Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Strije Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Strije Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Strije

+7
Boni
Shade
Marooned
Nina
Zvončica
ivonka
Khallu
11 posters

Ići dole

Strije Empty Strije

Počalji od Khallu Ned Apr 10, 2011 8:02 pm

Strije su linearne, crtaste atrofije kože. Relativno su česta pojava, češće kod osoba ženskog pola. Čak 60-70% devojčica i 40-50% dečaka u pubertetu “dobija” strije, a 70-90% žena u trudnoći (striae gravidarum) i to najčešće pred kraj drugog trimestra.

Koji su uzroci nastanka?
Strije nastaju na mestima gde se koža najviše rasteže (striae distensae), ali pored rastezanja kao mehaničkog faktora značajno mesto zauzimaju i hormoni i to glukokortikoidi (u fiziološkim stanjima kao što su pubertet i trudnoća i patološkim npr. Kušingov sindrom, povišen je nivo glukokortikoida). Naime, oni blokiraju sintezu kolagena u fibroblastima i epidermalnu proliferaciju.

Kako se strije manifestuju?
Vremenom se klinička slika menja. U početku su to crveno ljubičasti linearni areali atrofične kože širine nekoliko milimetara i različite dužine, paralelno raspoređeni i to simetrično. Vremenom postaju žućkasto ljubičasti, a na kraju sedefasti. Strije koje nastaju u pubertetu su obično u predelu nadlaktica, krsnoj (lumbosakralnoj regiji) i iznad kolena. Kod devojaka i na dojkama. U trudnoći se najčešće javljaju na stomaku, bedrima i dojkama. U endokrinim poremećajima na stomaku, zadnjici i butinama.

Kako ih lečiti?
Za sada efikasna terapija za potpuno uklanjanje strija ne postoji. Doduše ove promene postaju manje vidljive, ali su i dalje prisutne. Kreme sa pigmentima koje toniraju kožu čine da strije postaju manje uočljive, ali ih ne otklanjaju. Zato je vrlo bitna prevencija.

Prevencija
Nošenje pojasa u trudnoći može ublažiti nastanak strija Vežbanjem se pojačava muskulatura, naročito stomaka. Redovna nega i masaža tela u smislu utrljavanja krema naročito sa kolagenom i vitaminom E uz “štipkanje i gnječenje” kože od zadnjice preko bokova do trbuha, dva puta dnevno. Hidromasaža tušem tokom tuširanja (naizmenično toplom i hladnom vodom)
Kontrolisana upotreba kortikosteroida (kako sistemskih tako i lokalnih), naročito u genitokruralnoj regiji gde je koeficijent apsorpcije najveći.

Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od ivonka Pet Apr 15, 2011 9:41 am

Joj sto sve nisam radila u prvoj trudnoci a i koza mi je bila mlada i elasticna. Mazala, vezbala, masirala i naravno dobila sam strije na stomaku.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Zvončica Pet Apr 15, 2011 12:40 pm

Imam malo strija na unutrašnjoj strani butina.

Znači ne pomažu nikakvi preparati?
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od ivonka Pet Apr 15, 2011 12:47 pm

Sve je to reklama. Moja snaja nista nije radila po tom pitanju i nema opste strije, znaci u pitanju je kvalitet koze po meni i to je to.


Poslednji izmenio ivonka dana Pet Apr 15, 2011 12:52 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Nina Pet Apr 15, 2011 12:51 pm

Ivonka slazem se da se tu najvise radi o prirodi. Moja je mama rodila nas troje i nema strije ni sa 55 godina, a ni ja i sestra iako smo obje radjale. Mada sam ja u trudnoci kao pazila, mazala se kremama, mama mi je preporucila obicnu pavlovicevu kremu (ona je babica)
Nina
Nina
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1086
Pridružila/o se : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Khallu Pon Avg 15, 2011 12:39 am

Sprečite pojavu strija

Kako biste izbegli nastanak strija, najvažnije je da kožu počnete da negujete na vreme i na adekvatan način. Uglavnom se stvaraju na stomaku, nogama, grudima, ali i na rukama

STRIJE nastaju usled smanjenja elastičnosti kože, i najčešće se pojavljuju u toku trudnoće i pri naglim promenama težine. Uglavnom se stvaraju na stomaku, nogama, grudima, ali i na rukama. Kako biste ih izbegli, najvažnije je da kožu počnete da negujete na vreme i na adekvatan način.

* Jedan od efektnijih načina je nega sa shea buterom, koji čini kožu elastičnijom i gipkijom. Najbolje je da se nanosi pre spavanja, blagim utrljavanjem.

* Korisna može da bude i aromaterapija, odnosno nega sa vrlo delotvornim eteričnim uljima. Međutim, tretmani aromaterapije se ne savetuju trudnicama, zato što je koža u tom periodu osetljiva i jače upija sastojke iz preparata.

* U većini parfimerija i apoteka možete kupiti i specijalne kreme protiv strija, koje kožu čine elastičnijom. Napravljene su na bazi sojinih proteina, bademovog ulja, lavande, i esencijalnih masnih kiselina i vitamina A i E.

* Pojavu strija možete sprečiti i pomoću biljnih ulja, koja obiluju vitaminima i mineralima i drugim kvalitetnim sastojcima. Vaš izbor može da bude ulje nevena, jojobe, divlje ruže, bergamota, bademovo ...

* Dobar efekat dobićete i ako krizna područja redovno masirate maslinovim uljem ili buterom od kikirikija. Da biste odstranili mrtve ćelije sa površine kože, dva puta mesečno, obavezno uradite piling, tako ćete pojačati i efekat preparata, odnosno sastojaka koje sadrže.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Khallu Sub Avg 20, 2011 3:19 pm

Kamilicom protiv strija

Izmešajte kamilicu i ulje lavande i jojobe i tom mešavinom svakoga dana mažite strije.

SVAKO ko je za kratko vreme izgubio popriličan broj kilograma, verovatno se suočio sa strijama, oštećenjima vezivnog tkiva kao posledicom naglog ili velikog rastezanja kože. Strijama su najpodložniji stomak, grudi, bedra i zadnjica.

Da li ćemo imati strije uveliko zavisi od gena, od toga koliko je koža rastegljiva, kao i od količine kolagena i vitamina E u telu. Da bismo se sa njima izborili, treba jesti što više namirnica bogatih vitaminima K, E, i C i istovremeno ugrožena mesta tretirati preparatima spremljenim kod kuće.

A može i ovako - izmiksajte avokado i pomešajte ga sa maslinovim uljem i limunom, u to umočite gazu i ovom smesom negujte kožu dvaput nedeljno.

Rezultate će pokazati i mešavina od maslinovog ulja, bademovog i šea maslac. Sve sastojke izmiksajte i svakodnevno se negujte kako bi strije počele da blede.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Marooned Pon Avg 29, 2011 10:29 am

Posle prve trudnoce nisam dobila strije,ali su se posle druge pojavile,koza mi je bila jako suva u toku te trudnoce.
Marooned
Marooned
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 237
Pridružila/o se : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Shade Pon Avg 29, 2011 1:34 pm


Rocket Queen ::Imam malo strija na unutrašnjoj strani butina.
Znači ne pomažu nikakvi preparati?

Imam ih i ja baš na tom mestu.
Preparati? Pa ne znam, možda vežbe?
Ništa nisam radila da bih ih uklonila, ne smetaju mi i ne šire se.


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Zvončica Pon Avg 29, 2011 3:34 pm

Ma ne smetaju ni meni. Nisu mnogo uočljive.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Boni Pon Avg 29, 2011 4:57 pm

I ja imam na unutrasnjoj starani butina,ali se ne vide bas,a i sto Shade kaze ne sire se tako da nema problema.
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od princess Sre Sep 28, 2011 10:24 am

Posle prve trudnoce nisam imala ni jednu ali zato posle druge katastrofa, stomak i prednja strana butina skroz popucala. Definitivno nista ne pomaze, slazem se da je tu najbitniji faktor kvalitet koze. Moja je suva a i u drugoj trudnoci sam se vise ugojila. (sreca vratila sam se u normalu)
princess
princess
Početnik
Početnik

Ženski Broj poruka : 46
Pridružila/o se : 21.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Lollipop Čet Okt 06, 2011 7:17 am

Mozda je da je do tipa koze ali strija nemam,iako sam sklona debljanju.Doduse,sad sam se udebljala pravo i jedino cu vidjeti kad smrsam imam li strija,a vjerujem da ce ih ovaj put biti.
Lollipop
Lollipop
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3149
Pridružila/o se : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Marooned Uto Okt 11, 2011 10:31 am

Nasla sam recept za strije,kazu da ovo ublazava strije i pravi kozu elasticnijom.


Strije
Jednostavan recept: 4 tableta vitamina C od 100mg i jedna tableta ili perlica vitamina E u toku jednog dana i tako 6 nedelja.
1 tableta vitamina E, ja pijemo od 200mg I 4 tablete vitamina C od 100 mg u toku dana.Tako se pije 6 nedelja, onda pauza od 6 nedelja pa opet.


Marooned
Marooned
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 237
Pridružila/o se : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od hope Uto Okt 11, 2011 2:44 pm

Ja sam u trudnoci povremeno mazala Striet, to je kao neki prirodni melem. Svi su mi ga nahvalili, i ja kao povremeno mazala. Strija nije bilo, a onda su se odjednom u devetom mesecu pojavile na stomaku, bukvalno preko noci. Nije to bilo toliko strasno, ali ih je bilo.
Nakon porodjaja nisam nista mazala i povukle su se same od sebe. Sada se bukvalno jedva vide i to kad se doooobro zagledas.
Inace, u trudnoci skoro da se nisam ugojila uopste. Posle 10-tak dana sam pri prvom pokusaju usla u svoje drage farmerke broj 28.
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Khallu Čet Feb 16, 2012 11:01 pm

sestra mi je preporucila da vec pocnem da mazem stomak i poklonila ovu kremu Strije Hmkrem10.
domaci proizvodjac je u pitanju a bocica izgleda tako lepo i luksuzno.preparat je iskljucivo na biljnoj bazi i ima fantastican miris biljaka i voca.doduse,pise da se koristi tek posle 4.meseca trudnoce.
nadam se bar da cu biti istrajna u koriscenju.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Zvončica Pet Feb 17, 2012 12:00 am

Kako se zove ta krema? Baš lepo izgleda.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Khallu Pet Feb 17, 2012 1:42 pm

citava ta kolekcija tj marka se zove ''Hapy mama''.
njihove proizvode mozes pogledati OVDE












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Khallu Sub Jun 09, 2012 12:12 am

Zvoncice,ne znam da li si se raspitivala u medjuvremenu za ovu kremu ali ja sam tek skoro saznala da se prodaje i u Lilly parfimerijama.
trajala mi je puna 2 meseca(cini mi se)do pre neki dan i bila sam prezadovoljna.ali posto njihovih parfimerija nema u mom gradu,ovog puta sam se odlucila za Saljicev ''Striet''.cini mi se da sam pogresila,mada cu tek videti,iako mnogi bas taj melem preporucuju.
dosta je tecnije u odnosu na onu kremu mada masno.iako mozda efektno,cinjenica je da cu ga brze potrositi a razlika u ceni je neznatna(ovaj drugi je malo jeftiniji).












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Maja Sub Jun 09, 2012 12:24 am

Mada možda nije prava tema za ovu rubriku ali ipak pitanje Khallu, dali pored što mažeš stomak, masiraš bradavice? Ja sam masirala bradavice pa mi je svejedno jedna malo pukla kad sam dojila (bože kako davno to beše Strije 2954761119 ali ipak sećanja ostaju)
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Khallu Čet Avg 30, 2012 5:20 pm

moram da se pohvalim da nijednu striju na stomaku nemam Strije 2954761119
to je mojoj sestri prvo palo na pamet da pogleda kad me videla,ja se uopste ne bih setila.mazala sam se redovno ali i ona je,pa je ipak nagrabusila.kaze,drugacija nam koza Strije 48478
i da,vec prvog dana mi je skoro apsolutno spao stomak,sto me bas zacudilo i iznenadilo Strije 536970












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Strije Empty Re: Strije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu