Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Solarijum Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Solarijum Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Solarijum

+5
Chikita
Shade
hope
ivonka
Khallu
9 posters

Ići dole

Solarijum Empty Solarijum

Počalji od Khallu Pon Apr 25, 2011 12:27 am


Solarijum , čuli smo već nebrojeno mnogo puta, nije zdrav po našu kožu. No ipak, ima i neke svoje pozitivne strane. Ali, ono što nas ovde interesuje jeste u kojoj meri je štetan i koji je rizik nastanka raka kože ako se odlazi u solarijum.

Dermatolozi upozoravaju sve one koji odlaze ili planiraju da idu u solarijum na jako veliku štetnost UV zračenja, koje može biti i do skoro 20 puta veće u odnosu na popodnevno letnje sunce. Ljudska koža zračenje koje on emituje ne može da podnese, te je rizik nastanka raka kože i tek kako povećan. Istraživanja su dokazala da je procenat da osobe koje ise sunčaju u solarijumu dobiju rak kože i do 85 procenata.

Naravno, rak se neće pojaviti nakon prvog odlaska, ali što češće budete odlazili, rizik će biti sve veći. Poražavajuća činjenica jeste da osobe obolele od malignog melanina, najopasnije vrste raka, u 20 posto slučajeva umiru.

Odlazak u solarijum se može podvesti pod neku vrstu bolesti zavisnosti. Na primer, kada počnete da pušite i to vam se dopadne, nećete moći da prestanete. Isto je i sa alkoholom, tetovažama koje počnu da prekrivaju čitavo telo nakon prve urađene, ali i sa solarijumom. Svi više vole preplanuli, bronzani ten, naročito kada se posle hladnih dana skinete bledunjavi u lepršave haljinice i suknjice. VašeSvetao ten telo vam izgleda privlačnije, pa se odlučujete za sunčanje. Kada letu dođe kraj, vi kao da ne možete da se pomirite da vam je boja nestala, pa se podvrgavate sunčanju pod “kopijom sunca”, a što ste više preplanuli, sve više želite još. Onda to postaje svakidašnjica za vas, a vaša koža postaje sve slabija i slabija i retko kada opstane u takvoj borbi.

Ako ipak želite da idete, onda neka to bude umereno, naročito ako imate svetlu kožu. Ako imate mnogo mladeža po telu,, treba da znate da mladeži kao takvi “privlače” zlo vašoj koži. Ili ako imate neku posekotinu na telu, čak i najmanju, na primer rasekli ste se malo nožem, ne idete najviše iz higijenskih razloga, jer se raznorazne bakterije mogu okomiti na vašu ranu u toj toploj “prostoriji”. Još jedna stvar što se higijene tiče: obavezno pazite da solarijum u koji odlazite bude izbrisan i dezinfikovan pre vašeg ulaska u njega, pa makar i više platili, jer ni sami ne znate kakva je higijena ljudi koji su prethodno dolazili. Uostalom, prirodno je da telo pod tom temperaturom luči znoj, a sigurni smo da ne želite da ležite u tuđem.

Nikako se ne sunčajte sa puderom na licu, kako vam ne bi ostale fleke. Bilo bi dobro da pre samog odlaska uradite piling celog lica i tela, da ne stavljate parfem, dezodorans niti kremu za telo i da se dva sata nakon izlaska ne tuširate. Taman tenA kada se istuširate, nanesite hidratantnu kremu i pijte što više tečnosti kako biste nahranili kožu. Obavezno nosite gaćice i brus, kako biste zaštitili vrlo osetljive bradavice i intimnu regiju.

Dobre strane su te što on podstiče proizvodnju vitamina koji je vrlo važan za imunitet, ali i za našu psihu, a to je vitamin D. Ako je vaša koža sklona kožnim bolestima poput gljivica, psorijaze i neurodermatitisa, onda se nemojte čuditi ako vam neki od doktora preporuče sunčanje. Taj savet svakako ne podrazumeva svakodnevno iscrpljivanje i gorenje kože, već minimalan boravak.

Devojke, ali i vi muškarci koji u poslednje vreme sve češće sunčate, dobro razmislite pre nego što ponovo odete. Dve-tri vrline u ovom slučaju sigurno nisu jače od svih ovih nabrojanih mana.

Kakvo je vase misljenje po pitanju solarijuma i praktikujete li i tu vrstu suncanja?



Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od ivonka Pon Apr 25, 2011 12:44 am

Ne idem i mislim da je stetan i sto se tice proizvodnje vitamina D, priroda nam je podarila dovoljno suncanih dana u godini i to nam je dovoljno za proizvodnju vitamina D.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od hope Pon Apr 25, 2011 12:46 am

Ne volim te vestacke stvari. Jednom sam probala i to je bilo to.
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Khallu Pon Apr 25, 2011 12:50 am

nisam protivnik,naravno umerenog koriscenja.
i sunce moze biti stetno kada mu se preterano izlazemo i ne preduzimamo potrebne mere zastite.
najvise volim u solarijum da odem zimi,tada se lepo zagrejem a i otkunjam ponekad Solarijum 2954761119
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Shade Pon Apr 25, 2011 1:32 am



Isla sam nekad dva puta sedmicno. Sad nemam zivaca za kvarcanje.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Chikita Pon Apr 25, 2011 12:27 pm

Nisam ni pristalica a ni veliki protivnik solarijuma.
Isla sam par puta ali umereno na 48 sati razmaka po preporuci . Nisam nesto zadovoljna ovakvim vidom suncanja jer sam primetila da me bole grudi kada idem bez brusa . Ove godine cu morati da idem zato sto se blizi matursko vece a ne zelim da bljestim belinom svoga tela tako da cu morati da se podvrgnem ovoj opasnosti ali da ne moram ne bih isla ....
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Boni Pon Apr 25, 2011 1:37 pm

Khallu ::nisam protivnik,naravno umerenog koriscenja.
i sunce moze biti stetno kada mu se preterano izlazemo i ne preduzimamo potrebne mere zastite.
najvise volim u solarijum da odem zimi,tada se lepo zagrejem a i otkunjam ponekad Solarijum 2954761119

Potpisujem!
I to zimi imam osecaj da mi kosti zagreje,pa kad izadjem posle napolje... Solarijum 2954761119
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Khallu Sre Maj 25, 2011 12:32 pm

Solarijum trajno oštećuje vid

Ultraljubičasti zraci (UVA i UVB) u solarijumima mogu da dovedu pojave dobroćudnih izraslina na oku i naruše kvalitet vida

Pored rizika za opasne promene na koži, francuski oftalmolozi upozoravaju da solarijum može i trajno da ošteti vid. I mada u većini salona lepote obezbeđuju zaštitu za oči korisnicima, ona nije dovoljna da u potpunosti zaštiti oči, već samo specijalne naočare.

Ultraljubičasti zraci (UVA i UVB) u solarijumima mogu da dovedu pojave dobroćudnih izraslina na oku i naruše kvalitet vida. Kada se ovome dodaju i sumorne prognoze dermatologa koji "kvarcovanje" povezuju sa rakom kože, zaključak je da bi solarijume trebalo svakako zaobilaziti.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Zvončica Sre Maj 25, 2011 4:22 pm

Solarijum? Ne, hvala. Bolje mi je da budem aristokratski bela, nego da uništim svoju kožu i zdravlje.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Lollipop Čet Jun 02, 2011 8:26 am

nisam nikad bila u solarijumu, jer nemampotrebe, inace sam tamnije puti
Lollipop
Lollipop
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3149
Pridružila/o se : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Solarijum

Počalji od Gost Čet Okt 20, 2011 1:51 pm

Idem 5-6puta godisnje... dakle pred letnju sezonu jer sam bas bele puti pa cisto malo da potamnim i ne izgledam bledo. Ali kad idem,obavezno se namazem kremama za zastitu koze,pijem dosta vode i koristim vise mleka zxa telo u tom perodu da mi ne bi isusio kozu.Takodje u tom periodu ne koristim pilinge jer se skida boja...
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Milla Čet Okt 20, 2011 1:56 pm

Ja sam veliki protivnik i solarijuma i przenja na Suncu. U solarijumu nikad nisam bila i mislim da ce tako i ostati, a Suncu se izlazem u ranim jutarnjim satima i nakon 17h.
Milla
Milla
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1032
Pridružila/o se : 04.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Solarijum Empty Re: Solarijum

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu