obuća duže trajala, potrebno je da je održavate na pravilan način. Zato smo za vas izdvojili sedam jednostavnih i korisnih saveta.



NE CEO DAN U NOVIM ŠTIKLAMA
Nove cipele nosite kratko, ne duže od nekoliko sati. Tek kada se prilagode vašem stopalu, možete da ih nosite ceo dan.

ODMOR ZA CIPELE
Ne nosite isti par cipela dva dana zaredom. Pustite ih da se odmore bar jedan dan.

KAŠIKA
Kada se obuvate, uvek koristite kašiku za cipele.

UREDNE PERTLE
Pertle uvek lepo razvežite kako biste se lakše izuli.

LEPO ODLAGANJE
Uvek stavljajte kalup u obuću.

UVEK SUVO
Mokru obuću sušite makar jedan dan na sobnoj temperaturi.

POLIRANJE
Redovno mažite i polirajte obuću, čak i kad ima prvobitni sjaj. Sezonsku obuću, u mesecima kad ih ne nosite, čuvajte u originalnoj kutiji. Pre toga je dobro namažite i ispolirajte.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Kako da lako uklonite najrazličitije fleke

Počalji od Khallu Sub Jan 29, 2011 3:42 pm


Isflekali ste omiljeni komad odeće, a skupi deterdženti ili sredstva za uklanjanje mrlja ne pomažu? Ne očajavajte − pogledajte kako ćete lako ukloniti najrazličitije fleke.

CRVENO VINO
Kod fleka od crvenog vina važna je brzina − odmah krpom ili sunđerom pokupite višak tečnosti sa tkanine ili je ocedite, pa prelijte to mesto belim vinom. Kad fleka izbledi, tkaninu normalno operite. Druga varijanta je da to mesto odmah pospete solju koja će neutralisati mrlju. Ako je fleka na tepihu, prekrijte je solju, ostavite da odstoji i posle toga samo usisajte so − videćete da od fleke neće ostati ni traga.

MASTILO
Ako vam je na odeću kanulo mastilo, isflekano mesto potopite u hladno mleko i istrljajte njime. Nakon toga je normalno operite.

LEPAK
Ako vam se dogodi peh sa lepkom, skinućete ga bez problema sa odeće ako to mesto natopite sirćetom, a zatim vatom umočenom u vodu pređete preko fleke. Ispod mrlje stavite parče tkanine koja upija vodu. Na kraju operite.

VOSAK
Kanuo vam je na odeću − obavezno sačekajte da se dobro ohladi,a zatim ga polako skinite ili ostružite dok ne ostane samo fleka. Ako odeća može da se iskuvava, tim bolje, mrlja će sigurno nestati odmah. U suprotnom, skinuće se posle nekoliko pranja. Možete probati i tako što ćete preko fleke staviti list novinske hartije, a onda preko njega prelazite peglom dok je ne uklonite.

ŽVAKAĆA GUMA
Žvaku ćete sa odeće najklaše odstraniti tako što ćete ulepljeni komad garderobe dobro ohladiti u frižideru ili zamrzivaču. Posle toga ćete je lako ukloniti. Druga varijanta je kao u slučaju voska − novinska hartija i peglanje preko nje.

INDIGO
Fleku natopite alkoholom, a posle toga isperite vodom.

MASNA FLEKA
Mrlju od masnoće najbolje je da odmah obilno pospete bebi puderom ili talkom i ostavite da tako odstoji izvesno vreme. Posle toga je normalno operite.

KRV
Kad je reč o flekama od krvi, važno je da se tkanina odmah potopi u hladnu vodu, istrlja i opere običnim sapunom. Ako su mrlje starije, treba ih ostaviti nekoliko sati u hladnoj vodi, pa tek onda prati.

CVEKLA
Komad odeće isflekan cveklom, odmah isperite vodom, a onda potopite u rastvor boraksa. Nakon toga operite.

RĐA
Ružne fleke od rđe uklonićete tako što ćete vodu i sok od limuna staviti na šporet, sačekati da provri, a onda tkaninu držite iznad posude na pari, neko vreme. Možete limun direktno nakapati na tkaninu, pa onda postaviti iznad pare.

ISFLEKANE KUHINJSKE KRPE
Kuhinjske krpe će biti kao nove, ako ih preko noći potopite u vodu kojoj ste dodali kašiku sode bikarbone. Sutradan ih otkuvajte u mašini za pranje veša na uobičajen način.

VOĆE
Odeću umrljanu voćem potopite u mleko i ostavite da odstoji tokom noći, a zatim temeljno operite. Možete koristititi i limunov sok ili sirće.

ČOKOLADA
Prvo lagano nožem zgrebite čokoladu sa tkanine onoliko koliko možete, a zatim natopite mrlju benzinom. Kad se osuši, iščetkajte je. Ako niste uspeli da je uklonite, pokušajte da je namažete glicerinom i žumancem u razmeri pola-pola. Ostavite da deluje pola sata i nakon toga operite normalno.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Khallu Sub Mar 26, 2011 12:57 pm



ČIZME - Ako pravilno održavate svoje čizme, dugo će zadržati lep i pravilan izgled. Da to postignete, čizme redovno čistite kremom za cipele, a povremeno ih namažite vazelinom koji hrani kožu. Da zadrže oblik, posle svakog izuvanja, u njih stavite stare vunene čarape u koje ste stavili novinsku hartiju. Ako su čizme mokre od snega ili kiše, prvo treba da se sasvim osuše, dalje od izvora toplote, zatim ih dobro iščetkajte i namažite kremom.

KOŽNA ODEĆA - Mokru odeću od kože odmah osušite na vešalici i na vazduhu. Osušenu odeću prebrišite vatom koju ste natopili vazelinom. Suvišni vazelin uklonite mekom krpom.

TORBICE OD JELENSKE KOŽE - Pre čišćenja ih sasvim posušite, zatim prebrišite krpom koju ste natopili etrom. Na kraju tarbicu dobro istrljajte šmirglpapirom (ne pregrubim).



GALANTERIJA OD KROKODILSKE KOŽE - Razne predmete od krokodilske kože možete očistiti ricinusovim uljem, zatim ih prebrišete krpom i namažete neutralnom kremom za obuću. Na kraju dobro izglačajte lanenom krpom.

GALANTERIJA OD ZMIJSKE KOŽE - Predmete od zmijske kože čistimo rastvorom mlake vode i amonijaka u odnosu 1:2 prebrišemo suvom krpom i ostavimo da se suše na suncu.

ODEĆA I GALANTERIJA OD SEMIŠA - Kada se cipele ili neki odevni predmet od semiša pokvasi, semiš otvrdne. Zato te predmete pre sušenja omekšamo rukama laganim pritiskom i ostavimo na vazduhu da se osuše. Zatim mrlje od vode čistimo običnom gumicom za brisanie (trljamo) išćetkamo mekom četkom, ili išmirglamo finom šmirglom. Ipak, ne savetuje se da se obuca od semiša nosi po kiši.



IMPREGNACIJA KOŽE TALOGOM KAFE - Talogom kafe namažite đonove i druge delove kože na kojima se vide bele fleke ili rubovi od vode ili soli (to su znaci da koža propušta vodu). Cipele najpre obrišite mokrom krpom, pa kada se osuše premažite ih talogom kafe i ostavite da se osuše na vazduhu. Na kraju izbnišite premaz taloga i cipele namažite kremom za obuću.

IMPREGNACIJA KOŽE RICINUSOVIM ULJEM - Cipele od prave kože ćete duže nositi i neće propuštati vodu ako ih pre prvog nošenja premažete ricinusovim uljem, kojim treba namazati i đonove. Cipele neko vreme ostavite da koža upije ulje, a zatilm ih izglancajte.

IMPREGNACIJA RASTVOROM PARAFINA I PETROLEJA - Za ovaj način impregnacije koriste se jednaki delovi parafina i petroleja.

IMPREGNACIJA LANENIM ULJEM - Za ovaj način je potrebno zagrejano laneno ulje, postupak je isti kao kod upotrebe ricinusovog ulja.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Khallu Sub Mar 26, 2011 12:59 pm



NEPRIJATAN MIRIS U CIPELAMA
— Neprijatan miris iz cipela možete ukloniti blagim rastvorom hipermangana.
— U cipele preko noći stavite izmrvijenu majčinu dušicu.
— Za osveženje obuće koju dugo nosite i koja je poprimila neprijatan miris, možete upotebiti lizol. Nekoliko kapi lizola sipajte u obuću i ostavite dva dana. Neprijatan miris će nestati, a obuća će mirisati.
— Mrlje od zmoja operite četkom i mlakom vodom kojoj ste dodali malo blagog deterdženta ili neutralnog sapuna. Zatim obuću operite čistom vodom i osušite. Suvu obuću namažite bezbojnim kremom ili vazelinom.
— Visoke čizme provetrite tako što ćete ih obesiti. Da ostanu uspravne, u njih stavite smotanu novinsku hartiju (urolanu).

ODLAGANJE OBUĆE - Da bi vam cipele uvek bile složene i pri ruci, nisu neophodni ormarići za cipele. Dovoljno je da za svaki par cipela imate kartonsku kutiju. Kutije uredno složite, na svakoj napravite prorez preko koga treba zalepiti proziran papir kako biste znali koje su cipele u kutiji.
— Cipele ćete bolje očuvati ako u njih stavite krpe natopijene sredstvom za omekšavanje rublja. Tako će nestati neprijatan miris, a i koža će biti mekša.

BOCE U ČIZMAMA - Kada ste čizme popravili, ako je bilo potrebno, treba ih odložiti do naredne sezone, ali tako da ne promene oblik i ostanu uspravne. To ćete postići ako u čizme stavite čiste i suve prazne boce, grlićem okrenute na dole.



CIPELE U ČARAPAMA - Stare čarape možete upotrebiti i za odlaganje očišćene obuće, pre odlaska na letovanje, duže putovanje ili preko zime.

ČARAPE U CIPELAMA - Stare čarape napunite, takođe čarapama, da dobijete oblik noge (stopala) i stavite je u cipele koje odlažete. Neće se deformisati.

BLISTAVE CIPELE - Želite li da vam cipele sjaje, nije dovoljno da ih samo očistite i namažete, već ih dugo treba trljati mekom krpom. Da to pojednostavite i sebi olakšate, biće vam potrebna stara najlonka, kojom ćete ih istrljati. Biće brže, a učinak isti.

LAKIRANE CIPELE - Lakiranu kožu nikada ne smete čistiti četkom, već samo obrisati krpicom natopljenom alkoholom. Možete na kraju, cipele ili drugi predmet od lakiirane kože, premazati sjajem za nameštaj i izglačati mekom krpom.



KAKO SPREČITI LJUSKANJE LAKA
— Cipele od lakirane kože možete zaštititi od ljuskanja ako ih čistite mlekom i mekom četkicom, a sušite mekom krpom.
— Možete ih čistiti i nekuvanim mlekom i hladnom vodom.
— Takode ih povremeno treba premazati žumancetom, koje pomaže da koža ostane meka i da ne puca. Na isti naćin možete održavati i ostale predmete od lakirane kože.

OBUĆA ZA KIŠNE DANE - Čizme za kišu, a naročito one svetlih boja, najlakše ćete očistiti ako ih najpre operete vodom, a zatim prebrišete mokrom krpom na koju ste sipali malo sode bikarbone. Čizme će izgledati kao nove.

Gumene črizme će duže vreme biti upotrebljive i izgledaće kao nove, ako ih povremeno perete deterdžentom za pranje posuđa.

Da gumene čizme budu sjajne, istrljajte ih isceđenim limunom i operite vodom kojoj ste dodali deterdžent za pranje posuđa.

Sjaj gumenoj obući možete vratiti i na sledeći način: natrljajte je neutralnim toaletnim sapunom i ostavite da se sapunica osuši. Zatim je operite toplom vodom.

LOVAČKA OBUĆA - Kožne čizme koje se koriste za lov, biće dugotrajnije i nepromočive ako ih premažete petrolejom i obrišete novinskom hartijom.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Khallu Sub Mar 26, 2011 12:59 pm



POPRAVLJANJE OGREBOTINA - Ogrebotine na kožnoj obući i drugim kožnim predmetima, možete popraviti na sledeći način: Ogrebotinu premažite bezbojnim lakom za nokte, pa kada se lak osuši cipele ili drugi predmet, namažite vazelinom i izglačajte.
— Kožne cipele biće kao nove, ako ih istrljate polovinom crnog luka, a zatim namažete kremom.

KADA ĐONOVI ŠKRIPE - Pre obuvanja, cipele stavite na mokar sunđer i ostavite preko noći.

ISPUCALE PETE OD PLUTE - Ispucale i osušene pete od plute, više puta namažite toplim maslinovim uljem.

CIPELE SA RESAMA - Da vaše cipele sa resama ne bi izgledale stare i iznošene, jer se rese često podižu prema gore i štrče, na rese sa donje strane nalepite samolepljivu traku.

TESNE CIPELE - U cipele stavite vlažan novinski papir preko noći, ili ih poprskajte špiritom.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Khallu Sub Mar 30, 2013 3:26 pm

Kako da skinete fleke od kafe

Prosuli ste šolju kafe na suknju, pantalone, košulju, stolnjak? Osim nerviranja, šta možete da uradite? Pa ima spasa tome jer postoje brojni načini kako da spasite odeću od ovakvih fleka.

* Deo tkanine na kojoj je mrlja treba natopiti sa hladnim mlekom i ostaviti da odstoji izvesno vreme, a zatim oprati u sapunici, trljajući dok mrlja nestane.
* Fleka može da se premaže i smesom napravljenom od jednog žumanca i glicerina. Zaprljano mesto se trlja četkicom, a potom ispere mlakom vodom.
* Mrlja može da se očisti i odmah, dok je sveža i mokra tako što se ispere gaziranom vodom.
* Deterdžent za sudove pomešan sa malo vode i soli takođe je efikasan u uklanjanju fleka od kafe. Mešavinu treba nanositi na mrlju četkicom sve dok ne izbledi.
* Mešavinu sirćeta i alkohola u jednakim količinama treba utrljati na isflekano mesto, ostaviti da odstoji kratko, a zatim isprati hladnom vodom.
* Za tvrdokorne fleke na beloj neosetljivoj tkanini treba upotrebiti "Domestos" razblažen sa vodom. Sredstvo treba utrljati četkicom, a potom tkaninu pod flekom isprati.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Pravilno odrzavanje odece i obuce

Počalji od Troja Čet Sep 11, 2014 9:25 am

Dobar dan svima. Imam jednu veliku molbu za vas. Potreban mi je savjet. Sinoc mi je suprug uflekao svilenu haljinu dotakavsi je prstima masnim od kreme za ruke. Ako iko zna kako bi se te fleke najbolje mogle skinuti neka napise ovdje. Haljina je od zelene svile i pri pranju je dosta gubila boju, tako da se malo plasim da stavim na nju deterdzent za sudje (a ipak pomalo razmatram i tu opciju)
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Khallu Čet Sep 11, 2014 6:32 pm

Troja,mozda ces naci neke odgovore u tekstu iznad a ja cu ti preneti delic teme koja se nalazi u podforumu stambeni prostor a odnosi se na fleke sa garderobe.
MASNA FLEKA Mrlju od masnoće najbolje je da odmah obilno pospete bebi puderom ili talkom i ostavite da tako odstoji izvesno vreme. Posle toga je normalno operite. ::
meni se bas to danas desilo na farmerkama,pa me muz posavetovao da stavim talk.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Troja Čet Sep 11, 2014 10:54 pm

Baš ti hvala Khallu. Pravilno održavanje odeće i obuće 158942 Stavila sam talk, vidjećemo šta će biti.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Veca Pet Sep 12, 2014 11:09 am

Baš me zanima Troja hoće li uspjeti, javi. Ja sam juče tražila po net-u, ali su mi svi ti savjeti bili suludi (tipa da staviš čisti alkohol ili benzin na fleku) da nisam ni pisala.
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Troja Pet Sep 12, 2014 11:22 pm

Javiću Veco. Nemam vremena da sad opet perem haljinu. Čim to obavim javljam.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Shade Sub Sep 13, 2014 4:55 pm

Citala sam da se na fleku posipa soda bikarbona. Nisam nikad probala, kako kazu, odstranjuje fleke.  Mislim da je treba odmah posuti, dok se ne osusi.

Javi nam Troja da li si i na koji nacin uspela da je odstranis.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Troja Pet Okt 09, 2015 8:54 am

Pozdrav svima.

Imam jedno prakticno pitanje za vas. Kupila sam neke nove cipele koje su me zadnji put kada sam ih nosila stezale kod malog prsta. Znate li i za kakav trik da se cipela malo opusti u tom dijelu? Ako znate molim vas napisite, mnogo bi mi znacilo.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Veca Pet Okt 09, 2015 9:45 am

Probaj namazati nivea kremom unutra ili navlažiti mlijekom, isto iznutra, kažu da pomaže, mada sam ja skeptična po tom pitanju. Ja sam par cipela bacila jer nisam uspjela da ih omekšam.
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Troja Pet Okt 09, 2015 9:52 am

Ja bih ovim cipelama voljela dati jos jednu sansu. Ne znam ni sama kako su mi napravile dva kurja oka za cetiri dana nosenja. Prva tri dana cipele su mi se cinile udobne, tek cetvrti dan su me stezale, tako da sam se pitala da mi noge nisu bile natekle. Vjerovatno je problem bio i u kurjim ocima koje su se napravile.

Ne znam ni sama sta da radim. Prvo da rijesim problem kurjih ociju, pa cu onda vidjeti za cipele.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Pravilno odrzavanje odece i obuce

Počalji od Veca Pet Okt 09, 2015 9:56 am

Nekad sam negdje pročitala da i omekšivač za veš može pomoći-natopiš vatu u omekšivač i ubaciš u cipelu da odstoji. Kad riješiš kurje oči, probaj, ništa te ne košta.
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Maja Pet Okt 09, 2015 7:26 pm

Ja sam pročitala da natopimo vatu alkoholom i dobro namažemo tj, obujemo sa vaticom zajedno ili nešto stavimo da razširi cipelu u tom delu.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Pravilno održavanje odeće i obuće Empty Re: Pravilno održavanje odeće i obuće

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu