Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nokti - nega i ukrašavanje

+15
Paloma Blanca
Femme
anakl
Mimi
Marooned
hope
Anne Boleyn
Zvončica
ivonka
Boni
bub@mara
Shade
Holly
Squaw
Khallu
19 posters

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Boni Sre Avg 21, 2013 6:45 pm

Kad je Ciki pocela da pise na drugoj temi o noktima, asoiralo me je da vam pokazem svoje noktice. Evo su:

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Bu1n
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Chikita Sre Avg 21, 2013 7:51 pm

Vidim da ste pominjale kako nadogradnja steti noktu. I ja takodje kada odem na nadogradnju posle zazalim sto sam je uopste stavila jer su mi nokti premekani i mesecima ne mogu da ih oporavim.
Medjutim, sada je izlivanje noktiju popularnije od nadogradnje, ono se radi samo sa gelom pri cemu se ne koristi lepak koji , po meni,najvise steti noktu. Jedino sto nikako ne mozemo izbeci je ono turpijanje koje je ubistvo za nokat. Takodje, da biste izbegli dodatno ostenje nokta, kada nadogradnja dotraje ili idite da vam strucna osoba skine to ili pokusajte da natopite nokte u aceton ( obican , ne uljani) i drzite 10-15 min i onda pokusajte da skinete. Ili.. postoji i metoda po imenu soak off pri kojoj se vatice natapaju acetonom i postavljaju na nokat, onda se sve to uvije aluminijumskom folijom i ostavi da stoji 15-20 min . Sve u svemu , sta god radile nikako ne "cupajte" na silu preostale nokte jer cete time samo pogorsati situaciju.

Da bih se "resila" ovih muka ja sam kupila sebi UV lampu i od sada cu raditi sama sebi nokte pri cemu cu svakako biti malo neznija pri turpijanju nego devojke koje rade i necu koristiti toliko agresivan lepak. Svesna sam da mi nece trajati kao kada mi profesionalac uradi ali barem cu lakse oporaviti ostecenje, nadam se Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 536970 
Za prvi put sam odradila gel na prirodnim noktima i to je ispalo ovako :
Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 G5qr
Sada jos preostaje da vidim koliko ce mi potrajati na noktima da bih znala da li sam donekle savladala zanat  Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 656435

Boni lepi su ti nokti Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 158942  Sta je to plavo? Da li je to ona folija ili ...? Bas zanimljivo izgleda Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 536970 
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Boni Sre Avg 21, 2013 8:03 pm



Ciki mnogo si ih lepo i pedantno uradila, bas mi se dopada. Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 184876271  Koji ti je ovo roze lak?

I ja sam razmisljala da kupim lampu i gel, imam prirodnu duzinu koju volim, a i volim da se bakcem sa tim stavrima. Volim lakove, ne mogu da trpim isti lak dugo, pa menjam na 2-3 dana.

Nije folija, to su one 3d sljokice, kupila sam ih u raznim bojama, sutra cu da stavim zelene, pa ces da vidis, mnogo su lepe.
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Chikita Sre Avg 21, 2013 8:17 pm

Drago mi je sto ti se svidja. Te sljokice srebrne nisam bas dobro nanela ali za prvi put sam zadovoljna Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 184876271 
To nije lak to je color gel, on takodje ide pod lampu i od sada kupujem samo to, zaboravljam na lakove Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 656435 Od njega sam uz dodatak bele boje napravila i svetliju rozu boju koja je ispala bas super.

Pa ja mislim da je dobra ideja uzeti lampu i gel jedino sto oduzima dosta vremena dok se ne uhodas, posle verujem da ide glat . Ali ako vec volis, kao i ja nece ti biti problem. Ja takodje volim da menjam lakove. Eto ovi rozi noktici su mi vec dojadili , moracu neke tufnice da im "lupim" cisto malo promene Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 656435 

3D sljokice ? Wow.. Moracu i ja da nadjem to bas lepo izgleda. Hajde kada budes slikala te zelene postavi i sliku tih sljokica da vidim kako izgledaju ako nije problem Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 184876271 

Ja jaaako volim nokte . Nisam nesto posebno vesta ali trudim se Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 536970 
Evo slika kako da jednostavno nacrtate mace na svojim noktima ako volite . Ja mojim macama stavljam spicastije usi, da bas lice na macine.
Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 7st7
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Khallu Sre Avg 21, 2013 10:29 pm

evo jedne zanimljive slicice za Boni i Chiki
Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 X9v7

Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Shade Sre Avg 21, 2013 10:42 pm






Ja sam moje nokte pre polaska na odmor porezala do jagodica. Poslednja boja laka koju sam imala je bila crna, ne znam zasto, puklo me bilo, na noznim noktima su jos uvek crni. Slidza i nije bas najbolja, htela sam nesto drugo da fotografisem, ali se vidi nokat palca, pa da dokumentujem slidzom, drugu trenutno nemam. Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 184876271 
Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Kfaq





Sto se izlivanja tice, mene zanima deco, koliko kostaju te svemirske UV lampe, gelovi i ostala oprema.

Pre par godina sam odlazila na tretman izlivanja ali preko mojih, jer su bili dugi, ali i krhki.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od ivonka Čet Avg 22, 2013 12:31 am

I ja sam malo posadrcala, pa mi je lak na nogama, tamno ljubicasti.To je prvi put da sam stavila takvu boju, do sada su mi leti uvek bili crveni.:Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 32477 
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Paloma Blanca Čet Avg 22, 2013 1:16 am

Ja sam definitivno navukla gljivice i nema mi vise nadogradnje, gelova i lakova, dok to ne izlecim - a lecenje je mukotrpno i dugotrajno. Uzas!
Trafika i nije bas bila idealno mesto za duge nokte, tamo ne mozes da imas ni negovane ( citaj: ciste) ruke.

Jos prosle godine, za svadbu sina sam izlivala nokte i ona devojka sto mi je radila, mi je rekla da pratim, jer moze doci do neke reakcije i da, cim primetim neki otok, crvenilo, bila sta, od gela, da dolazim i pre vremena da to skidamo. Povremeno sam osecala na kaziprstu i palcu pulsiranje i "cupanje" ispod nokta, preterala svadbu i odmah skinula.
Bas mi je zao, ali sta je, tu je.

Paloma Blanca
Paloma Blanca
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1324
Pridružila/o se : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Chikita Čet Avg 22, 2013 2:47 am

Shade ::


Sto se izlivanja tice, mene zanima deco, koliko kostaju te svemirske UV lampe, gelovi i ostala oprema.

Sve zavisi od kvaliteta koji zahtevas ali za jednu solidnu opremu koja je sasvim korektna za kucnu upotrebu ja sam ovako prosla :

Lampa 36w 2500 dinara
Providan gel 650 ( mada su poznatije marke 2000 din.)
Beli veci gel 650
Color gelovi 200
Prajmer 500
Bonder 450 (jos uvek ga nisan koristila tako da moze i bez njega Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 2954761119)
Modle za izlivanje 400-500
Procitala sam da je vazno i koriscenje builder gela njega nemam tako da ne znam koja je cena.
Potreban je jos i aceton koji nije uljani, turpije, cetkice za gel.

Znaci sve zajedno recimo 6000 dinara . Mozda neku cenu nisam dobro zapamtila ali u sustini to je to.  
E sada ako ne kupite prajmer i bonder to je vec 1000 din manje. Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 536970 Ovo je moj proracun sad vi mozete proci skuplje, ali jeftinije od toga ne verujem. Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 796320
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Troja Čet Avg 22, 2013 10:30 am

Kod nas saloni za uredjivanje noktiju nicu k'o gljive poslije kise. Juce procitah jedan grozan clanak u novinama o tome kako dovode iz Vijetnama ljude koji su naucili da se bave time i tjeraju ih da rade manje-vise kao robovi. Uglavnom ih regrutiraju sunarodnici, obecavaju im visoke plate, oni se zaduze po dvadeset hiljada funti da dodju ovamo, onda ih ubace u neke salone gdje rade budzasto. Mnogi od njih imaju samo jedan dan slobodan u mjesec dana. Plate su im vrlo male, pa moraju raditi godinama da otplate dug za putovanje u Britaniju. Neke su zene cak bile silovane od strane sunarodnika, a neke tjeraju da se poslije zavrsenog radnog vremena prostituisu. Uzas jedan!
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Shade Čet Avg 22, 2013 12:39 pm





Chiki, hvala na odgovoru.


ivonka ::I ja sam malo posadrcala, pa mi je lak na nogama, tamno ljubicasti.To je prvi put da sam stavila takvu boju, do sada su mi leti uvek bili crveni.:Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 32477 
To ti kazem Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 656435 

Paloma Blanca ::Ja sam definitivno navukla gljivice i nema mi vise nadogradnje, gelova i lakova, dok to ne izlecim - a lecenje je mukotrpno i dugotrajno.
Cime ih lecis?
Mozda ti je bas izlivanje izazvalo komplikacije?
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Boni Čet Avg 22, 2013 2:53 pm

Ciki sta je bese prajmer i builder? Mrzi me sada da trazim.
I videla sam predivne color gelove, da ti pamet stane, ali jedan kosta 1600 din.


Kada budem dosla kuci jedan dan sa svim tim stvarima, seastra i majka ce me izbaciti kroz prozor. Kazu da sam dosadna vise sa tim noktima.


Evo mojih danasnjih, bas mi se svidjaju, samo su mi debeli prsti Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 2954761119 

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Oo1w

flormar 429 i sljoke
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Chikita Čet Avg 22, 2013 9:02 pm

Boni ::Ciki sta je bese prajmer i builder? Mrzi me sada da trazim.
Prajmer se koristi za dehidrataciju ( odmascivanje) nokta i postoji kiselinski i bezkiselinski. On se nanosi posle turpijanja i pre gela, nanosi se na prirodni nokat (ne na tipse) i uloga mu je da bolje veze gel za nokat . Ako je nokat mastan, gel ce se odvajati od nokta. Zato se, za dugotrajnost gela, nokat mora dehidrirati . Ali opet.. ovaj prajmer mozete zameniti acetonom. Aceton sadrzi u sebi i alkohol i sam po sebi isusuje nokat ili cak cist alkohol.
Prajmer se nanosi stedljivo , susi se brzo na vazduhu i suv je onda kada nokat postane beo .

Builder gel je gradivni gel.

A Bonder on vezuje gel i nokat. Stvara vezu koja deluje kao „vakuum” da bi gel bolje nalegao na povrsinu nokta.
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Chikita Čet Avg 22, 2013 9:09 pm

A nokti su ti divniii Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 2997873871  Bas je lepa boja laka i te sljokice odlicno pristaju . Sve pohvale Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 536970 
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Boni Čet Avg 22, 2013 9:41 pm



Dva puta hvala Ciki, za pojasnjenje i za moje nokte. Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 950822 
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Veca Pet Okt 18, 2013 11:40 am

Joj ljudi, muka mojih danas Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 2954761119 
Sinoć mi kćerka zalijepila vještačke nokte, mislila sam da će to sve pootpadati, ali oni stoje li stoje, pa sad jedva kuckam s njima, a da ne pričam o jutrošnjem obuvanju čarapa Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 2954761119 
Što li mi je ovo trebalo, pitam se...Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 48478 
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Boni Pet Okt 18, 2013 12:59 pm



Hihihhihi Veco kako me nasmeja Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 656435 
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Shade Pet Okt 18, 2013 1:48 pm


Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 656435 
Sta ce tebi vestacki nokti, mislim da sam negde komentarisala da imas lepe ruke i nokte? Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 48478 
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Veca Pet Okt 18, 2013 2:24 pm

Pa Nata mi ih iscrtala nekad i ljutila se što ih nikad nisam stavila, pa sam joj sinoć ispunila želju Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 2954761119 
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Shade Pet Okt 18, 2013 8:56 pm



Ee kad je tako, onda, zrtvuj se malo. Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 184876271 
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Maja Sub Okt 19, 2013 7:51 pm

Ma Veco uživaj u pogledu na lepe nokte.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Troja Sub Okt 19, 2013 11:23 pm

Sigurna sam da su nokti pun pogodak! Uživaj Veco.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Veca Pon Okt 21, 2013 1:25 pm

Bili su dobri, ali juče sam ih skinula zbog radova u bašti i oko soka.
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Nokti-nega i ukrasavanje

Počalji od Troja Pon Okt 21, 2013 2:24 pm

Bas lijepo Boni.

Veca ::Bili su dobri, ali juče sam ih skinula zbog radova u bašti i oko soka.
Ja sam svoje nokte nekada lakirala, a sad sto jednostavnije i manje vremenski zahtijevno to bolje. Samo se potrudim da su uvijek besprekorno cisti i lijepo oblikovani.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Veca Čet Sep 22, 2016 7:10 am

Ja juče nabacila gel na nokte, presrećna sam i prezadovoljna iako sam bila skeptična. Odlučila sam se na francuski manikir, ne previše veliki...baš su mi lijepi.
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nokti - nega i ukrašavanje - Page 4 Empty Re: Nokti - nega i ukrašavanje

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 5 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu