Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Duša Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Duša Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Duša

+6
Evita
La scarpa
Zvončica
Femme
Khallu
Shade
10 posters

Ići dole

Duša Empty Duša

Počalji od Shade Uto Dec 07, 2010 12:49 pm




SOUL MAN

Početkom prošlog veka (1907. godine) doktor Duncan MacDougall je izvršio eksperiment gde je merio promene u masi ljudi u finalnim stadijumima teške, neizlečive bolesti. Kako bi mogao izmeriti masu duše napravio je krevet koji je mogao da meri promene u masi i izabrao pacijente koji boluju od bolesti za koje poznato da, pri smrti, ne izazivaju grčenja i nagla pomeranja tela.

Kao uzorak, koristio je 6 ljudi i 15 pasa. Kod pasa nije dolazilo do promene u masi što ga je uverilo da je njegov stav da životinje nemaju dušu, zasnovan na njegovim religijskim verovanjima, ispravan. U tekstu navodi da, iako bi bilo idealno da je dobio umiruće pse, to nije bilo ostvarivo, što nas navodi na jedno razmišljanje - on je te pse ubijao, najverovatnije trovao. Toliko o tome da psi nemaju dušu, a on ima.

Kod ljudi je imao manjih problema - dolazilo je do gubitka mase, ali rezultati nisu bili usklađeni. Dva “uzorka” su morala biti odbačena jer je jedan umro dok su krevet i skala podešavani, a drugi zato što skala nije bila dobro podešena. Kod ostalih je primećen gubitak mase, ali se u jednom slučaju masa “vratila”, dok je kod drugih trajno opadala - u nekim slučajevima trenutno, a u nekim progresivano.

Kada se podvuče crta, nakon što su rezultati objavljeni štampa ih je prenela javnosti. Iako je doktor rekao da je uzorak mali i da bi se trebalo izvršiti još merenja kako bi se došlo do podataka na koje se možemo osloniti, ideja da je duša teška 21 gram (prvi subjekt) je postala deo naše svakodnevice.

100 godina kasnije, ovaj eksperiment se ne uzima kao naučni dokaz da duša postoji i/ili da ima masu usled malog uzorka i nemogućnosti da izvuče bilo kakva pravilnost iz dobijenih rezultata. Cela stvar je samo još jedna u nizu stvari koje su radoznali ljudi radili kroz istoriju kako bi odgovorili na neka pitanja koja su ih zanimala. Više o samom eksperiment i stvarima koje su ga pratile možete pročitati u ovom članku (na engleskom).
Zanimljivo je takodje, da su uz pomoc moderne psihostasije danasnjice specijaliste uspele da izmere gubitak telesne tezine od 69.5 grama u trenutku u kome usledi klinicka smrt. Nakon toga, tih 21. gram postaju simbolika, jer je to bio prvi podatak. Nije jos uvek ustanovljeno, sta uslovljava diskrepancu izmedju 21. i 69.5 grama, tj. razliku izmedju "prave" i klinicke smrti.

Svaka religija veruje u postojanje duse,a svako od nas je opisuje,objasnjava na svoj nacin.
Kroz naucna istrazivanja medicina postavlja teoriju o 21gr. duse, dostigavsi svoje granice objasnjava nevidljivo postojecim.

tekst preuzet sa neta



Šta je uopšte duša?
Šta se to dešava sa našom dušom nakon smrti?
Šta znači: Duša me boli? Na šta tačno mislimo kad to kažemo?



Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Khallu Pon Dec 13, 2010 2:18 am




Da li se duša odvaja od tela?

Evropski naučnici došli su do objašnjenja misterioznog 'vantelsnog' iskustva kojeg prepričavaju preživeli s intenzivne nege. Izgleda da duša ipak nikud ne leti. Rezultati britanskog i švajcarskog eksperimenta na zdravim volonterima objavljeni u avgustovskom izdanju časopisa Science nude razumno neurološko objašnjenje neobičnog doživljaja koji se često tumači kao odlazak na 'onaj svet'. Vantelesno iskustvo opisuju kao osećaj odvajanja od vlastitog tela kojeg posmatramo s udaljenosti. Lekari smatraju da je reč o poremećaju senzorskog sistema pri kojem vid, čulo dodira i specifičan osećaj da smo u telu, pod uticajem stresa više nisu povezani kako bi trebalo. Novo istraživanje pokazuje da je "integracija raznih senzornih modaliteta vrlo bitna za održavanje osećaja gde se naše telo tačno nalazi i gde smo mi u odnosu na naše telo," objasnio je dr. Kevin Nelson profesor neurologije na Univerzitetu Kentucky u Lexingtonu. Ako se i mislilo da je ovaj fenomen redak u stvarnosti ga zapravo mnogi doživljavaju pa čak i pod uticajem visoke temperature, alkohola ili nekih drugih halucinogenih droga. "Zapravo, jedna od 20 osoba imala je 'vantelesno' iskustvo," kaže dr. Nelson. Ali kako je ovaj fenomen u stvarnosti van kontrole i dešava se spontano lekari dosad nisu mogli pažljivo ispitati o čemu se radi. Tokom dveju novih studija naučnici su pokušali izazvati isto stanje kod zdravih volonetera. Opremljeni tehnološkim 3-D napravama kod ispitanika se stvorio bizaran utisak da posmatraju vlastito telo s 3 metra udaljenosti, objasnio je voditelj londonske studije dr. Henrik Ehrsson s University College London's Institute of Neurology. Manipulišući vidom i drugim čulima dokazali su da je ključ zapravo u čulima koji zbog nekog razloga, primera radi stresa, ne mogu tačno odrediti gde se telo nalazi.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Shade Uto Dec 21, 2010 11:27 pm


Duša je delom u vremenu a delom u večnosti. Mogli bismo da se setimo dela koji obitava u večnosti kada osećamo očajanje zbog dela koji živi u vremenu.
Tomas Mur


Duša?

Kako bi mogli definisati dušu?







Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Femme Pet Mar 18, 2011 4:59 pm



Duša?
To je neka laka, od raznih boja izatkana masa podložna radostima, bolu, čitljiva sa naših lica.

Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Khallu Pet Mar 18, 2011 5:01 pm

lepo si to rekla Adminko Duša 158942
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Femme Pet Mar 18, 2011 5:57 pm

Hvala Khallu, a evo šta Aristotel kaže o duši


"Ako je duša važnija od tela (jer je po prirodi sposobnija da vodi), i ako sa za telo brinu umeća i veštine kao što su terapija i telovežba (i njih smatramo znanjima i za neke ljude govorimo da su ih stekli), očigledno je da neka briga i neko umeće postoji i za dušu i za duševne vrline, i sposobni smo ga steći, jer to možemo i sa onim u čemu nam je neznanje veće i što je teže spoznati."

I moram priznati da mi se baš dopada.
"Sposobni smo ga steći", jer duša ima tu sposobnost da podrhtvava pod svakom promenom.
I dobrom i lošom. Ima nečeg veličanstvenog u tome.


Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Zvončica Pet Mar 18, 2011 7:20 pm



Ja dušu izjednačavam sa psihom.

Sposobnost da se misli, oseća, svest o sebi i drugima...sve su to funkcije naše psihe, tj. duše. Bar ja to tako doživljavam.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od La scarpa Sub Mar 19, 2011 8:54 pm

Citala sam da se veruje da su kvalitativno duse svih bica jednake i da je jedina razlika samo u nivou razvoja.Da se krug ponovnog radjanja neprekidno vrti,a dusa putuje kroz cikluse postojanja vodjena bozjim zakonom i karmama.Cini mi se logicno.
La scarpa
La scarpa
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 235
Pridružila/o se : 30.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Shade Ned Apr 03, 2011 12:25 am




Duša je Boga mi, vrlo samovoljna pojava, često može da raj pretvori u pakao, kao i pakao u raj.
Sa mojom je bar tako.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od La scarpa Pon Apr 04, 2011 12:27 pm

Dusu niko sam sebi ne moze da takne.Ali moze drugi i mi mozemo drugom.Moju dusu je jutros neko dodirnuo i zatreperila je.Dusa kad zatreperi znate da ste sigurni,voljeni, i sve dok dajemo,nesebicno,iskreno znamo da je nasa dusa ziva.
La scarpa
La scarpa
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 235
Pridružila/o se : 30.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Evita Pon Apr 04, 2011 1:48 pm

i moju je dodirnuo.danas me boli dusa.ne znam da objasnim kako,samo me puno sad boli.


DOKTORE, BOLI ME DUŠA

Doktor: Na šta se žalite?
Pacijent: Na sebe.
Doktor: Na koji deo?
Pacijent: Na unutrašnji.
Doktor: Gde Vas tačno boli?
Pacijent: Svuda.
Doktor: Budite određeniji, molim Vas. Koji organ vas muči?
Pacijent: Duša.
Doktor: Duša nije organ.
Pacijent: Meni jeste.
Doktor: Zanimljivo. Vi ste onda fenomen. A čemu Vam služi taj “organ”.
Pacijent: Da živim.
Doktor: Aha. Čime se bavite?
Pacijent: Dušom.
Doktor: Mislio sam od čega živite.
Pacijent: Od duše.
Doktor: Sveštenik?
Pacijent: Ne.
Doktor: Psihijatar?
Pacijent: Ne.
Doktor: Političar?
Pacijent: Ne živim od tuđe, već od svoje duše. Ja sam umetnik.
Doktor: Zaista? Kojom vrstom se bavite?
Pacijent: Ljudskom.
Doktor: Mislim na vrstu umetnosti.
Pacijent: Umetnost je umetnost.
Doktor: Znači, multimedijalni umetnik?
Pacijent: Sveobuhvatni.
Doktor: Mislite svestrani?
Pacijent: Sveobuhvatni.
Doktor: Hmm… dobro. Imate li hobi?
Pacijent: Pravi umetnik ima samo jedan hobi – običan život.
Doktor: Živite iz hobija?
Pacijent: Da, spavam, jedem, koračam, ličim na sebe…
Doktor: Da li ste ranije osećali tegobe na koje se žalite?
Pacijent: Oduvek.
Doktor: Jeste li pokušavali sa nekom terapijom?
Pacijent: Nisam znao da treba.
Doktor: Koliko imate godina?
Pacijent: Previše.
Doktor: Previše za šta?
Pacijent: Previše za podneti.
Doktor: Znači, umorni ste od života?
Pacijent: Ne od života, od sebe.
Doktor: Kako mogu ja da Vam pomognem?
Pacijent: To sam došao ja Vas da pitam.
Doktor: Vidite, kod mene dolaze i drugi umetnici, čak vrlo poznati i priznati, ali nemaju problem kao što je Vaš.
Pacijent: Oni žive od umetnosti.
Doktor: Zar niste rekli da živite od umetnosti?
Pacijent: Ne, rekao sam da živim od duše.
Doktor: Tačno. Oprostite, a kako se to živi od duše?
Pacijent: Vrlo lepo.
Doktor: A ko finansira taj “vrlo lep” život?
Pacijent: Ja.
Doktor: Nasledili ste?
Pacijent: Da, talenat.
Doktor: Mislim na novac.
Pacijent: Njega dobijam kao nadoknadu za protraćeni talenat.
Doktor: Jeste li sigurni da ne terate šegu sa mnom?
Pacijent: Apsolutno.
Doktor: Vratimo se problemu, koji Vas muči. Opišite, molim Vas, kako Vas to duša boli?
Pacijent: Baveći se umetnošću, celog veka bezuspešno pokušavam to da opišem.
Doktor: Kako, zaboga, očekujete da Vam pomognem?
Pacijent: Kad sam se, svojevremeno, žalio na bol u oku, niste tražili da vam opišem bol.
Doktor: To nije isto, oko je organ.
Pacijent: I duša je.
Doktor: Znate šta, ja ću Vama ispisati uput za psihijatra, pa…
Pacijent: Ne vredi, bio sam.
Doktor: I?
Pacijent: Kaže da sam normalan, a ja se nisam ni žalio na pamet, već na dušu.
Doktor: Čoveče, šta hoćete od mene?
Pacijent: Da me pregledate.
Doktor: Kako dušu da Vam pregledam?
Pacijent: Ne znam, mene boli, a Vi ste doktor.
Doktor: Dobro, pogledaću. Gde Vam je ta duša?
Pacijent: Kod jedne žene.
Doktor: Kako Vas onda boli, kad nije kod Vas?
Pacijent: Zato me i boli.
Doktor: Pobogu, rekoste da živite od duše, a sad mi kažete da je kod neke žene.
Pacijent: Zato i živim. Problem je što boli.
Doktor: Ma, čoveče, Vi ste neozbiljni. Došli ste ovde da me zajebavate! Napustite ordinaciju!
Pacijent: Oprostite, mogu li znati gde je Vaša duša?
Doktor: Ne brinite, moja duša je na svom mestu.
Pacijent: I moja je, ali boli.
Doktor: Ma, idite dođavola!
Pacijent: Bio sam. I on me izbacio.

Evita
Evita
Napreduje
Napreduje

Ženski Broj poruka : 589
Pridružila/o se : 28.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Shade Uto Apr 19, 2011 1:34 am




Mnogo je verovatnije, I logicnije, I manje uvredljivo, da je telo smrtno a duša besmrtna, duša je delić sveopšte svemirske energije, poklonjen nam, privremeno ustupljen, na rođenju, koja će živeti svojim nepoznatim životom I posle smrti tela, ili će se useliti u novorođenče, da nastavi svoje večno kretanje. Ni kap vode se ne gubi, samo se menja, kako se može izgubiti sve čovekovo?
Mora biti da život postoji po nekom višem načelu, a ne samo po besmislu, po zlu, po ludilu.

M.S.
Tvrđava
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Samanta Sub Sep 03, 2011 9:53 pm

Da bi doziveli ljubav kao smisao zivota,treba dodati puno sastojaka,a medju njima je upravo dusa.Treba je probuditi.
Samanta
Samanta
Iskusni član
Iskusni član

Ženski Broj poruka : 994
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Gaga Čet Okt 13, 2011 6:47 pm


Bolovi nestaju, a pacijent koraca
Kroz tunel ka beloj svetlosti…

Zivot Poslije Zivota !!!
U svakom od nas postoji predivan cvetni vrt - vrt duse. Tu mozemo uzivati u mirisu svakog cveta i otkriti istinsku lepotu i bezgranicnu slobodu svog unutrasnjeg "ja". Sa svakom lekcijom koju naucimo od zivota, vrt nase duse raste i blista. Na kraju, mir, svetlost i miris–sreca nasih pojedinacnih vrtova prosirice se na sve cetiri strane sveta.


U Agoniji

Tiho plovi mesec zlatan
mimo groba mog
pada mrak;
Otkrivajuci senu jada
koriv na grobu mome
svija se i strada.
Ja gledam!
Pogled moj je mrtav
al' sve vidim
kroz prozirno tamnu vodu
moje krvi.
Ja umirem
al' znam nisam prvi.


_Covek je jedino zivo bice koje ima dusu tvrde misloci…
Ali kako se one prepoznaju? Kako se sa njom ophodi?
Pokusava nam dokazati nauka …
Ukoliko je tvrdnja tacna da covek ime dusu, zasto se uvek vraca magija I mistika I prapsihologija I uvlace sve vise ljudi u svoj kolosek.
Svi ljudi koji su doziveli klinicnu smrt opisuju iste dozivljaje, cak I kada potjecu iz ralicitih kultura. Dali bi to mogao biti dokaz da smrt ne znaci kraj I da ipak postoji zivot poslije nje. Poslije smrti!
Zapadna religija, jevrejska,I hriscanska, I islamska, govore da dusa zivi vecno , a telo da umire. One propovjedaju veru u prolaznosti sveta.
- Postoji li covek I poslije smrti?
Mi to ne znamo. Ovim pitanjem o potrazi za objasnjenjma, nadom da I poslije smrti postoji zivot, bave se religija,filozofi I ezoteri. Ljudi koji su bili klinicki mrtvi opisali su taj dozivljaj : - Tunel, belo, svetlo, osecanje srece.
- Osoba ima jake bolove oseca da se blizi kraj.
- Slusa kako ga lekari proglasavaju mrtvim.
- Osoba napusta svoje telo I posmatra ga s visine
- Koraca kroz tunel I ide ka beloj svetlosti, koju cesto opisuju kao “nebesku”. Bolovi nestaju.
- U prijatnom je svetu s druge strane. Tu se srece s rodjacima I prijateljima koji su umrli pre njega.
- Pojavljuje se neko bice koje svetli I izjavljuje osecanje beskrajne ljubavi I potpune srece. Mnogi to bice opisuju kao bozansko.
- Osoba vidi svoj zivot. Ono mu prolazi pred ocima-
- Svetlece bice ga vraca nazad, I to cesto uz reci “jos nije tvoje vreme” ili “jos nisi spreman za ulazak”.
- Osoba se budi.
Svajcarkinja Elizabet Kibler-Ros je poznat strucnjak za tanatalogiju, nauku o prirodi i uzrocima smrti, odlucno tvrdi da je”dozivljaj blizine smrti” dokaz da smrt ne postoji vec da se radi samo o prelasku u jedno drugo prijatnije stanje. I ekspert za ispitivanje pojave klinicke smrti –dr Kent Ring, sa univerziteta u Konektikatu, SAD, tvrdi da je to”korak napred u evoluciji, ka novom coveku, sa visim nivoom svesti”. – Sve osobe po dozivljenju klinicke smrti vise se nisu plasile umiranja. Sada su sigurne da I poslije smrti postoji zivot.
Pricaju:
Smrt nije kraj. Smrt nikada ne moze biti kraj.Smrt je put. Zivot je putnik. Dusa je vodic.Kada je putnik umoran i iscrpljen, vodic mu savetuje da se na duze ili krace vreme odmori, a potom njegovo putovanje ponovo pocinje.

Brak Raja i pakla
Je u suvoj pustinji uma
I u gnezdu srca koje voli.
Raj i pakao su dobrim delom u nasem umu. Ako gajis dobru misao, onda stvaras Raj. Ako places Bogu za svetloscu, onda dobijas dobro iskustvo, prosvetljujuce iskustvo, a to iskustvo nije nista drugo do Raj. S druge strane, ako gajis negativnu misao, onda stvaras pakao. Raj i pakao se mogu iskusiti svaki dan.Ne moramo da cekamo smrt da bismo nasli pakao ili Raj. Oba su unutar nas u nasem svakodnevnom zivotu, u nasem svakodnevnom ponasanju. Ako smo uvek dusevni i predani, u mogucnosti smo da ostanemo uvek u Raju bas u ovom zivotu na Zemlji.
Život Poslije Smrti
Blogovi
Napisano 06.11.2009. 22:39:51 od neven


Gaga
Početnik
Početnik

Ženski Broj poruka : 13
Pridružila/o se : 12.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Zvezdica Uto Jan 24, 2012 6:34 pm

Dopala mi se ova tema...imati DUSU mislim da je to privilegija odabranih....i mali ih je broj...
Elem,moje vidjenje Coveka je samo moje, mozda imam istomisljenika, mozda ima onih koji ce se delimicno sloziti, a mozda ce nekom ovo izgledati suludo u vremenu kada se materijalno visoko izdiglo nad duhovnim, u vremenu kada sve vise postajemo brojevi umesto imena, u vremenu bez vremena, u vremenu gde je covek sve manje prisutan.
Ne zeleti zlo drugome, jedna od bozijih zapovesti, je samo zapovest pisana na papiru. Ne zeleti drugome zlo je nesto sa cim se covek radja, to se ne uci, ili se tesko uci, to je jednostavno deo necije duse i drugacije ne moze biti.
Ne zeleti drugome zlo, znaci ne biti opterecen tudjim uspesima, radostima, materijalnim stanjem, znaci gledati sebe, svoju emociju i snagu usmeriti na sebe u smislu pozitivnog zracenja, samim tim imacemo mnogo vise od svih ciji je osnovni cilj novac, i sve sto se vrti oko novca. Novcem moze da kupi skoro sve, ali ne ono što nam ispunjava dusu.
Duša 158942 Da,sigurna sam da je privilegija imati dusu Duša 666879 Duša 41528
Zvezdica
Zvezdica
Početnik
Početnik

Ženski Broj poruka : 85
Pridružila/o se : 10.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Shade Pon Jun 18, 2012 8:15 pm



Zvezdica ::
Duša 158942 Da,sigurna sam da je privilegija imati dusu Duša 666879

Kako da ne! A tek dušicu, tananu, finu. Kako volim deminutive. Duša 184876271












Duša Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Troja Sub Feb 16, 2013 9:59 pm

Šta je uopšte duša?
Šta se to dešava sa našom dušom nakon smrti?
Šta znači: Duša me boli? Na šta tačno mislimo kad to kažemo?

Rekla bih da je duša ono nešto što nas čini jedinstvenim i uzvišenim, što nam daje neko dublje značenje i uzvišeno mjesto na listi svega što postoji. Ne znam da li zaista postoji neki dio nas koji ne umire kada mi nestanemo, ali vjerujem da smo ipak prolazni. To nas boli i hvatamo se za svaku i najmanju nadu da možda nije tako. Ali kako bismo objasnili sve veći broj ljudskih bića na ovoj planeti da samo ograničen broj organizama postoji u raznim formama?

Duša predstavlja uzvišeni dio nas, ono najprefinjenije i najosjetljivije u nama, i "duša me boli" znači da smatramo da je neka velika nepravda počinjena koja je uzdrmala naš duševni mir.

Inače, nekada davno čitala sam o doživljajima kliničke smrti i sličnim iskustvima i pitala se da li postoji život poslije smrta. Danas sam skeptik koji ne vjeruje da postoji ništa osim apsolutnog propadanja i uništenja nakon smrti.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Shade Uto Mar 26, 2013 9:04 pm




Dobih mejl sa ovim video klipom pre izesnog vremena, pa hajde da podelim sa vama.


Majkl Njutn ( Michael Newton ) - Putovanje Izmedu zivota


Sta velite? Fikcija?













Duša Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Troja Sre Mar 27, 2013 2:28 pm

Odgledah citav prilog, a nisam vjerovala da cu moci odvojiti toliko vremena. Interesantna teorija, ali ja sam ipak prilicno skepticna. Na primjer, on tvrdi da duse biraju tijela koja ce nastanjivati i da se nikada nije desilo da neko nije zadovoljan tijelom koje je dobio. Kako je to moguce kada ima prelijepih i groteskno ruznih ljudi? Njegova prica me je pomalo podsjetila na knjigu koju sam procitala prije mnogo godina o tome kroz sta prolaze ljudi koji su dozivjeli klinicku smrt. Dok on tumaci sve sto prolazi kroz nase umove kao sjecanje na prosle zivote, neki tvrde da su neke stvari posljedice energetskih uticaja i slicnog, sto meni licno ima vise logike nego uvjerenje da sam zivjela hiljadama godina i ne samo na planeti Zemlji.

Ne mogu da se ne pitam da duse zaista kruze, zar je moguce da nikada ne bi naucili kako da manje zagadjuju i unistavaju ovu planetu? Inace, utjesno je cuti da je akt umiranja gotovo izvor radosti i zadovoljstva, mada ja licno bih nasla vecu utjehu u tome da mislim da je ovo jedan i jedini zivot, nego da mislim da cu kao djak koji nije naucio lekciju biti vracana u zivot ko zna koliko dugo.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Femme Sub Maj 24, 2014 11:30 pm

Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Duša Empty Re: Duša

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu