Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Upala jajnika Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Upala jajnika Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Upala jajnika

4 posters

Ići dole

Upala jajnika Empty Upala jajnika

Počalji od Shade Čet Feb 24, 2011 3:34 pm


Upala jajnika

Upala jajnika može da bude akutna ili hronična. Tok bolesti je često podmukao, bez ikakvih simptoma. Za posledicu ima začepljenje jajovoda i danas je jedan od najčešćih uzroka neplodnosti kod žena. Upala jajnika je uglavnom bakterijska infekcija koja zahvata područje jajnika i materice. U normalnom stanju, taj predeo ne sadrži patogene mikroorganizme. Međutim, u posebnim uslovima kao što su duži boravak na hladnoći, sedenje na hladnom i slično, upalni proces može spontano da se razvije. Upalu mogu da prouzrokuju i mikroorganizmi prenosivi polnim putem. Vrlo često je u pitanju hlamidija i gonokoka. Polno prenosive bolesti su, nažalost, najčešće bez simptoma ili sa jako blagim simptomima da im osoba ne pridaje važnost pa se teško otkrivaju. Ako te bakterije dospeju u ženski polni organ, njima ne odgovara kisela sredina vagine, i oni se „trude" da stignu što pre do jajovoda, gde sredina nije tako kisela i odgovara njihovom opstanku.

Simptomi
Upalu jajnika prate napetost i bolovi u donjem delu stomaka, koji mogu da budu pogrešno protumačeni kao upala slepog creva. Često se javlja temperatura i slabost. Bolovi se javljaju ili povećavaju u periodu menstruacije. Nelečena upala, u najgorem slučaju, može da dovede do steriliteta kod žene. To je uglavnom posledica promene epitela jajovoda. Naime, remeti se njihova normalna funkcija, pojavljuju se debeli ožiljci, koji mogu potpuno da isključe normalnu funkciju jajovoda. Za vreme dugotrajne upale kapsule jajnika, može doći i do rasta vezivnog tkiva. Kapsula jajnika postaje deblja i čvršća, a može se desiti da u momentu ovulacije folikula, zbog svoje debljine, neće da pukne, pa će zrela jajna ćelija ostati zarobljena i neće doći do željene oplodnje.

Spojler:


Devojke, iskustva?
Saveti?
Da li ste imale ovih problema?
Da li su vaši jajnici podložni čestim upalama?








Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Upala jajnika Empty Re: Upala jajnika

Počalji od bub@mara Čet Feb 24, 2011 3:40 pm




Upala jajnika se javlja i na nervnoj bazi,prosto za neverovati.
Pije se pipem i uvin čaj. ja nemam tih problema ,mada letos me je prvi put i to dokačilo mojom krivicom.


bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Upala jajnika Empty Re: Upala jajnika

Počalji od Femme Čet Feb 24, 2011 3:44 pm



Da li je moguće da se javlja usled psihičke neuravnoteženosti?

A šta si ti letos zabrljala?

Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Upala jajnika Empty Re: Upala jajnika

Počalji od bub@mara Čet Feb 24, 2011 3:52 pm




bila sam fizički iscrpljena ,okupala sam se pre spavanja i samo sam se bacila na krevet.tek sutra dan u večernjim časovima se pojavio bol pri mokrenju i konstantan osećaj za mokrenje. odmah sam zapalila do Lily apoteke uzela to što treba i odmah sam osetila olaksanje. e sad,to nije prvi put da lednem okupana,nego u toj kući gde smo boravili je bila promaja koja je vukla sa 3 strane u tom momentu jer je bilo pakleno leto...


bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Upala jajnika Empty Re: Upala jajnika

Počalji od Femme Čet Feb 24, 2011 3:57 pm



Hmm, da, razumem.
Možda će zvučati blesavo, ali ja ne smem ni na šta hladno da sednem.
U suprotnom, sutradan imam nesnosne bolove. Bosa obožavam leti da hodam, ali ne smem.
Ne daj bože da stanem na pod bez podne obloge bosa.
Iste sekunde imam probode u predelu jajnika.
Dakle, leti, zimi, ja bez papuča ne smem da budem u kući.

Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Upala jajnika Empty Re: Upala jajnika

Počalji od bub@mara Čet Feb 24, 2011 4:02 pm

eto,mada iskusila sam ,nije ni malo naivno..moja keva je mokrila krv jadna...sad je razumem ali njoj je to na nervnoj bazi.obe nosimo nešto na nogama ali više iz navike.umesto uvinog čaja ,dobar je i peršun da se skuva.
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Upala jajnika Empty Re: Upala jajnika

Počalji od Femme Čet Feb 24, 2011 4:05 pm



Znam, pila sam taj bljutavi čaj.
Bože, ništa se sa njim ne može porediti što se ukusa tiče.

Ali morala sam. Nadrljala sam i ja bila pošteno.

Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Upala jajnika Empty Re: Upala jajnika

Počalji od Khallu Čet Feb 24, 2011 5:18 pm

ma kila sam i ja kilava,bez papuca nigde ne mrdam.
samo bubi,cini mi se da si ti imala problema pre sa upalom besike nego jajnika,na osnovu onoga o cemu si pisala.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Upala jajnika Empty Re: Upala jajnika

Počalji od bub@mara Čet Feb 24, 2011 6:02 pm

u pravu si..
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Upala jajnika Empty Re: Upala jajnika

Počalji od Khallu Ned Maj 22, 2011 11:26 pm

Saslav Caja: 1

20 g cvetova zovine
20 g stabljike kilavice
20 g cvetova kamilice
20 g svile od kukuruza
20 g listova maticnjaka

Trave usitniti i smešati. U 1 litru prokljucale vode staviti 10 g mešavine i kuvati poklopljeno 1/2 minute. Kad se caj ohladi, procediti ga i dodati 6 supenih kasika meda, te promešati da se med razlije. Piti 3 puta dnevno po 1 dcl caja pre i posle jela, a preostalu kolicinu (4 dcl) izmedju obroka, umesto vode, s malo svežeg limunova soka

Sastav caja: 2

20 g majcine dušice
20 g rusomace
20 g listova kupine
20 g listova nevena
20 g listova limuna

Pripremati i upotrebljavati caj kao prethodni. Bez obzira koji caj koristite, potrebno je krsta i slabine te ispod trbuha mazati mlakim maslinovim uljem i jako utrljati, a zatim toplo umotati. Umesto ulja, za masažu može koristiti i rakijaa. Kad rakija ishlapi, iste delove tela natrljati kozjim lojem ili neslanim svinjskim salom, a onda umotati toplim pamucniin krpama. Polni organ ispirati samo mlakom vodom i biti toplo odeven .
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Upala jajnika Empty Re: Upala jajnika

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu