Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Vino - Page 2 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Vino - Page 2 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Vino

+3
Femme
Khallu
Shade
7 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

Vino - Page 2 Empty Re: Vino

Počalji od Lollipop Čet Sep 15, 2011 9:14 pm

Nekad sam voljela vino,ali vise ne.Otkako sam se jednom od nekog loseg vina ipovracala,nikad mi nije naumpalo da ga pijem ponovno
Lollipop
Lollipop
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3149
Pridružila/o se : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vino - Page 2 Empty Re: Vino

Počalji od Zvončica Čet Sep 15, 2011 10:02 pm

Meni se to desilo sa crnim vinom i više ne mogu da ga smislim. A nikada i nisam mogla da ga pijem čisto, nego sam ga mešala sa coca-colom i pravila bambus.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vino - Page 2 Empty Re: Vino

Počalji od Boni Pet Sep 16, 2011 12:07 am

Mogu da popijem crno vino,ali mnogo vise volim belo.
Jos kako sam provalila da je belo vino u buteljci totalno drugacije i lepse,od onog sto sluze u kafanama u staklenim flasama,jos vise ga volim.
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Vino - Page 2 Empty Re: Vino

Počalji od Femme Pet Dec 06, 2013 8:14 pm






Kuvano vino
Vino - Page 2 180-din-za-2-pica-po-izboru-izaberite-kuvano-vino-ili-caj-sa-rumom-702-3




Za sve vas koji ste u potrazi za usavršavanjem dosadašnjeg omiljenog napitka vina donosimo recept Džejmija Olivera.

Sastojci:
- 2 mandarine
- 1 limun
- 1 limeta
- 200 g šećera
- 6 karanfilića
- 1 štapić cimeta
- 3 lista lovora
- 1 štapić vanile
- 2 zvezdasta anisa
- 2 flaše crnog vina

Priprema:
1. Oljuštite mandarinu, limetu i limun i iseckajte ih na male komade. U veliki lonac stavite šećer i uz lagano mešanje pustite da se otapa na srednjoj temperaturi, potom dodajte koru citrusa, pa sve zalijte sokom mandarine. Dodajte karanfilić, štapić cimeta i lovor. Štapić vanile iscjedite uzdužno i dodajte ga u lonac, kratko promješajte i prelijte s vinom tek toliko da prekrije sve sastojke.

2. Ostavite na laganoj vatri da se smjesa kuva oko 5 minuta dok se šećer u potpunosti ne rastopi nakon čega ćete dobiti gusti sirup. Dobijeni sirup baza je za savršeno ukusno kuvano vino iz kojeg ostatak alkohola naknadno pomješan na ovaj način neće izlapiti.

3. Kada je vaš sirup poprimio kremastu strukturu, smanjite vatru i u lonac dodajte anis i nalijte ostatak vina. Lagano sve zagrevajte oko pet minuta pazeći da ne provri, potom vino natočite u čaše i poslužite.

Savjet: Sastojke u receptu možete smanjiti ili dodati neke svoje omiljene zavisno od ukusa koji preferirate, najvažnije je da slijedite postupak pripreme sirupa koji je baza za savršeni ukus kuvanog vina.


Izvor
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Vino - Page 2 Empty Re: Vino

Počalji od Khallu Pet Dec 06, 2013 9:19 pm

obozavam kuvano vino,moram pripremiti ovih dana malo da se naparim Vino - Page 2 2954761119 












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Vino - Page 2 Empty Re: Vino

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu