Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Šminka...šminkica - Page 2 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Šminka...šminkica - Page 2 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Šminka...šminkica

+7
Zvončica
Boni
Femme
Holly
bub@mara
Khallu
Shade
11 posters

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

U kojim situacijama se nikako ne biste pojavili bez šminke?

Šminka...šminkica - Page 2 Vote_lcap0%Šminka...šminkica - Page 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Šminka...šminkica - Page 2 Vote_lcap33%Šminka...šminkica - Page 2 Vote_rcap 33% 
[ 4 ]
Šminka...šminkica - Page 2 Vote_lcap0%Šminka...šminkica - Page 2 Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Šminka...šminkica - Page 2 Vote_lcap67%Šminka...šminkica - Page 2 Vote_rcap 67% 
[ 8 ]
 
Ukupno Glasova : 12
 
 

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Shade Uto Mar 29, 2011 12:40 pm



Svaka čast! Stvarno. Prelepo.

Hajde sad, napiši sve, koliko traje postupak, koliko parica itd.

Prenesi nam sve to.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od bub@mara Uto Mar 29, 2011 12:47 pm

Kozmetićarka je malko poskupela,kriza je, pa se i ona dovija.Cena 900 dinara,postupak golicanja traje 15 minuta a rok trajanja zavisi od "bahatosti korisnice", znači:nema trljanja očiju,uranjanja glave u jastuk i slično.Umivanje je normalno,lagano, a potrebe za maskarom nema ,po meni na ove trepacice svaka druga šminka je suvišna ,ali opet,sve zavisi od ukusa...rok trajanja do mesec dana,nekima i preko mesec..
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Shade Uto Mar 29, 2011 12:53 pm



Delim mišljenje da je šminka nepotrebna. Zaista. Baš lepo uokvire i istaknu oko.

Ovo super izgleda, majke mi.

Srećno!
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od bub@mara Uto Mar 29, 2011 1:12 pm

pa,izvolte.. Šminka...šminkica - Page 2 32477 častite se za proleće
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Boni Ned Apr 03, 2011 7:28 pm

ISTAKNUTE OČI
Žene koje šminkom naglašavaju oči su dobri sagovornici. Intelekt i razum vrednuju više nego emocije i čulnost. Koliko dobro procenjuju druge zbog istinske usmerenosti na njih, toliko svoja osećanja i misli radije zadržavaju za sebe.

Obozavam da se sminkam i uvek isticem oci...Volim i umem i druge da sminkam.
Od sminke najvise koristim deborine senke,po meni su najpostojanije,mada imam i drugih,nije mi bitna marka,bitno je samo da su kvalitetne...Najvise mi odgovara maxfactor maskara,a i loreal ima dobre...alajner koji trnutno koristim je aura i olovke obozavam...
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Khallu Pet Apr 08, 2011 1:14 pm

4 razloga da počnete da koristite mineralnu šminku

Dermatolozi i mejkap umetnici hvale efekte mineralne šminke zbog lagane teksture, pozitivnog uticaja na kožu, ali i zbog dobre zaštite od štetnog uticaja sunca. Iako su ti proizvodi nešto skuplji od tradicionalnih, vredi ulagati u njih, jer se za razliku od standardne kozmetike koja je puna hemikalija pravi od prirodnih sastojaka.


Mineralnim mejkapom nazivaju se preparati dekorativne kozmetike napravljeni samo od prirodnih sastojaka – i to minerala iz zemlje, bez ikakvih hemikalija, boja, konzervansa, niti parfema kojima šminka inače obiluje.
Reč je o laganom mejkapu bez sjaja, koji ne iritira kožu, ne zatvara pore, te licu pruža prirodan i negovan izgled.

Spojler:
Šminka...šminkica - Page 2 15353_10
Senka u boji lavande, osim toga što su pravo osveženje za celokupan izgled, najbolje ističe braon i zelene oči. Pre nego što je stavite važno je da na lice nanesete savršenu podlogu i prikrijete podočnjake, jer ove nijanse još više ističu umor.
Umesto ruža možete da nanesete sjaj u nijansi lavande. Ipak, ako se odlučite za ljubičasti ruž, birajte za oči diskretnije senke, a na jagodice nanesite svetloružičasto rumenilo.

Ja preporucujem ''Alverde''prirodnu kozmetiku
Šminka...šminkica - Page 2 536970
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od bub@mara Pet Apr 08, 2011 1:32 pm

Imam šminke koliko i Narodno pozorište.Šminkam se još od 15te,puder,rumenilo,maskara ali uvek naglasim oči.Imam lepo lice i ne treba mi puno šminke,šta više kažu mi drugi da sam lepša sa nekom prirodnom varijatom "maske" da ne kažem mejkapa Šminka...šminkica - Page 2 2954761119 za ovu kozmetiku,gore pomenutu, sam čula ali je nisam koristila.A s obzirom da sam se sad informisala , da je ona na bazi prirodnih sastojaka onda ću je vrlo rado potražiti prvom prilikom .
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Khallu Pet Apr 08, 2011 1:49 pm

bubi,''alverde'' imas u DM-u,njihova proizvodnja,pored kozmetike imaju i citavu paletu dekorative,probaj Šminka...šminkica - Page 2 536970
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Zvončica Pet Apr 08, 2011 2:26 pm

Ne šminkam se često-lenja sam. Šminka...šminkica - Page 2 48478

Naravno, šminka je obavezna kad su u pitanju večernji izlasci. Najviše volim da ističem oči.

Khallu, jesi li probala tu mineralnu kozmetiku i kakve su cene?
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od bub@mara Pet Apr 08, 2011 3:05 pm

I mene zanimaju cene,okvirno. Koliko sam razumela "Alverde" spada u tu minaralnu šminku..
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Khallu Pet Apr 08, 2011 3:12 pm

odavno nisam kupovala nista od sminke,samo znam da su cene vise nego povoljne,kako Alverde,koji je za nijansu skuplji,tako i sva kozmetika i dekorativa u DM-u.
imala sam negde njihov katalog,pa ako pronadjem javljam.
da bubi,Alverde je 100%prirodna kozmetika,cak pogodna za vegetarijance jer u sebi ne sadrzi ni materije zivotinjskog porekla Šminka...šminkica - Page 2 536970
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Khallu Pet Apr 08, 2011 3:23 pm

osnovne informacije o Alverde kozmetici mozete naci OVDE
mada dekorativna kozmetika nije obuhvacena
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Zvončica Pet Apr 08, 2011 3:31 pm

Hvala za link. Šminka...šminkica - Page 2 512552

Moraću da isprobam tu šminku.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Khallu Pet Apr 08, 2011 3:33 pm

ja sam imala njihov kameni puder i maskaru Šminka...šminkica - Page 2 536970
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od bub@mara Pet Apr 08, 2011 5:10 pm

Hvala Kali poljubac
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Khallu Pon Apr 11, 2011 11:03 pm

Sastojci maskare: Koliko ih ima i da li su opasni?

Osim što maskara sadrži sastojke koji pozitivno utiču na kvalitet trepavica, ima i onih za koje je možda i bolje da ne znamo da se nalaze u maloj crnoj bočici.

Sastojci u maskari najčešće služe za produžavanje, zgušnjavanje i sjaj trepavica, pa ni oni manje privlačni ne odbijaju žene da koriste proizvod koji ih čini lepšim

Propilen-karbonat Sigurno i ekološki prihvatljivo drži ostale sastojke zajedno. To je polarni molekul, što znači da svaki njen kraj ima drugačjji električni naboj koji privlači i odbija različite materijale.

Bizmutov oksihlorid Još jedan pigment s čudnim magnentnim svojstvima. Zahvaljujući varijacijama u sloju oksida, ovaj spoj stvara biserni sjaj koji se vidi na svakoj trepavici.

Parafin i karnaubin vosak Parafin dolazi iz rafinerija, a karnauba iz brazilskih prašuma, a oboje nose razne pigmente i veštački produžavaju i zgušnjavanju trepavice.

Pantenol Suve i lomljive trepavice mogu da se otkinu, a da bi narasle potrebno im je devet meseci. Svi se slažu kako pantenol može da obnovi i hidratizuje trepavice, budući da je pantenol preteča vitamina B5 zbog kojega su one manje osetljive i lomljive.

Trietanolamin Emulgator je i smanjuje površinsku napetost maskare. Zbog navedenog sastojka maskara se priljubljuje uz četkicu i trepavice.

Amonijak-akrilati kopolimera Za ovaj sastojak piše da “gotovo nije iritirao” kada su ga testirali na zenicama živih zečeva. Ovaj emulgator i raspršivač pigmenta daje lep sajni premaz trepavicama i povećava fleksibilnost pod teretom čeličnog oksida.

Čelični (III) oksid Kad idete na magnetnu rezonancu, nemojte staviti maskaru! U njoj je toliko ovog tamnog, crnog metalik-pigmenta (čak 10 posto od težine) da njegova feromagnetska svojstva mogu uticati na sliku, stvarajući mrlju na mestu vašeg oka koju lekar može protumačiti kao melanom.

Dikrom-trioksid Tamnozeleni pigment s neobičnim paramagnetskim dejstvom poput Cr02, premaza za magnetofonske trake. Otporan je na toplinu, svetlost i hemikalije, a ovi sastojci teoretski mogu biti formulisane tako da vaše trepavice reflektiraju infracrveno svetlo - baš kao najbolja vojna kamuflaža.

Disteardimonium Hectorite Puderasta vulkanska glina, oblaže trepavice i daje ima teret i pozitivan naboj. Molekuli se drže za trepavice i čine ih debljim.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Boni Pon Apr 11, 2011 11:23 pm

Ovo sa aluminijumskom folijom cu da probam sigurno! Hvala Khallu!
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Boni Pon Apr 11, 2011 11:26 pm

Sminka za plavuse
Za svaki tip zena postoji poseban i najbolji nacin sminkanja. Ako ste plavusa, onda i za vas vaze posebna pravila kada je izbor boja i njihovo nanosenje u pitanju. Procitajte par nasih saveta koji ce vam pomoci da jos vise istaknete svoju lepotu!
Oci - Za plavuse je sminka na ocima jako vazna i moze da napravi veliku razliku u izgledu. Ako hocete da izgledate lepo, ali ne i napadno, izaberite svetlu olovku braon ili "bronza" boje. Zahvaljujuci tome imacete lepu definiciju oka, bez ostrih uglova. Nanesite olovku iznad gornjih i iznad donjih trepavica, ali ako zelite da maksimalno budete u trendu, najnoviji hit jeste da posle ovakvog nanosenja sminke uzmete aplikator sa sundercicem i malo razmazete liniju (pri ovome ne morate da budete suvise precizni). Vreme je za senku. Upotrebite onu neutralnih toplih boja kao sto su boja peska ili zlatno bez. Koristite braon maskaru, a ako imate tamno plave oci, onda upotrebite maskaru mornarsko plave boje, ali samo na gornjim trepavicama.
Usne - Iako neutralne boje imaju svog sarma, moze se desiti da se jednostavno "izgube" na vasem licu. Da biste usnama dali definiciju kada stavljate karmin u takvoj boji, najpre nanesite na cele usne olovku koja je tek nesto malo tamnija od boje karmina.

Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Boni Pon Apr 11, 2011 11:26 pm

Sminka za crnke
Kod zena sa tamnom bojom kose moze da dode do jakog kontrasta zbog svetle koze. Crnke mogu da nose jake boje i na usnama i na ocima, ali bi trebalo da se opredele za jedno od ova dva "podrucja", u suprotnom ce izgledati previse "namazano". Sta izabrati od ta dva? U ovom trenutku, najbolje je da to budu oci. Lepo nasminkane oci sa senkom u boji zrele sljive ili u nijansama borovnice mogu biti sjajna prednost. Ako vasa koza sadrzi maslinaste podtonove, onda izaberite najtamnije nijanse ljubicaste; ako imate svetliju kozu, pokusajte sa svetlijim nijansama.
Kao prvo, pokrijte eventualne podocnjake svetlim hidrantnim korektorom - ovo je vazno kada pri sminkanju upotrebljavate tonove koji u osnovi sadrze plavu boju. Nanesite senku boje sljive na kapak, i to pocinjuci od sredine kapka razmazujuci lagano ka krajevima. Stavite tamno ljubicastu ili braon olovku samo kod gornjih trepavica i neka ta linija bude meksa tako sto cete je potapkati sundercicem. Na trepavice nanesite braon-crnu maskaru.

Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Khallu Uto Apr 12, 2011 12:09 am

ja tek sad vidim da sam propustila to da nam je bubi ipak nadogradila trepavice.bas mi se svidja Šminka...šminkica - Page 2 19271
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Khallu Uto Apr 12, 2011 12:14 am

Boja očiju se, u zavisnosti od okolnosti, zaista menja. Kada je vreme oblačno, smeđe oči postaju gotovo mednožute, dok pod fluorescentnim osvetljenjem izgledaju sive. Ako nosite džemper ili majicu u boji lavande, vaše plave oči postaće zelene. Isto pravilo odnosi se i na senke: određene nijanse mogu da naglase boju očiju. Ponekad su nijanse senki iz iste kolorne grupe kao i oči, a ponekad su to potpuno suprotne boje. Isticanje prirodne boje očiju senkom slične boje klasičan je i efikasan metod. Ipak, vizažisti kažu da ukoliko zaista želite da naglasite boju očiju, treba da upotrebite senku koja je u kontrastu s bojom vaših očiju.

Zelene oči
Zelena boja je kombinacija različitih pigmenata. U zavisnosti od osvetljenja i odeće koju nosite, zelene oči mogu da deluju više plavo ili žućkasto. Da biste istakli i pojačali zelenu boju očiju, na kapke nanesite ljubičastu senku, na pregib kapaka malo senke u boji crvenog vina, a duž ivice gornjih trepavica povucite liniju tečnim ajlajnerom boje indiga. Takođe, plave oči koje sadrže dosta zelenog pigmenta deluju zelenije uz ljubičaste senke i senke boje šljive.

Plave oči
Promene svetlosti u okruženju dramatično utiču na svetle oči, zbog čega je lako transformisati njihovu boju. Za intenziviranje plave, nanesite senku boje bakra i tamnožutu na kapke sve do luka obrva. Na ivicu donjih i gornjih kapaka nanesite malo bakarne senke u kremi. Ova kombinacija boja izuzetno je efektna jer se plava i žuta nalaze na suprotnim stranama kolorne palete, a naglašavaju žuti prsten oko zenice.

Smeđe oči
Budući da braon nije na paleti osnovnih boja, mogućnosti za manipulaciju nešto su veće. Ako su vaše oči zlatnosmeđe, probajte senku boje lavande, ili u nijansama metalnosive. Ukoliko imate tamnobraon oči (skoro crne), onda koristite srebrnosivu ili belu senku. Ovi hladni tonovi učiniće tamnosmeđe oči još izražajnijim.

Oči boje lešnika
Za šminkanje smeđih očiju sa žućkastim i zlatnim pigmentima i pigmentima u boji ćilibara postoji mnogo opcija. Započnite osnovnom senkom u neutralnoj boji (kao što su boja šampanjca ili veoma svetla smeđesiva). Zelene pigmente u dužici možete da naglasite olovkom za oči (ili ajlajnerom) u plavozelenoj boji. Za isticanje zlatnih i smeđih pigmenata koristite narandžastu senku ili senku u boji kajsije. Bronzanom maskarom koju ćete naneti samo na vrhove trepavica možete postići sjajan efekat na očima boje lešnika.

5 pravila šminkanja očiju
1 Najveća koncentracija boje treba da bude uz ivicu trepavica. Dužica reflektuje boje koje su joj najbliže.
2 Koristite maskaru za produžavanje trepavica, umesto one koja ih podebljava. Guste trepavice će prigušiti boju koju zapravo želite da naglasite.
3 Za suptilniji izgled koristite senke u kremi umesto u kamenu, jer su transparentnije, ili nanesite senku jače boje samo duž ivice gornjih trepavica.
4 Ako želite da koristite senku u boji vaših očiju, neka ona ne bude previše intenzivna ili svetlucava, da oči ne bi “pale u zasenak”.
5 Dobro izabran aksesoar takođe može da stvori optičku iluziju. Nakit koji sadrži boje vaših očiju stvara magičan efekat.


Krupnije oči u samo pet koraka

Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Femme Ned Maj 08, 2011 12:44 am


Kupih danas neku maskaru DEBORAH eXtra volume, bas da vidim

Šminka...šminkica - Page 2 337710a
mada je moja preferita Max Factor Mascara 2000 calorie
Šminka...šminkica - Page 2 2000-calorie-mascara
Ali je ovde nisam videla. Šminka...šminkica - Page 2 48478
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Boni Ned Maj 08, 2011 12:58 am

Ta je kod njih izmodela Šminka...šminkica - Page 2 2954761119
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Femme Ned Maj 08, 2011 1:00 am



Mozda Boni, ali ja je obozavam, zaista.
Pogledacu, bas me zanima.. ima li je. Šminka...šminkica - Page 2 536970
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Boni Ned Maj 08, 2011 1:11 am

Imam je i ja!
Zato se zezam! Šminka...šminkica - Page 2 2954761119
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Šminka...šminkica - Page 2 Empty Re: Šminka...šminkica

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu