Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

+3
Zvončica
male
Chikita
7 posters

Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od Chikita Sre Mar 28, 2012 10:37 pm

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Ge132_10

Ovaj organski oblik se danas smatra jednim od najvećih otkrića u nutritivnoj terapiji malignih bolesti. Smatra se najjačim prirodnim antioksidansom. Antioksidansi su oni molekuli koji lako otpuštaju tj. predaju elektron slobodnom radikalu, kome u poslednjoj orbitali nedostaje elektron. U stanjima stresa se oslobađa ogromna količina slobodnih radikala, koji nesmetano prolaze ćelijsku membranu i dolaze do jedra, gde čine veliku štetu ćeliji inicirajući njenu nekontrolisanu deobu, tj. nastanak malignih tumora. Proces nekontrolisanih deoba ćelija nastaje zbog pada koncentracije kiseonika u ćelijskom jedru.

Dr. Otto Warburg je ustanovio da ćelije raka ne mogu da metabolišu kiseonik, tj. razvijaju se samo u anaerobnim uslovima(bez prisustva kiseonika). Ovaj nemački nobelovac je ovim otkrićem potvrdio mišljenja da slobodni radikali vezujući kiseonik u jedrima ćelija direktno omogućavaju razvoj karcinoma. Ge132 ima u svom sastavu 3 atoma kiseonika, što ga čini vrlo efikasnim davaocem elektrona, tj. antioksidansom. Spaja se sa slobodnim radikalom i izbacuje ga iz tela putem urina. Tako se 20-30h nakon uzimanja veliki deo Ge132 nalazi u urinu, što isključuje neželjene nuspojave. Ge132 povećava efikasnost korišćenja kiseonika na ćelijskom nivou, pa tako poboljšava mnoge hronične procese kao što su:

Srčana insuficijencija,
Angina pektoris,
Reumatoidni artritis
Hipertenzija,
Arterioskleroza
Apopleksija
Diabetes
Astma
Parkinsonova bolest
Cerebralna skleroza
Epilepsija
Očne bolesti(glaukom, katarakta, inflamacija mrežnjače i očnog nerva) i dr.

Germanijum GE132:Studija objavljena u Journal of Interferon Research zaključuje da organski germanijum vraća normalnu funkciju T i B limfocitima, jer direktno stimuliše produkciju interferona. INTERFERON je veoma jak antikancerogeni agens. On stimuliše rast i sazrevanje NK ćelija(prirodne ubice), iz kojih se razvijaju antitela, pa samim tim i antitela protiv kancerske ćelije.

Uputstvo za upotrebuUzeti ,kao dodatak ishrani, jednu do dve kapsule(100-200mg) pre jela(doručak ili ručak), poželjno u prepodnevnim časovima. U večernjim časovima se ne preprodučuje upotreba GE132 jer dolazi do velike oksigenizacije organizma pa može doći do problema sa spavanjem. Za one sa digestivnim problemima savetuje se uzimanje kapsula uz obrok, ili neposredno posle obroka.

Sastav kapsula Germaniuma GE132:
* Active Organic Germanium Ge 132 20%,
* Rose Bud Enrichment 16% 80mg,
* Twice Shark Protein 6% 30mg,
* Wild Royal Jelly 26% 130mg,
* Red Grape Seed 16% 80mg.
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od Chikita Sre Mar 28, 2012 10:46 pm


Ja sam ovaj proizvod koristila jer sam imala problem sa ocima. Svaki suncev zrak sam osecala kao ubode nozevima u oci. Glava me je bolela , oci su me bolele i imala sam veliki problem. Kada sam pila ove kapsule problem je nestao . Iako sam ih pila pre par godina i dalje nemam problem sa time. A nameravam da ih pijem ponovo da bih sprecila da mi se vrati sve to.
Na ocnoj kontroli su mi rekli da imam kataraktu. Kada sam pre godinu (nakon upotrebe kapsula) ponovo bila na ocnoj kontroli, drugi doktor mi je rekao da nemam kataraktu. Ili je prvi doktor pogresio dijagnozu ili se katarakta povukla od ovoga (ako moze da se povuce). Meni to i nije vazno, vazno mi je da vise nemam tih problema jer mi je bilo veoma tesko. I drago mi je sto sam saznala za ovaj proizvod i zbog toga sam zelela da ga podelim sa vama.

Da li je jos neko imao iskustva sa ovim proizvodom ?
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od male Sre Mar 28, 2012 11:56 pm

Da nešto razjasnimo...
Germanijum nije "organski oblik". Preskočile ste hemiju u osnovnoj? Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) 393939 Germanijum je polumetal. Pazite sada činjenice: Germanijum se od 1946. koristio u elektronskoj industriji za izradu poluprovodnika. Kasnije je zamenjen silikonom jer je kancerogen!
Ne verujte marketingu! Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) 828922
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od Zvončica Čet Mar 29, 2012 12:10 am

U pravu si, male. Germanijum je neorganski element. I meni je to zapalo za oko kad sam pročitala tekst. Ja baš mnogo i ne verujem u ta sredstva za podizanje imuniteta.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od Chikita Čet Mar 29, 2012 12:18 am

Ne, nisam preskocila hemiju u osnovnoj skoli ! Tekst sam skinula sa njihovog sajta . A sto se tice marketinga... Dok sam ga ja koristila nije bio reklamiran ni posebno istaknut.
Ovaj proizvod je meni pomogao stoga sam ga podelila sa vama ...

A evo i hemijskog objasnjenja ...


Germanijum, sa atomskim brojem 32 i atomske mase72.6 je rešetkaste strukture i izgleda i ima električnu provodljivost metaloida. Pošto su elementi sličnog atomskog broja, kao selenijum, izuzetno bitni za zdravlje, misli se da i Germanijum igra značajnu ulogu u biohemiji. Nalazi se u naslagama uglja, nagomilan do 10 ppm od ostataka ranije živih organizama(1).
Iako Germanijum liči na metal, tehnički je metaloid. Po hemijskom sastavu liči na provodnik na visokim temperaturama dok na niskim nije provodan. Tokom pedesetih i šezdesetih godina vršila su se brojna ispitivanja (2-8) bioloških aktivnosti Germanijuma i njegove pojave u biomaterijalima. Tada je generalno prihvaćeno da Germanijum ima neznatan biološki značaj.
Ipak, kasnijim ispitivanjima Dr. K. Asaija ponovo su otvorila to pitanje. Utvrđeno je da se nalazi u velikoj koncentraciji u nekim medicinskim biljkama i da je sintetički derivat ipak klinički efikasan (1). Istraživanja Dr. Asai su sakupljena u njegovoj knjizi Miracle Cure: Organic Germanijum (1).
Koncentracija Germanijum u hrani i drugim biomaterijalima varira od .1 do 1 ppm, što odgovara .1 to 1 mikrogramu Germanijuma po gramu hrane.
Dr. Asai je takođe zaključio da mnoge medicinske biljke sadrže Germanijum. Ginseng radix sadrži oko 300 ppm. Dr. Asai je primetio da je nivo Germanijuma u medicinskim biljkama visok, i to oko 2000 ppm.
Ovo otkriće je izazvalo znatan interes za nutritivne i farmakološke efekte koje Germanijum pokazuje.
Asai je zaključio da ove medicinske biljke koje sadrže germanijum mogu biti odgovorne bar delimično za njegova terapeutska svojstva (1, 22). Druge biljke koje su korisne uopšteno za zdravlje takođe sadrže velike količine Germanijuma:

Beli luk 754 ppm
Gavez 152 ppm
Aloja Vera 77 ppm
Alga Chlorella 76ppm

Psihohemijske osobine

Ge-132, Germaniujum carboxyethyl sesquioxide. Njegova molekularna formula je (GeCH2CH2COOH) 2O3.
Rendgenska kristalografija je otkrila trodimenzionalni niz sastavljen od tri atoma kiseonika koji su povezani sa svakim atomom germanijuma, formirajući kristalnu strukturu. Infracrveni spektar upijanja pokazuje karakterističan upijajući maksimum jedinjenja Ge-O od 800-900 cm.
Ge-132 je nerastvorljiv u većini organskih rastvarača, ali je rastvorljiv u vodi u razmeri 1.19g/100ml (31 stepeni C). Kristalni puder je bez boje i mirisa. Jedinjenje ima stabilanu pH vrednost, između 2 i 12; najstabilniju na pH 7.4; dok je njegova pH karboksilne grupe iznosi 3.6. Generalno je vrlo stabilan na različitim temperaturama, vlazi, svetlosti. Trideset šest meseci se ne razlaže na sobnoj temperaturi.

Ge 132 je prirodni organski dijetetski suplement, neophodan za zdravo funkcionisanje organizma. U zemljištu se nalazi u neorganskom obliku, kao metaloid. Pečurke i neke biljke, posednice hlorofila konvertuju ga u organski oblik koji je jedino iskoristiv u ljudskom organizmu. Najbogatiji prirodni izvori germanijuma su pečurke , beli luk, žen-šen, aloja vera. Područje Balkanskog poluostrva, dakle i naša Zemlja, su područja deficitarna sa germanijumom. Uobičajeni unos germanijuma putem hrane nije dovoljan što se u kasnijim godinama itekako uočava. Dok smo mladi, zdravi i jaki taj nedostatak se lakše prevazilazi, problemi se gomilaju godinama a onda veoma često ozbiljno ugroze zdravlje a često i sam život . Mnoga istraživanja potvrdjuju da je organizmu neophodno obezbediti dovoljnu količinu ovog esencijalnog nutrijenta.
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od Zvončica Čet Mar 29, 2012 6:37 am

A ja sam pronašla ovaj tekst koji potvrđuje maletovu teoriju o tome da je u pitanju samo marketing.

U želji da se oslobode umora, zaštite od raznih bolesti, ojačaju imunitet, pročiste organizam, a da pri tom zaobiđu lekarske ordinacije, ljudi se sve češće sami leče raznim „lekovitim“ preparatima. Tako je u modu ušao i germanijum, hemijski element iz grupe metala, koji pacijenti rado preporučuju jedan drugom jer o njemu kruži fama da „leči sve“.

- Kod ljudi vlada pomama za sredstvima koja im navodno pročišćavaju organizam od stresa i nezdravog života, ali im preparati germanijuma, biljke maka ili različite gljive u tome neće pomoći - kaže za „Blic“ prof. dr Tomislav Jovanović, klinički fiziolog na Medicinskom fakultetu u Beogradu.
Dr Jovanović objašnjava da je germanijum kao metal toksičan po ljudski organizam. Ljudi ga već dugo koriste kao antioksidans u jedinjenju sa ugljenikom, vodonikom i kiseonikom, a dijetetski suplementi koji se reklamiraju su baš takva jedinjenja.
- Sada su u modi takozvani adaptogeni, materije biljnog ili životinjskog porekla koje podižu opšti tonus organizma i deluju stimulativno. Svi ovi preparati svrstani su u grupu suplemenata, odnosno kao dodaci ishrani. Adaptogena ima masa na tržištu. Tu su matični mleč, preparati koji sadrže biljku maka, određeni tipovi gljiva, razni antioksidansi iz crnog vina... Za sve njih navodno važi da čiste organizam od slobodnih kiseoničnih radikala, što niti je tačno, niti je dokazano - ističe dr Jovanović.
Doktor objašnjava u kojoj situaciji je potrebno očistiti organizam od slobodnih kiseoničnih radikala. U normalnim uslovima naše ćelije koriste molekulski kiseonik. Stresne situacije i nekvalitetan život i ishrana dovode do toga da se u ćelijama stvara jonski kiseonik i on deluje kao slobodni radikal, agresivan je na ćelije organizma i remeti njihovu funkciju. To je razlog sve češće upotrebe antioksidanasa, gde se ubrajaju i preparati germanijuma. Dr Jovanović naglašava da od tih preparata nema koristi, već je rešenje u zdravijim navikama i ishrani.
Veliku tražnju za preparatima germanijuma, ali i ostalim, kako kaže, navodnim antioksidansima i „pročišćivačima“ organizma, potvrđuje i farmaceut Vukosava Stevanović iz organizacije „Farmaceutsko jezgro“. Ona kaže za „Blic“ da ljudima, kad traže preparate germanijuma, ona uvek objasni da oni nemaju pozitivan efekat na zdravlje. Njoj posebno smeta što se oni reklamiraju kao lek i preporučuju u terapiji malignih bolesti, što nikako ne bi smelo.
- Nijednom dijetetskom proizvodu ne smeju se javno pripisivati lekovita svojstva jer su kazne za to i do tri miliona dinara. Nažalost, niko to ne sankcioniše. Ovde nije reč o lekovima već o prevari - kategorična je Vukosava Stevanović.
Oba sagovornika „Blica“ savetuju građane da se umesto preskupih preparata okrenu ishrani bogatoj svežim voćem i povrćem, uz upotrebu pola grama vitamina C dnevno.

Preskupo „izlečenje“
Preparati germanijuma se najčešće reklamiraju kao prirodni antioksidansi koji pojačavaju imuni sistem i navodno pomažu izlečenju hroničnih oboljenja kao što su dijabetes, reumatoidni artritis, astma. Ovi preparati u apotekama i preko interneta mogu se nabaviti po ceni od oko 5.000 dinara po pakovanju kapsula. U većini reklama stoji da se germanijum smatra jednim od najvećih otkrića u nutritivnoj terapiji malignih bolesti.

Ne škodi, ali ne pomaže
- Trenutno je na tržištu masa preparata koji se ne nude kao suplementi već kao lek. Preparati germanijuma reklamiraju se čak i za lečenje malignih bolesti, što je skandalozno. Germanijum ne učestvuje u mitohondrijalnoj aktivnosti, odnosno u stvaranju energije i korišćenju kiseonika, a njegova reklama se zasniva upravo na tome. On ne škodi, ali neće ni da pomogne - naglašava prof. dr Tomislav Jovanović.

izvor

Moja majka je slušala skoro neku emisiju u kojoj je gostovala doktorka Bašić koja je hvalila preparat ImunoG (sadrži između ostalog i organski germanijum), a "pljuvala" ajkulino ulje. Naravno, majka mi je odmah predložila da ga kupim, ali kada sam otišla na njihov sajt i videla da dotična doktorka radi za njih sve mi je bilo jasno i ne nameravam da džabe trošim novac. Zdrava ishrana i način života su osnova dobrog zdravlja i nikakav suplement ne može da bude efikasan kao prirodna supstanca koja se nalazi u voću i povrću.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od male Čet Mar 29, 2012 7:34 am

Jao, tek sam sada video svoju grešku! Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) 1307364940 Germanijum nije u industriji zamenjen silikonom nego silicijumom! Neki silikoni mi u glavi... Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) 751514
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od Veca Čet Mar 29, 2012 10:05 am

Ja sam pila germanijum po preporuci jedne doktorice koja ga je nahvalila do ludila (tek kasnije sam saznala da ona u stvari prodaje to za neku farmaceutsku kuću). Iako je jako skup, popila sam nekoliko bočica.
A onda sam se konsultovala sa svojim onkologom i žena mi je doslovce rekla: "Ne bacaj pare bezveze, to je samo propaganda."
E tako, nekih spektaluranih pomaka nije bilo (nalazi su bili kao i uvijek dok sam ga pila), uglavnom, ne pijem ga više.












Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od Khallu Čet Mar 29, 2012 11:50 am

i ja sam pre nekog vremena slusala tu doktorku(verovatno je u pitanju ta pomenuta Basic) i pomislih da je taj geranijum otkrovenje 21.veka koliko je reci bilo o njemu Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) 2954761119
o suplementima vec odavno nemam visoko misljenje niti se zanosim,bas iz razloga jer me ta materija jako zanima,pa se moja prica o ovome zavrsava ovde.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od Maja Čet Mar 29, 2012 2:04 pm

Iz izkustva bi ja dodala samo napomenu moje doktorke, da je treba posle uzimanja bilo kojih prehrambenih dodataka (sve šumeće tablete, kapsule, sirupi,..) kojima unosimo to i ono u telo napraviti pauzu zbog želudca. Znači ako smo neki preparat pili 30 dana onda bar 30 dana nesmemo piti ništa!
Stojim iza toga, da treba sve vitamine, minerale i druge elemente potrebne zdravlju unositi hranom. Ne zaboravimo, da je za nas najbolje uživati hranu koja raste na našim prostorima i zaboraviti na uvozno voće i povrće iz drugačijeg okruženja (kokos, mango, ..)
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od Zvončica Pet Avg 31, 2012 10:33 pm

Moja baba je sad skoro kad je išla na kontrolu kod hirurga zbog dojke pitala da li da počne da pije germanijum i on je rekao da to ništa ne pomaže. I ja sam joj to isto rekla, ali nije mi verovala. Sada sam ubeđena da farmaceuti i pojedini lekari samo lažu ljude i uzimaju im za džabe novac. Ne znam kako ih nije stid da se bogate na tuđoj nesreći.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od ivonka Sub Sep 01, 2012 3:03 pm

Zvončica :: Sada sam ubeđena da farmaceuti i pojedini lekari samo lažu ljude i uzimaju im za džabe novac. Ne znam kako ih nije stid da se bogate na tuđoj nesreći.


Svaka ti je zlatna zvončice. Za sve sto je potrebno našem organizmu se priroda pobrinula. Treba se samo raznovrsno hraniti i izbegavati hemiju kad god je to moguce.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kapsule Germanijuma ( GE 132 ) Empty Re: Kapsule Germanijuma ( GE 132 )

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu