Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Anegdote - Page 2 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Anegdote - Page 2 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Anegdote

+7
Veca
Boni
Shade
La scarpa
Femme
Evita
Khallu
11 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Anegdote - Page 2 Empty Re: Anegdote

Počalji od Boni Sub Sep 10, 2011 8:55 pm



• Pesnik Mika Antić je voleo Srem i rado je dolazio. Jedno vreme je gotovo svakodnevno boravio u Beočinu gde je nameravao da uredi atelje na tavanu Starog dvorca. Taj posao se odužio, jer je Mika više vremena provodio za kafanskim stolom, dole, u prizemlju, nego gore, na tavanu. Prijatelji su ga često zaticali kako sedi sam sa dve čašice vinjaka. Neko ga je pitao:
- Zašto naručuješ dve čašice za sebe?
- Jedna je za mene - rekao je Mika - a druga za moje drugo ja. Da imam s kim da se kucnem!


Anegdote - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcRm8DA93SR1XmrTCzbRJgqzk2MFKqVxAV1KkQD9gaZP7N3M2vRTuw
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Anegdote - Page 2 Empty Re: Anegdote

Počalji od Samanta Pet Sep 16, 2011 12:52 pm

"Jedan naš kolega novinar, koji stanuje blizu Patrijaršije, često je u džepu jakne svoga sina nalazio bombone. Znajući da mu ih nije kupio, pitao je sina odakle mu. Mališan je odgovorio: "Dao mi moj drug Paja." Posle nekog vremena ocu je već to postalo čudno jer nije mogao da se seti nijednog druga svoga sina po imenu Paja, pa je upitao: "Koji ti je to drug?" Dečak je ko iz topa odgovorio: "Pa naš patrijarh. Kad god prolazi pored parkića u kom se mi igramo, on kupi bombone pa nam podeli. A mi ga volimo jer nam je drugar, pa ga zovemo Paja."

Upozoravajući na štetnost duvana, često je umeo da kaže:"Da je Bog hteo da čovek puši, ugradio bi mu odžak."

Izlazeći iz Patrijaršije, upitao je svog pratioca:"Čija su to tolika luksuzna kola parkirana? Naših vladika. Došli su njima na Sabor", odgovorio je pratilac. "O, Bog ih video! Šta li bi tek vozili da nisu dali zavet skromnosti?!" duhovito je prokomentarisao gospodin Pavle.

Samanta
Samanta
Iskusni član
Iskusni član

Ženski Broj poruka : 994
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Anegdote - Page 2 Empty Re: Anegdote

Počalji od Shade Čet Okt 27, 2011 12:13 am




Alexander Fleming

Ime mu je bilo Fleming, bio je siromašan škotski seljak. Jednog dana, dok je crnčio za preživljavanje svoje porodice, čuo je iz obližnje močvare povik u pomoć.

Odbacio je alat i potrčao prema močvari. Tamo je , zaglibljen do struka u crnom blatu, prestrašeni dečak vikao i borio se, da bi se izvukao iz močvare. Seljak Fleming spasio je dečaka iz sigurne smrti.

Sledećeg dana u seljakovo se dvorište dovezla bogata kočija. Elegantno obučeni plemić izašao je iz kočije i predstavio se kao otac dečaka kojeg je seljak spasio.

"Želim Vam platiti ", rekao je plemić.
"Spasili ste život mojemu sinu!"

"Ne , ne mogu primiti platu za to što sam napravio", rekao je škotski seljak i odbio ponudu.

Tada je naišao seljakov sin.

"Da li je to Vaš sin?" upitao je plemić.
"Da!" ponosno je odgovorio seljak.

"Napravimo dogovor. Dozvolite mi, da mu osiguram obrayovanje, kakvo ima i moj vlastiti sin.
Ako je momak imalo sličan ocu, bez sumnje će stasati u čoveka na koga ćemo obojica biti ponosni."

Tako je i bilo.

Sin seljaka Fleminga pohađao je najbolje škole i za čas je završio Bolničku medicinsku školu Sv. Marije u Londonu i postao poznat po celome svetu kao Sir Alexander Fleming, pronalazač penicilina. Tačnije - Otkrio je antibiotsku supstancu lisozim i izolovao je antibiotik penicilin iz gljivice Penicillium notatum, za šta je dobio 1945. godine Nobelovu nagradu.












Anegdote - Page 2 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anegdote - Page 2 Empty Re: Anegdote

Počalji od Femme Pet Jan 11, 2013 11:54 pm






Jednog je dana jedna porodica naručila kod čuvenog vajara Mikelanđela da joj sačini kip od izuzetne lepote.

Odmah poslije pogodbe Mikelanđelo ode da traži pogodan blok mermera.
Nakon izvjesnog vremena u jednoj sporednoj uličici on nađe jedan mermerni blok, potpuno obrastao korovom, a koji je tamo ležao zaboravljen.
Umetnik reče svojim pomagačima da mu ga prenesu u njegov atelje.

Bez odugovlačenja, on započe da kleše Kip iz mermera. Za to su mu trebale čitave dve godine.
I još dve dodatne godine dok je statuu izbrusio i ispolirao.

Na dan otkrivanja statue došlo je mnogo ljudi da bi se divilo jedinstvenoj Davidovoj lepoti.
Ljudi su ga stalno pitali kako mu je uspelo da stvori jednu tako predivnu statuu.

Vajar je odgovorio: ,,David je uvek bio tu. Ja sam samo morao da otklonim višak mermera.”



Anegdote - Page 2 Mikelandjelo2
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Anegdote - Page 2 Empty Re: Anegdote

Počalji od Paloma Blanca Sub Feb 09, 2013 6:27 pm




Glumac Bata Zivojinovic je lecen na Kubi, cerka mu zivi u Havani i zvala ga je, Bata je to pricao u Blicu:
„Brzo dođi ovamo, jedan Kubanac je pronašao lek za gangrenu!“
Istog časa smo supruga Lula i ja pošli na put. Taj kubanski lekar, profesor Montekin, odmah me je primio, ali sam ga tri nedelje ubeđivao da mi da serum protiv gangrene. Taj njegov lek nije bio registrovan, pa se plašio posledica.
Rekao je: „Lek nije testiran na ljudima, već samo na životinjama“.
Ali kada mu je moja Jelena rekla da mene u Srbiji zovu Bata Životinja, nasmejao se i pristao da me leči na moju odgovornost.

Posle nekoliko dana ozdravio i godinama nakon toga nije imao nikakvih zdravstvenih problema.


Anegdote - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcQyndqwB8o6IosGAtiSbtIqqq6z1DUkjd7wFq8-nzIBXY3ptSh50Q
Paloma Blanca
Paloma Blanca
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1324
Pridružila/o se : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Anegdote - Page 2 Empty Re: Anegdote

Počalji od Boni Čet Mar 21, 2013 2:44 pm



Čuveni rimski govornik Ciceron opkladio se sa prijateljem ko će od njih dvojice napisati kraće pismo. Posle nekoliko dana prijatelj je primio pismo u kojem je stajalo samo:
„Eo rus”. (Idem na selo)
Prijatelj je, ipak, dobio opkladu, jer je Ciceronu ovako odgovorio:
„I”. (Idi)




Anegdote - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTw0mnaKbDVF73doHmk7ZfxQj18Lfxvm7HbjRtqtoNd-q1Kt_QCBw
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Anegdote - Page 2 Empty Re: Anegdote

Počalji od Shade Pon Mar 25, 2013 12:46 pm







U jednom društvu, u kome se nаšаo i čuveni sаtiričаr Rаdoje Domаnović,
govorilo se kаko je divno znаti strаne jezike. Neko iz društvа reče:
– Koliko jezikа znаš, toliko vrediš.
Domаnović nа to ironično dodаde:
– Ono, jest, tаko je. Sаmo ne vаljа kаd je neko budаlа, pа je budаlа nа nekoliko jezikа.



Anegdote - Page 2 Z












Anegdote - Page 2 Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anegdote - Page 2 Empty Re: Anegdote

Počalji od Boni Pon Mar 25, 2013 3:40 pm

Branko Ćopić

Posle svakog književnog susreta pisci su dugo bili opsednuti decom koja su tražila autograme. Obično smo sedeli jedan do drugog, a pored nas su u redu prolazili đaci i prinosili nam svoje knjige, sveske i papiriće. Ćopić nas je u šali upozorio: "Pazite da vam mangupi ne podnesu kakvu menicu, kao što je meni podvalio neki Rale Bubnjar"


Anegdote - Page 2 Branko_copic
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Anegdote - Page 2 Empty Re: Anegdote

Počalji od Veca Sre Mar 27, 2013 12:16 pm

Mladi kompozitor došao je jednog dana kod Mocarta po savjet kako da razvije svoj talenat.

“Savjetujem vam da počnete od nečeg jednostavnog”, rekao je Mocart. “Od pjesama, na primjer.”

“Ali vi ste još kao dijete komponovali simfonije!”, protestovao je mladić.

“Istina, ali meni nije bio potreban savjet drugih kako da razvijem talenat.”Anegdote - Page 2 Kul-mocart












Anegdote - Page 2 Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Anegdote - Page 2 Empty Re: Anegdote

Počalji od Boni Sre Mar 27, 2013 3:41 pm

Čuveni nemački filozof Artur Šopenhauer razgovarao je jednom sa čovekom koji je, iznad svega, hvalio razumnost svoga psa. Čovek je najzad rekao:
„Razume se, on ne zna da govori, ali ja nikad nisam video pametniju životinju. Ubeđen sam da zna koliko i ja.“
„Verujem vam, ali to nije nikakav dokaz da je zaista bistar“, pakosno je primetio Šopenhauer.


Anegdote - Page 2 260px-Schopenhauer
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Anegdote - Page 2 Empty Re: Anegdote

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu