Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Gipsy Kings Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Gipsy Kings Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Gipsy Kings

2 posters

Ići dole

Gipsy Kings Empty Gipsy Kings

Počalji od Boni Pon Sep 09, 2013 10:03 pm






Gipsy Kings Gipsy-kings-pasajero







Gipsy Kings su grupa muzicara iz naselja Arles i Montpelier sa juga Francuske i to pevaci i muzicari iz porodice Reyes, sto znaci kraljevi, pa su tako i dobili ime. Iako su rodjeni u Francuskoj, njihovi roditelji su uglavnom bili gitanos-cigani.

Majstorsko gitarističko umieće i strastvenost u pevanju zaštitni su znak autentičnog muzickog idioma poznatijeg kao rumba flamenco ili rumba Gitano, koji Kingsi neguju. Neverovatan je njihov uspeh u SAD-u, gde su u hronike ušli kao najprodavaniji francuski sastav Novog kontinenta ikada i možda najpoznatija ne-američka grupa, a uspeh je tim značajniji jer ne pevaju na engleskom, već na romskom narečju poznatom kao Gitane.

U početku su ponajviše svirali na privatnim zabavama, ponekad i na onima bogatih i slavnih (na primer, rođendanska zabava Brigitte Bardot 1978.), a od hita "Bamboleo" (1987.) s platinastog debitantskog albuma, Gipsy Kings dominiraju top-lestvicama world music scene te su prodali više od 14 milionna albuma širom sveta. Njihov album "The Best Of The Gipsy Kings" bio je na top listama više od godinu dana.

O sastavu su snimljena i dva dokumentarna filma - "Tierra Gitana" istražuje romske korene Kingsa i bogato flamenco nasleđe ugrađeno u temelje njihovog uspeha, kao i jedinstvenu kulturu i tradiciju nedeljive od muzike Kingsa, a film je sniman sredinom '90-ih na koncertima Kingsa i u romskim naseljima Arlesa. Drugi je dokumentarni film snimka nastupa Kingsa u Washingtonu.

Pretposlednji album, "Roots", sniman je u južnofrancuskom gradiću St-Andre-de-Bueges i nominovan je za Grammyja, a - kao što mu ime govori - predstavlja povratak Gipsy Kingsa izvorima flamenca i romske kulture. Poslednji album, "Pasajero", izašao je početkom 2007. takođe je naišao na dobre kritike kod publike i muzickih kritičara.

Postavu čine: Nicolas Reyes, vodeći vokal/gitara; Tonino Baliardo, gitara; Francois Canut Reyes, vokal/gitara; Patchai Reyes, vokal/gitara; Paul Reyes, vokal/gitara; André Reyes, vokal/gitara; Maurice Diego Baliardo, gitara; Alain Pievic, klavijature; Bernard Paganotti, bas; Stephane Lambotte, bubnjevi; Rodolfo Pacheco-Jimenez, udaraljke.
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gipsy Kings Empty Re: Gipsy Kings

Počalji od Boni Pon Sep 09, 2013 10:08 pm





Gipsy Kings-Bamboleo






Este amor llega asi esta manera
No tiene la culpa
Caballo le ven sabana
Porque muy depreciado,
Por eso no te perdon de llorar
Este amor llega asi esta manera
No tiene la culpa,
Amor de comprementa
Amor del mes pasado
Bebele, bembele, bembele

Bamboleo, bambolea
Porque mi vida, yo la prefiero vivir asi
Bamboleo, bambolea
Porque mi vida, yo la prefiero vivir asi
No tiene pardon de dios
Tu eres mi vida, la fortuna del destino
Pero el destino tendressa para dos
Lo mismo yo que ayer
Lo mismo soy yo
No te encuentro a l'abandon
Es imposible no te encuentro de verdad
Por eso un dia no cuentro si de nada
Lo mismo you que ayer
Yo pienso en ti

Bamboleo, bambolea
Porque mi vida, yo la prefiero vivir asi
Bamboleo, bambolea
Porque mi vida, yo la prefiero vivir asi

Bamboleo, bambolea
Porque mi vida, yo la prefiero vivir asi
Bamboleo, bambolea
Porque mi vida, yo la prefiero vivir asi
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gipsy Kings Empty Re: Gipsy Kings

Počalji od Shade Pon Sep 09, 2013 11:34 pm





Jednom recju - volim.




Jedna od drazih
Pida Me La

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gipsy Kings Empty Re: Gipsy Kings

Počalji od Shade Pon Sep 09, 2013 11:51 pm







Dobra ti tema Boni, bila sam gotovo sigurna vec da postoji, ali sam se prevarila.

Djobi, Djoba



Escucha Me


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Gipsy Kings Empty Re: Gipsy Kings

Počalji od Boni Pon Jan 13, 2014 11:38 pm





Un amor  Gipsy Kings 495160 



Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Gipsy Kings Empty Re: Gipsy Kings

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu