Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


 Sedativi Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


 Sedativi Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sedativi

4 posters

Ići dole

 Sedativi Empty Sedativi

Počalji od Khallu Ned Mar 06, 2011 8:02 pm

U današnje vreme se lako poseže za lekovima za smirenje. Iako nije dozvoljeno, oni se lako mogu kupiti i bez recepta. Posle više meseci, još češće godina korišćenja pri pokušaju odvikavanja ljudi se sreću sa brojnim tegobama, koje se mogu ublažiti pravilnim ukidanjem leka.


Šta pijemo za umirenje?


Spojler:


Kako deluju benzodiazepini?


Spojler:



Kako se koriste sedativi?


Spojler:


Tolerancija

Spojler:


Zavisnost

Spojler:

Apstinencijalna kriza


Spojler:




Poslednji izmenio Khallu dana Uto Maj 31, 2011 1:16 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

 Sedativi Empty Re: Sedativi

Počalji od Shade Ned Mar 06, 2011 8:12 pm




Pre desetak godina, desila se velika tragedija koja je na mene ostavila posledice. Nisam znala kako da se nosim sa tim. Da mi nije bilo deteta, da me stalno podseća da moram da nastavim da živim i da nastojim da ostanem normalna, ko zna kako bih nastavila i gde danas bila. Pod pritiskom bola, razočarenja pa i besa, usled velikog gubitka, posezala sam često za tabletama, dok jednog dana nisam shvatila da ne mogu dan da počnem bez njih. Funkcionisala sam odlično. Čudo jedno, kako se čovek na njih brzo navikne. Nakon godinu dana, pogledala sam sebe u ogledalu i odlučila da prestanem sa uzimanjem istih. Počela sam da vežbam, plivala sam mnogo, jedno vreme i pored mora živela, koje mi je u velikoj meri pomoglo da se oporavim od svega.
Sve je u glavi. Izbor uvek imamo, pitanje je samo da li želimo da načinimo pravi.


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

 Sedativi Empty Re: Sedativi

Počalji od Khallu Ned Mar 06, 2011 8:16 pm

Sve je u glavi. Izbor uvek imamo, pitanje je samo da li želimo da načinimo pravi.
slazem se,Shade  Sedativi 19271
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

 Sedativi Empty Re: Sedativi

Počalji od Khallu Ned Apr 10, 2011 6:58 pm

Ne preterujte sa lekovima protiv anksioznosti


Valijum i njemu srodni lekovi koriste iste puteve nagrade u mozgu kao i heroin i marihuana što može da dovede do zavisnosti, upozorio je tim švajcarskih i američkih stručnjaka.

Oni se zalažu za pronalaženje alternativnih lekova protiv anksioznosti, koji ne bi mogli da izazovu zavisnost pacijenata, prenosi Rojters.

"Valijum", kao i "ativan", "ksanaks" i slični lekovi iz grupe benzodiazepina deluju smirujuće, jer na isti način kao i navedene droge podstiču aktivnost neurotransmitera pod nazivom gama-aminobutirična kiselina (GABA). Na taj način se aktivira dopamin, poznat i kao "hormon zadovoljstva".

Lek "valijum" kompanije "Roš" (poznat i pod generičkim imenom "diazepam") je najpoznatiji iz klase benzodiazepina, koja još od 1960-ih dominira svetskim tržištem medikamenata protiv anksioznosti.

švajcarsko-američkom studijom je utvrđeno da benzodiazepini izgleda deluju tako što se vezuju za određeni deo GABA, koji stručnjaci nazivaju "pođedinicom alfa1 GABA receptora tipa A".

Kada bi se razvili slični benzodiazepini, koji bi se vezivali za neki drugi deo GABA, moglo bi da se zadrži povoljno dejstvo tih lekova, ali bez stvaranja zavisnosti, napominje međunarodni tim stručnjaka.

Jedna nedavno objavljena studija je pokazala da su osobe s višom koncentracijom dopamina u mozgu sklonije da stvore zavisnost od hemijskih supstanci.

Farmaceutske kompanije godinama nastoje da proizvedu benzodiazepine nove generacije, koji bi imali selektivnije dejstvo i ne bi dovodili do neželjenih propratnih pojava, ali su dosad imali slabe rezultate.

Nemački istraživači su, istina, prošle godine objavili da su "na tragu" jedinjenju koje bi moglo da spreči napade panike, a ne bi imalo neželjena dejstva dosadašnjih lekova protiv anksioznosti.

Kompanije "Merk" je 2003. morala da napusti rad na potencijalnom leku protiv anksioznosti, poznatim kao "GABA alfa2/alfa3" pošto su rezultati druge faze kliničkih ispitivanja bili nezadovoljavajući.

Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

 Sedativi Empty Re: Sedativi

Počalji od Khallu Uto Maj 31, 2011 1:18 pm

Građani potrošili 10,6 miliona kutija sedativa u 2010.

Tokom prošle godine u Srbiji je potrošeno čak 10,6 miliona kutija sedativa. To je za 2,6 miliona kutija više u poređenju sa 2006. godinom, a trend povećanja potrošnje lekova za smirenje se nastavlja, pokazuju najnoviji podaci Republičkog zavoda za zdravstveno osiguranje (RZZO).

Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

 Sedativi Empty Re: Sedativi

Počalji od Zvončica Uto Maj 31, 2011 3:38 pm

Pa kako da ne pijemo lekove i da budemo normalni kad živimo ovde gde živimo?  Sedativi 2954761119
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Sedativi Empty Re: Sedativi

Počalji od La scarpa Čet Dec 29, 2011 1:57 pm

Treba da se uniste svi takvi lekovi.Puno je tesko gledati da bilo ko mora da ih uzima.Brat mog muza,moj dever ih je uzimao godinama.Suprug je pricao svakodnevno sa njim i na neki nacin uspeo da ga odgovori od daljnjeg uzimanja.Sada je ih vise ih ne uzima i boljeg je raspolozenja i zdravlja.uvek trebamo da imamo nekog sa kim mozes da popricas.Umesto toga,postalo je moderno da se za svaki problem i malu krizu uzimaju takve tablete,i ja to ne odobravam.
La scarpa
La scarpa
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 235
Pridružila/o se : 30.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

 Sedativi Empty Re: Sedativi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu