Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Reinkarnacija Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Reinkarnacija Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Reinkarnacija

3 posters

Ići dole

Reinkarnacija Empty Reinkarnacija

Počalji od Troja Sre Jul 30, 2014 9:53 am

Kada sam bila djevojcurak voljela sam da citam mnogo o neobicnim vjerovanjima u koje spada i reinkarnacija.  U prilog vjerovanju da je reinkarnacija moguca navodjene su price o djeci koja su imala jake vizije i koja su zatim u stvarnosti prepoznavali kuce u kojima nisu nikada bili i znali za tajne prolaze za koje nikako nije trebalo da mogu znati.  Ne znam zasto, ali do mojih 20-tih cesto sam i sama imala vrlo upecatljive i cesto zastrasujuce snove, a nekada mi se desavalo i da upoznam osobe koje prije nisam nikada srela, a bila sam sigurna da ih znam, kao i oni mene.  Zato sam uvijek ostvaljala neke rezerve u svom inace pragmaticnom pogledu na svijet kada je ova problematika u pitanju.  Danas rijetko razmisljam o tome i mnogo sam veci skeptik nego prije.  Zato sam bila ne malo iznenadjena kada mi je drug koji je dva puta dozivio klinicku smrt rekao da je on siguran da ce nakon ovog zivota nastaviti zivot u nekom drugom tijelu.  On tako razmislja i o svojim roditeljima koji su umrli, i tvrdi da cemo svi mi dozivjeti to isto.

Da li vjerujete da je reinkarnacija moguca?
Da li citate knjige sa ovakvom tematikom?
Ako biste mogli birati, da li biste voljeli da nakon smrti nastavite zivjeti u nekom novom tijelu ili ne?
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija Empty Re: Reinkarnacija

Počalji od Troja Sre Jul 30, 2014 6:20 pm

Ne vjerujem u reinkarnaciju, ali ako bi bila moguća i ja mogla da biram, mislim da bih izabrala da se više ne radjam. Dosta brate jedan život! Moj suprug bi volio opet živjeti. Ja smatram da se stvari na ovoj planeti, od zagadjenja i prenaseljenosti pa nadalje, ne kreću u dobrom pravcu.

Danas sam nešto razmišljala kako bi tek bilo gadno živjeti kao neka gadna životinja ili insekt. Ja se tako radujem kada ih neko usmrti da bi stvarno bila vrhunska kazna za mene postojati kao jedna od njih.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija Empty Re: Reinkarnacija

Počalji od Maja Sre Jul 30, 2014 7:49 pm

Ja bi mogla da kažem da verujem u reinkarnaciju. U stvari verujem, da smo svi mi samo deliči božjega i kao takvi imamo jednu dušu (naš viši ja) koja je besmrtna. Rođenje i smrt su samo prolazni ciklusi u večnosti duše. Većina ljudi kada se rodi u ovaj materialni svet (svet iluzije) zaboravlja sva iskustva i znanja duše i živi kao da se samo jednom živi. Posle smrti dano nam je viđenje svega što je duša doživela u svom postojanju. Vođeni novom željom po novom izkustvu ponovo se rađamo i jako prikladno zaboravljamo pravu istinu. I tako u krug. Pojedincima ostanu određena sećanja duše i tako je došlo do tolikog razpredanja o reinkarnaciji. Eto u to ja verujem.

Volim da čitam razne tekstove sa "duhovnom" tematikom ali ipak svoje mišljenje stvaram na osnovu svojih izkustva i uverenja i "tvrdih dokaza".

sigurna sam, da ću se nokog dana posle smrti ponovo vratiti na zemlju i proživeti neko novo izkustvo.

Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija Empty Re: Reinkarnacija

Počalji od Troja Sre Jul 30, 2014 9:31 pm

Vrlo interesantno vidjenje Majo. Moj drug koji je pripadnik Hari Krišne i koji je dva puta doživio kliničku smrt kaže da su njegova iskustva takva da ne ostavljaju nikakvu sumnju u njemu da će se, kada umre, zapravo samo preseliti u drugo tijelo. To ga je i potaklo da proučava istočnjačke religije. Ono što mi se dopada kod njegovih ubjedjenja je da je on sasvim pomiren i sa životom i sa smrću jer bilo kakav problem vidi kao samo prolaznu krizu koja je sitna i beznačajna. U njemu nema ni malo straha od umiranja. Ja se recimo ni malo ne bojim nestanka, ali me je i te kako strah patnje koju mogu doživjeti prije nego što nestanem. Pošto vjerujem da je smrt konačni nestanak često je doživljavam kao rješenje svih problema, strahova i bola.

Ne reče da li se raduješ pomisli da ćeš ponovo postojati.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija Empty Re: Reinkarnacija

Počalji od Shade Sre Jul 30, 2014 11:57 pm






Verujem i dobrim delom delim misljenje sa Majom sto se tice pomenute teme. Ne da mi se nocas da pisem, ali cu sigurno narednih dana.
Recimo, iz ove perspektive se ne bojim ponovnog postojanja, vec se, uslovno receno, bojim oblika iliti forme u kojoj bih se eventualno pojavila u novom zivotu. Svakako, pomisao da mozes biti crv ili mrav stvara nelagodu.


Evo malo zabave, ne zeleci da skrnavim postavljenu temu i molim da se nastavak iste ne svede samo na komentarisanje teksta u nastavku, vec nastavi u lepom maniru kako je i zamislila Troja.
Spojler:












Reinkarnacija Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija Empty Re: Reinkarnacija

Počalji od Maja Čet Jul 31, 2014 7:01 pm

Puno toga sam pročitala o Hare Krišna (BhagavatGita je fascinantna knjiga) ali kad sam počela da čitam knjigu koju je napisao neki ovovremenski sadašnjik pustila sam je na pola i više jih ne shavatam za pametne. Naime zapisao je tako da shvatiš da kad pogrešiš u životu i nekog razočaraš treba napraviti samoubistvo. Sama vera i shvatanje našeg života - u onom osnovnom bistvu - je lepo objašnjeno i nosi puno pozitivizma ali opet mi ljudi koji hoćemo da tumačimo nešto to nešto okrenemo po svome i hoćemo da to svi prihvate (isto je i sa katoličkom crkvom, u pravoslavlju nisam toga toliko zapazila).

Shade, bez potrebe brineš, jer pre ponovnog rođenja naše duše naprave plan šta hoće doživeti i prema tome same biraju svoje telo, svoje mane (invalidi), roditelje i mesto rođenja. Tu smo gde jesmo, takvi kakvi jesmo sa roditeljima kakve imamo jer smo se mi sami tako odlučili. A to što nam se dešava i kakav život imamo e to je već stvar našeg izkustva po koje smo došli i koje je stvoreno sa našim svakodnevnim odlukama i ubeđenjima.

Troja, nikad nisam razmišljala dali mi se sivđa misao da ću ponovo živeti. Ne znam, jer sam to prihvatila kao prirodni ciklus, i sunce svaki dan izlazi i zalazi. I pre nego što si postavila temu nikad nisam gledala tako daleko. Živim za ovaj život i iz njega se trudim napraviti najbolje što znam i želim. Sa takvim mislima i drugim brigama bi ovaj život mogao da prođe pored nas bez prave vrednosti. Bio bi to bačen život, šteta.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija Empty Re: Reinkarnacija

Počalji od Troja Čet Jul 31, 2014 9:37 pm

Moj prijatelj koji je Hare Krišna i vjeruje u reinkarnaciju tvrdi da oni koji se ubiju moraju da čekaju prije nego što mogu nastaviti život. To im je kazna što su počinili neku vrstu svetogrdja time što su sebi oduzeli život. Taj isti prijatelj smatra da se svi ponovo radjaju, dakle da novo postojanje nije kazna za počinjene greške. Ono što mi nije znao odgovoriti je kako to da ljudi ima sve više na ovoj planeti. Doduše, odnekud je iznio podatak da je i prije bilo jako puno ljudi na planeti, što ja smatram netačnim. Ono što je meni fascinantno kod njega je koliko on ne pravi nikakvu razliku izmedju života i smrti. Ni jednu od te dvije krajnosti ne posmatra kao išta bolju od alternative. Život jer je život, a smrt jer je to zapravo samo novi početak.

Inače, Majo, ja ne vjerujem da sam ja birala svoje osobine u ovom životu. Da sam roditelje birala možda bih zaista izabrala baš svoje roditelje, ali ne vjerujem da bih izabrala sama stvari koje smatram svojim nedostacima.

Uzgred budi rečeno, po listi koju je Shade stavila ja bih u sledećem životu trebala biti neki vuk samotnjak koji samo voli planinarenje i samoću. To mi se baš ni malo ne dopada.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija Empty Re: Reinkarnacija

Počalji od Shade Pet Sep 19, 2014 11:10 pm













Reinkarnacija Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija Empty Re: Reinkarnacija

Počalji od Troja Pet Sep 19, 2014 11:56 pm

Pa piše za prošli, sadašnji i budući život.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Reinkarnacija Empty Re: Reinkarnacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu