Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Julio Iglesias Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Julio Iglesias Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Julio Iglesias

Ići dole

Julio Iglesias Empty Julio Iglesias

Počalji od Boni Pon Sep 09, 2013 9:31 pm





Julio Iglesias 1698b847c2e4fe98c05adcdc9d420590_Generic





Julio José Iglesias de la Cueva (Madrid, Španija, 23. septembra 1943.), poznatiji kao Julio Iglesias, je španski pevač koji je do danas objavio 77 albuma i prodao preko 300 miliona ploca sirom sveta. Prema muzickoj kompaniji Sony Music Entertainment, jedan je od 10 komercijalno najuspešnijih muzickih umetnika u istoriji. Dok je međunarodnu slavu postigao 1970-ih i 1980-ih kao izvođač romantičnih balada, uspeh je kasnije nastavio i drugim muzičkim izrazima.

1960-ih studirao je u Madridu pravo i bio golman u jednoj od timova Real Madrida. Fudbalsku je karijeru morao prekinuti 1963. radi saobracajne nesreće. Lekari su smatrali da neće više hodati, ali premda i danas prima terapiju, nakon tri godine potpuno se oporavio. Tokom oporavka, da bi vežbao pokretljivost ruku, počinje svirati gitaru. Kasnije nastavlja akademske studije i putuje u Veliku Britaniju radi učenja engleskog jezika, prvo u Ramsgateu, potom u Bell Educational Trust's Language School u Cambridgeu.
Godine 1968., pobedio je s pesmom "La vida sigue igual" na festivalu Festival Internacional de la Canción de Benidorm, iz istomenog filma o njegovom vlastitom životu, nakon čega je potpisao ugovor s Discos Columbia, španskom podružnicom Columbia Recordsa. S pesmom "Gwendolyne", predstavljao je Španiju na Evroviziji 1970., plasiravši se četvrti nakon severnoirske pevačice Dane i predstavnice Velsa Mary Hopkin. Ubrzo potom s pesmom "Un Canto A Galicia" postiže prvo mesto na top listama u mnogim evropskim zemljama, singl koji se samo u Nemačkoj prodao u milion primeraka. 1975., postiže uspeh u Italiji pesmom na italijanskom jeziku "Se mi lasci non vale" ("If You Leave Me, It Can't Be"). Iz tog perioda ističu se albumi A Flor de Piel (1974., s europskim hitom "Manuela"), "El Amor" (1975.), i "Soy" (1978.). Pevao je takođe i na francuskom, jedna od poznatih pesama je "Je n'ai pas changé".
Nakon poništenja svog braka s Isabel Preysler 1979., preselio se u Majami, u Sjedinjenim Državama, potpisao ugovor s CBS-om, i započeo pevati i na drugim jezicima: engleskom, portugalskom, i nemačkom. Godine 1981. objavio je album De Niña a Mujer, s kojeg dolazi njegov prvi hit u Engleskoj, španska obrada pesme "Begin the Beguine" koja je postala broj 1 u Velikoj Britaniji. Godine 1984., izdao je album 1100 Bel Air Place kojim stiče status svetske zvezde. Samo u SAD-u prodato je u 4 miliona primeraka, te je prvi singl, duet s Williejem Nelsonom "To All the Girls I've Loved Before", postigao peto mesto na Billboard Hot 100. S istog je albuma i singl "All of You", duet s Dianom Ross.
Godine 1988. osvojio je Grammy za najbolji latinski pop album Un Hombre Solo (1987.), a iste je godine snimio i duet sa Stevijem Wonderom "My Love", objavljen na albumu Non Stop. 1990-ih, vratio se svojoj izvornoj španskoj melodiji albumom Tango (1996.), nominovanom za Grammy za najbolji latinski pop album 1998., ali nagrada je otišla albumu Romances, meksičkog pevača Luisa Miguela. Iste godine, njegov najmlađi sin iz prvog braka, Enrique Iglesias, takođe je nominovan za svoj album Vivir. Kasnije iste godine u Monaku je osvojio World Music Award za album Tango, gde je po drugi puta bio u konkurenciji s Luisom Miguelom i svojim sinom Enriqueom. Godine 1995., gostovao je u muzickom videu pesme "Amandote" meksičke pevačice Thalíje, dok je ona nastupila u Iglesiasovom videu za pesmu "Baila Morena". 2003. je objavio album Divorcio, koji se prvih dana prodao u rekordnih 350 000 primeraka u Španiji i postigao prva mesta na top listama u Španiji, Portugalu, Francuskoj, Italiji i Rusiji.
Septembra 2006., objavljen je novi album na engleskom jeziku Romantic Classics. U omotu albuma, koji je izbacio hitove "I Want To Know What Love Is", "Careless Whisper", i "Right Here Waiting", Iglesias kaže: "Odabrao sam pesme iz 1960-ih, 1970-ih i 1980-ih za koje verujem da će se smatrati novim standardima."
Godine 2010., bio je na svetskoj turneji "Starry Night World Tour". Prema službenoj stranici (www.julioiglesias.com), do 2010. je prodao više od 300 miliona albuma.



izvor vikipedija
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Julio Iglesias Empty Re: Julio Iglesias

Počalji od Boni Pon Sep 09, 2013 9:45 pm





Julio Iglesias- Por el amor de una mujer






Por el amor de una mujer
Jugu con fuego sin saber
Que era yo quien me quemaba
Beb en las fuentes del placer
Hasta llegar a comprender
Que no era a mi quien amaba

Por el amor de una mujer
He dado todo cuanto fui
Lo ms hermoso de mi vida
Mas ese tiempo que perd
Ha de servirme alguna vez
Cuando se cure bien mi herida

Todo me parece como un sueo todava
Pero s que al fin podr olvidar un da
Hoy me siento triste pero pronto cantar
Y prometo no acordarme nunca del ayer

Por el amor de una mujer
Llegu a llorar y enloquecer
Mientras que ella se rea
Romp en pedazos un cristal
Dej mis venas desangrar
Pues no saba lo que haca

Por el amor de una mujer
He dado todo cuanto fui
Lo mas hermoso de mi vida
Mas ese tiempo que perd
Ha de servirme alguna vez
Cuando se cure bien mi herida





Julio Iglesias-Por el amor de una mujer live




Julio Iglesias 347737 
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Julio Iglesias Empty Re: Julio Iglesias

Počalji od Boni Sre Sep 11, 2013 11:44 am






Julio Iglesias-Abrazame





Abrázame
y no me digas nada, sólo abrázame
me basta tu mirada para comprender
que tú te iras

Abrázame
como si fuera ahora la primera vez
como si me quisieras hoy igual que ayer
abrázame

Si tú te vas
te olvidarás que un día hace tiempo ya
cuando éramos aún niños me empezaste a amar
y yo te dí mi vida, si te vas

Si tú te vas
ya nada será nuestro tú te llevarás
en un solo momento una eternidad
me quedaré sin nada, si te vas

Abrázame
y no me digas nada, sólo abrázame
no quiero que te vayas pero sé muy bien
que tú te irás

Abrázame
como si fuera ahora la primera vez
como si me quisieras hoy igual que ayer
abrázame

Si tú te vas
me quedará el silencio para conversar
la sombra de tu cuerpo y la soledad
serán mis compañeras, si te vas

Si tú te vas
se irá contigo el tiempo y mi mejor edad
te seguiré queriendo cada día más
esperaré a que vuelvas, si te vas...
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Julio Iglesias Empty Re: Julio Iglesias

Počalji od Boni Uto Dec 17, 2013 12:50 pm



Julio Iglesias-To all the girls I've loved before


Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Julio Iglesias Empty Re: Julio Iglesias

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu