Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Panteizam Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Panteizam Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Panteizam

3 posters

Ići dole

Panteizam Empty Panteizam

Počalji od Shade Uto Dec 21, 2010 11:11 pm




Panteizam je religiozno - filozofsko učenje koje poistovećuje Boga s prirodom i prirodu razmatra kao očitovanje božanstva.
Panteizam je učenje da je sve Bog, ili da su Bog i svemir jedno.

Najpoznatiji panteistički sistem u modernoj filozofiji je Spinozin, mada je panteistička retorika cvetala u 19. veku, na primer u radovima Emersona.

Pored Spinoze poznati panteisti su i Heraklit, Plotin i Giordano.

Izvor - wikipedia



Šta vi misite o poistovećivanju Boga i prirode? Kakvo je vaše poimanje ovog učenja?


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Panteizam Empty Re: Panteizam

Počalji od Khallu Ned Apr 17, 2011 4:15 pm

Univerzum je samorazviće Boga u sebi, iz sebe i ka sebi samom. I samo božanstvo je biće koje se razvija, koje od nesavršenog postaje savršeno, od prirode duh, od grešnog sveto. Početak ovog razvitka čini božju osnovu, ili praosnov, koji kao apsolutni mrak, čisto biće neumne egzistencije, nije ništa drugo do mračno nesvesno htenje (otuda iracionalizam).
-ja mogu reci da na ovaj nacin dozivljavam Boga,panteizam kao ucenje mi je najblize. Panteizam 536970
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Panteizam Empty Re: Panteizam

Počalji od Marooned Pet Sep 02, 2011 5:24 pm

Panteizam mi se puno svidja i po meni ima vise logike i smisla-zivot je proizvod materije,od hriscanstva po kome je zivot proizvod boga.
Marooned
Marooned
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 237
Pridružila/o se : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Panteizam Empty Re: Panteizam

Počalji od Shade Pet Sep 02, 2011 8:35 pm



Naravno da ima više logike, ne postoji samo verujem, postoji i osećam i razmišljam.
A na koji način ćemo sve to, je ipak stvar pojedinca.





Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Panteizam Empty Re: Panteizam

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu