Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Energetska pića - istine i zablude Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Energetska pića - istine i zablude Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Energetska pića - istine i zablude

+6
ABA
ivonka
Evita
Veca
Shade
Khallu
10 posters

Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Khallu Sre Mar 16, 2011 12:26 am




Energetski napici su sve više popularni zbog činjenice da razbude, rasbistre um, pojačaju koncentraciju i "drže" budnim. Mnogi mladi, iz neznanja, konzumiraju ove napitke da bi se otreznili. O zabludama i rizicima nekontrolisanog ispijanja ovih napitaka za portal "Žena" govori dr Slobodan Stojković, lekar opšte prakse.

Dr Stojković ističe da posebno zabrinjava činjenica da mnogi mešaju energetska pića sa alkoholom, što izaziva opasne posledice po organizam, ubrzava normalan rad srca i stvara težak mamurluk zbog količine šećera koji energetska pića imaju. Varka je i da kofein smanjuje smanjuje efekte alkohola. Posebno zabrinjava sastav energetskih pića. Pogledajte čega sve ima u jednoj limenci.

KOFEIN
Kofein je stimulans koji deluje na nervni sistem čoveka i smanjuje signale umora koji stižu do mozga. Kod kofeina postoji rizik od pojave zavisnosti i tolerancije, a u dva decilitra energetskog pića nalazi se oko 80 miligrama kofeina, što je dva puta više nego u "Koka - Koli".

ŠEĆER
Šećer je glavni sastojak svih energetskih pića, i izvor energije za sve ćelije u telu. Preporučena količina šećera u energetskim pićima je od 25 do 30 grama u dva decilitra, a preporučena količina unosa šećera je oko 40 grama na dan. To znači da već dve limenke premašuju preporučenu dnevnu količinu.

TAURIN
Taurin je amino kiselina koja se prirodno nalazi u ljudskom organizmu, u ima je u ribi, piletini i drugim namirnicama. On nastaje tokom vežbanja, da bi se sprečio oksidativni stres organizma.

BILJE
U većini energetskih pića nalaze se biljke koje u sebi sadrže kofein - guarana, oraščić kole i listovi biljke mate, međutim količina koja se u njima nalazi nije dovoljna, pa proizvođači dodaju veštački kofein da pojačava efekat.

- Ako ih uzimate tek s vremena na vreme, zaista mogu da utiču na budnost organizma, ali nemojte praktikovati da njihovo konzumiranje postane navika, jer su energetska pića psihoaktivne supstance koje izazivaju zavisnost, ubrzavaju rad srca i povećajavu krvni pritisak - savetuje dr Stojković.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Shade Sre Mar 16, 2011 12:47 am


Ne volim energetska pića. Od svih sam samo Red Bul probala pre 100 godina, kad se pojavio u Evropi. Ne, hvala, nije to za mene.

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Khallu Sre Mar 16, 2011 12:49 am

nije ni za mene.priznam,popila sam par puta u zivotu i svidja mi se taj ukus ali ipak ne Energetska pića - istine i zablude 796320
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Veca Čet Mar 17, 2011 8:19 am

nikad nisam probala i nemam želju ni da probam
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Evita Ned Avg 28, 2011 10:16 pm

Pijem guaranu i red bul ,extra su.
Evita
Evita
Napreduje
Napreduje

Ženski Broj poruka : 589
Pridružila/o se : 28.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od ivonka Ned Avg 28, 2011 10:46 pm

veca ::nikad nisam probala i nemam želju ni da probam

Ni ja, sve je to meni sumnjivo, postoje prirodniji nacini da se covek malo podigne.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od ABA Ned Avg 28, 2011 11:07 pm

ivonka ::
veca ::nikad nisam probala i nemam želju ni da probam

Ni ja, sve je to meni sumnjivo, postoje prirodniji nacini da se covek malo podigne.
e to slazem se sa ovim najbolje je prirodno dizanje muzika zezanje nema bolje Energetska pića - istine i zablude 327675
ABA
ABA
Napreduje
Napreduje

Muški Broj poruka : 788
Pridružila/o se : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od bub@mara Ned Avg 28, 2011 11:26 pm

ja ponekad popijem BURN ali kad je baš hladan .svidja mi se njegov ukus ,ne verujem u efekat "dizanja" ,šta više samo srce počne da luduje i ništa drugo,unese nervozu u telo.
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Zvončica Pon Avg 29, 2011 12:51 am

Ponekad popijem Guaranu, ali vrlo retko...
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Gost Sre Okt 26, 2011 3:26 am

Uh ne pamtim kad sam poslednji put popila Guaranu...verovatno pred neki ispit kad je trema ucinila svoje pa sam i preko noci morala da budem budna Energetska pića - istine i zablude 2954761119 Mada priznajem da me je bas drzala budnom...Ne svidja mi se ona Mojito i ona Black samo klasicna Guarana Energetska pića - istine i zablude 184876271
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Zvončica Sre Okt 26, 2011 1:41 pm

Nikad nisam ni probala te dve, čak nisam ni znala da postoje. Energetska pića - istine i zablude 2954761119
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od hope Sre Okt 26, 2011 1:44 pm

Probala sam vecinu, ali nisam nesto posebno odusevljena. Ne pamtim kad sam nesto ovog tipa popila.
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Chikita Sre Okt 26, 2011 2:42 pm

Uhh jednom mi je Energys bas pomogao kada sam bila toliko pospana da mi je glava padala na predavanju. Popila sma ga i uspela da ispratim predavanje do kraja....
Retko pijem ova pica jer izbegavam gazirane napitke ali.. volim njihov ukus i zaista nemam nista protiv.
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Gost Sre Okt 26, 2011 8:53 pm

Rocket Queen ::Nikad nisam ni probala te dve, čak nisam ni znala da postoje. Energetska pića - istine i zablude 2954761119

Meni su bljak...Sustina ista samo +dodali jos malo hemije i eto vece cene...Mislim da black duplo vise kosta,a mojito u proseku 20din.skuplji...ali regularna guarana zelena je zakon :) Pogotovu ono pakovanje od dva komada Energetska pića - istine i zablude 2954761119
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Chikita Sre Okt 26, 2011 8:55 pm

Mojito ni ja ne volim bas mi je fuuj , a crnu mislim da nisam probala... Zelenu volim Energetska pića - istine i zablude 184876271
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Energetska pića - istine i zablude Empty Re: Energetska pića - istine i zablude

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu