Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

+2
ivonka
Khallu
6 posters

Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od Khallu Sub Jan 29, 2011 2:05 pm



Sređivanje doma može biti pravi izazov. Naročito ako ste primetili da vam je kuća postala tesna za gomile stvari koje su se tokom vremena nakupile, suvišne kutije, papiri, male i stare stvari, neupotrebljeni servis... Poslušajte savete Gail Blanke, autora knjige"Bacite 50 stvari" i olakšajte sebi posao.


KUHINJSKI PRIBOR
Ako primetite u fioci previše kašika, plastičnih viljuški, tupih noževa, štapića z akinesku hranu, zasucite rukave i sve što je dotrajalo ili suvišno pošaljite u kantu za smeće. Da biste bili sigurni šta vam je potrebno, a šta ne prebacite sve u jednu kutiju, pa recimo dve nedelje koristite sve odatle. Ono što je svaki dan u vašim rukama odlažite u fioku i ne vraćajte u kutiju. Ono što je ostalo netaknuto u kutiji i posle dve nedelje, sasvim sigurno je višak.

PLASTIČNE KUTIJE
Svaki put kada vam zatreba nikada ne možete da uparite poklopac i plastičnu kutiju. Zato ispraznite sve police, ormane, nađite svima "para", a ono što preostane bacite.

ZAČINI
Iako se ne kvare, začini nisu predviđeni da se koriste beskonačno. od retke upotrebe oni se sasuše, pa izgube aromu i ukus.

KNJIGE RECEPATA
Komjuteri su smišljeni za društvo bez papira. Zato nema potrebe da sve zapisujete i čuvate na ceduljama, otvorite folder u svom računaru i u njemu zapisujte recepte, skidajte omiljene sa interneta.

NOVINE
Kada na novini ili magazinu ugledate datum od pre tri meseca, pod hitno se rešite svih papirčina iz kuće. Pregledajte ispod kreveta i iza ormana, tamo često zaostanu primerci. Ako vam je žao, poklonite ih nekom salonu, domu. Nikako ih ne preslažite iz kuće u garažu.

STARA POŠTA
Gomile reklama, starih koverata, uplatnica. Ako ih već niste sortirali zbog arhive, bacite ih. To je loša navika koja samo skuplja prašinu po kući.


STARA ODEĆA
Sigurno nećete smršati da biste opet nosili stvari stare po 10 godina. zato sve što niste obukli najmanje dve sezone, poklonite. To, naravno, ne znači da treba da odustanete od željene kilaže, ali majice iz tinejdž perioda svakako ne treba da budu vaš modni asortiman.

POSTELJINA
Ne skupljajte posteljinu i peškire. Mnogi ljudi su skloni da odlažu i ne odriču se posteljine za koju ni nemaju odgovarajući krevet. Dovoljno je da imate dva seta za svaki krevet, kao i ekstra dodatak ako ne uspete da osušite krevetnine na vreme.

LEKOVI
Prooverite lekove koje imate u kući i sve kutije na kojima je istekao datum važenja bacite.

IGRAČKE
Posle novogodišnjih i božićnih praznika kada stignu novi kontigenti igračaka i poklona, idealan je trenutak da decu naučite da stare igračke koje su pale u zaborav - poklone. Odlučite se da to bude ili neko drugo dete, vrtić. Takoćete preduprediti nepotrebno gomilanje.
izvor-Zena



Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od ivonka Ned Mar 06, 2011 10:47 pm

Ja dva puta godisnje pravim ovako spremanje i tu pobacam jako puno stvari. Mog muza to nervira, posto nekada bacim i nesto sto kasnije zatreba ali mrzim skupljati stvari koje ne koristim.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od Shade Sub Mar 19, 2011 11:56 am



Ne volim gomilanje nepotrebnih stvari. Smeta mi i guši me.
Svega što je višak i smeta mi, rešavam se brzo, da mi ne bi protok pozitivne energije onemogućavalo.
Sa ocem često ratujem jer on u garaži voli da skladišti sve i svašta.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od Khallu Sub Mar 19, 2011 12:19 pm

ja isto tako Shade,samo sto ja ratujem sa mm.
danas bas planiram da se bacim na sredjivanje po segmentima a najgore mi je sa spajzom gde on cuva sve i svasta,navodno neki alat koji mu nicemu ne sluzi 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas 4871
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od strawberry22 Uto Apr 05, 2011 10:44 am

2-3 puta godišnje sređujem tako kuhinju, ne umem da vam objasnim koliko gluposti pobacam!
strawberry22
strawberry22
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 109
Pridružila/o se : 04.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od Shade Pon Apr 11, 2011 3:26 pm



Danas sam sređivala jednu prostoriju koja ničemu ne služi, osim da preko zime moj otac skladišti svakave gluposti u njoh.

Dve vreće izbacih, strašno!
Bože, kako ne volim gomilanje bespotrebnih stvari.

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od mirka Pon Apr 11, 2011 3:31 pm

ja sam skoro napravila čistku po dječijim ormarima.
mirka
mirka
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1016
Pridružila/o se : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od Shade Pon Apr 11, 2011 3:32 pm



Ja ću to danas popodne ili sutra. Znači, šou!

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od Khallu Pon Apr 11, 2011 3:36 pm

ma uvek se nadju te bespotrebne stvari,ja to cesto preciscavam ali mi se cini da se nekako vrtim u krug.stan je drugaciji od kuce,ako sve nije na svom mestu odmah se primeti haos.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od Shade Pon Apr 11, 2011 3:37 pm



Jeste, e zato se sve skladišti po nekim praznim prostorijama i to me užasno nervira.

Hoću i ja stan! 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas 393939

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od Khallu Pon Apr 11, 2011 3:40 pm

e ja bih kucu 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas 4871
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od Troja Čet Okt 25, 2012 9:59 am

Proljetos sam vrsila cistku garderobe, a jos uvijek rasciscavam neke stvari sa tavana gdje je moj suprug godinama odlagao sve sto se ne nosi i ne koristi, a ipak se cinilo previse dobro za bacanje. Sada je i on prihvatio da se te stvari ipak trebaju baciti ili dati dobrotvornim organizacijama.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od ivonka Ned Okt 28, 2012 10:12 pm

Za sledeci vikend se spremam da proberem letnju garderobu i da izdvojim neke stvari koje se duze vreme nenose i da to ode iz kuce. To moram uraditi dok mi ne dodje muz , posto je on jako vezan za svoje stvari , cak i garderobu i nerado ista baca, pa je tu uvek ljuta borba.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas Empty Re: 11 stvari kojih treba da se oslobodite još danas

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu