Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Ren - ljuto ali zdravo Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Ren - ljuto ali zdravo Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Ren - ljuto ali zdravo

4 posters

Ići dole

Ren - ljuto ali zdravo Empty Ren - ljuto ali zdravo

Počalji od Khallu Uto Maj 14, 2013 11:47 pm

Ren - ljuto ali zdravo Renyy



Od rena se prave čajevi, sirupi, obloge... To je jedan od najzdravijih začina jer ima jako antibiotsko delovanje, pomaže protiv umora, čisti organizam, ubrzava metabolizam i cirkulaciju. Sveže izrendan koren je izuzetan kao dodatak sosevima, a veoma je ukusna i kombinacija rena i kisele pavlake ili mleka, koja se služi uz svinjsko pečenje, dimljenu ribu, salate i šunku.
Kao lek obično se uzima uz kisela jela, kao sirup, kuvan u belom vinu ili vodi, kao sok ili čaj. Ipak, s njim ne bi trebalo preterivati jer može da izazove dijareju i povraćanje.
Ren je bogat vitaminom C (više od 100 miligrama u 100 grama svežeg korena), a tu su i glikozid, morozin, sinigrin, glutamin, glukoza, kalijum, kiseli sulfat, kao i eterična ulja koja mu daju ljutinu .Ren se preporučuje za čišćenje krvi, izbacivanje kamena i peska iz bubrega, za znojenje i izbacivanje mokraće. U narodu se koristi kao lek protiv bolesti pluća, reume, gihta, kijavice, za izbacivanje sekreta iz disajnih puteva, protiv skoruba. Dragocen je i kao stimulator organa za varenje, izaziva pojačanu sekreciju želudačnih i crevnih žlezda, kao i žuči i pankreasa. Pomaže kod uništavanja koli-bacila.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ren - ljuto ali zdravo Empty Re: Ren - ljuto ali zdravo

Počalji od Khallu Uto Maj 14, 2013 11:49 pm

Kod plućnih bolesti i reumatizma je delotvoran sirup od hrena koji se priprema tako da se koren hrena nareže na tanke kolutiće koji se zatim slože na gazu nanetu preko posude. Na kolutiće se sipa debeo sloj šećera u prahu. U posudu ispod gaze kaplje sirup koji se daje bolesniku jednu do dve velike kašike dnevno pre jela.

Za plućne bolesnike koristan je čaj od 10 grama korena na dva dcl kipuće vode. Nakon što se naribani hren prelije ključalom vodom, pustite da odstoji pet minuta, procediti i piti ga 2-3 puta dnevno po jednu kašikicu.

Za spoljnu upotrebu naribani ili narezani koren u vrućim oblozima ublažava bol. Preporučuje se protiv lumbaga, ishijasa, bolova u želucu i trbuhu, protiv migrene. U tu svrhu valja na bolesno mesto staviti što tanje kriške svežeg korena ili pripremiti oblogu od naribanog korena, zajedno s korom.
Pije li se 3-4 nedelja po 3 puta dnevno jedna mala kašikicu mleka u kom se potopio naribani koren hrena, organizam se svestrano čisti.
Kod glavobolje i kihanja pomaže duboko disanje para hrena pomešanog s vinskim sircetom.

Protiv umora i teškog disanja pomaže jedna kašikia naribanog hrena s kašikom meda, svako jutro natašte, tekom jednog meseca.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ren - ljuto ali zdravo Empty Re: Ren - ljuto ali zdravo

Počalji od Veca Sre Maj 15, 2013 7:59 am

Ja sam nekada davno imala upalu pluća i mama mi je pravila neku smjesu od meda, hrena, maslaca i bijelog luka. Nikad ništa ružnije nisam jela, ali je stvarno djelotvorno.












Ren - ljuto ali zdravo Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ren - ljuto ali zdravo Empty Re: Ren - ljuto ali zdravo

Počalji od Shade Sre Maj 15, 2013 11:22 pm



Ja volim salatu od rena. Mmm, uistinu, ljuto ali zdravo i ukusno. Ne jedem je cesto, samo zimi, za praznike uz pecenje. Ren - ljuto ali zdravo 2830988865












Ren - ljuto ali zdravo Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ren - ljuto ali zdravo Empty Re: Ren - ljuto ali zdravo

Počalji od Paloma Blanca Pet Maj 17, 2013 12:24 am

Shade ::

Ja volim salatu od rena. Mmm, uistinu, ljuto ali zdravo i ukusno. Ren - ljuto ali zdravo 2830988865

Kako spremas salatu od rena?

Shade ::

za praznike uz pecenje. Ren - ljuto ali zdravo 2830988865

Ja volim preliv preko bilo kog pecenog mesa, nekad smuckam ren, pavlaku i persun, a nekad sa majonezom, zavisi sta imam u frizideru, ali ren i senf uvek. :)

Inace, uz rinflajs, smazemo teglicu rena ko od sale!


Paloma Blanca
Paloma Blanca
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1324
Pridružila/o se : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ren - ljuto ali zdravo Empty Re: Ren - ljuto ali zdravo

Počalji od Khallu Pet Maj 17, 2013 10:58 pm

ja nemam naviku da jedem ren.a onaj iz teglice mi je uzasno ruznog i ukusa i mirisa,pokvari mi jelo sa kojim ga jedem Ren - ljuto ali zdravo 48478












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Ren - ljuto ali zdravo Empty Re: Ren - ljuto ali zdravo

Počalji od Shade Pet Maj 17, 2013 11:55 pm








Paloma Blanca ::

Kako spremas salatu od rena?

Na vrlo jednostavan nacin, koji je i tebi sigurno poznat


Izrendam ren sitno kao i celer, sjedinim sa pavlakom.


Vecu cveklu ispecem u pecnici. Ohladim, oljustim, narendam, tome dodam narendani ren. Zacinim sokom od limuna ili sircetom, uljem, posolim.

Cesto samo ren narendam i zacinim limunom i uljem.


Khallu ::ja nemam naviku da jedem ren.a onaj iz teglice mi je uzasno ruznog i ukusa i mirisa,pokvari mi jelo sa kojim ga jedem Ren - ljuto ali zdravo 48478

Draga moja, kupis koren rena, narendas, zacinis i to sasvim drugacijeg ukusa bude od onih iz teglica.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Ren - ljuto ali zdravo Empty Re: Ren - ljuto ali zdravo

Počalji od Paloma Blanca Sub Maj 18, 2013 1:57 pm

Nisam objasnila, nije teglica iz marketa, domaci i cuvam zacinjen u teglici, dok ne smazemo, mada, kad nemam koren, taj gotovi zacinim sama, dodam maslinovo ulje i jabukovo sirce i ne smata nam ukus.
Paloma Blanca
Paloma Blanca
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1324
Pridružila/o se : 13.09.2012

Nazad na vrh Ići dole

Ren - ljuto ali zdravo Empty Re: Ren - ljuto ali zdravo

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu