Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Depilacija Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Depilacija Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Depilacija

+9
Marooned
hope
Anne Boleyn
Zvončica
Femme
Shade
Boni
ivonka
Khallu
13 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Depilacija Empty Depilacija

Počalji od Khallu Uto Apr 26, 2011 11:58 am

LICE
Nausnice i dlačice na bradi uklanjaju se brzo i lako tračicama za depilaciju, kojih ima u svim apotekama i parfimerijama. Ovaj metod ne košta puno i možete da ga radite same. Ipak, najbolji izbor za uklanjanje dlačica na licu jeste laserska epilacija. Dovoljna su tri tretmana da ih se zauvek otarasite, a rizika po zdravlje nema.

PAZUH
Malje ispod pazuha najbezbednije je uklanjati brijačem ili depilacijskom kremom. Vosak izbegavajte, posebno ako ste mladi ili ste u menopauzi. Moderni brijači se koriste lako, a rizika od posekotina gotovo da nema. Jedina mana im je što se malje osećaju na dodir već posle nekoliko sati. Efekat glatke kože trajaće duže ako dlačice uklonite depilacijskom kremom. Ipak, pre upotrebe proverite da li ste alergični.

PREPONE
Intimnu zonu depilirajte isključivo hladnim voskom. Dlačice se efikasno uklanjaju i ne rastu najmanje dve nedelje, a rizik od infekcija sveden je na nulu zato što se hladan vosak baca posle upotrebe. Koža na preponama je vrlo osetljiva, pa posle depilacije obavezno nanesite neki umirujući losion. Ako ste skloni urastanju dlačica, nekoliko dana pre i posle depilacije koristite serum protiv urastanja.

NOGE
Noge slobodno depilirajte toplim voskom, koji ima i svojih prednosti. Pošto je topao, otvara pore, pa se dlačice lakše čupaju iz korena. Ima i efekat pilinga jer zajedno s dlačicama uklanja mrtve slojeve kože. Ceo proces manje boli i manji je rizik od podliva nego kod depilacije hladnim voskom. Međutim, ovaj tip depilacije nikako ne smeju da upražnjavaju žene koje imaju probleme s venama.

Ne depilirajte dlačice oko bradavica
Dlačice oko bradavica na grudima nikada ne depilirajte i ne čupajte pincetom, već ih secite makazicama. Takođe je vrlo opasno depilirati dlačice koje niču iz mladeža ili svežih ožiljaka. To može da izazove pojavu dobroćudnog tumora. Zato i njih secite makazicama. Neposredno posle depilacije nemojte mazati mleko za telo jer zapušava pore. Nanesite umirujući losion namenjen baš za negu kože posle depilacije ili običan talk.
Za koji metod odstranjivanja dlacica se vi odlucujete i zbog cega?


Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od ivonka Uto Apr 26, 2011 4:36 pm

Depilacijske kreme opste ne koristim, nisu mi se pokazale dobre, uvek nesto ostane.Ispod pazuha se brijem, noge depiliram toplim voskom, prepone hladnim. Brkove, bradu i dlake oko bradavica nemam. Depilacija 250789
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Boni Uto Apr 26, 2011 4:46 pm

Nusnice depiliram hladnim voskom,onim veet trakama... ispod pazuha se brijem,za prepone koristim kremu ili brijac(ne mogu da podnesem bol!!),noge depiliram i toplim i hladnim voskom,a kada ne stignem koristim brijac...
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Khallu Uto Apr 26, 2011 6:01 pm

ja koristim brijac.
mana depilacije je sto mora da se ceka odredjena duzina dlacica a to me prosto izludjuje.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Shade Uto Apr 26, 2011 9:06 pm


Nausnice depiliram sama, toplim voskom.
Noge, ruke, prepone, sve to kod kozmeticara toplim voskom. Vec 20 godina tako.
Pazuh brijam.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Khallu Pet Jun 03, 2011 1:06 pm




Da li je brazilska depilacija bezbedna?

Kada su, osamdesetih godina, žene u Brazilu poludele za novim modnim hitom – tanga bikinijem, javila se i potreba za kozmetičkim tretmanom koji će ukloniti neželjene dlačice sa genitalnog predela. Trideset godina kasnije, ovaj tretman, poznatiji kao "brazilska depilacija", popularan je među ženama širom sveta, a evo nekoliko činjenica koje bi trebalo da znate o njemu.

Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Khallu Pon Jun 27, 2011 9:31 pm



5 trikova za bezbolnu depilaciju

Uklanjanje dlačica ne možete da izbegnete. Makar, ne tokom leta. Da bi kroz to prošli sa što manje muka, izdavajmo za vas 5 interesantnih caka.

Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Boni Uto Jun 28, 2011 2:22 pm

Mene tokom ciklusa sve boli,i obrve kad cupam,a kamoli da se depiliram!
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Femme Sre Jun 29, 2011 12:42 am



Ja praktikujem par dana pre ili posle ciklusa depilaciju i mislim da za vreme ciklusa nije povoljan momenat za depiliranje.
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Zvončica Sre Jun 29, 2011 2:05 pm

Preksinoć sam prvi put depilirala ruke, iako su mi dlačice svetle ipak sam odlučila da ih skinem. Imala sam ciklus, ali nije me mnogo bolelo.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Khallu Čet Jul 28, 2011 11:54 pm

Depilacija i komplikacije

Sve više žena depilira bar neki deo tela, i to najčešće u letnjem periodu. Većina muškaraca voli kosmatost po telu, ali se i neki od njih povremeno depiliraju. Najčešće se depiliraju lice, noge i ruke, dok neke žene depiliraju predeo tela ispod pazuha i oko polnih organa.

Većina metoda za depilaciju jeste bezopasna, ali uvek postoji opasnost da dođe do infekcije kože i zdravstvenih komplikacija.
Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Anne Boleyn Čet Jul 28, 2011 11:58 pm

Pazuh i prepone brijem, a ostalo depiliram depilatorom. Dlacice na rukama ne, jer ih skoro i nema.
Anne Boleyn
Anne Boleyn
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 3708
Pridružila/o se : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Khallu Pet Jul 29, 2011 12:00 am

Anne,koji depilator imas?
koliko je to ustvari bolno,mada pretpostavljam da si se ti na to navikla vec i da podnosis normalno?
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Anne Boleyn Pet Jul 29, 2011 12:26 am

Imam Braunov svetlozeleni. Imam ga vec 4 godine...pa...mogu reci da sam se navikla donekle, meni je u pocetku bilo bas bolno, ali ne znam koliko sam ja merodavna za to jer mene boli i obrve kad cupam. Moje drugarice su se na depilatore navikle brzo.

A sto se samog depilatora tice-fantastican je, cak mislim i da je najbolji jer pre nego sto sam ga kupila isprobavala sam i druge i mogu ti reci ovaj je neprevazidjen!


Ovaj depilator imam

Depilacija 312fpy10
Anne Boleyn
Anne Boleyn
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 3708
Pridružila/o se : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od hope Pet Jul 29, 2011 12:58 am

Ja isto kotistim Braunov. Imala sam neki staru varijantu koji je bas bio bolan za moj ukus, ali sam nedavno od muza dobila pretposlednji model koji je fenomenalan! Milina ga koristiti, zaista! Depilacija 184876271

Depilacija En_ucuz_Braun_Epilator_Braun_7381WD_Sarjli_Epilator_3018

Moj epilator izgleda ovako.
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Anne Boleyn Pet Jul 29, 2011 2:00 am

Sta sve od dodataka ima ovaj model?
Anne Boleyn
Anne Boleyn
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 3708
Pridružila/o se : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od hope Pet Jul 29, 2011 2:56 am

Ima neka 2-3, a zasta su... Pojma nemam! Ja to u svakom slucaju koristim samo za noge.
Ako te zanima, mogu da proverim?
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Anne Boleyn Pet Jul 29, 2011 11:12 am

Pa i ja imam nekoliko, zato te i pitam, jer i meni bas nesto nisu jasni, jedan je kao sa gusce rasporedjenim nozicima, drugi sa redje, treci za prepone i pazuh, pa nesto za bezbolniju depilaciju... Ali ja koristim samo onaj nastavak sa vise nozica.
Anne Boleyn
Anne Boleyn
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 3708
Pridružila/o se : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Khallu Pon Avg 15, 2011 12:27 am

Nega posle depilacije

Bez obzira da li radite hladnu ili toplu depilaciju posle tretmana namažite specijalni gel za negu

Ako imate osetljivu kožu bilo koji način depilacije može da izazove iritaciju i crvenilo. Zato je posle uklanjanja dlačica neophodna i adekvatna nega, jer samo tako možete da sprečite nepoželjene promene.

* Bez obzira da li radite hladnu ili toplu depilaciju posle tretmana namažite specijalni gel za negu posle ovog tretmana. Nanesite ga u tankom sloju, nežno ga utrljajte i ostavite da deluje. Ako vam se pojave crvene tačkice ili osećate da vas koža svrbi namažite balzam na bazi kamilice ili nevena.

* Na delovima gde su dlačice urasle stavljajte toplu oblogu najmanje tri puta u toku dana. Ovaj problem možete rešiti i nanošenjem losiona ili kreme koja otvara pore. Kako biste sprečili iritacije poželjno je da bar jednom u dve nedelje uradite piling celog tela, ili bar delova koje depilirate.

* Odmah posle depilacije kožu ne mažite uljem, već stavite samo malo pudera.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Anne Boleyn Pon Avg 15, 2011 1:51 am

Uj j se mazem mlekom z telo, jre mi se cini da mi depilacija malo isusi kozu.
Anne Boleyn
Anne Boleyn
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 3708
Pridružila/o se : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Marooned Čet Avg 25, 2011 7:47 am

Blagosloven bio ko izmislio zilet.Ne podnosim depilacije a za ove aparate nemam ni vremena ni zivaca,srecom nemam puno za otklanjanje,pa mi je dovoljno da obicnim brijacem predjem zonu do kolena.
Marooned
Marooned
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 237
Pridružila/o se : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Boni Uto Sep 20, 2011 8:33 pm

Inace se ne depilaram,ali mi je nesto doslo pre neki dan.
Koristila sam ove trake i bas sam zadovoljna.
Depilacija Blossom_wax
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Lollipop Uto Sep 20, 2011 8:43 pm

Joj ja sam kupila jednom neke trakice za depilaciju osjetljivih podrucja.umislila sebi da imam brkove i da ih svako vidi.trakice su bile sa voskom.ili ja njih nisam znala koristiti ili one stvarno ne valjaju.3 dana sam hodala sa izranjavanom gornjom usnom,jao kako je boljelo.i vise mi ne pada na pamet da ih koristim
Lollipop
Lollipop
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3149
Pridružila/o se : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Depilacija

Počalji od Gost Čet Okt 20, 2011 1:06 pm

Koristim hladni vosak za noge i ruke,a toli za prepone...Brijac za pazuh iskljucivo...Kupila sam patrone i mono grejac pa ponekad sama preko zime sebe depiliram,a leti idem kod kozmeticarke da ne brinem ako sam propustila koju dlacicu Depilacija 2954761119
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Chikita Čet Okt 20, 2011 3:05 pm




Nazalost koristim brijac ali nameravam da ga zamenim kremom za depilaciju. . Od depilatora mi urastaju dlacice pa ga jako retko koristim a kod kozmeticara se ne usudjujem da idem jer lakse podnosim kada sama sebi stvaram bol nego neko drugi da mi to radi. Ne znam , mislim da ne bih mogla to da podnesem Depilacija 656435 Kukavica sam priznajem. Depilacija 656435
Jedino sto bih zaista volela to je da odem na brazilsku depilaciju ali nikako nemam hrabrosti za takvo nesto. Znam da jako boli ali smucio mi se brijac za ovu zonu Depilacija 393939

Sto se nausnica tice, nemam potrebe da ih depiliram ali eto, nekad mi dodje pa u te svrhe preporucujem Lycia tracice. Depilacija 1296
Ja sam zadovoljna njima. Da ne bi doslo do ranica bitno je dobro zategnuti kozu koja se depilira i nece biti problema .
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Depilacija Empty Re: Depilacija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu