Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Magični svet knjige-vodič - Page 3 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Magični svet knjige-vodič - Page 3 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magični svet knjige-vodič

+9
Zvončica
Boni
Veca
Femme
Aynnah
meseceva kci
Džozi
Shade
Khallu
13 posters

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Veca Sre Mar 28, 2012 10:26 am

Magični svet knjige-vodič - Page 3 View_i10U japanskom jeziku slovo Q i broj 9 isto se izgovaraju. Kada se 1Q84 izgovori na japanskom, dobije se 1984, što je direktna aluzija na poznati roman Džordža Orvela koji se više puta i pominje i citira na ovim stranicama.
Čitalac zajedno sa glavnim likovima lebdi između 1984. godine i paralelnog vremena u godini 1Q84. Prvi tom ovog kapitalnog romana pokriva period od aprila do juna i kroz poglavlja koja se naizmenično smenjuju pratimo priče dvoje glavnih junaka - Aomame i Tenga. Ona je instruktorka borilačkih veština, član misteriozne organizacije koja sprovodi pravdu ubijajući nasilnike ... Tengo je profesor matematike u pripremnoj školi, tipičan murakamijevski muški lik - pasivan, bez inicijative, talentovan bez ostvarenja, jednostavno on je „deo slagalice koji se nigde ne uklapa".

Nerealni elementi, tako prepoznatljivi za Murakamija, ipak ne vode ovaj roman u žanr SF-a. Autor je ovde angažovaniji nego ikad, s namerom da mnoge važne teme modernog sveta dovede u fokus - političke zločine, tumačenje istorije, nasilje, religiozni fanatizam, slobodu, ali i nastanak književnog dela, granicu između laži i istine, realnosti i fikcije... U 1Q84 svet je pun zlostavljanja, napuštanja, nasilja, gotovo svi likovi su otuđeni, usamljeni, izolovani, ostavljeni, nesposobni za istinsko vezivanje, željni ljubavi, a neretki opisi seksa, od mehaničkog do divljeg, tek ponekad imaju blagu naznaku površne emocije.

Pišući u trećem licu (za razliku od svih prethodnih romana), pisac nas vešto vodi kroz vrlo kompleksnu strukturu i brojne slojeve, zahvaljujući umeću zavođenja nepoznatim i postepenim otkrivanjem, koje čitaoca mami da ne ispušta ovaj roman.

Novi murakamijevski humor, kao i pominjanje najznačajnijih muzičkih, filmskih i književnih imena, unose vedre boje u ovaj naizgled mračan roman.


Preporučujem!!! Iako je o knjizi već bilo riječi na ovoj temi morala sam opet da je preporučim, stvarno je odlična












Magični svet knjige-vodič - Page 3 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Shade Sre Mar 28, 2012 12:27 pm



Dobar je Murakami, pisala sam i ja o njemu, ne znam tacno na kojoj temi.

Ovu nisam procitala, ali ne sumnjam da je dobar. Magični svet knjige-vodič - Page 3 536970












Magični svet knjige-vodič - Page 3 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od ivonka Pet Okt 19, 2012 8:52 pm

Posto obelezavamo 120 godina od rodjenja Ive Andrica, resila sam da kada zavrsim Kafku procitam opet ,po ko zna koji put neko njegovo delo. Nije vazno koje, svi njegovi romani su odlicni.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Shade Ned Okt 28, 2012 10:11 pm



Andrićeva dela stalno listam, Znakove često imam u torbi.
Ja ću čitati Nušića ponovo kad budem bila u penziji, da se bar smejem, čak i unučićima,
bajke za laku su noć daavno prevaziđene Magični svet knjige-vodič - Page 3 184876271












Magični svet knjige-vodič - Page 3 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od ivonka Ned Okt 28, 2012 10:28 pm

Da i ja cesto prolistam Znakove pored puta. Kako nas je covek poznavao. Cesto se setim one njegove " sacuvaj me Boze srpskog junastva i hrvatske gospodstine".
Da Nusic je toliko savremen da se moze citati i za sto godina. Ljudska priroda se ne menja, jedino tehnika napreduje.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Shade Ned Okt 28, 2012 10:30 pm



Upravo.
Sve što je moglo biti na temu ljudske prirode, napisano, napisano je odavno.












Magični svet knjige-vodič - Page 3 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Sre Jul 17, 2013 2:28 pm

Deset najboljih knjiga godine, prema Amazonu

1. Life After Life (Život posle života), Kate  Atkinson:  Ako bi imao priliku da se opet rodiš, šta bi uradio? Ovaj brilijantni, višeslojni roman govori o tome kako se Atkinson kao protagonista kreće kroz više života, i kako koketira sa ravnotežom između izbora i sudbine. Ocenjena je kao izuzetan podvig narativne ambicije i rad književnog genija.

2. The Son (Sin), Philipp Meyer: Sin je veliko dostignuće, u kojem višegeneracijski Zapad obuhvata upade u Teksas od 1800. godine do 20. veka.

3.  Frozen in Time (Zamrznuta u vremenu), Mitchell Zuckoff:  Dve avanture u jednoj. Prepričava rušenje američkog teretnog aviona i posade na Grenlandu, i opisuje sopstveno učešće autora u modernoj misiji da otkrije misteriju njihovog nestanka.

4.  The Interestings (Zanimljivosti), Meg Wolitzer: Roman prati grupu tinejdžera koji se upoznaju u letnjem kampu 1974. i tako održavaju prijateljstvo kroz takmičenja i odrastanje.

5. And the Mountains Echoed (A planine odjeknuše), Khaled Hosseini: Autor svetskih bestselera, Lovac na zmajeve i Hiljadu čudesnih sunaca, napisao je još jedno remek delo, koje se kreće kroz rat, razdvajanje, rođenje, smrt, obmanu i ljubav. Ilustruje kako su akcije ljudi zavijene u dvosmislenosti.

6.  Eleanor & Park (Eleanor i Park), Rainbow Rowell: Roman o dvoje dece koji su se zaljubili u autobusu, i priča o tome kako i odrasli mogu da vole.

7.  Gulp (Gutljaj), Mary Roach: Radi se o zabavnom naučnom piscu, a ova knjiga govori o tome kako nas uzimanje hrane navodi da mislimo, da se smejemo...

8.  After Visiting Friends (Posle posete prijateljima), Michael Hainey: Odvija se kao roman, ova publicistika prati život novinarakoji otkriva nedoslednosti u čitulji svog oca, i dok će istina posle smrti biti otkivena, junaka očekuju veće istine, koje će promeniti način na koji on gleda prošlost i sadašnjost.

9.   Tenth of December (Deseti decembar), George Saunders: Saundersova prva kolekcija kratkih priča za šest godina, uvodi njegovu ironiju, apsurd, dubinu, i duhovit stil za armiju novih čitalaca.

10. The Golem and the Jinni (Golem i Džini), Helene Wecker: Ovaj očaravajući debi je i dobro istraženi istorijski roman, i spektakularan rad fantazije.


*Izvor: BIZLife
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Boni Sre Jul 17, 2013 3:20 pm

Jel citao neko neku od ovih knjiga koje je postavila Khallu?













Kažete da ste neshvaćeni mladi prijatelju.
Strpite se.
I dijamant je u osnovu ugljenik, ali je umeo da čeka.

P. Picasso
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Maja Pet Jul 19, 2013 7:21 am

Ja nisam. Ali ako kod nas prevedu i nabave u biblioteci pročitala bi Život posle života, Zamrznuto u vremenu i ovu zadnju Golem i Džini.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Veca Pet Jul 19, 2013 10:47 pm

Ja pokušavam doći do nove Hoseinijeve knjige i nadam se da ću je uskoro naći. Za ostale sam čula, ali nisam čitala.












Magični svet knjige-vodič - Page 3 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Troja Pet Jul 19, 2013 11:05 pm

Ja sam čitala Život poslije života ako o istoj knjizi govorimo.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Veca Pet Jul 26, 2013 1:50 pm

Konačno sam nabavila Hoseinijevu knjigu "A planine odjeknuše", ali još nisam počela čitati, čitam nešto drugo. Poslije prve dvije njegove knjige, jedva čekam da vidim šta nam je priredio ovaj put.












Magični svet knjige-vodič - Page 3 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Veca Sre Avg 14, 2013 7:45 am

I pročitala sam konačno "A planine odjeknuše" i preporučujem je za čitanje svakako.












Magični svet knjige-vodič - Page 3 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Boni Sre Avg 14, 2013 4:00 pm



Trenutno citam i toplo preporucujem, interesantno napisana knjiga, Otmenost jeza - Mjuirel Barberi .













Kažete da ste neshvaćeni mladi prijatelju.
Strpite se.
I dijamant je u osnovu ugljenik, ali je umeo da čeka.

P. Picasso
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič - Page 3 Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 3 Prethodni  1, 2, 3

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu