Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Og Mandino Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Og Mandino Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Og Mandino

5 posters

Ići dole

Og Mandino Empty Og Mandino

Počalji od Khallu Ned Apr 03, 2011 10:33 pm




Og Mandino Og_man10

Og Mandino je danas najčitaniji pisac knjiga o nadahnuću i samopomoći u svetu. Njegovih četrnaest knjiga prodato je u više od dvadeset pet miliona primeraka na osamnaest jezika. Hiljade ljudi raznih zanimanja i životnih položaja od srca zahvaljuju Ogu Mandinu na čudu koje su otkrili u njegovim rečima, pripisujući mu zaslugu što im je promenio život. Knjige o mudrosti, nadahnuću i ljubavi koje je napisao su: A Better Way to Live; The Choice (Izbor); The Christ Commission; The Gift of Acabar (Dar zvezde Acabar); The Greatest Miracle in the World (Najveće čudo na svetu); The Greatest salesman in the World, Part II: The End of the Story (Najveći trgovac na svetu); The Greatest Secret in the World; The Greatest Success in the World; Mission: Success! (Zadatak: uspeh!) Og Mandinos University of Success i The Return of the Ragpicker.



Poslednji izmenio Khallu dana Ned Apr 03, 2011 10:44 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Ned Apr 03, 2011 10:35 pm

Og Mandino 02013710
Začudna nova poruka nade za milijune njegovih čitatelja
Og Mandinova najosobnija i najsnažnija priča istražuje što leži iza zlatnih vrata uspjeha, slave i bogatstva. Otkriva nam najdragocjeniju od svih potrošnih roba: slobodu izbora - ključ za bolju, bogatiju budućnost čiji tajni osnov leži u ljubavi.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Ned Apr 03, 2011 10:37 pm

Na svijetu postoje tri vrste ljudi.
Prvi uče na sopstvenim iskustvima – oni su mudri.
Drugi uče iz tuđih iskustava – oni su pametni.
Treći ne uče ni iz sopstvenih, ni iz tuđih iskustva – to su budale.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Ned Apr 03, 2011 10:38 pm

Ne postoji čovjek koga drugi mogu toliko zavaravati, koliko je on u stanju da zavarava samog sebe.

Kukavica je ubijeđen da je, zapravo, samo oprezan, a škrtica da samo vodi računa o svojim parama.

Ništa nije lakše nego se samozavaravati, jer je najlakše povjerovati u ono što želimo da povjerujemo.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Ned Apr 03, 2011 10:41 pm

Sva nezaboravna djela u istoriji svijeta predstavljaju trijumf čovjekovog zanosa. Ništa veliko bez njega nikada nije bilo ostvareno.


Na druge možemo uticati ukoliko se prema njima ophodimo na isti onaj način na koji bismo željeli da se i oni ophode prema nama.


Kada nešto što čovjek čini postaje lako zahvaljujujći stalnom ponavljanju, on u tome nalazi i zadovoljstvo!


Postoje dvije vrste nezadovoljstva na ovome svijetu – nezadovoljstvo koje tjera na rad i nezadovoljstvo koje čovjeka tjera u očaj. Ovi prvi napokon dobijaju ono što žele, dok ovi drugi gube i ono što već imaju. Za ove prve uspjeh je jedini lijek, a za ove druge lijeke nema.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Ned Apr 03, 2011 10:45 pm

Male nesreće i sitna svakodnevna podbadanja ako se ustale i uvećaju mogu donijeti veliko zlo, ali ako ih ignorišete i izbacite iz glave, oni će polako gubiti svoju žestinu.


Osjećanje neuspjeha neće nikada ovladati tobom, ukoliko ti je odlučnost da uspiješ dovoljno snažna.


Bogatstvo je poželjno ukoliko i druge usrećuje.


Entuzijazam je vjera u akciju.


Jedina važna cijena je ona koju sami sebi pripisujemo. Ukoliko sebi određujemo previše nisku cijenu i svijet će se sa njom saglasiti. Ali ako prikažemo sebe u najboljoj svjetlosti, svijet će i tu našu procjenu sebe samih spremno prihvatiti.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Ned Apr 03, 2011 10:47 pm

Og Mandino Og_man11
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Ned Apr 03, 2011 10:50 pm

Og Mandino Mzl_bc10
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Femme Sub Apr 16, 2011 7:03 pm


Ako odlučite, počinjući od sutra da ulažete u svoj posao mnogo više nego što ste plaćeni za to, čuda će početi da se događaju u vašem životu.

Ako želite da uspijete, morate naučiti da živite sa neuspjesima. Mnogo više mudrosti steknemo na osnovu naših neuspjeha, nego na osnovu naših uspjeha.

Uvijek kada omalovažavate sebe i svoje talente, vi ste predodređeni za neuspjeh. Ako potcijenite svoje umijeće ili svoje iskustvo ili svoje znanje, svijet će se vrlo brzo složiti sa vašom procjenom i vi ćete se suočiti sa žalosnom budućnošću koju niste zaslužili.

Nikada ne prenatrpavajte svoje dane ili noći banalnim i nevažnim stvarima jer nećete imati vremena da se suočite sa pravim izazovima kada oni naiđu.

Ne možete napredovati ako živite kao pustinjak i stoga morate imati dodira sa svijetom i paradama njegovih nesreća i kritičara, pa ipak, nikome od njih ne treba da dopustite da pokvari vašu paradu.

Dobro je imati novac i sve one stvari koje se novcem mogu kupiti, ali dobro je takođe zaustaviti se bar jednom i biti siguran da nismo izgubili one stvari koje se novcem ne mogu kupiti.

Uvijek težite da budete još veći nego što jeste. Morate da nadmašite sami sebe. U svakom sljedećem postupku, testu, susretu, razmišljanju, pokušajte da budete bolji nego u prethodnom. Sad ste ono što jeste, ali za sat vremena morate da budete više nego što ste sad. U svemu što preduzmete, napregnite još veću snagu da biste nadmašili sebe.

Najveći uspjesi se otvaraju pred vama samo ako preduzimate najteže rizike, izbalansirane hladnokrvnim, pronicljivim rasuđivanjem.

Dobre misli i dobri postupci nikada ne mogu da daju loše rezultate; loše misli i loši postupci nikada ne mogu da daju dobre rezultate.

Kada dospijete u tjesnac i sve se okrene protiv vas, i kada dođe dotle da vam se čini da ne možete više ni trenutka da izdržite, ne predajte se, jer to je upravo tačka na kojoj počinje preokret.

Og Mandino
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Shade Ned Apr 17, 2011 11:54 am





Do kraja mog života dva me dana nikada više neće brinuti.
Prvi dan je juče, sa svim svojim greškama i suzama, lažima i porazima. Juče je prošlo i zauvek izmaklo mojoj kontroli. Drugi dan je sutra, sa svojim zamkama i pretnjama, opasnostima i tajnama. Dok sunce opet ne bude izašlo, nemam udela u sutrašnjem danu, jer nije se još ni rodio.

Og Mandino



Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Ned Apr 17, 2011 12:08 pm


MOJ POSEBNI PRIJATELJU


Moj sasvim posebni prijatelju, zahvaljujem ti na spremnosti da me saslušaš. I samom ti je znano koliko se silno trudim da opravdam vjeru koju imaš u mene.
Hvala ti, takođe, i za ovo mjesto na kojem sada prebivam. I neka me nikad, ništa, ni posao, ni zabava, ma koliko časti ili zadovoljstva u sebi nosili, ne odvoje na duže vrijeme od ljubavi koja drži na okupu moju milu porodicu.
Pouči kako da igru života igram pošteno, odvažno, samouvjereno i srčano.
Daruj mi nekoliko prijatelja koji će me razumjeti, a ipak mi i dalje ostati prijatelji.
Podari mi blagostivo srce, kao i um koji neće zazirati od putovanja, premda na mom drumu, možda, neće biti putokaza.
Omogući mi da imam smisao za humor, kao i, tu i tamo, malo slobodnog vremena koje ću provesti u dokolici.
Pomozi mi da se izborim za najviša, opravdana priznanja za zasluge, za težnje koje u sebi nosim i za prilike što ih stvaram;a opet, učini da ne zaboravim da predusretljivo i prijateljski pružim ruku svima onima kojima su potrebni ohrabrenje i pomoć.
Daj mi snagu da se suočim sa svime što će naići, kako bih bio odvažan u opasnosti, postojan u nedaćama, umjeren u gnjevu i uvijek pripravan za svaki obrt sreće.
Omogući mi da se osmjehujem umjesto da se mrgodim, da sijem ljubazne umjesto grubih i gorkih reči.
Učini da budem samilostan prema čemeru drugih, da shvatim da postoje skriveni jadi u svačijem životu, ma koliko mogao izgledati da je ispunjen vedrinom.
Učini da uvijek ostanem dostojanstven u svakom svom životnom preduzeću-da ne budem, neosnovano, pun sebe, ali, isto tako, da ne podliježem ni još ozbiljnijoj grešci, samopotcjenjivanju.
U čemeru, neka mi mi dušu čini vedrom saznanje da bez sjenki ne bi bilo ni sunčeve svjetlosti.
U neuspjehu, učini da sačuvam vjeru.
U uspjehu, učini da ostanem smjeran.
Učini da postojano odrađujem svoj dio posla, pa i preko toga, što većma mogu; i kada svoj posao privedem kraju, zaustavi me i isplati onoliko koliko misliš da zaslužujem. I omogući, na kraju, da sa ljubavlju u srcu izreknem… jedno zahvalno: Amin

Og Mandino | Najveći trgovac na svijetu
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Ned Apr 17, 2011 12:09 pm

Jedini siguran način na koji ćeš uspjeti jeste služiti više i bolje
nego što se to od tebe očekuje, bez obzira na to kakav
zadatak možda imaš. Ovu naviku njeguju svi uspješni ljudi od
samih početaka. Kažem ti, najsigurnije ćeš se osuditi na
osrednjost budeš li obavljao samo posao za koji si plaćen.
Og Mandino
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Uto Maj 24, 2011 9:18 pm

"Nadahnut i uspješan život provešćemo samo ako živimo moralno i iz dana u dan razvijamo sopstvene vještine, ako svaki posao radimo sa zanosom, ako u svakoj nevolji pronađemo sjeme uspjeha i ako svake večeri zaspimo zadovoljni jer smo ispunili sopstvena očekivanja." ~ Og Mandino
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Boni Uto Maj 24, 2011 9:49 pm

Og Mandino Og%2Bmandino%2Bquote


Poslednji izmenio Boni dana Pet Sep 16, 2011 12:19 am, izmenjeno ukupno 1 puta
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od ivonka Uto Maj 24, 2011 10:12 pm

Nikad nisam cula za ovog pisca, jel neko nesto od njega citao?
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Femme Uto Maj 24, 2011 10:17 pm



To je jedan od ovih novokomponovanih ivonka, (izvinjavam se obozavateljima i obozavateljkama) instant sreca, dusevni mir u tri koraka, itd.. Og Mandino 48478
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od ivonka Uto Maj 24, 2011 10:25 pm

Aaa to, ja vidim da mi je nepoznat. Da se razumemo, ne smatram ja sebe nekim velikim poznavaocem ali opet. Ovu vrstu literature ne volim, pa zato nisam ni cula za njega.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Uto Maj 24, 2011 10:33 pm

ali cudi me ivonka ipak da nisi cula za ''najveceg trgovca na svetu''
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od ivonka Uto Maj 24, 2011 10:42 pm

Mozda sam i negde nekad cula za taj roman, ali ime njegovog pisca mi je nepoznato. Kao sto sam vec rekla, to je vrsta literature koju ne citam.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Pet Avg 19, 2011 9:06 pm

SMIJAĆU SE CIJELOM SVIJETU


Smijaću se cijelom svijetu.

Nijedno živo biće ne može da se smije osim čovjeka. Drveće može da krvari kad je ranjeno, životinje da cvile od bola ili gladi, ali ja imam dar smijanja i mogu da ga koristim kad god to zaželim. Ubuduće ću njegovati običaj smijanja.

Smijaću se i lakše ću moći da svarim neke stvari; smijaću se i olakšaću sebi teret; smijaću se i život će mi se produžiti, jer je to tajna dugovječnosti, a koju ja sada posjedujem.

Smijaću se cijelom svijetu.

Najviše od svega, smijaću se sebi, jer je čovjek najsmješniji kad sebe uzima suviše ozbiljno. Nikada neću upasti u tu klopku uma. Jer i ako sam ja najveće čudo prirode, zar nisam ipak samo obično zrnce koje bacaju vjetrovi vremena? Da li ja stvarno znam odakle dolazim i kuda idem? Neće li moja briga zbog ovog dana izgledati besmislena za deset godina? Zašto bih dozvolio da me danas uznemiravaju sitni događaji? Šta može da se desi do zalaska sunca što ne bi izgledalo beznačajno u rijeci vijekova?

Smijaću se cijelom svijetu.

A kako da se smijem kad se suočim sa čovjekom ili djelom koji me toliko vrijeđaju da mi tjeraju suze na oči ili mami psovke? Vježbaću sebe da izgovaram četiri riječi sve dok one ne postanu tako jaka navika da će se javljati u mom umu kada god dobro raspoloženje prijeti da me napusti. Ove riječi, prenošene od davnina, nosiće me kroz svaku nevolju i održati mi život u ravnoteži. Ove četiri riječi su: “I TO ĆE PROĆI.”

Smijaću se cijelom svijetu.

Sve zemaljske stvari će proći. Kad mi srce oteža od patnje, tješiću se da će i to proći; kada sam ushićen uspjehom, upozoriću sebe da će i to proći; kad me ščepa siromaštvo, reći ću sebi da će i to proći; kada me optereti bogatstvo, reći ću sebi da će i to proći. Da, zaista, gdje je onaj što je gradio piramide? Zar nije i on pokopan u njihovom kamenju? Neće li i piramida jednog dana isto biti zakopana ispod pijeska? Ako sve stvari prolaze, zašto bih se ja brinuo za današnji dan?

Smijaću se cijelom svijetu.

Obojiću ovaj dan smijehom, uramiću ovu noć pjesmom. Nikada neću raditi da bih bio srećan. Bolje da budem suviše zaposlen da bih imao vremena za tugu. Uživaću današnju sreću danas. To nije zrno da se drži u kutiji. To nije vino da se čuva u flaši. Ona se ne može sačuvati za sutra. Ona se mora sijati i ubrati istog dana, i ja ću to raditi, od danas pa nadalje.

Smijaću se cijelom svijetu.

Mojim smijehom sve će stvari biti smanjene na svoju pravu veličinu. Smijaću se svojim neuspjesima i oni će nestati u oblacima novih snova. Smijaću se svojim uspjesima i oni će se skupiti do njihove istinske vrijednosti. Smijaću se zlu i ono će umrijeti neiskušano. Smijaću se dobroti i ona će uspijevati u izobilju. Svaki dan biće trijumf samo ako moji osmijesi izmame osmijehe od drugih, a ja to radim iz sebičnosti, jer oni na koje se mrštim su oni koji ne kupuju moju robu.

Smijaću se cijelom svijetu.

Odsada ću liti samo suze od znoja, jer suze od tuge, kajanja, ili razočarenja nemaju vrijednost na tržištu, dok svaki osmijeh može da se zamijeni za zlato i svaka ljubazna riječ, izgovorena iz mog srca, može da sagradi dvorac.

Nikada neću dozvoliti sebi da postanem tako nestrpljiv, toliko mudar, toliko dostojanstven, toliko moćan, pa da zaboravim kako da se smijem sebi i svom svijetu. U ovome ću uvijek ostati kao dijete, jer jedino mi je kao djetetu data sposobnost da gledam naviše u nekoga. Nikada neću prerasti svoj krevet.

Smijaću se cijelom svijetu.

I sve dok mogu da se smijem neću biti siromašan. Ovo je, dakle, jedan od najvećih poklona prirode, i ja ga neću proćerdati. Samo smijehom i srećom mogu postati istinski uspješan. Samo uz smijeh i sreću mogu da uživam plodove svoga rada. Da nije tako, bolje bi bilo ne uspjeti, jer je sreća vino koje pojačava ukus jelu. Da bih uživao u uspjehu moram imati sreću, a smijeh će biti djevojka koja me služi.

BIĆU SREĆAN.

BIĆU USPJEŠAN.

Iz knjige, “Najveća tajna na svijetu” – Og Mandino
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Uto Nov 22, 2011 5:47 pm

Uvek težite da budete još veći nego što jeste. Morate da nadmašite sami sebe. U svakom sledećem postupku, testu, susretu, razmišljanju, pokušajte da budete bolji nego u prethodnom. Sad ste ono što jeste, ali za sat vremena morate da budete više nego što ste sad. U svemu što preduzmete, napregnite još veću snagu da biste nadmašili sebe.
~ Og Mandino












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Khallu Sub Apr 27, 2013 2:02 pm

"Kada dospete u tesnac i sve se okrene protiv vas, i kada dođe dotle da vam se čini da ne možete više ni trenutka da izdržite, ne predajte se, jer to je upravo tačka na kojoj počinje preokret."

Og Mandino












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Og Mandino Empty Re: Og Mandino

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu