Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Odlazak zubaru - Page 3 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Odlazak zubaru - Page 3 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Odlazak zubaru

+9
Troja
Maja
male
Shade
Milla
Khallu
ivonka
Zvončica
Femme
13 posters

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Khallu Uto Jul 02, 2013 11:28 pm

hvala Majo.objasnila si mi to na lep i jednostavan nacin pa mi je sad malo lakse.ako se bilo sta ponovo iskomplikuje,moracu da snimim zub i vidim kakav mu je polozaj i da li bi morao da se vadi.
nadam se samo da do tog stadijuma necu doci.Odlazak zubaru - Page 3 4871 












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Troja Sre Jul 03, 2013 11:07 am

Meni su se bile zagnojile desni iznad jedne šestice. Zubar mi je prošli put rekao da hoće da vadi taj zub jer se boji da će biti podložan gnojenju. Moj suprug je imao takav problem prije deset godina i nije izvadio zub koji mu se više nikada nije zagnojio, tako da sam ja odlučila da ni ja neću da vadim.

Strah me je kako će to sve proći danas. Da li je neko od vas imao sličnih problema i kako ih je riješio?
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Khallu Sre Jul 03, 2013 11:44 am

pa eto,i ja pijem antibiotik iz istih razloga Troja.ali posto je u pitanju umnjak pretpostavljam da je situacija sprecificna.tako sam bar shvatila do sad.ne verujem da bi mi zbog upale ''obicnog'' zuba predlozili vadjenje,kao kod tebe.
danas ides kod zubara?jesi li li trenutno pod upalom ili je to proslo?












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Troja Sre Jul 03, 2013 7:26 pm

Prošlo. Bila sam kod zubara i složio se da mi ne izvadi zub, ali samo zbog mog insistiranja. Tvrdi da, mada se otok povukao, to ostaje izvor infekcije odakle se bakterije mogu širiti po tijelu i škoditi ostalim organima. Ne znam zašto sam onda pila antibiotike ako je to sve baš tako.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Maja Sre Jul 03, 2013 9:41 pm

Ja mislim, da je tvom zubaru Troja više bilo do sebi lakšeg posla. A ako moraš još i da ga plaćaš eto zašto. Ako je upala i piješ antibiotik inda bi to trebalo da se smiri. Moj muž ima probleme sa paradentozom i ima česte upale zbog toga što neprestano čačka zube sa čačkalicom pa se povredi i onda eto ti upale. Kod njega bi mogli kamo kad da povade većinu zuba ali kažu da će pokušati da leče dok god pomaže. Zato ne vadi - dobro si se odlučila, a ako ti se to više puta ponovi onda razmisli o tome ali sumnjam da će se ponoviti. Ne brini
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Troja Sre Jul 03, 2013 11:18 pm

Moram plaćati i to nevjerovatno puno. Za baš taj zub koji je htio da izvadi sam prije godinu dana dala preko sedamsto funti. Tada mi je rekao ako uradim to što je predložio da će mi taj zub trajati bar još 20 godina. Možeš zamisliti moju reakciju kada mi je rekao da ga sada trebam izvaditi.Odlazak zubaru - Page 3 828922  Inače, i ja znam raskrvariti desni čisteći ih nekim metalnim četkicama koje se kod nas koriste za čišćenje, pa i ja mislim da je to moglo izazvati infekciju. I ja namjeravam da izvadim zub ako se ponovi infekcija, ali mislim da bi sada to zaista bilo preuranjeno.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Maja Čet Jul 04, 2013 6:29 pm

Pokušaj čistiti sa koncom, ima baš konac za zube sa njim se težko povrediš. To je baš grozno koliko su zubari skupi a najgore je to što samo gledaju kroz svoju dobit. Ako ti izvadi zub onda ćeš verovatno praviti veštački da zapuni rupu i tako u krug.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Troja Čet Jul 04, 2013 8:36 pm

Meni je svega preko glave sa tim zubom. U pitanju je šestica, pa ne bih morala praviti novi zub radi estetike, ali moraš nečim jesti, zar ne? Ja sam se pitala da moj zubar nije zaključio da sam dobra mušterija koju može oderati kako hoće, pa da mi je zato to predlagao. Sada mi pravi novu porculansku navlaku za jedan zub. Porculanske navlake su jezivo skupe, i za taj zub se pitam da li sam mogla proći samo sa plombom koja je mnogo jeftinija, ali on kaže ne.

Pitam se da li bi mi bilo pametnije odložiti popravku dok ne odem u Sarajevo. Jedan drug je popravljao kod zubara koji radi u komšiluku moje mame, i jako je zadovoljan uradjenim, a cijene su neuporedivo jeftinije.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Maja Čet Jul 04, 2013 9:15 pm

Cene u Bosni i Srbiji su puno povoljnije, a stručnjaci dobri. Ja bih na tvom mestu ostavila popravke za vreme kada si u sarajevu, naravno sem unih koji su hitni. A iz svega napisanog verujem, da tvoj zubar hoće samo, da te "izmuze" po pitanju njegove zarade.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Femme Ned Jul 21, 2013 10:53 pm




Troja, citam da opet imas problem sa zubom, a pominjala si da razmisljas da to sredis dok budes bila kod kuce za vreme odmora. Da li si bar pokusala? I interesuje me obzirom da pises da su odlasci i popravke kod zubara jako skupi, kojom metodom popravljaju zube kod vas? Zuje li i skripe jos uvek silne burgije, busalice i brusilice ili je laserom?

I da li neka koristi interdentalne, medjuzubne cetkice, koje ama svi zubari naprsno preporucuju?
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Troja Ned Jul 21, 2013 11:07 pm

Ja koristim interdentalne cetkice i mislim da su odlicne za ciscenje izmedju zuba, ali sam mozda njima i nekoliko puta raskrvarila desni i trenutno se pitam da li sam sada tim izazvala ovaj zub da se opet pocne gnojiti.  Inace, mom suprugu su stalno krvarile desni, pa cesto i meni, dok to nismo poceli primjenjivati.  Dakle - stvarno su dobre, ali treba biti vrlo oprezan u rukovanju s njima.  U Kanadi su te cetkice plasticne, kod nas metalne, ne znam kakve su kod vas.

Sto se tice odlaska zubaru kod nas to i dalje razmisljam da uradim kada odem sledeci put u Bosnu, mada u medjuvremenu popravljam ovdje.  Kod nas ne primjenjuju lasere osim kod ucvrscivanja nekih plombi, ali sve rade sa inekcijama protiv bolova i ako platis skuplje stave ti bijele plombe.  Za vece kvarove rade porculanske navlake koje su posebno skupe.  Ti porculanski zubi bi navodno trebali da traju 20 godina, ali evo moj zubar razmislja da izvadi ovaj moj ni godinu dana nakon sto sam ga uradila jer se poceo gnojiti.  Ja licno najvise volim bijele plombe, ni ne primijeti se da nije tvoj zub.  Slicno je i sa porculanskim navlakama, ali gdje se stavi porculanski zub postoji rizik da zub ne traje, ili je to bar moje iskustvo.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Khallu Ned Jul 21, 2013 11:29 pm

ja takodje spominjah interdentalnu cetkicu koju sam dobila na poklon prilikom zadnje seanse kod zubarke.
svaki put kad cistim zube njom pomislim koliko sam do sada propustila sto je nisam imala.neverovatno je to koliko samo pranje obicnom cetkicom vrlo malog efekta ima.
tako da svima koji ne koriste,preporucujem da je nabave.
moja cetkica je plasticna,to ustvari nema ni veze,ulozak je od mikro dlacica koji se vremenom baca tj menja.svajcarska proizvodnja ''Curaprox''.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Troja Uto Jul 23, 2013 4:16 pm

I kod nas je dio kojim cistis napravljen od mikro dlacica, i vremenom ih moras bacati i mijenjati novim cetkicama. Ovo je fenomenalan izum za sve koji imaju probleme sa desnima!
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Khallu Uto Jul 23, 2013 7:40 pm

a i sastavljenim zubima tj malim prostorom izmedju.mozda bi za tu svrhu pomogao i konac ali ja ga uopste ne koristim otkad imam ovu cetkicu.ustvari,nisam ga nikad ni koristila a kupila sam ga bas onog dana kada sam dobila cetkicu.mislim da je nekako visak i mrzi me da petljam sa njim.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Paloma Blanca Čet Jul 25, 2013 1:51 am

Trenutno me boli cela gornja desna strana! Bole me i moji zubi i nadogradnje ( koje po belom svetu traju nekoliko godina, a kod nas 20 i vise) i sinusi i pola glave.
U gradu nemamo "normalnog" zubara i gde cu i sta cu, ne znam.

Zinulo im dupe samo za pare, fusare, ceka me veliki rad i veliki trosak i izbezumljena sam.Prag tolerancije na bol mi je minus beskonacno.
O strahu od zubara, ne zelim ni da pricam. Sta sam sve isprezivljavala! Pre 2 godine mi je moja zubarka ostetila kost, kad mi je vadila koren dvojke i to je nepopravljivo sada.
Dodje mi da stavim kastanjete i da se slatko odmorim od muka. Obisla sam nekoliko ordinacija sa snimkom i samo ih gledam i slusam kako se proseravaju, kao da sam sisla s planine i kao da bas nista ne znam.
Sve ce to oni, ovako, onako, svako od njih je naucnik, a ono sto drugi rade, ne valja nista i nije dobro resenje.
Paloma Blanca
Paloma Blanca
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1324
Pridružila/o se : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Troja Čet Jul 25, 2013 10:32 am

Puno srece sa zubarima Paloma. I ja sam u proslosti imala problema sa mijenjanjem zubara, pa kako koji novi dodje tako hoce da mijenja plombe onog prethodnog. Cisto sumnjam da bi isto tako mislili da se nije placalo!Odlazak zubaru - Page 3 796320 
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Shade Pet Okt 04, 2013 11:16 pm





Sasvim sam zadovoljna obicnom cetkicom i meni je interdentalna suvisna, uostalom to se nesto krivi i uvija, te nikako nisam odusevljena njome. Ponavljam da cesto koristim konac za zube.












Odlazak zubaru - Page 3 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od ivonka Sub Okt 05, 2013 8:55 am

Necu da budem bezoscajna i da se smijem na ovoj temi, ali moram da priznam da su me Palomine "kastanjete" jutros nasmijale do suza.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Paloma Blanca Sub Okt 05, 2013 10:23 pm

Odlazak zubaru - Page 3 952707 

nista se nije promenilo, nemam i dalje zube i cekam da se desi cudo :))


gledam svoje slike - strasno, lice mi se deformisalo, ne smejem se na slikama, blam!

zato Odlazak zubaru - Page 3 9krp

Paloma Blanca
Paloma Blanca
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1324
Pridružila/o se : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Khallu Ned Okt 06, 2013 10:15 pm

Shade ::



Sasvim sam zadovoljna obicnom cetkicom i meni je interdentalna suvisna, uostalom to se nesto krivi i uvija, te nikako nisam odusevljena njome. Ponavljam da cesto koristim konac za zube.
izvija se i krivi jedino onda kada nije adekvatna mera uloska cetkice.ili u situaciji kada su zubi izuzetno sastavljeni,gde nema mesta nicemu osim eventualno konca.obicna cetkica nikada ne moze zameniti interdentalnu,i obrnuto.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Boni Pon Okt 07, 2013 2:47 pm



Ja samo da kazem da mi odjednom rastu 3 umnjaka, dva gornja su vec odavno probila i sada jedan i dalje raste, a napravio mi je takve rane na obrazima da je to strasno, mucim muku ima vec 10 dana sa desnim obrazom, katastrofa.













Kažete da ste neshvaćeni mladi prijatelju.
Strpite se.
I dijamant je u osnovu ugljenik, ali je umeo da čeka.

P. Picasso
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Khallu Pon Okt 07, 2013 3:06 pm

o Boni...jesi li bila kod zubara,sta kaze?
ja sam pisala o svojim mukama sa umnjakom,koji od onda vise ne raste.nadam se da ce ostati na tome.ipak sam prosla bez vecih komplikacija,osim upale,koju su brzo sanirali antibiotici.a svakakvih grozota sam se naslusala...












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Boni Pon Okt 07, 2013 10:35 pm



Ma nisam, iskreno mi je frka da odem. Sve se nadam procice. Uopste me ne boli zub, niti vilica, samo obraz i sva ta koza o koju mi udara umnjak i onda stvara rane.













Kažete da ste neshvaćeni mladi prijatelju.
Strpite se.
I dijamant je u osnovu ugljenik, ali je umeo da čeka.

P. Picasso
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Khallu Uto Okt 08, 2013 12:21 pm

moj ti je savet da odes,cisto da ti daju neke prognoze i eventualno pogledaju da nije upala u pitanju koja zahteva antibiotike.nista drugo ti nece raditi sada kad izrastaju.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Odlazak zubaru

Počalji od Troja Sre Apr 23, 2014 2:14 pm

male ::
Smeš? Odlazak zubaru - Page 3 796320 Ja idem kod zubara samo kada sam pred nervnim slomom pa da se dokrajčim...  Odlazak zubaru - Page 3 751514

Ma rade sve osim čišćenja sa lokalnom anestezijom, pa i nije tako strašno.  Šta ću - moram da idem da ne bih ostala bez zuba.

Inače, dobro sam prošla.  Nije našao nikakav novi kvar.  Ali brate što dobro naplaćuju, da ti se zavrti u glavi.   Odlazak zubaru - Page 3 1724946577

Malac, čestitam na povraćenoj nevinosti. Odlazak zubaru - Page 3 2954761119 
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Odlazak zubaru - Page 3 Empty Re: Odlazak zubaru

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu