Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Kontracepcija Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Kontracepcija Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kontracepcija

+14
Troja
Chikita
Anne Boleyn
princess
Marooned
tasana
Veca
ivonka
Zvončica
Nina
Shade
bub@mara
Femme
Khallu
18 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Koji metod kontracepcije je najbolji po vašem mišljenju?

Kontracepcija Vote_lcap46%Kontracepcija Vote_rcap 46% 
[ 6 ]
Kontracepcija Vote_lcap38%Kontracepcija Vote_rcap 38% 
[ 5 ]
Kontracepcija Vote_lcap0%Kontracepcija Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Kontracepcija Vote_lcap15%Kontracepcija Vote_rcap 15% 
[ 2 ]
Kontracepcija Vote_lcap0%Kontracepcija Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
Kontracepcija Vote_lcap0%Kontracepcija Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Ukupno Glasova : 13
 
 

Kontracepcija Empty Kontracepcija

Počalji od Khallu Ned Dec 12, 2010 4:22 pm




Evropska studija skreće pažnju na opasnost dugoročnog korišćenja kontracepcijskih tableta. Povezuju se s povećanim rizikom od stvaranja arterijskih ugrušaka, srčanog i moždanog udara. Žene koje su koristile oralnu kontracepciju imale su više naslaga na unutrašnjosti arterija nego one koje pilule nisu uzimale, rečeno je na konferenciji American Heart Associationa.

"Naslage na arterijama mogu dovesti do stvaranja ugruška koji će podstaknuti moždani ili srčani udar", rekao je dr. Ernst Rietzschel s belgijskog Univerziteta Ghent, koji je i sproveo istraživanje.

Rietzschelov tim proučavao je 1301 ženu u dobi od 35 do 55 godina. Osamdesetjedan posto žena koristilo je pilulu u proseku 13 godina i imalo 20 do 30 posto više arterijskih naslaga za svakih 10 godina korišćenja. Posebno u velikoj arteriji na vratu i nogama.Lekari ne misle da bi žene morale prestati da koriste kontracepcijske tablete.

"Nemojte ih naglo prestati koristiti. Ne paničite. I ne zovite odmah ginekologa", rekao je dr. Rietzschel. Umesto prestanka upotrebe, rizik mogu smanjiti zdravijim životnim stilom – boljom ishranom, vežbom, odvikavanjem od pušenja i redovnom kontrolom holesterola.

Ipak, dodao je: "Postoje i druge vrste kontracepcije. Pilule nisu jedina mogućnost." Dr. Gordon Tomaselli sa Univerziteta Johns Hopkins bio je iznenađen rezultatima istraživanja: "Mislim da je istraživanje otrežnjavajuće. Šta bih ja savetovao svojoj kćeri? Mislim da bi joj sugerisao da koristi neku drugu metodu."
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Kontracepcija

Počalji od Femme Pet Jan 28, 2011 8:50 pm



1. Kondom
2. Kontraceptivna pilula
3. Flasteri
4. Hormonska spirala
5. Dijafragma
6. Pilula za dan posle

Da li je ovo još uvek tabu tema?
Da li je kod naše omladine svest na dovoljno viskom nivou?
Koliko je mladih edukovano o značaju zaštite, o tome da je siguran seks veoma važan, kako u sprečavanju neželjene trudnoće, tako i u sprečavanju obolenja od polno prenosivih bolesti?
Po vašem mišljenju, možda i iskustvu, koja je najbolja metoda kontracepcije?



Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od bub@mara Pet Jan 28, 2011 9:05 pm

Mladi su sigurno obavešteniji nego što sam ja bila,ili moja majka.nezreli su i bahati . U jednoj srednjoj školi u prvoj godini bilo je 6 trudnica od toga 2 porodilje,znači,devojčice imaju oko 15godina.
najefikasnija metoda po meni je kontraceptivna pilula ali ona ne štiti od polnih bolesti ,tako da uz nju ide i kondom,mada ni on ne štiti 100% od neželjene trudnoće i od bolesti.
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Shade Pet Jan 28, 2011 9:28 pm


Da bubi, ipak je bolje ikakva nego nikakva zaštita.
I ja mislim da je kondom - kontraceptivna pilula (uz konsultaciju lekara, naravno) dobra kombinacija.

Spiralu ne bih mogla nikad, dok moja komšinica savršeno funkcioniše sa spiralom.


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od bub@mara Pet Jan 28, 2011 9:53 pm

spiralu ili prihvati organizam ili ne ,a da bi znala moraš da probaš.nevine devojke imaju manje ,a žene koje su radjale veće spirale...mada..ipak pilula
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Shade Pet Jan 28, 2011 10:00 pm



Da, da, ali ja i sa tamponima kuburim, tako da.. ne, hvala.


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od bub@mara Pet Jan 28, 2011 11:32 pm

nije valjda! ja sam se izveštila i koristim ih u posebnim prilikama.
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Nina Sub Jan 29, 2011 9:27 am

Pilula u situaciji kada zena ima stalnog partnera. Za mlade koji su ipak skloniji....mijenjanju partnera i onom..desilo se...kondom.
Nina
Nina
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1086
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Shade Sub Jan 29, 2011 3:31 pm



bub@mara ::nije valjda! ja sam se izveštila i koristim ih u posebnim prilikama.

Da, da, ali samo u posebnim prilikama, zaista. Na primer, bele pantalone, leti.


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Nina Pon Feb 28, 2011 3:58 pm


Danas sam pocela da pijem pilule za kontracepciju
Nina
Nina
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1086
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Khallu Pon Feb 28, 2011 3:59 pm

opaaa medi :s:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Kontracepcija

Počalji od Nina Pon Feb 28, 2011 4:03 pm

ma....dosadilo mi vise svaki mjesec se trest i brojat...a ne volem nesto vjestacke materijale :s:
Nina
Nina
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1086
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Zvončica Pon Mar 14, 2011 5:44 pm

Nekad sam koristila pilule po preporuci ginekologa, a sad kondom.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od ivonka Pon Mar 14, 2011 7:45 pm

Posle porodjaja sam pocela korisiti pilulu ali mi nije odgovarala, imala sam glavobolje i ugojila sam se. Sada vec niz godina koristimo kondom i nikad mi se nije desilo da imam problema. Imala sam dve trudnoce i imam dvoje dece.


Poslednji izmenio ivonka dana Pon Apr 18, 2011 6:20 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Zvončica Pet Apr 08, 2011 9:45 pm

Najbolja je apstinencija. Kontracepcija 2954761119

Apstiniram i tako se štitim od trudnoće i bolesti. Kontracepcija 3845856932
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Khallu Pet Apr 08, 2011 11:01 pm

e to je i meni moja baka govorila,doduse,kad sam bila devojka Kontracepcija 2954761119
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Khallu Ned Apr 10, 2011 7:06 pm

Kontraceptivna pilula za jutro posle

Kontracepcija Escape10
Urgentna ( hitna) kontracepcija obuhvata nekoliko metoda namenjenih ženama koje su upražnjavale nezaštićen odnos, u slučaju neodgovarajuće primene nekog drugog kontraceptivnog metoda, u cilju sprečavanja nastanka trudnoće. Ovaj vid kontracepcije naziva se i postkoitalna kontracepcija, jer se primenjuje nakon seksualnog odnosa.
Preparati za hitnu kontracepciju se popularno nazivaju " pilula za jutro posle" ili "pilula za dan posle".

Urgentna kontracepcija ima tradiciju dugu preko 30 godina. I pored ovako relativno dugog perioda korišćenja smatra se da je primena urgentne kontracepcije, čak i u zemljama sa visoko razvijenim sistemom zdravstvenog prosvećivanja i informisanja, daleko ispod optimalnog nivoa.

Prema procenama američkih stručnjaka, širenje metoda kontracepcije može da spreči nastanak preko 1,7 miliona neželjenih trudnoća i 800 hiljada abortusa godišnje samo u Sjedinjenim Američkim Državama.

Sigurno je to da šira i adekvatna primena metoda urgentne kontracepcije, odnosno "pilula za jutro posle" zahteva i poznavanje osnovnih informacija o mogućnostima i ograničenjima koje ova metoda nudi.

Za razliku od dosadašnjih tableta koje su se uzimale u dve doze (dva puta po jedna tableta), sa razmakom od 12 sati, na naše farmaceutsko tržište je stigla Escapelle – jedna tableta za jutro posle. Escapelle tableta sadrži levonorgestrel i to 1,5 mg.

Hitnu kontracepciju putem primene levonorgestrela Svetska zdravstvena organizacija je još 1998. godine označila kao zlatni standard u hormonskoj hitnoj kontracepciji.

Standardni režim primene Escapelle tablete podrazumeva primenu u roku od 72 sata nakon nezaštićenog odnosa. Ipak, što se kasnije uzme tableta, kontraceptivni efekat se smanjuje, odnosno raste rizik od nastanka trudnoće. Najbolje je uzeti Escapelle tabletu u prva 24 časa od nezaštićenog seksualnog odnosa.

Dejstvo levonorgestrela zavisi od momenta primene. Ukoliko se primeni pre ovulacije može da je spreči, dok davanje nakon ovulacije utiče na transport spermatozoida i jajne ćelije i ometa proces oplođenja i implantacije.
Kontraindikacije
Najčešće se ne navode nikakve kontraindikacije za primenu ovih tableta, dok neki navode da ih ne treba primeniti u slučaju postojanja ozbiljnih oboljenja jetre ili pri postojanju vaginalnog krvarenja nepoznatog porekla. Njih ne treba primenjivati kada postoji ustanovljena trudnoća, jer tada primena neće imati efekta.

Takođe, treba istaći da primena ovih hormonskih preparata nije zamena za redovnu, klasičnu, kontracepciju i ne može predstavljati metodu koja se često praktikuje. Eventualno, ona može predstavljati metod izbora kod žena koje imaju zaista vrlo retke seksualne odnose.

U preko 80 zemalja sveta registrovani su specijalizovani preparati za urgentnu kontracepciju koji sadrže sam levonorgestrel, i koji se dobijaju direktno od farmaceuta i bez lekarske konsultacije. U našoj zemlji se ovaj preparat nalazi u prodaji pod imenom Escapelle.

Istraživanja pokazuju ukoliko se u prvih 24 sata primeni Escapelle tableta rizik od nastanka trudnoće iznosi 0,4%. U slučaju da se primeni nakon 24 sata, rizik raste na 2,7%. Treba znati da rizik od nastanka trudnoće nakon jednog nezaštićenog odnosa u periodu "nesigurnih" odnosno plodnih dana iznosi preko 30%. Ipak, potrebno je napomenuti da ova vrsta kontracepcije štiti od odnosa koji su se desili pre uzimanja pilule ali ne i odnosa koji su se dogodili nakon njenog uzimanja.

Završavajući ovaj tekst treba napomenuti da je primena urgentne kontracepcije zaista neophodna jer može da se spreči neželjena trudnoća, tačnije, njihov veliki broj a samim tim i abortusa. Primena hormonskih preparata je veoma bezbedna, komforna i jednostavna metoda, praktično bez kontraindikacija i sa minimalnim i retkim neželjenim efektima.

Ipak, potrebno je istaći da primenu ovakvih hormonskih preparata treba ograničiti samo na zaista izuzetne slučajeve nezaštićenog odnosa u plodnim danima uz još jedno podsećanje da ova metoda nije zamena za redovnu kontracepciju koja nosi kontinuiranu, visoku kontraceptivnu efikasnost.

Takođe, treba istaći i to da ova metoda štiti samo od nastanka trudnoće bez ikakvog efekta na zaštitu od seksualno prenosivih bolesti.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Khallu Pon Apr 18, 2011 6:05 pm

QLAIRA- NOVA ANTIBABY PILULA

Ovih dana na zapadnom tržištu pojavila se nova antibaby pilula Qlaira. Samo po se bi to i ne bi bila neka vijest, no ipak se ovdje radi skoro o novom, revolucionarnom događaju na tome području.

Qlaira sadrži u sebi po prvi puta prirodni, ženski , spolni hormon estrogen estradiol-valerat. Kao što znamo pilule služe za kontracepciju, a sadrže sintetske ženske spolne hormone u kombinaciji, estrogene i progesteron.

Estradiol valerat je prirodni ,ženski spolni hormon identičan hormonu kojeg produciraju ženski jajnici. Očekuje se da on kao takav ne bi mogao imati nikakvih štetnih nuspojava osobito štetnih utjecaja na jetru, metabolizam i krvnožilni sustav. Već duže vrijeme koristi se kao sastavni dio hormonskih tableta koje se uzimaju u klimakteriju i postmenopauzi kao hormonsko, nadomjesno liječenje.

Poznato je da antibaby pilule blokiraju ovulaciju, pa su time najsigurnije kontracepcijsko sredstvo. Qlaira bi trebala poboljšati izbor raznih pilula i zahvaljujući prirodnom estrogenu imati manje štetnih nuspojava.

Sadrži za razliku od većine pilula 28 tableta(ne 21), od kojih su dvije zadnje bez hormona, pa se na taj način izaziva menstruacija. Treba ih uzimati točno po redu, jedna za drugom , jer su po sastavu, odnosno količini hormona različite. Od prve do zadnje pada količina estrogena a raste količina progesterona. Da bi uzimanje bilo što jednostavnije, pauze nema. Proizvođač je svjetski poznate firma Bayer-Schering.Na našem tržištu bi se trebala pojaviti krajem godine.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Khallu Ned Jul 31, 2011 4:13 pm

''Phamatex''

Pharmatex predstavlja lokalni kontraceptiv ili tzv. spermicid. Savetuje se samo kao dopunsko kontraceptivno sredstvo koje se koristi uz npr. dijafragmu nekada i uz prezervativ (retko). Dakle, ne preporučuje se samostalna primena obzirom na veliku nepouzdanost. Postoji u obliku krema, vaginalnih tableta, a aplikuje se u vaginu jedno vreme pre odnosa. Pharmatex ne zahteva lekarski recept.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Veca Pon Avg 01, 2011 7:39 am

Razlike između generacije kontracepcijskih pilula:

Prva generacija - izašle su na tržište 60-ih godina prošlog stoljeća. Imale su visoke doze estrogena, progesterona itd. Prve pilule uzrokovale su stvaranje krvnih ugrušaka kod žena u velikom postotku.

Druga generacija - bile su dizajnirane upravo da smanje mogućnost grušanja krvi. Sadržavale su mnogo manje doze estrogena i nešto drugačiji tip progesterona, nazvan levonorgestrel. No, loše strane tih pilula su bile da se pojačalo stvaranje akna, dlakavost, povećanje tjelesne težine i povećanje kolesterola.

Treća generacija - javila se 80-ih i sadržavala je drugačije vrste progesterona, koji su trebali spriječiti pojavu akni i dlakavosti. No, tu se već javio stari i mnogo opasniji problem od dlakavosti i akni, a to je zgrušavanje krvi.

Četvrta generacija - sadrže progesteronske hormone drospirenon i etinilestradiol. Poznate su da liječe simptome PMS-a, akne, ne izazivaju dlakavost, debljanje...

Mnogi stručnjaci se i danas pitaju je li treća ili četvrta generacija pilula sigurnija od druge generacije. Na vama je da prosudite.

autor: zena.hr/ eZd








Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Escapelle

Počalji od tasana Sre Avg 17, 2011 3:40 pm


pozdrav
Imala sam nezasticen seksualni odnos pre 35 sati , danas mi je dan kada bih trebala dobiti menstruaciju, koju dobijam na 28 ili 29 dan , da li bih trebala popiti escapelle pilulu ? Unapred hvala!

tasana

Ženski Broj poruka : 4
Pridružila/o se : 17.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Zvončica Sre Avg 17, 2011 3:49 pm

Sačekaj malo, možda dobiješ.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Femme Sre Avg 17, 2011 3:53 pm




Koliko je meni poznato tableta za jutro posle se može uzeti najkasnije u roku do 72 h. Nezahvalno je u ovom slučaju dati bilo kakav savet, ja bih ipak sačekala još malo, jer, kako i sama kažeš, između 28 i 29. dana, negde sam čitala da su te tablete prave hormonske bombe... Na tebi je tasana ..
Znam da prolaziš kroz pakao...
Možda neka od članica ima iskustvo sa ovim tabletama?

U svakom, slučaju, javi nam šta si uradila. Kontracepcija 388857
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od tasana Sre Avg 17, 2011 4:01 pm

Znam da se tableta moze uzeti u roku od 72 sata ali i to da je najefikasnije sto pre... Hvala vam na odgovoru , zivim u iscekivanju ...;) Kontracepcija 952707

tasana

Ženski Broj poruka : 4
Pridružila/o se : 17.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Femme Sre Avg 17, 2011 4:04 pm



Znam , tj pretpostavila sam da znaš, samo sam htela time da kažem, da možeš kupiti sebi još malo vremena, to je sve. A sa druge strane je teško kupovati vreme u takvim situacijama. Verujem da živiš u iščekivanju.
Nadajmo se da će sve biti u redu. Kontracepcija 536970
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Kontracepcija Empty Re: Kontracepcija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu