Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Coca-Cola Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Coca-Cola Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Coca-Cola

+6
Femme
bub@mara
Khallu
Holly
Veca
Shade
10 posters

Ići dole

Coca-Cola Empty Coca-Cola

Počalji od Shade Sre Dec 08, 2010 8:12 pm


Coca-Cola Coca-c10

Neverovatno ali istinito - sva gazirana pića na svijetu imaju istu formulu: 90% vode i 10% šećera. Voda i šećer su, dakle, osnovni sastojci i Coca-Cole, kojima se dodaje ugljeni dioksid, karamela, ortofosforna kiselina, prirodne arome i kofein, na osnovu formule koja je kao i svaki drugi industrijski proizvod, nepoznata javnosti ali poznata i odobrena od strane sanitarnih udruženja.

Coca-Cola Cc11
Coca-Cola Coca10

VODA mora da bude prečišćena na isti nači svugdje u svijetu kako bi Coca-Cola imala isti ukus ma gdje bila proizvedena.

ŠEĆERA u Coca-Coli ima 100 grama po litri. Uz pomoć kiselina, šećer se pretvara u glukozu i fruktozu. Za one koji ne žele da se odreknu omiljenog pića postoji i Diet Cola.


UGLJEN DIOKSID je gas koji omogućava da nam uz pomoć mjehurića brže prenese tipični ukus omiljenog pića

KARAMEL daje Coca-Coli tipičnu tamnu boju koja se postiže i uz minimalne količine

ORTOFOSFORNA KISELINA ima veoma važnu ulogu konzervansa. Ona je prisutna u prirodi, pre svega u jabukama i, osnovni je sastojak u pripremi sirupa.



KOFEINA u jednoj litri Coca-Cole ima 100 mmg. količina koja se može naći u jednoj šoljici bijele kafe.

PRIRODNE AROME su ustvari svi oni sastojci koji u kompleksu ekstrakta i prirodnih esencija čine srce formule Coca-Cole, takozvani slavni "Sedmi x", nepoznati sedmi element, industrijsku tajnu koja je najbolje čuvana u ovom veku. Cvjetovi, voće, listovi, korjenje... iz svake od njih možemo izdvojiti desetine hiljada različitih ekstrakata i esencija. A koje su arome koje Coca-Coli daju karakterističan slatko-gorak ukus? Tajna još uvek nije otkrivena.


IZVOR


Iskreno ja ne verujem u ovo, verujem da Coca sadrži još neke sastojke štetne po naše zdravlje.

Šta vi mislite o ovome? Pijete li uopšte Coca colu?


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Shade Sre Dec 08, 2010 8:25 pm




Pronađoh na netu, svakako zanimljivo štivo kao i fotografije.

Lik tvrdi:

"Došao sam u posjed prvog izdanja knjige proračuna i pravnih sporova tvrtke The Coca-Cola Company, a datira iz 1923. godine. U njoj sam našao proračun koji je pisao izumitelj Coca-Cole John Stith Pemberton. Govori što je sve tvrtka kupovala za izradu Coca-Cole. A uz to, imam recept za Coca-Colu za kojeg se pretpostavlja da je pravi, a oni se "poklapaju"!


Proračun iz knjige:
Coca-Cola Cokefinancial1923pg1rs9Coca-Cola Cokefinancial1923pg2wu0
Pretpostavka Coca-Colinog recepta:
Coca-Cola Cokefo10

IZVOR



U prevodu:


Recept za Coca-Colu
Ovaj je recept pronađen nakon smrti izumitelja Coca-Cole, ali nije zapisano kada se
dodaju ostali sastojci, te mjere za aromu. Pretpostavlja se da te "mjere" prikazuju broj kapi.

Sastojci:
28.3 g citrata kofeina
85 g limunske kiseline
29.6 ml ekstrakta vanilije
0.9 l limunovog soka
70.9 g arome
14 kg šećera
118 ml tekućeg dekokainiziranog ekstrakta koke
9.5 l vode
dovoljno karamele

Aroma:
80 narančinog ulja
40 cimetovog ulja
120 limunovog ulja
20 korijanderovog ulja
40 ulja muškatnog oraščića
40 neroli ulja
946 ml alkohola

Upute:
Pomiješajte kofein, kiselinu i limunov sok u 943 ml kipuće vode, dodajte vaniliju i aromu kad se ohladi.
Neka odstoji 24 sata.


IZVOR





Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Shade Čet Dec 09, 2010 12:39 am


Dobro, ljudi, izjasnite se.

Coca-Cola Coca_cola_robot
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Veca Čet Dec 09, 2010 7:55 am

Uglavnom ne pijem, vrlo rijetko...vjerujem da je to čiisti otrov
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Holly Čet Dec 09, 2010 11:35 am

Pijem,ali ne tako cesto. Vise kupujem negazirane sokove.
Holly
Holly
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 2049
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Khallu Pet Dec 10, 2010 1:59 pm

ponekad-da,ali se trudim da izbegavam
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od bub@mara Čet Feb 17, 2011 1:15 am

volim da je popijem vrlo hladnu, ali imam utisak da što je više pijem tera me na još. Tako da je ja izbegavam.
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Femme Uto Feb 22, 2011 8:59 pm



Pronašla sam na netu članak, šta mislite o ovome što je navedeno u njemu?


Jeste li se ikada zapitali zašto kola dolazi sa osmehom? To je zato što kola čini da se osećate high.
Odstranili su kokain iz kole pre skoro više od 100 godina. Znate li zašto? Jer je bio suvišan.

U istraživanju za ženski medicinski bilten otkriveno je šta se dešava u vašem telu sat vremena nakon što popijete limenku kole.

U prvih 10 minuta: Deset kašika šećera napada vaš sistem, što je 100% preporučenog dnevnog unosa šećera. Nećete povratiti zbog prisustva fosforne kiseline koja prikriva ukus i omogućava vam da sve to zadržite u želucu.

20. minuta: Vaš šećer u krvi raste uzrokujući eksploziju insulina. Jetra odgovara na ovo pretvaranjem svog šećera do kojeg može da dođe u mast.

40. minuta: Apsorpcija kofeina je završena. Vaše zenice se šire, krvni pritisak raste a kao odgovor vaša jetra ispušta više šećera u krvotok. Receptori adenozina u vašem mozgu su sada blokirani da spreče umor.

45. minuta: Vaše telo povećava nivo proizvodnje dopamina, stimulišući centre za užitak u mozgu. Na isti način deluje heroin.

60. minuta: Fosforna kiselina veže kalcijum, magnezijum i cink u crevima, omogućavajući daljnje ubrzanje metabolizma. Proces je praćen visokim dozama šećera i umetnih zaslađivača koji takođe povećavaju izbacivanje kalcijuma putem mokraće.

60. minuta: Diuretska svojstva kafeina nastupaju sileći vas da često mokrite. Na ovaj način izbacujete sav vezani kalcijum, magnezijum i cink koji su krenuli prema vašim kostima zajedno sa natrijem, elektrolitima i vodom.

60 minuta: Dok se rave party u vašem organizmu smiruje, lagano počinjete da osećate pad šećera. Možete postati iritirani ili intertni. Do sada ste, bukvalno, izmokrili svu vodu koja se nalazila u koli, vodi koja je naravno upila sve vredne sastojke koje je vaše telo moglo iskoristiti za korisne stvari poput sposobnosti da hidratizira vaš organizam ili gradi snažne kosti i zube.

Nakon svega ovoga, u idućih sat vremena nastupa kafeinska kriza. Ili dva, ako ste pušač. Ali onda, čemu panika? Popijte još jednu limenku kole da se osjećate bolje
.

Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Khallu Uto Feb 22, 2011 10:23 pm

'' Ali onda, čemu panika? Popijte još jednu limenku kole da se osjećate bolje.''

sta mislim?verujem u ove podatke ali priznam da mi se omakne ponekad neka casa,ali bas retko
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od ABA Sre Feb 23, 2011 7:07 pm



i ja slabo pijem Coca-Cola, nikad je nisam ni voleo, nije me privlacila nikad.
ABA
ABA
Napreduje
Napreduje

Muški Broj poruka : 788
Pridružila/o se : 16.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Shade Uto Avg 16, 2011 7:02 pm




Coca Cola

- u mnogim američkim saveznim državama patrole na autoputevima sa sobom nose do 2 galona cola napitaka koji su se pokazali kao
odlicno sredstvo za spiranje krvi sa puta nakon saobraćajnih nesreća

- parče bifteka koje stavite u času cole će gotovo nestati u roku od 2 dana
- sipajte litar cole u wc solju i ostavite da odstoji sat vremena , limunska kiselina ce znacajno očistiti naslage u cevima
-za uklanjanje masnih fleka sa odece-sipajte limenku cole na masnu odeću, dodajte deterdzent i nastavite sa normalnim ciklusom pranja
-cola čini cuda prilikom čiscenja šoferšajbni narocito ako su ostaci maleckih insekata u pitanju
*aktivni sastojak cole je fosforna kiselna iji ph iznosi 28 i moze da rastvori nokat u roku od 4 dana.
Takodje, jedan je od glavnih uzročnika osteoporoze pošto crpi kalcijum iz kostiju.



A vi samo pijte Colu, nikako da ovo dokažem mom detetu. Strašššno!

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Zvončica Uto Avg 16, 2011 7:46 pm

Ne volim Coca-Colu. Coca-Cola 796320
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Boni Sre Avg 17, 2011 12:37 am

ovde izgleda niko sem mene ne pije coca-colu.
Ali moracu da smanjim njeno konzumiranje.
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Shade Sre Avg 17, 2011 12:42 am


Zaboravljaš Garfilda. Nisi jedina. On se kao nešto skida s nje godinu dana.. Coca-Cola 796320

Ja verujem da ovi podaci, koje sam postavila u predhodnom postu nisu 100% tačni, ali isto tako verujem da njen kvalitet nije ni približan ceđenoj pomorandži.
Nagradno pitanje:
Koji od ova dva napitka mladi konzumiraju u većim količinama?



Poslednji izmenio Shade dana Sre Avg 17, 2011 12:43 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Zvončica Sre Avg 17, 2011 12:43 am

Pa Coca-Colu, naravno. Coca-Cola 2954761119
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Boni Sre Avg 17, 2011 12:43 am

cedjenu narandzu 100 posto Coca-Cola 2954761119
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Veca Sre Avg 17, 2011 9:01 am

Meni je na moru ljekar preporučio kolu kao sredstvo za zaustavljanje proljeva...probala sam, jeste zaustavila trenutno, ali problem je riješen tek lijekovima...
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Khallu Sub Avg 27, 2011 1:15 pm

Francuski porez na "Koka Kolu"

U okviru reforme poreskog zakona vlada Francuske predviđa uvođenje poreza na bezalkoholna pića sa visokim sadržajem šećera. Kompanije "Koka-kola" i "PepsiKo" šokirane su ovakvim merama borbe za zdravlje nacije.

Francuska vlada, koja je već pokrenula reformu poreskog sistema uvođenjem specijalnog poreza za bogataše, na tome se neće zaustaviti .

Premijer zemlje Fransoa Fijon već je predložio uvođenje poreza na slatka bezalkoholna pića. Zvanični Pariz na ovaj način želi da "ubije dve muve jednim udarcem" - pobrine se za zdravlje nacije i popuni budžet.

Očekuje se da će novi porez, koji će stupiti na snagu početkom iduće godine, državnu kasu popuniti sa 120 miliona evra. Nacionalna asocijacija prehrambene industrije je proračunala da će poreska stopa iznositi četiri centa za bocu od pola litre.

Visina poreza ne izgleda visoka, ali sama ideja je izazvala uzbunu među svetskim proizvođačima gaziranih osvežavajućih pića. Generalni direktor "Koka-kole" u Francuskoj i predsednik Nacionalnog saveza bezalkoholnih pića Tristian Farabe osudio je uvođenje takvog poreza uz napomenu da će kompanije proizvođči ispaštati tuđe grehe.

Sličnu izjavu dao je i predstavnik "PepsiKo". Predsednik francuskog "Orangina-Sćweppes" Gug Pjetrini je mogući porez uporedio sa bokserskim "aperkatom". Ideja slatkog poreza uostalom nije nova, porezi na nezdrave artikle postoje u Danskoj i Mađarskoj. Porez na kolu i hamburger uvelo je nekoliko američkih država, a i ostale razmišljaju da ih slede po tom pitanju.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od ivonka Sub Avg 27, 2011 1:38 pm

Ja opste ne konzumiram industrijske sokove, pa prema tome ni kolu, dok moj muz voli ponekad popiti fantu. Mladja cerka je sva u biljnim napicima i ona je gora od mene, dok starija ponekad u drustvu popije kolu ali isto retko. Takve stvari kupujem iskljucivo zbog gostiju.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Coca-Cola Empty Re: Coca-Cola

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu