Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Nega stopala i pedikir Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Nega stopala i pedikir Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nega stopala i pedikir

+5
Boni
Khallu
Femme
Holly
Shade
9 posters

Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Nega stopala i pedikir

Počalji od Shade Pon Nov 29, 2010 7:59 pm



Probleme sa ispucalim petama, uraslim noktima, gljivičnim infekcijama ili žuljevima ima gotovo svaka osoba.
Evo nekoliko saveta kako da negom dođete do lepih i privlačnih stopala koja će doći do izražaja u vašim novim sandalama ovog leta.

Nega stopala i pedikir Image0012

Otarasite se čukljeva i kurjeg oka
Čukljevi se najčešće javljaju kao posledica spuštenih svodova ili nošenja neadekvatne obuće. Tamo gde je pritisak na nogu tokom hodanja najveći razvijaju se čukljevi. Čukljevi se, prema rečima ortopeda, otklanjaju samo hirurškim putem, mada postoje i saloni lepote koji nude tretmane koji ublažavaju bol koji čukljevi izazivaju.

Kurje oko javlja se kod osoba koje puno stoje, nose neudobnu obuću i nepravilno gaze. Na najopterećenijem mestu na nozi stvara se žulj, koji se, ukoliko se ne odstrani pravovremeno prelazi u okce - kurje oko. Tretman za ovu neugodnost takođe je hirurška intervencija, ali pedikiri tvrde da se okce može ukloniti i tretmanima u salonima a njegov kanal se leči preparatima na biljnoj bazi.

Urasli i zadebljali nokti
Za urastanje noktiju delimično je odgovorna genetika, prema tvrdnjama oropeda. Način sečenja noktiju takože može uticati na stvaranje uraslih noktiju. Preporuka je da se oni seku ravno i da se ne zaobljavaju. Najbitnije kod ove pojave jeste vođenje računa o higijeni. Problem je moguće otkloniti hirurškim putem ili lepljenjem silikonskog umetka između nokta i jagodice prsta kod pedikira.

Zadebljali nokti nastaju zbog loše prehrane noktiju. Tretman mašinskim putem kod pedikira ukloniće ovaj problem i sprečiti vas neugodnosti od hirurškog uklanjanja (čupanja) nokta.

Rešite problem sa žuljevima
Da biste se otarasili neugodnih i bolnih žuljeva koji se javljaju uglavnom na prstima, između prstiju i na tabanima, možete koristiti specijalne silikonske kapice i rastavljače prstiju koje koriste pedikiri.

Ispucale pete i gljivične infekcije

Ispucale pete se javljaju kao posledica ekcema, psorijaze ili dugotrajnog pritiska na kožu stopala.
Lečenje se vrši uglavnom nanošenjem masti i krema koje u svom sastavu poseduju ureu, uz redovno održavanje higijene stopala.

Postoje dve vrste gljivičnih infekcija
- one koje zahvataju kožu i one koje zahvataju i nokte.
Terapija se često vrši tabletama ili kapsulama, a od vrste infekcije zavisi i tretman koji će lekar koristiti u lečenju. Za sprečavanje pojave gljivičnih infekcija preporučuje se redovna higijena stopala, nošenje svojih papuča i korišćenje antigljivičnih pudera.


Izvor-net


Na koji način negujete stopala?
Imate li neki mali trik ili savet koji bi možda podelile sa nama?





Poslednji izmenio MO dana Pon Nov 29, 2010 8:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Shade Pon Nov 29, 2010 8:15 pm

Nega stopala u zimskim mesecima

Negu stopala ne smemo zaboraviti ni u ovim zimskim danima.

Grube i ispucale pete mogu biti uzrokovane nošenjem sintetičkih čarapa, nemogoćnosti disanja kože u zatvorenim čizmama, kao i nedostatkom vitamina A i B.

Opustite stopala
Napravite sami toplu kupku u kojoj ćete stopala držati oko 15 minuta. Toploj vodi dodajte 1 kašiku meda i 1 šolju mleka, koji će omekšati kožu i opustiti stopala ili jednostavno dodajte par kapi gela za tuširanje. Nakon toga uradite piling kako bi odstranili zadebljeli i odumrli sloj.

Nega stopala i pedikir RedWineLeaf_Step1

Piling stopala
Napravite smesu od jedne šolje krupne soli i pola šolje vode. Ovu smesu nanesite na stopala i masirajte lagano kružnim pokretima. Umesto vode se može upotrebiti i maslinovo ulje. Ukoliko ovaj postupak nije dovoljan, koristite kao pomoć poseban kamen za pete.


Nega stopala i pedikir Get_im10

Dezinfekcija stopala
Područje stopala često je pod rizikom razvoja gljivičnih infekcija, koje se jako sporo i teško leče. To se posebno odnosi na predeo između nožnih prstiju. Isprobajte prirodni dezinficijens, a to je svakako limun. Uzmite jedan komad limuna i istrljajte sa njim rizična mesta, ali i nokte koji će izbeliti usled delovanja limunske kiseline.

Nega stopala i pedikir Na0510ssBalineseMask

Hranjiva krema
Nakon prethodna dva postupka, nanesite deblji sloj hranjive kreme i lagano masirajte i opustite svoja stopala (preporučuje se bademova krema). Za maksimalan efekat hidratcije stopala namazana kemom zamotajte u prozirnu foliju i obujte čarape preko toga, te ih nosite par sati, ili još bolje preko noći.
Koža će upiti sve potrebne hranjive sastojke.


Izvor-net


Kažu da lepo negovana stopala razlikuju damu od obične žene, odnosno osobu sa stilom od prosečne osobe.
Nega stopala i pedikir Feetf

Koliko pažnje posvećujete svojim stopalima?


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Holly Uto Dec 21, 2010 8:32 pm

Posvecujem dosta paznje. Koristim kreme za stopala,kupke,maske,i moj omiljeni Scholl sprej sa rozim poklopcem.
Holly
Holly
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 2049
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Shade Uto Feb 01, 2011 1:38 pm





Naravno da posvećujem pažnju.
Obavezan je morski kamen, imam i razno - razne turpije za pete.

Letos sam usled nošenja nekih glupih papuča za nedelju dana dobila zadebljanje na petama, koristila sam oriflame Foot Rescue Mask, mogu vam reći da su mi pete bile preporođene nakon dva nanošenja pomenute kreme ili maske.

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Femme Uto Feb 15, 2011 6:48 pm



Krema - Mast za ispucale pete

Dosta ljudi ima problema sa ispucanim petama na stopalu.
Ispucane pete su vrlo neugodne a ponekad i bolne . Do ispucalih peta dolazi zbog dugog nošenja obuće, zbog neudobne obuće, zbog nedostatka vitamina nedovoljne higijene i pedikure nogu.
Preporučujem vam da koristite masne hranjive kreme na bazi nevena za ispucale pete su najbolje.

Ako želite možete i sami napraviti kremu- mast za ispucale pete.
Sastojci za kremu - mast za pete: 250 g svinjske masti, 25 grama cveta nevena.
Recept za kremu - mast od nevena za ispucale pete:
250 grama svinjske čiste masti zagrejete do ključanja na jednakoj temperaturi i tada dodate 25 grama cvetova nevena mogu sveži a mogu i osušeni. Neka lagano kuva 5 minuta a zatim to procedite i ostavite da se hladi. Najbolje je držati u tamnoj staklenoj posudi na hladnom mestu.
Rok trajanja je otprilike u navedenim uslovima 6 meseci, posle toga se užegne(pokvari).
Pete uvek mažite naveče s tim da ste noge prethodno dobro oprali vrelom vodom.
Pranje obavite i ujutro. Nikako nemojte namazati noge pa se onda obuti, to nije dobro.
Izvor
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Khallu Pet Apr 08, 2011 4:09 pm

Kupka protiv znojenja stopala

Četiri supene kašike mladog brezovog lista kuvati nekoliko minuta u 3 l vode. Čaj prohladiti pa u njega dodati kašiku sode bikarbone. Dobro promešati i držati noge u ovoj tečnosti 20 minuta.

Kupka protiv "vlažnih" nogu

Osam supenih kašika usitnjene hrastove kore kuvati 15 minuta u litri vode. Čaj ocediti i u njemu prati noge 20 minuta.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Khallu Sub Apr 09, 2011 12:57 am

Pakovanje za meka stopala

Pomešajte 7 šolja vode sa 2 šolje mleka, zagrejte do temperature koju možete da podnesete. Sipajte mešavinu u lavor, potopite stopala i držite ih tako najmanje 10 minuta. Operite noge čistom vodom i posušite ih.

Nakon ovog pakovanja, uradite piling stopala (pilingom od šećera), pa će vaša stopala biti neverovatno mekana.


Piling za stopala

Pomešajte ½ šolje šećera i 2 kašike losiona za stopala. Utrljajte ovu mešavinu u stopala kako biste uklonili grubu kožu i mrtve ćelije sa površine. Isperite vodom, prosušite, pa nanesite losion za stopala.


Za posebno lepa stopala

Potopite stopala u sledeću mešavinu: 1 šolja soka od limuna, cimet (po želji, zbog mirisa), 2 kašike (ili manje) maslinovog ulja, ¼ šolje mleka i voda (po potrebi). Ako ne volite miris cimeta, stavite neki drugi začin ili lattice cveća koje volite (ruže na primer). Na kraju stopala operate vodom i blagim sapunom i prosušite ih.

Nakon samo nekoliko nedelja korišćenja ovog receta, vaša stopala će biti meka kao svila.


Prirodni sprej za stopala

Sprej na bazi nane lepo miriše, a takođe i osvežava umorna stopala.

1 šolju destilovane vode, ¼ šolje votke, ¼ kašičice esencijalnog ulja nane, ¼ kašičice ulja čajevog drveta pomešajte i sipajte u flašicu sa raspršivačem.

Protiv neprijatnog mirisa

* Izmrvite listove žalfije u cipele.
* Pola šolje sirćeta sipajte u toplu vodu i potapajte stopala u ovu mešavinu 3-4 puta nedeljno.
* Sok od limuna sipajte u toplu vodu i potapajte stopala u ovu mešavinu 3-4 puta nedeljno.
* Dva puta dnevno potopite stopala u ohlađen čaj: 3-4 kesice čaja na litar vode.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Khallu Uto Maj 10, 2011 3:23 pm

Ispucale pete

Suve pete nisu privlačne ni tokom zime kada vaš dragi oseti po svojim nogama kako ga njima grebete, a da ne govorimo tokom toplih dana kada nosite otvorenu obuću i kada svi muškarci, ali i žene, u njih gledaju. Zato se postarajte za njih na vreme. Uveče pre spavanja napravite toplu kupku za stopala, držite ih u vodi desetak minuta, a potom uklonite mrtve ćelije kože kamenom ili turpijom za pete. Kada ih izbrišete grubim peškirom, nanesite tri do četiri kapi maslinovog ulja na dlanove, a potom njime istrljajte pete. Obujte deblje čarape kako ne biste napravili haos gazeći masnim nogama po tepihu, a već sledećeg jutra moći ćete da uživate u mekoći svojih nogu.


Poslednji izmenio Khallu dana Sre Maj 11, 2011 1:42 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Femme Uto Maj 10, 2011 3:41 pm



nanesite tri do četiri kapi maslinovog ulja na dlanove, a potom njime istrljajte pete

Ovo praktikujem. Nega stopala i pedikir 536970
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Nega stopala i pedikir

Počalji od Boni Ned Jun 19, 2011 10:35 pm



Blistava stopala u samo 5 koraka

Svoja stopala lako možete da negujete i same. To će vam prijati, a noge će vam uvek biti uredne i lepe. Naravno, ako redovno sledite uputstva Lepe Mastilović, kozmetičarke, i ne radite više od onoga što ona savetuje. Dakle, ne lečite same kurje oko, urasle nokte, žuljeve... Za to morate kod stručnjaka.

1. U lavor s mlakom vodom sipajte nekoliko kapi esencijalnog ulja ili malo morske soli. Potopite noge i držite ih petnaestak minuta, a ako je potrebno, u međuvremenu dodajte toplu vodu.

2. Omekšale nokte isecite ravno, ali ne isuviše kratko. Tako ćete izbeći problem uraslih noktiju. Isturpijajte noktnu ploču na svakom prstu jednu po jednu, polako i strpljivo, pazeći da ne oštetite zanoktice.

3. Ako imate zadebljale pete, nežno ih isturpijajte turpijom ili kamenom. Nemojte preterati sa struganjem, bolje je da češće uklanjate tanje slojeve.

4. Nanesite preparat za omekšavanje zanoktica na zanoktice, sačekajte nekoliko minuta, pa ih ovalnim štapićem pogurajte prema korenu nokta. Radite pažljivo i nežno da ne bi došlo do pucanja kože.

5. Kad ste sve ovo uradili, isperite stopala mlakom vodom i dobro ih obrišite. Namažite lak za nokte i sačekajte sa de sasvim osuši. Tek tada u stopala utrljajte hranljivu kremu i izmasirajte ih. Ako vam koža brzo upije kremu, dodajte još, to će prijati vašim stopalima.
Nega stopala i pedikir 17377_10
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od bub@mara Ned Jun 19, 2011 10:41 pm

ja umesto morske soli dodajem običu so,i nakon tretmana mažem stopala parafinskim uljem,koje inače koristim i za masažu.
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Boni Ned Jun 19, 2011 11:19 pm

jao ja stalno imam problema sa petama,ali stalno!
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Marooned Čet Avg 25, 2011 7:37 am

Isto imam stalni problem sa petama,probala sam sve i svasta, pucaju i to uzasno izgleda.Onda sam pocela da mazem sto deblji sloj kreme(moze nivea ili ona bebi krema ima je u apotekama,slicna pavlovicevoj masti) na pete pre spavanja,obujem carape i tako prespavam.Ujutru operem visak koji nije koza upila i tako ih odrzavam urednim.Mnogo je ruzno kad su zenama pete ispucale jos pogotovu u leti.
Marooned
Marooned
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 237
Pridružila/o se : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Khallu Čet Avg 25, 2011 3:11 pm



Kućni pedikir, da ili ne?

Nega stopala ne zahteva puno vremena, a ni novca, zato nemojte da ih zapostavljate. Neke od tretmana, kao što su piling i sređivanje noktiju možete lako sami da uradite, međutim, ukoliko imate urasle nokte ili kurje oči, pedikir radije prepustite profesionalcu.

Uradite piling
Pomešajte šoljicu morske soli, sok od limuna, dve kašičice maslinovog ulja i nekoliko kapi aromatičnog ulja po želji. Piling utrljajte na stopala blago masirajući, kružnim pokretima. Na ovaj način ste pripremili kožu za tretman.

Napravite kupku
Nakon toga u lavor s toplom vodom sipajte šaku morske soli, nekoliko kapi eteričnog ulja ili gotovu kupku za stopala. Tako pripremljena kupka omekšava kožu, podstiče cirkulaciju i opušta umorne noge.
Uvalite se u udobnu fotelju, potopite stopala u lavor, zažmurite i potpuno se opustite. Ostanite tako oko 20 minuta i po potrebi dodajte toplu vodu.
Zatim pažljivo, ali temeljno obrišite stopala frotirskim peškirom.

Skratite nokte
Kada su stopala suva, pređite na sređivanje noktiju i zanoktica. Skratite nokte ravno i ne previše kratko. Nemojte koristiti makazice, već glatku turpiju za nokte. Zanoktice samo lagano pogurajte kozmetičkim štapićem.
Zadebljalu kožu na petama i tabanima ostružite kamenom ili turpijom za tu namenu. Budite nežni i ne preterujte kako se ne biste povredili. Zadebljanja i ispucale pete lako možete da sredite pomoću specijalnih krema.

Namažite kremu
Čista i suva stopala namažite kremom, losionom ili uljem. Utrljajte proizvod u kožu blagim kružnim pokretima, a onda umotajte noge u plastičnu kesu na 10-15 minuta. Toplota povećava apsorpciju hranljivih sastojaka, omekšava stopala i čini kožu glatkom.

Čukljeve leče ortopedi
Čukljevi se najčešće javljaju kao posledica spuštenih stopala ili nošenja neadekvatne obuće. Ortopedi kažu da se oni leče samo hirurškim putem, mada postoje i pedikirski tretmani za ublažavanje bola koji čukljevi izazivaju.

Ne čačkajte kurje oko
Kurje oko javlja se kod osoba koje puno stoje, nose neudobnu obuću i nepravilno gaze. Na najopterećenijem mestu na nozi stvara se žulj, koji, ukoliko se ne odstrani pravovremeno, prelazi u kurje oko. Tretman za ovu neugodnost takođe je hirurška intervencija, ali pedikiri tvrde da se okce može ukloniti i tretmanima u salonima, a njegov kanal se leči preparatima na biljnoj bazi.
Jastuče za lečenje kurjeg oka „šol“, 189 din

Urasle nokte prepustite pedikiru
Za urastanje noktiju delimično je odgovorna genetika. Način sečenja noktiju i higijena takođe utiču na stvaranje uraslih noktiju. Preporuka je da se oni seku ravno i da se ne zaobljavaju. Problem je moguće otkloniti hirurškim putem ili lepljenjem silikonskog umetka između nokta i jagodice prsta kod pedikira.
Krema za omekšavanje otvrdlih peta i krema za ispucale pete „šol“, po 585 din
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Nega stopala i pedikir

Počalji od Gost Čet Okt 20, 2011 1:11 pm

Joj imam onu masirajucu kadicu koju obozavam...Takodje bih morala da se castim nekom lepom kremom posto zimi slabije idem na pedikir...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Veca Čet Okt 20, 2011 1:24 pm

Godine mi prođoše, a nikad ne odoh da mi neko stručno uradi pedikir...uradim sama što mogu i znam, ali nisam zadovoljna rezultatom, ali to jednostavno nije na mojoj listi prioriteta...
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Chikita Sre Jan 18, 2012 11:53 pm

Od krema za pete bih vam preporucila Scholl kremu, jeste da je malo skuplja ali bas radi posao. Jedina zamerka je miris koji nije narocito lep ali to i nije toliko vazno .
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Boni Uto Mar 12, 2013 1:37 pm

Ljudi ja nisam znala gde ovo da napisem, pa evo ovde cu.
Spavam ja nocas i budi me bol u stopalima, budim se, pogledam, kad ono meni se stopala nadula tj. onaj deo ispod prstiju, zategla, boli ne pitaj.
Ja razmisljam sta se desilo i mislilm da mi je to od patika koje sam juce nosila u setnju. Nosila sam ja te patike i pre, samo sto sam juce udarila tempo i presla jedno 6km.
Da li se jos nekom to desilo i jel imate neki savet?
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Khallu Uto Mar 12, 2013 7:44 pm

jeste od napora Boni.
resenje je odmor i hladna i opustajuca kupka za stopala.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Boni Sre Mar 13, 2013 12:23 am

Manje vise je proslo.
Jos uvek je naduveno i bolno, ali mnogo manje.
Stvarno katastrofa, nisam ni sanjala da moze to da mi se desi.
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Boni Uto Jun 04, 2013 1:39 pm




Nega nogu

Koža stopala a peta posebno mora biti glatka i nokti uredni. Ako su vam noge umorne okupajte ih u slanoj toploj vodi u koju ste stavili malo sode bikarbone. Izbegavajte da nosite obuću sa visokim petama ili pak ravne, kao i obuću sa gumenim ðonom. U slučaju da su vam noge crvene okupajte ih u čaju od nane (100 g na litar vode).
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nega stopala i pedikir Empty Re: Nega stopala i pedikir

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu