Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Srce i krvni sudovi Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Srce i krvni sudovi Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Srce i krvni sudovi

+3
Khallu
Femme
Holly
7 posters

Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Srce i krvni sudovi

Počalji od Holly Pet Nov 19, 2010 12:56 am


Nivo kondicije i zdravlja naseg organizma u vecini slucajeva zavisi od nas samih, nase ishrane i nacina zivota. Evo sta nam sve priroda nudi kao preventivu i lek za srce i krvne sudove.



Sta snizava a sta podize krvni pritisak, sta prociscava krv i krvne sudove, koje biljke regulisu nivo dobrog i loseg holesterola, koje biljke jacaju srce?


Glog -veruje se da je glog jedan odnajvrednijih i najdelotvornijih prirodnih lekova za srce. Glog jaca i reguliše rad srca. Pored toga, glog se od davnina upotrebljava kao prirodni lek za regulaciju krvnog pritiska, jer ne samo da moze sniziti povišeni krvni pritisak, nego i podici nizak u slucajevima oslabljenog srcanog mišica. Dobar je u lecenju oštecenog srcanog mišica u starosti, kod upale srcanog mišica, blagotvorno deluje u lecenju zakrecenja krvnih sudova i angine pectoris.

Maticnjak - stiti i jaca srce, prociscava krv.

Imela - strucno pripremljena u malim potencijama, najdragoceniji je regulator krvnog pritiska, rada srca, cirkulacije, metabolizma, hormonalnih poremecaja i drugim recima svih procesa u organizmu. Imela je prirodni lek protiv glavobolja, vrtoglavica, grceva, teskobe, srcanih smetnji, napada angine pektoris, arterioskleroze, zamora, straha, gubitka volje i slicno. Cisti krv i pomaze kod sumova u usima.

Jaglika- umiruje srce.

Persun - jaca muskulaturu srca. Bogat je vitaminom C, koji smanjuje rizik od srcanih oboljenja, mozdanog udara i arterioskleroze.

Jecam - snizava nivo holesterola u krvi pa samim tim preventivno deluje kod kardiovaskularnih oboljenja.

Seme lana - takodje redukuje nivo loseg holesterola sto je znacajno za prevenciju oboljenja srca i krvnih sudova.

Orasi - regulisu odnos dobrog i loseg holesterola i tako sprecavaju nastanak tromba u krvnim sudovima.

Badem - je posebno dobar za srce jer je bogat vitaminom E, zdravim masnocama, monosaharidima i polisaharidima. Badem kao antioksidant snazno deluje u prevenciji arteroskleroze.


Jabuka - sprecava stvaranje krvnih ugrusaka i podize nizak krvni pritisak.

Beli luk - je efikasan i mocan prirodni lek za snizavanje visokog krvnog pritiska.

Maslinovo ulje, losos, zobene pahuljice, avokado i mahunrke (socivo, pasulj...) takođe imaju blagotvorno dejstvo na srce i krvne sudove.

Izvor
Holly
Holly
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 2049
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Manje kalorija čini da srce duže bude mlado

Počalji od Femme Ned Jan 09, 2011 2:30 am

Ishrana sa malo kalorija može pomoći da srce stari sporije i tako obezbedi da srce sačuva mladost, zaključili su istraživači koji su objavili rezultate ovog istraživanja koje je prvi put obavljeno na čoveku.

Njihovi nalazi potvrdili su neke ranije rezultate istraživanja na miševima i zamorcima, koja su pokazala korisnost niskokalorične ishrane na funkcionisanje srca i krvnih sudova.

Istraživanja su obuhvatila praćenje funkcionisanja srca 25 članova američkog Društva za restriktivnu ishranu starih između 41 i 64 godine, koji su konzumirali izbalansiranu hranu između 1.400 i 2.000 kalorija dnevno.

Uporedili su ga sa funkcijom srca takođe 25 osoba koje su koristile tipičnu zapadnjačku ishranu kojom se dnevno u proseku unosi od 2.000 do 3.000 kalorija.

Rezultat: srca osoba koje su unosile limitiranu količinu kalorija funkcionisala su kao srca najmanje 15 godina mlađih ljudi.

Pregled ultrazvukom pokazao je da ove osobe imaju mnogo "elastičnija srca" od svojih ispisnika; njihova srca takođe su bila u stanju da se "opuste" između dva otkucaja, na način kako to čini srce mnogo mlađih ljudi.

- Reč je o prvom istraživanju koje pokazuje da dugoročna kalorijska restrikcija u ishrani sa optimalnom hranljivošću ima specfične srčane efekte koji (odlažu ili u suprotnom pravcu) usmeravaju funkcije srca povezane sa godinama starosti - izjavio je vodeći istraživač Luiđi Fontana.

On je utvrdio da konzumiranje količinski manje hrane nije rešenje. Članovi grupe konzumirali su tipičnu mediteransku hranu, posebno povrće, maslinovo ulje, mahunarke, integralne žitarice, ribu i voće.

Izbegavali su rafinisanu i fabrički spremljenu hranu, bezalkoholna pića, slatkiše, beli hleb i druge izvore "praznih kalorija".

Istraživači preporučuju umerenu redukciju kalorija kombinovanu sa umerenim ali redovnim fizičkim vežbama.

Tanjug
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Khallu Ned Maj 08, 2011 10:49 pm

Ishrana zdrava za srce :

Manje od 30 % dnevnih kalorija trebalo bi da potiču iz masti, ali najvažnije je da izbegavate zasićene i transmasnoće (klasični margarini i majonez, proizvodi od punomasnog mleka i masnog mesa).
Unosite zdrave masti tzv. mononezasićene, što znači jedite više ribe, maslinovog ulja i avokada.
Ne zaboravite vlakna- voće i povrće s korom i celovite žitarice.
Izbegavajte alkohol, s izuzetkom kada se opuštate uz čašu vina posle ručka.

Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Khallu Pon Maj 16, 2011 10:00 pm

Zaštita srca u tridesetim godinama

Šta je to što možete uraditi u svojim tridesetim godinama, kako biste zaštitile svoje srce i umanjile rizik od srčanih bolesti?

Spojler:


Šta voli srce?

Dobro je znati da za zdravo srce i dugovečnost nije potreban neki komplikovan režim života. Evo šta bi prema rečima doktora Aleksandra Nikolića, kardiohirurga.

- Probajte da sprovedete ovih deset jednostavnih stvari i već za nedelju dana osetićete promenu - poručuje dr Nikolić.

Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Khallu Pon Maj 16, 2011 10:02 pm

Zaštita srca u četrdesetim godinama

U narednom tekstu, otkrijte na koji način možete zaštititi srce i smanjiti rizike od srčanih oboljenja.

Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Khallu Ned Maj 22, 2011 9:23 pm

Srce je u opasnosti, oprezno s tabletama protiv bolova!

Novo istraživanje pokazalo je da kratkotrajna upotreba lekova protiv bolova može da poveća rizik od smrti kod ljudi koji su preboleli srčani udar. Danski istraživači analizirali su uticaj nesteroidnih protivupalnih lekova, kao što je ibuprofen, na pacijente u Danskoj i otkrili su da lekovi protiv bolova posle samo nedelju dana korišćenja za 45 odsto povećavaju rizik od smrti prouzrokovane ponovnim srčanim udarom!

Taj postotak povećao se za dodatnih 55 odsto kod pacijenata koji su navedene lekove uzimali tri meseca. Vođa ovog istraživanja sa Univerziteta u Kopenhagenu izjavila je: „Globalno gledajući, lečenje lekovima iz ove grupe, bilo je povezano sa značajno većim rizikom po život. Naši rezultati ukazuju da kod pacijenata koji su preživeli srčani udar ne postoji razdoblje sigurne primene ovih lekova“ objasnila je. U izveštaju se ističe da je upotreba leka protiv bolova pod nazivom Diklofen(ak) bila povezana sa najvećim rizikom od srčanog udar ili smrti! Rezultati ovog istraživanja objavljeni su u stručnom časopisu „Circulation: Journal oft he American Heart Association“.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Khallu Čet Avg 04, 2011 7:30 pm

LEČI KRVNE SUDOVE
Vodeći francuski stručnjak za fitoterapiju, Anri Leklerk, kaže da lipa čini krv tečnijom, manje gustom, sprečavajući stvaranje ugrušaka. Drugi poznati francuski fitoterapeuti takođe ističu da lipa deluje protiv stvaranja plaka na krvnim sudovima, kao i da blago deluje na koronarnu vazodilataciju, smanjujući tako rizik od srčanog udara. Oprez se savetuje osobama koje već piju lekove za razređivanje krvi, koji se obično daju u terapiji za snižavanje pritiska, kao i druge lekove za srce, jer lipa može da pojača njihovo dejstvo. Stoga, ako već pijete ove lekove, a želite redovno da pijete čaj od lipe, prvo se posavetujte sa svojim lekarom
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Shade Čet Okt 27, 2011 8:03 pm




Nađoh jedan koristan recept




Vino za srce - recept Svete Hildegarde fon Binden

Recept lekovitog vina za srce:.
10 svežih stabljika peršuna zajedno sa listovima stavi se u litru čistog prirodnog vina i doda jedna do dve velike kašike čistog vinskog sirćeta. Kuva se 10 minuta na tihoj vatri (pažnja, peni se!).

Posle se doda 300 g pravog pčelinjeg meda i ostavi da se lagano kuva još četiri minuta.

Vruće vino za srce procediti i još toplo staviti u boce koje su prethodno isprane jakim alkoholom. Dobro zatvoriti! Talog koji se stvara nije škodljiv i slobodno se može piti.

Dodala bih još da se svakom pojedincu prepušta odluka da li će med kuvati ili ne.

Dr Hercka kaže: "Koje ćeš vino uzeti, crno ili belo, svejedno je. Važno je da bude prirodno... Samo se moraš pridržavati redosleda: med se vinu dodaje tek posle prvog kuvanja i on mora da se kuva zajedno s ostalim. Nemoj se bojati kuvanja... Slobodno kuvaj svoje vino za srce s peršunom i medom!"

Dalje, dr Hercka navodi: "Ako osetiš srce, uzmi jednu, dve, tri ili više punih velikih kašika na dan, i probadanja u srcu (izazvana promenom vremena ili uzbuđenjem) proći će kao rukom odnesena. Ne treba da štediš niti da se plašiš jer sebi ne možeš naneti štetu. Mnogo ćeš sebi pomoći ovim vinom za srce, a jednoga dana se možda i izlečiti ne samo od lakih početnih bolova u srcu nego i od prave srčane slabosti i ozbiljnih srčanih oboljenja."

Izvor:Bašta Balkana

Ja imam probode u predelu srca i probaću baš ovo vino.



Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Srce i krvni sudovi

Počalji od male Sub Nov 24, 2012 12:11 pm

Uspavao klinca pa seo malo. A imam aritmije pa mi nije do nekog rada.... Srce i krvni sudovi 751514

Bio kod kardiologa. 'Oće da me ostavi na odeljenju od ponedeljka na 10-15 dana da me ispregleda. Da nađe uzrok aritmije. A imam obaveza preko glave. Samo mi to fali... :x
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Troja Čet Nov 29, 2012 11:04 pm

Male, pusti obaveze i vidi sta ce ti reci. Pregledaj se jednom kako treba, pa ces poslije biti mirniji.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Khallu Čet Nov 29, 2012 11:26 pm

uh male,pa to je bas dug period.ako ostanes tamo toliko verujem da ce aritmije biti cesce Srce i krvni sudovi 2954761119
pozdrav drustvo Srce i krvni sudovi 388857
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Veca Pet Nov 30, 2012 7:12 am

Male, nemoj da ti držimo ovdje predavanja, znaš i sam da je zdravlje najvažnije, pusti obaveze, neće nigdje pobjeći. Nemam namjeru da te baksuziram, samo upozoravam, jer i moj Z. je tako razmišljao pa su na kraju sve obaveze ostale...
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od male Sub Dec 01, 2012 9:38 pm

Polako me popuštaju aritmije i taman kada odem na bolničko ispitivanje, neću ih ni imati. Džabe ću ići... Srce i krvni sudovi 751514
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od male Pon Dec 03, 2012 4:26 pm

Još nisam o'šao u bolnicu. Nemaju ležaj. Da l' da ponesem svoj? Srce i krvni sudovi 393939 Valjda umre neko pa se uprazni... Srce i krvni sudovi 751514
A ionako mi je mnogo bolje nego prošle nedelje. Taman dok me prime, ima da prestanu aritmije pa ništa neće utvrditi... Srce i krvni sudovi 1307364940
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Khallu Pon Dec 03, 2012 5:15 pm

male,neka ti je sa srecom,ili kako god se to kaze ovim povodom.
javi nam se nekako da ne budemo u neizvesnosti toliko dugo Srce i krvni sudovi 536970
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Srce i krvni sudovi

Počalji od male Uto Dec 04, 2012 10:33 pm

od Troja

Pitanje za malca - jesi li na bolovanju vec sada i sve dok te ne pozovu u bolnicu?

Na bolovanju sam. Čuvam dete i kuvam... Srce i krvni sudovi 751514
Ne idem u bolnicu pre četvrtka-petka. Do tada nema slobodnih termina za holter i ergometriju pa se to čeka. A umro onaj što mi zauzimao krevet pa eto... Srce i krvni sudovi 656435
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Srce i krvni sudovi

Počalji od male Pet Dec 07, 2012 10:11 pm

Rekli mi da se u bolnicu javim u utorak ujutru. Srce i krvni sudovi 751514
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Femme Sub Dec 08, 2012 2:49 pm



male, imaš li kakvu terapiju, kažeš da si na bolovanju?
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od male Sub Dec 08, 2012 8:33 pm

Pa, ja imam terapiju uvek, bez obzira da li sam na bolovanju. Srce i krvni sudovi 751514
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Femme Sub Dec 08, 2012 10:13 pm



Dobro, ne moraš da nam otkriješ koja je. Srce i krvni sudovi 48478
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od male Sub Dec 08, 2012 10:15 pm

Nisi ni pitala koja je nego da li je imam. Srce i krvni sudovi 828922
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Femme Sub Dec 08, 2012 10:17 pm



Ne četuj bre Srce i krvni sudovi 393939

Dakle, ako imaš terapiju, koja je, šta koristiš od lilula? Srce i krvni sudovi 184876271
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od male Sub Dec 08, 2012 10:38 pm

Ja, bre vi žene... Uvek nekompletna pitanja! Srce i krvni sudovi 393939
Pokušaću da budem vidovit pa da pogodim šta si htela da pitaš... Srce i krvni sudovi 2954761119
Femme ::
Dakle, ako imaš terapiju za aritmiju, koja je, šta koristiš od lilula? Srce i krvni sudovi 184876271 Da li koristiš još nešto za druge vidove narušenog zdravlja? Srce i krvni sudovi 88758
Ah, to pitaš... Za aritmije sam do pre godinu dana koristio sotalex mite 80 koji nije na pozitivnim listama pa sam ga naručivao iz Crne Gore. Obzirom da je to kaubojska država, plaćao sam ga, zavisno od apoteke (u istom gradu) od 12,5e do 47e po kutiji od 100 komada. Od pre godinu dana su stavili na pozitivnu listu isti taj lek samo od drugog proizvođača i zove se darob mite 80. Sada njega koristim. Kardiolog mi je prepisao da pijem po pola pilule dnevno kada nemam probleme te vrste i da, u slučaju dobijanja ekstrasistula i bigeminija, pojačam do 1,5 ili 2 pilule dnevno. Uglavnom pijem po 1 dnevno jer osećam kao da hodam po ivici i da začas može da mi se pogorša. Na pogoršanja utiču stresovi, nerviranja (što je manje-više isto) i premori. I kardiolog, i internista i neuropsihijatar su mi prepisali bensedin kao redovnu terapiju. Mada ponekad uzmem i ksalol radi raznovrsnosti. Srce i krvni sudovi 751514 Pijem i kardiopirine. Ponekad, mislim da su najuticajniji okidač vremenske prilike, mi skoči ili padne pritisak. Obično je leti niže a zimi viši, što je i normalno. Nije normalno da mi, kada pada sneg i temperatura je u debelom minusu, pritisak ode na preko 160/100 i ne pomažu lekovi. Tada pijem tritace 2,5mg, 2 dnevno i dobro je sat-dva posle pijenja leka i onda se pritisak vrati na gore. To me drži po nekoliko dana svake zime. I tada imam jake glavobolje.
Očekujem da će mi nakon bolničkog ispitivanja (na koje idem u utorak) promeniti terapiju. Eto. poljubac
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Femme Sub Dec 08, 2012 11:01 pm




O stresovima i nerviranjima znam sve, ne brini.

Tritace koristi moj otac i kako kaže, prezadovoljan je tim lekom.
Ksalol mi se ne dopada, kao u ostalom ni jedna od tih šarenih lilula. Srce i krvni sudovi 48478
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Srce i krvni sudovi Empty Re: Srce i krvni sudovi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu