Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Holesterol i trigliceridi - Page 2 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Holesterol i trigliceridi - Page 2 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Holesterol i trigliceridi

+4
Shade
Zvončica
Khallu
Holly
8 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Zvončica Pon Jun 18, 2012 10:53 pm

Čula sam da nekad ni korigovana ishrana ne pomaže. A omega-3 masne kiseline su baš dobre za holesterol i trigliceride. Mogu da se kupe u apoteci, a ima ih i u lososu, haringi i sardinama.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Khallu Pon Jun 18, 2012 10:55 pm

znam,samo ja vec odavno ne verujem u te suplemente.
za sada cu probati sa terapijom jabukovim sircetom i praticu stanje redovno.nadacu se,takodje,da ce se nakon trudnoce stvari normalizovati Holesterol i trigliceridi - Page 2 536970
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od ivonka Pon Jun 18, 2012 10:58 pm

Khallu ::zato sto se nadam da ih unosim ishranom ali ocigledno slaba vajda Holesterol i trigliceridi - Page 2 2954761119

Da omega 3 ima jako puno u kiflicama. Holesterol i trigliceridi - Page 2 656435 Holesterol i trigliceridi - Page 2 4118973063
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Khallu Pon Jun 18, 2012 11:02 pm

daj bre ivonka,ne zivim ja na kiflicama.
stvarno se trudim da imam raznovrsnu i balansiranu ishranu ali kako ne volim krajnosti,necu reci ni da zivim na travcicama.dakle,nadje se svega,ali smatram da su to umerene kolicine.
mozda gresim doduse Holesterol i trigliceridi - Page 2 2954761119
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od ivonka Pon Jun 18, 2012 11:07 pm

Znam da ne zivis na kiflicama, znas ti mene, moram malo da se salim. Bolje od tih stvari iz apoteke je jesti plavu morsku ribu kao sto je skusa ili haringa iako ih ja ne volim. Ja u principu volim morsku ribu ali ne plavu a one imaju najvise omega 3 a i jeftine su.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Khallu Pon Jun 18, 2012 11:12 pm

znam i to.nekada sam cesce jela skusu mada godinama unazad dajem prednost nasem drinskom,svezem skobalju.te sumnjive namirnice iz leda kojima se ne zna ni rok ni poreklo,odavno izbegavam.tesko se meni moze ugoditi izgleda Holesterol i trigliceridi - Page 2 656435
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od ivonka Pon Jun 18, 2012 11:17 pm

Da sigurno je bolja sveza riba, nego ona zaledjena. Ja recnu ribu slabo jedem, ali kada sam u Kotoru tamo se najedem sveze morske rib,e ima je svaki dan na pijaci.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Khallu Uto Jun 19, 2012 10:26 pm

pronadjoh ovaj tekst i bas se iznenadih za kakao.a bas ovih dana pricam i razmisljam da ga nisam pila ne pamtim od kad i da bi trebalo da ga kupim.

Kakaom protiv lošeg holesterola

Američki naučnici su objavili da konzumacija proizvoda koji sadrže kakao, uključujući tamnu čokoladu, mogu sniziti nivo lošeg holesterola (LDL) i ukupni holesterol. Kakao je bogat flavanolima, prirodnim hemijskim spojevima, za koje postoje dokazi koji ukazuju da ti spojevi pozitivno deluju na koncentraciju masti (lipida) u krvi: triglicerida, LDL holesterola i HDL holesterola (dobar holesterol). Stručnjaci ukazuju da se održavanjem normalnih vrednosti lipida u krvi sprečava razvoj kardiovaskularnih bolesti. Pozitivno dejstvo crne čokolade i ostalih proizvoda koji sadrže kakao na vrednosti holesterola u krvi značajniji je kod osoba sa većim rizikom od razvoja kardiovaskularnih bolesti. Međutim, lekari kažu da su potrebna dalja istraživanja s ciljem utvrđivanja optimalne dnevne doze flavanola koje bi bile primenjive za svaki dan. (Tanjug)
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Khallu Uto Jun 19, 2012 10:31 pm

i ovo,samo pretpostavljam da se ne misli na industrijski kecap koji je pun otrova vec na mleveni paradjz,npr

Kecapom protiv lošeg holesterola

Svakodnevna upotreba kecapa smanjuje nivo lošeg (LDL) holesterola, utvrdili su finski naucnici. Strucnjaci s finskog Univerziteta Aulu su zakljucili da kecap razara LDL holesterol, opasan za kardivaskularni sistem, i tako podstice normalan rad srca. Tokom ispitivanja na ljudima koji su imali povišene vrednosti holesterola, njegov nivo se znacajno smanjio posle tri nedelje svakodnevne upotrebe manje kolicine kecapa. Naucnike je iznenadilo ovako pozitivno i brzo dejstvo kecapa, koje objašnjavaju njegovim glavnim sastojkom - paradajzom. Paradajz sadrži niz izuzetno efikasnih i aktivnih biohemijskih elemenata, od kojih se posebno izdvaja likopen, zahvaljujuci kome ovo povrce ima karakteristicnu crvenu boju. Likopen je takodje snažan antioksidant, koji cuva celije od razornog uticaja aktivnih masnoca. (Mondo)
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od ivonka Uto Jun 19, 2012 10:49 pm

Pa pise da da ima pozitivan ucinak zahvaljujuci svom glavnom sastojku i to je paradajz. Sto onda nisu rekli da upravo paradajz pomaze a ne sam kecap. Ja kecap ne volim i ne jedem ga uopste, ali paradajz jedem svaki dan, ali samo u sezoni, ne volim taj vestacki, koji ima ukus kao plastika.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Khallu Pet Nov 16, 2012 11:59 pm

Leblebije snižavaju holesterol

Leblebije su vrsta mahunarki koje predstavljaju odličan izvor proteina. Sadrže mnogo biljnih vlakana koja su zaslužna za snižavanje holesterola. Istraživanja su pokazala da redovno konzumiranje ove mahunarke može veoma brzo da snizi holesterol. Leblebije se lako vare i blagotvorno deluje na organe za varenje. Preporučuju se osobama koje pate od sindroma iritabilnog creva. Leblebije imaju i nizak glikemijski indeks, tako da mogu da pomognu u stabilizaciji nivoa šećera u krvi. U ovim mahunarkama ima i magnezijuma, koji je, kako pokazuju poslednja istraživanja, ključan za regulisanje pritiska. Magnezijum je neophodan i za prenošenje nervnih impulsa i regulisanje kontrakcije, odnosno opuštanja mišića. To znači da nervi koji kontrolišu rad srčanog mišića mogu optimalno da rade samo ako ima dovoljno magnezijuma u organizmu. Magnezijum takođe ima veoma važnu ulogu u vezivanju kalcijuma za kosti, pa neki istraživači povezuju osteoporozu pre sa nedostatkom magnezijuma nego sa nedostatkom kalcijuma (jer u slučaju manjka magnezijuma, ni kalcijum ne može da se na odgovarajući način apsorbuje u organizmu). Ovaj mineral učestvuje u regulisanju srčanog ritma i snižavanju nivoa holesterola. Veoma je važan za trudnice jer smanjuje opasnost od spontanog pobačaja i prevremenog porođaja. Leblebije imaju još jedno korisno svojstvo, a to je da pomažu da se iz organizma izbace sulfati (koji se često koriste kao konzervansi u preradi hrane). Američka uprava za hranu i lekove je iznela podatak da je jedan od 100 ljudi preosetljiv na sulfate. Ova osetljivost može da se javi u bilo kom periodu života, a simptomi su joj slabost, mučnina, dijareja, osip, teško disanje. Ova mahunarka je dobar izvor gvožđa, jer čak i kada je kuvana, sadrži duplo više gvožđa od iste količine mesa. Sadržaj kalcijuma i kalijuma u lišću leblebije je veći nego u spanaću i kupusu, dok je sadržaj gvožđa, cinka i bakra približno isti. (Blic)
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Troja Sub Nov 17, 2012 1:02 pm

Ja sam uspjela da smanjim holesterol tako sto sam prepolovila upotrebu putera u ishrani.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Khallu Uto Dec 11, 2012 3:13 pm

Khallu ::
Veca ::koliko povećani Khallu?
holesterol mi je 6,6(normala 3-5,2)
trigliceridi 2,1(0,4-1,7)

Khallu ::opet mi nisu dobri rezultati koje sam evo,uradila posle mesec dana.
holesterol-6,9
trigliceridi i dalje-2,1
Holesterol i trigliceridi - Page 2 1307364940

izgleda da malo napredujem u odnosu na maj i jun kada sam ovo gore pisala Holesterol i trigliceridi - Page 2 4871
holesterol mi je sada 5,9
a trigliceridi su sada u granici 1,1.
mislila sam da ce mi te vrednosti biti povecane samo tokom trudnoce,pa sam se sada malo razocarala Holesterol i trigliceridi - Page 2 48478
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od ivonka Uto Dec 11, 2012 3:17 pm

Za holesterol se opste nemoj sekirati, to ti je odlican rezultat. Moj muz kaze, da su vremenom pod pritiskom farmaceutske industrije te vrednosti snizavane. Te tabele, kada je on studirao su bile sasvim drugacije.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Khallu Sre Dec 11, 2013 12:25 pm

posle tacno godinu dana uradih nove rezultate pa dodjoh ovde da pogledam prethodne.brinuo me taj holesterol koji ''stekoh'' u trudnoci,medjutim sada je skoro pa u normali.
trigliceridi-1,1
holesterol-5,3 a preporuceno je 5,2.dobro je.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Troja Sre Dec 11, 2013 1:46 pm

Baš divno Khallu!
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od mirka Uto Nov 18, 2014 8:13 pm

Ja danas dobila nalaze. Oboje ko u curice. Meni je sva masnoća otišla okolo.
mirka
mirka
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1016
Pridružila/o se : 22.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Veca Sre Nov 19, 2014 9:37 am

Meni se povećao holestrerol ponovo, a bila sam ga vratila u normalu pijući čaj od zobi. Moram ponovo početi.
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Khallu Pet Dec 12, 2014 10:29 pm

Napitak od peršuna i limuna obara holesterol i topi masne naslage

eršun sadrži dve grupe jedinstvenih sastojaka: aromatična ulja zbog kojih tako snažno miriše i flavonoide koji zajednički eliminišu toksine iz tela!

Peršun, takođe, stimuliše cirkulaciju krvi a uz dodatak limunovog soka dobićete delotvoran napitak koji obara holesterol takvom brzinom da su mnogi pacijenti šokirali lekare napretkom.

Sastojci:

   1,5 l vode
   3 vezice peršuna srednje veličine
   1 kg limuna
   malo sode bikarbone

Priprema:

Oribajte limunove sodom bikarbonom i ostavite ih u hladnoj vodi oko pola sata.

Prokuvajte litar i po vode, ostavite da se ohladi pa naseckajte limun i peršun i izmešajte s vodom. Ostavite u poklopljenom sudu u frižideru 24 sata pa sve izmešajte u mikseru. Čuvajte na hladnom i konzumirajte oko 100 ml dnevno.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Veca Uto Dec 16, 2014 2:17 pm

Probaću ovo, nije komplikovano.
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Veca Čet Dec 18, 2014 2:37 pm

Napravih ovu mješavinu, mnogo je izašlo, ima da je pijem mjesecima Holesterol i trigliceridi - Page 2 2954761119
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Khallu Pet Apr 24, 2015 2:25 pm

holesterol mi i dalje stoji na 5,3,sve ostalo je u redu.
Veco,kakav je tvoj,jesi isprobala ovu mesavinu?
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Holesterol i trigliceridi - Page 2 Empty Re: Holesterol i trigliceridi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu