Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Magični svet knjige-vodič Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Magični svet knjige-vodič Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Magični svet knjige-vodič

+9
Zvončica
Boni
Veca
Femme
Aynnah
meseceva kci
Džozi
Shade
Khallu
13 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Čet Nov 25, 2010 12:26 pm






Preporucite vase omiljene knjige,dajte opise,komentare...
upoznajmo se sa najnovijim izdanjima i podsetimo se nekih,mozda davno zaboravljenih...


Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Shade Čet Nov 25, 2010 12:41 pm

Ja uvek preporučim Džojsa, za početak Magični svet knjige-vodič 536970

Magični svet knjige-vodič 7270_d10








Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Shade Čet Nov 25, 2010 11:42 pm


Magični svet knjige-vodič 18310



Poslednje mesece svog života Jung je posvetio uređivanju ovog dela koje je završio deset dana pre smrti. Čitavom ovom knjigom Jung naglašava kako čovek može da postigne potpunost samo spoznajom i prihvatanjem nesvesnog - spoznajom do koje se dolazi putem snova i njihovih simbola. Svaki san je neposredna, lična i smislena poruka snivaču - poruka koja koristi simbole zajednicke celom čovečanstvu, ali se uvek njima služi na sasvim individualan način, koji se može objasniti samo pomoću isključivo individualnog ključa.


Knjiga info


Interesantno štivo.Knjiga opisuje način na koji se tumači simbolizam snova i postoje brojni primeri snova i njihovo tumačenje. Jung je zapravo nastavio svoje istraživanje na osnovu Frojda, istočnjackih religija i meksičkih šamana.




Magični svet knjige-vodič Jung10
Karl Gustav Jung (1875 - 1961), švajcarski psihijatar, osnivač analitičke ili kompleksne psihologije, u kojoj se razlikuju lično i kolektivno nesvesno.










Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Shade Sub Nov 27, 2010 9:34 pm



Za sve koji vole da čitaju Bjelicu.

Promocija novog romana Isidore Bjelice na reviji venčanica Suzane Perić.
Novi roman Isidore Bjelice "Santa Maria" u izdanju Lagune, biće prezentovan na Prvom Belgrade Wedding Show-u, u organizaciji časopisa "Reci DA", u subotu 27. novembra 2010. u hotelu "Continental" na potpuno neobičan način u okviru ekskluzivne revije venčanica Suzane Perić.
Magični svet knjige-vodič Ib10

Od 19,30h u sali "Adriatic", goste očekuje Weeding Welcome drink uz "Torta i to" slatkiše, kao i ćaskanje sa Isidorom o knjizi koja razotkriva tajne spaljenog dnevnika Laze Kostića i ispisuje uzbudljivu romansiranu „hroniku događaja" o pesnikovoj nesrećnoj ljubavi prema Lenki Dunđerskoj, ljubavi koja je iznedrila jednu od najlepših pesama u srpskoj književnosti.
Od 20h je modna revija venčanica Suzane Perić, na kojoj je specijalni gost Isidora Bjelica sa knjigom "Santa Maria", bez koje se ne sme stupiti u brak jer sadrži sve tajne venčanja.


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Džozi Sre Dec 01, 2010 11:59 pm

Ja preporučujem ovu divnu knjigu:
-Samo slušaj-od Sare Desen

„Nemoj da razmišljaš, niti da osuđuješ. Samo slušaj.“

Anabel Grin je devojka koja ima sve. Ili se makar tako predstavlja na manekenskim snimanjima. Ali njen život je daleko od savršenstva. Njeno prijateljstvo sa Sofi se neslavno okončalo, a poremećaj u ishrani njene druge starije sestre potresa čitavu porodicu. Povučena i odbačena i u školi i kod kuće, Anabel ponire u pomirljivo ćutanje. Otkako je upoznala Ovena – prodornog, opsednutog muzikom i rešenog da uvek kaže istinu – naučiće kako da samo oslušne sebe i stekne hrabrost da govori iskreno. Ali da li će biti u stanju da svima otkrije šta se zaista desilo one noći kada je Sofi prestala da joj bude drugarica?

„Desenova je oštrouman posmatrač modernog života tinejdžera. Junaci njenih romana su talentovani ali nisu savršeni. Zato i ne čudi što se čitateljkama veoma dopadaju njene knjige – ona piše o njima.
Magični svet knjige-vodič K1i300v4r1251_delfi_knjizare_samo_slusaj
Džozi
Džozi
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 164
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Džozi Pet Dec 03, 2010 7:35 pm

-Srećni i kad je teško-Endru Metjuz

Vaša mapa za put do sreće!

Ova knjiga govori o tome kako da se ponašate u teškim trenucima. Postoje različit načini regovanja na neželjene događaje ali vaš pristup može u mnogome da olakša podnošenje negativnih životnih situacija poput gubljenja dragih ljudi, dobijanja otkaza, ljubavnih promašaja...

Kroz inspirativne priče o ljudima koji su prošli velike tragedije naučite kako razmišljaju srećni ljudi – i kako vi možete biti poput njih.

Magični svet knjige-vodič K1i55v4r252_delfi_knjizare_srecni_i_kad_je_tesko
Džozi
Džozi
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 164
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Džozi Pet Dec 03, 2010 7:40 pm


-Ringišpil-Jelena Bačić Alimpić

„Njeni pokreti bili su tananiji i suptilniji od svake note. Njeno telo je sinonim za strast i umetnost istovremeno. Elegancija, lirska izražajnost, emocije i gracioznost u sebi nose jedno ime: Ana Balint.

Znala je da voli njega, jedinog, strasnom, dubokom, čistom, nemerljivom ljubavlju. Sve druge ljubavi u njenom životu bile su blede replike tog nikada zaboravljenog osećaja bliskosti, tog pripadanja drugoj duši, u kojoj se njena ogledala, tih neizrecivo tananih i nežnih emocija.“

Jelena Bačić Alimpić ispisuje intimnu povest balerine krhkog tela i džinovskog duha koji je ostavio pečat na svim slavnim baletskim scenama, gradeći istovremeno priču o malim-velikim ljudima, salašarima i umetnicima, pesnicima i njihovim muzama, senovitim bačkim salašima i gradićima, jutrima koja mirišu na slatko od dunja i nezaboravnim ruskim zimama...

Magični svet knjige-vodič K1i300v4r1407_delfi_knjizare_ringispil
Džozi
Džozi
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 164
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Džozi Pet Dec 03, 2010 7:43 pm

CVET MOG ŽIVOTA
Maša Rebić
**
Sve ljubavne priče na početku su divne, a na kraju uglavnom tragične. Ima i onih koje su prvo tragične, pa onda srećne. A ima i onih koje su predivne, pa strašne, pa opet lepe. Možda je ove treće najbolje proživeti…

Ali, kako da znaš da ćeš doživeti ponovnu sreću kad sve krene nizbrdo? Kako da znaš da ne odustaneš?

Premda je profesionalno ostvarena, udata za markentiškog maga, i živi životom koji je razervisan za pripadnike povlašćenih društvenih slojeva, zajedno sa svojom sestrom Tarom, Dalija se suočava sa duševnom krizom. Okreće se korenima, porodičnim fotografijama na kojima se pomaljaju obrisi starog Beograda, svojim dnevničkim zapisima iz detinjstva i ponovo proživljava ključne trenutke iz života nekoliko žena iz svog porodičnog stabla.

Dalija, koja je dobila ime po čuvenom cvetu što ga je u svojim vrtovima uzgajala Napoleonova carica Žozefina, proći će i sama kroz vatreni prsten požude i smrti, da bi konačno pronašla svoje utočište. Smelost i strast, volja i prkos, usamljenost i žudnja doneće joj spoznaju da je život više od sreće i nesreće, a da je u ljubavi sve dopušteno – i lukavstvo i veština i sumnja i prevara…

Magični svet knjige-vodič K1i300v4r1423_delfi_knjizare_cvet_mog_zivota
Džozi
Džozi
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 164
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od meseceva kci Čet Dec 09, 2010 4:47 pm

CELESTINSKO PROROČANSTVO
Džejms Redfild

Duhovni klasik...

U kišnim prašumama Perua otkriven je drevni rukopis u kom se nalazi devet ključnih uvida o samom životu - uvida koji vode čoveka ka sveopštem duhovnom preporodu na Zemlji.
Zasnovano na drevnoj mudrosti, Celestinsko proročanstvo vam pomaže da uspostavite vezu između onoga što trenutno doživljavate i omogućava vam da vidite šta će se desiti u narednim godinama vašeg života!
Ova nezaboravna priča odiše avanturom i novim otkrićima, ali je isto tako i vodič do istančanog zapažanja i odgovora na pitanja gde se i zašto nalazite u životu i usmerava vas ka novoj energiji i optimizmu.


Magični svet knjige-vodič 0723448f5f
meseceva kci
meseceva kci
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 395
Pridružila/o se : 16.11.2010

http://uwall.tv/?type=rock

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 10, 2010 1:31 pm

hvala meseceva,bas cu potraziti ovu knjigu Magični svet knjige-vodič 536970
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od meseceva kci Pet Dec 10, 2010 11:38 pm

Obavezno,knjiga je fenomenalna.Postoji i film,mada je knjiga uvek bolji izbor.
meseceva kci
meseceva kci
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 395
Pridružila/o se : 16.11.2010

http://uwall.tv/?type=rock

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 10, 2010 11:39 pm

slazem se Magični svet knjige-vodič 536970
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Shade Sub Dec 11, 2010 12:57 am



Haruki Murakami, jedan od najpoznatijih savremenih japanskih pisaca, rođen je u Kjotu (Japan) 1949. godine.
Dobitnik je više prestižnih književnih nagrada.
Do sada je objavio, među ostalim, romane:
Slušaj pesmu vetra (1979), Fliper (1973),
Avantura oko ovce (1982),
Okorela zemlja čuda i Kraj sveta (1985),
Magični svet knjige-vodič Okorel10
Norveška šuma (1987),
Magični svet knjige-vodič Norves10

Igraj Igraj Igraj (1988),
Magični svet knjige-vodič Igraj10
Južno od granice, zapadno od sunca (1992),
Magični svet knjige-vodič Juznoo10
Hronika ptice koja navija sat (1994),
Sputnik ljubav (1999),
Magični svet knjige-vodič Sputni10

Kafka na obali (2002),
Kad padne noć (2004);
Magični svet knjige-vodič Kadpad10
knjige priča: Ponovni napad na pekaru (1993), Posle potresa (2000), Tokijske misterije (2005) i dokumentarističku knjigu Metro (1997/98)

1Q84 u tri toma (2009);
.
Magični svet knjige-vodič Iq8410

Prevodio je na japanski Ficdžeralda, Karvera, Irvinga, Selindžera i druge američke pisce. Nakon višegodišnjih perioda provedenih u Americi i Evropi, sada živi u Japanu, a angažovan je kao gostujući profesor na Univerzitetu Prinston u SAD.


Japanski pisac Haruki Murakami čiji su romani "zarazili" čitavu planetu, početkom maja ove godine objavio je prvu i drugu knjigu svog najnovijeg romana "IQ84", koje su planule u roku od nekoliko dana, dostigavši milionski tiraž. Naslov romana, najčešće povezivan sa Orvelovom "1984", Murakami nije uopšte želeo da komentariše, ostajući tajanstven - sve do pre neki dan.

U intervjuu "Mainići dejli njuzu" na engleskom (TheMainichiDailyNews) od 26. septembra 2009. konačno je skinuo embargo sa te tajne tako što je progovorio o svojim planovima za treći "IQ84" i otkrio da je, u stvari, bio inspirisan Bahom i njegovim "Dobro temperovanim klavirom".

Haruki Murakami je, inače, ekskluzivni pisac beogradske izdavačke kuće "Geopoetika" koja je do sada objavila veći broj njegovih romana ("Sputnik ljubav", "Igraj igraj igraj", "Južno od granice, zapadno od sunca", "Norveška šuma", "Kad padne noć") i, kako saznajemo, do kraja iduće godine objaviće prva dva toma "IQ84" (prevodilac sa japanskog je Nataša Tomić). Do upravo objavljenog intervjua u "Mainići dejli njuzu", ta je vest morala da bude pod embargom.

Kada su proletos u japanske knjižare stigla dva toma "IQ84", znalo se samo da je radnja smeštena u 80-te godine prošlog veka, u Japan, i da delo govori o sukobu "pojedinaca" i "sistema". Od tada do sada, roman je doživeo 18 izdanja i 1,230.000 miliona tiraža (prvi tom), dok je drugi tom štampan u milion primeraka! Murakami, inače, u ovom intervjuu kaže da smatra kako je broj njegovih čitalaca sada već ustaljen i da iznosi negde između 150.000 do 200.000.

- Sa tim brojem sam u stanju da prihvatim kako je moja poruka manje-više primljena. Ali, kada taj broj dostigne 500.000 ili 1 milion, teško mi je da znam ko čita moje knjige ili šta misli o njima.

Na pitanje novinara o tajanstvenom naslovu romana "IQ84", Haruki Murakami je izneo zanimljivu priču.

Naime, u prvom je trenutku, kaže, planirao da knjigu nazove "1985" ali je iz razgovora sa Majklom Redfordom, koji je prema Orvelovom romanu režirao film "1984", saznao da je Entoni Bardžis naslov "1985" već iskoristio za svoj roman.

- Posle dugog razmišljanja, promenio sam naslov u "IQ84" (Q je u japanskom isto kao broj 9) i završio pisanje da bih, tek tada, preko Interneta otkrio da je Akira Aasada pod tim istim naslovom već objavio i knjigu i audio kasetu! Moje su se knjige već nalazile u štampi, pa mi je preostalo da Akidu pozovem i kažem mu šta se desilo.

Murakami priznaje da još nije pročitao nijednu kritiku svog najnovijeg dela.

- To nikada i ne činim, a posebno neću sada jer sam trenutno usred pisanja trećeg toma. Želim da mu se potpuno posvetim i da mi ništa ne odvlači pažnju. Kada sam završio prvi i drugi tom, mislio sam da je to kraj. Kao oblik za moj "IQ84" koristio sam Bahov "Dobro temperovani klavir" zato što sam ga zamislio kao roman u dve knjige ("Dobro temperovani klavir" je pisan u dve sveske u 24 durska i molska tonaliteta; i knjiga 1 i knjiga 2 "IQ84" sastavljene su od 24 poglavlja u kojima se, prema Murakamiju, junaci Aomame i Tengo naizmenično pojavljuju, predstavljajući dur i mol). Ali, ubrzo sam počeo da se pitam kako će se te stvari razviti i shvatio da želim da napišem knjigu 3. Jedva čekam da je završim i što pre objavim; nadam se iduće godine, početkom leta.

Junaci Murakamijevog romana, u godini IQ84, sreću se sa grupama koje podsećaju na sekte od kojih najčešće na pamet pada AUM Šinrikjo. Slavni pisac kaže da nije hteo da oslika AUM Šinrikjo, perse, nego "svet koji već postoji a u kojem se stvara novi svet alternativne stvarnosti".

- Kao kutija u kutiji - kaže.

Odnos pojedinaca i sistema, o čemu piše, Murakami pojašnjava:

- Sukobi između pojedinaca i sistema uvek su za mene bili najvažnija tema. Sistem jeste nešto što mora da postoji, ali on može da nas dehumanizuje na mnogo načina. Ljudi koji su ubijeni ili su povređeni u napadu gasom koji je izvršila AUM Šinrikjo, primeri su pojedinaca-žrtvi Sistema AUM Šinrikjo. Istovremeno, taj je isti kult slomio i ljude koji su počinili napad. I mislim da je ta struktura duplog pritiska užasavajuća. Nikada ne smemo da prestanemo da se pitamo koliko slobode imamo.

Pisac čiji svaki roman očekujemo sa radoznalošću i nestrpljenjem, rekao je još da pokušava da ponudi priču u širem smislu reči, kako bi čitaoce pokrenuo i emotivno i intelektualno, pokazujući šta je to što je loše.

- Verujem u pozitivnu moć priča. Dugačak roman pišem zato što želim da, šireći priču, doprem do što je moguće većeg broja ljudi. Biću iskren, mislim da treba napisati priču koja može da se takmiči sa fundamentalizmom i regionalizmom. Da bi se to učinilo, mora se prvo pokazati ko su, ili šta jesu "mali ljudi". A to upravo sada pišem - poručio je autor "IQ84".
Anđelka Cvijić




Rat u Jugoslaviji
Inspirisan razmišljanjem novinara o tome da religijska i revolucionarna ideja kao zajedničko imaju snagu da pokrenu "Zlo sistema", Murakami je dodao:
- Glavno pitanje je netolerancija - kako u vidu religioznog fundamentalizma tako i regionalizma na prostorima kao što je bivša Jugoslavija. Konflikti iz prošlosti, kakvi su bili u širokom smislu komunizam protiv kapitalizma i kolonijalizam protiv antikolonijalizma, uzmakli su pred regionalnim i stranačkim sukobom dovodeći stvari do haotičnog stanja koje nam ne dopušta da steknemo širi uvid.


Upravi čuh na vestima, da je Murakamijev IQ48 objavila Geopoetika. Prva dva toma.

Kažu da se ovim delom ozbiljno približio Nobelovoj nagradi.

Nestrpljiva sam. Evo na sajtu Geopoetike su objavili.


Najnovije remek-delo Harukija Murakamija 09.12.2010.




Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:10 am

spremam se u pohod na biblioteku ovih dana ali nemam nikakvu predstavu sta bih mogla da potrazim i sta mi se ustvari cita....
naredna izdanja sam pronasla na netu izdavacke kuce ''Utopija'',koja su mi se na prvi pogled ucinila zanimljivo,pa cu to da podelim sa vama.... Magični svet knjige-vodič 485471
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:12 am

Duh Indijanaca
Čarls Istman

Magični svet knjige-vodič 009a10


Čarls Istman je bio sin majke poluindijanke i oca čistokrvnog Indijanca. Odrastao je onako kako su vekovima živeli njegovi indijanski preci. Kasnije je završio studije medicine i bio jedini lekar koji je pomagao žrtvama masakra kod Ranjenog kolena. Napisao je brojne knjige o životu svojih saplemenika. U Duhu Indijanaca Istman je opisao religiozni i duhovni život Indijanaca onakav kakav je on bio pre dolaska belih qudi. Opisujući verovanja Indijanaca u Veliku tajnu, njihove rituale i obrede, nepisane tekstove i etički kodeks, Istman je nameravao da pokaže da značaj Indijanaca ne leži u njihovoj meterijalnoj civilizaciji već pre svega u njihovoj duhovnosti koja ima univerzalni značaj...

Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:13 am

Autobiografija
Crni Jastreb
Magični svet knjige-vodič 00710
„Crni Jastreb nije učinio ništa zbog čega bi Indijanci trebalo da se stide. On se borio za svoje sunarodnike, svoje žene i svoju decu protiv belog čoveka koji je godinu za godinu dolazio da bi ih varao i terao sa njihove zemlje. Vi dobro znate zašto smo mi krenuli u rat. To znaju svi beli ljudi. Treba da ih je sramota zbog toga.” (govor Crnog Jastreba prilikom predaje belcima 1832. godine)
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:15 am

Pesma o Hijavati
Henri Longfelou
Magični svet knjige-vodič Hijava10
Besprekorni junak prkosnog pogleda, obučen u tradicionalnu tuniku od jelenske kože, sa dugom crnom kosom koja se vijori na vetru, čitaoce širom sveta podseća na poemu američkog pesnika Henrija Vodsvorta Longfeloua. Zahvaljujući njegovom delu, kao i radovima slikara romantičara iz devetnaestog veka, Hijavata je verovatno najpoznatiji Indijanac. Longfelouova poema je nastala 1855. godine, dve decenije pre najvećih borbi između belih osvajača i starosedelaca, u atmosferi kada je većina pionira na Zapadu smatrala da crvenokošce treba istrebiti. Kakva je samo morala biti snaga i veličina Hijavatine ličnosti koja je inspirisala jednog belog pesnika da u njegovu slavu napiše jednu od najlepših poema na svetu?!
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:17 am

Priče američkih Indijanaca
Zitkala Ša
Magični svet knjige-vodič Zitkal10
Knjiga je svojevrsna mešavina autobiografije, eseja, evociranja starih predanja i političkog pamfleta. Literarno i političko delovanje Zitkala-Ša bilo je posvećeno samo jednom cilju - premošćavanju jaza između indijanske i dominantne kulture belih ljudi. Zitkala-Ša je najpoznatija žena-borac za prava američkih Indijanaca.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:19 am

Predanja slovenskih naroda
Miroslava Spasić Smiljanić (priređivač)
Magični svet knjige-vodič Predan10Kao i svi drugi narodi i Sloveni su stvorili svoju mitologiju pokušavajuži da nerazvijenim mišljenjem i znanjem objasne sebi okolni svet, prirodu, svoje mesto u njoj i odnose u svojoj rodovskoj zajednici. U knjizi su sabrana predanja Zapadnih, Istočnih i Južnih Slovena, čijoj tradiciji pripadaju i srpska predanja koja su nam poznata iz naše narodne književnosti.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:21 am

Zlatno pero
Bernard Grun
Magični svet knjige-vodič Zlatno10
Zlatno pero je roman o kratkom ali burnom životu Volfganga Amadeusa Mocarta napisan kao dnevnik njegove starije sestre Nanerl. Ona na duhovit i zanimljiv način pripoveda o svome bratu od njegovog ranog detinjstva, kada je sa samo četiri godine napisao prvu kompoziciju, njegovih prvih uspeha, kada je kao čudo od deteta svirao na mnogim evropskim dvorovima, preko njegovih prvih ljubavi do surove borbe za golu egzistenciju. Kroz pisma i događaje prikazan je Mocartov odnos prema porodici, ženama, vladarima toga vremena i drugim kompozitorima, njegovim savremenicima. Iako je umro sa samo trideset i pet godina, Mocart je za sobom ostavio preko 600 dela. Njegov uzbudljiv život i danas pleni pažnju koliko i njegova muzika
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:24 am

Stazama Don Kihota
Asorin
Magični svet knjige-vodič Asorin10
O Don Kihotu napisano je pregršt studija i knjiga, pre svega na španskom, ali i na drugim jezicima. Svojim slikarskim impresionizmom, kao i dubokim poniranjem u atmosferu La Manče, Asorinov putopis Stazama Don Kihota otvara nam jedan novi ugao u sagledavanju iracionalnog i fantastičnog, prostora „među javom i med snom” u Don Kihotu.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:28 am

Vizantijske plemkinje: deset portreta
Donald Nikol
Magični svet knjige-vodič Plemki10
Položaj žene u Vizantijskom carstvu bio je prilično nepovoljan, s obzirom na to da je reč o društvu kojim su dominirali muškarci, a žene bile podređene i potlačene. Tokom hiljadu godina njegovog postojanja, to je često i bilo tačno. Ali, u godinama slabljenja Carstva, od 1250. do 1500, nekoliko žena iz visokih društvenih slojeva imalo je značajan uticaj i vodeću ulogu.

Deset plemkinja iz tog vremena, čije biografije su predstavljene u knjizi, nije se žalilo na mušku stegu. Bile su duboko svesne svog plemićkog porekla, svoje društvene i religiozne odgovornosti kao carica, majki, učenih žena ili kao nesrećnih žrtava diplomatskih brakova. Većina njih nije poznata čitaocima na Zapadu, iako su dve bile Italijanke koje su postale Vizantinke po veri i jeziku, druge dve bile nesrećno udate za južnoitalijanske vladare, a jedna od njih živela u Veneciji kao zaštitnica grčkih izbeglica posle turskog osvajanja Carigrada 1453. godine. U knjizi su svoje mesto našle i Simonida i Mara Branković.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:30 am

Sačmo: moj život u Nju Orleansu
Luj Armstrong
Magični svet knjige-vodič Luj10
Fascinantna autobiografija Luja Armstronga, genija koji nije samo obeležio džez, nego i muziku dvadesetog veka uopšte. Knjiga Sačmo prvi put je objavljena 1954. godine i odmah je naišla na odobravanje kritike i čitalaca. Iz svake stranice Armstrongove knjige zrače topli njuorleanski humor, nepokolebljivi optimizam i dobrota njenog tvorca, nasuprot turobne sredine u kojoj on odrasta, sredine u kojoj dominiraju argatnički rad, prostitutke, makroi, alkohol, kriminal i iznad svega – glad. Sve to smo mogli da osetimo slušajući njegovu muziku, ali su ipak reči te koje najdublje diraju. Ispričana Armstrongovim rečima, bez ikakve glume i izveštačenosti, ova hronika detinjstva i mladosti predstavlja pravu pesmu o ljubavi i nadi.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:33 am

Svakodnevni život u Japanu u doba samuraja
Luj Frederik
Magični svet knjige-vodič Samura10
U ovoj fascninantnoj knjizi Luj Frederik nam otkriva kakav je bio život japanskog naroda u tzv. klasičnom periodu njegove istorije i kako je transformacija srca i uma ovog naroda stvorila jednu zaista originalnu i duboku civilizaciju. U knjizi je prikazan život u srednjovekovnom Japanu sa svih aspekata, uključujući ishranu, šminku i higijenu, zanimanja i zanate, porodični sistem, selo i grad, položaj žene, religiju i način života ratnika. Veštim prikazivanjem detalja, autor nas uvodi u svet ljudi jednog dalekog, ali izuzetno interesantnog doba.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Khallu Pet Dec 24, 2010 12:35 am

Poslednji Hitlerovi dani
Hju R. Trevor-Roper
Magični svet knjige-vodič Posled10
Krajem 1945. godine britanska obaveštajna služba odredila je H. R. Trevora-Ropera da istraži protivrečne dokaze o poslednjim danima vođe Trećeg rajha, Adolfa Hitlera. Autor, koji je imao pristupe dosijeima britanske i američke obaveštajne službe, kao i nemačkim zarobljenicima, u svojoj knjizi Poslednji Hitlerovi dani istražuje poslednjih deset dana Hitlerovog života, 20-29. aprila 1945, u podzemnom bunkeru u Berlinu.

Poslednji Hitlerovi dani su jedna od retkih istorijskih knjiga koje se čitaju u jednom dahu. Ona nije samo konačan izveštaj o Hitlerovoj smrti, već i istorijski dokument – svedočanstvo o tome kako su se saveznici neposredno posle rata odnosili prema poraženom neprijatelju. Izdanja Poslednjih Hitlerovih dana iz 1956, 1978. i 1992. godine, Trevor-Roper je dopunio novim detaljima, pre svega iz ruskih izvora, do kojih je u međuvremenu došao.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Magični svet knjige-vodič Empty Re: Magični svet knjige-vodič

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu