Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Kožna garderoba Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Kožna garderoba Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Kožna garderoba

+2
Boni
Khallu
6 posters

Ići dole

Kožna garderoba Empty Kožna garderoba

Počalji od Khallu Sub Mar 19, 2011 5:57 pm





Vaša nova kožna jakna nije ni nalik onoj koju ste pre samo nekoliko nedelja uzeli iz izloga. Počela je da se ljušti, rasteglila se i izgubila oblik, boju, sjaj. Da biste izbegli zamku kupovine kožnih stvari od nekvalitetnog materijala, napravili smo spisak trikova na koje treba da obratite pažnju.

Koža je prirodni materijal koji se vremenom prilagođava vašem telu. Osim toga, u kožnoj jakni, cipelama, pantalonama, rukavicama treba da vam bude udobno.

DEKLARACIJA
Sve češće se modeli prave od robe s istočnog i kineskog tržišta koja je lošijeg kvaliteta. Zato pre nego što kupite cipele ili neki drugi "komad kože" pročitajte deklaraciju o zemlji porekla. Ne kupujte robu iz Kine, Indije, Pakistana, južnoameričkih država i drugih sumnjivih zemalja. Najbolja je koža proizvedena na području Europe.

IZGLED
Izgled najkvalitetnije kože je da je njena površinska struktura jednolika, ali ne u potpunosti, baš kao što je i slučaj s našom kožom. Kada, na primer, uočite da koža na jednom delu jakne ima nešto grublju strukturu od drugog dela, a izgleda prirodno to je u redu, jer znači da je proizvedena bez preteranog prikrivanja nedostataka. To znači da je proizvedena od kvalitetnijih komada sirove kože. Kada vidite kožu koja na prvi pogled ima savršenu strukturu kože, a u stvari je u potpunosti jednolika, presavršena, tada postoji mogućnost da koža nije tako dobrog kvaliteta.

POSEBNI EFEKTI
Iako su u modi je lakirana i koža s posebnim efektima, reč je stvarima lošijeg kvaliteta - većina te kože nije lakirana posebnim lakovima. Cipele od takve kože, na primer, su vrlo neudobne, noga će se u njima znojiti.

GREŠKE
Pažljivo pregledajte stvar koju kupujete. Ne bi smelo da postoje sitne tačkice po određenim delovima, samo svinjska koža ima u strukturi jednolično razbacane tačkice od čekinja. Takođe, što je koža više pokrivena bojom, verojatno će model biti manje udoban.

TEST NA VODU
Kožna odeća i obuća ne bi smela da bubri u dodiru sa vodom. Ako vam se to dogodi, odmah reklamirajte proizvod.

VRSTE KOŽE

Goveđa koža – teleća, juneća, kravlja. Najmekaniju kožu ima tele, a najdeblju krave. Goveđe kože su najpoznatije po kvalitetu i postojanosti, pa ako kupite neki od artikla izrađen od ove kože možete očekivati dugovečnost.
Jagnjeća i ovčja koža – Janjeća i ovčja koža po svojoj strukturi mnogo je tanja i drugačija o strukture goveđih koža. Najčešće se koristi za izradu mekih i laganih kožnih jakna i cipela. Artikli o jagnjeće kože često su vrlo skupi.

Svinjska koža – Najčešće se koristi za postave cipela. Zbog svoje strukture nikada ne mogu biti kvalitete stvari od svinjske kože. Najviše svinjske kože je poreklom iz Kine.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od Khallu Uto Avg 23, 2011 2:53 pm

od kozne garderobe volim jedino jakne.
pantalone volim da vidim na drugome ali sebe ne mogu da zamislim u tome.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od Boni Uto Avg 23, 2011 3:01 pm

I ja volim samo jakne,u svim bojama i modelimaaa! Kožna garderoba 158942
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od hope Uto Avg 23, 2011 5:36 pm

Definitivno, samo jakne!
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od Shade Uto Avg 23, 2011 5:39 pm




Nosim sve, i imam par dobrih komada kožne garderobe, već sam o tome negde pisala.
Pantalone, jakne svih dužina, mantile.

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od hope Uto Avg 23, 2011 5:41 pm

Shade, sad si me podsetila da i ja volim mantile! Ali, nemam... Kožna garderoba 2954761119
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od Shade Uto Avg 23, 2011 5:44 pm


Imam neki do kolena, zip, ruska kragna, nije loš.
A imam jedan zimski i obožavam ga, nema tih para za koje bih ga se odrekla,
štepan kao deka, sportski naravno i ima kapuljaču.
Topao, praktičan, lak za održavanje, milina!
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od hope Uto Avg 23, 2011 5:47 pm

Jao, sto ti zavidim! Kožna garderoba 184876271
Kad pomenu rusku kragnu, podsetila si me na moj kaputic koji obozavam! Svi mi kazu da u njemu izgledam kao Staljin! Kožna garderoba 2954761119
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od Shade Uto Avg 23, 2011 5:51 pm



Da, a meni kažu da sam pravi Gestapovac, kad naravno pojavim u tom mantilu i navučem kožne tople rukavice koje su neizaostavne zimi. Kožna garderoba 184876271
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od hope Uto Avg 23, 2011 5:56 pm

A meni je to bas super! Kožna garderoba 656435
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od Zvončica Uto Avg 23, 2011 6:15 pm

Imam crni kožni mantil koji sam nosila samo par puta. Nekako se ne osećam lepo u njemu. Sad se kajem što sam ga kupila.
Za rođendan sam dobila tamno braon kožnu suknju. Sviđa mi se, ali je nijednom nisam obukla, jer nemam s čim da je kombinujem. Probala sam sa nekim bluzicama, ali mi te kombinacije deluju nekako konzervativno i preozbiljno.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od Shade Uto Avg 23, 2011 6:19 pm



Možeš neki šašavi interesantni široki džemper Queen, preko suknje, ili neku tuniku, sve zavisi kog je kroja suknja.

Ja suknje ne nosim skoro nikad, kožnu i nemam, možda nisam dala pravi ideju za odevnu kombinaciju, ali mi je ovo prvo palo na pamet.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od Zvončica Uto Avg 23, 2011 6:27 pm

Suknja je klasična, uska, malo iznad kolena. Nije loša ta ideja sa džemperom.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od Boni Uto Avg 23, 2011 9:03 pm

Daa zaboravih Kozne rukavice! Kožna garderoba 158942
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od ivonka Uto Avg 23, 2011 10:18 pm

Ja imam jedan kraci mantil crne boje, jedan bas dugacak bordo boje i jedan komplet od prevrnute koze sive boje, suknju i sako.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od Khallu Uto Avg 23, 2011 11:30 pm

KOŽNA ODEĆA - Mokru odeću od kože odmah osušite na vešalici i na vazduhu. Osušenu odeću prebrišite vatom koju ste natopili vazelinom. Suvišni vazelin uklonite mekom krpom.

TORBICE OD JELENSKE KOŽE - Pre čišćenja ih sasvim posušite, zatim prebrišite krpom koju ste natopili etrom. Na kraju tarbicu dobro istrljajte šmirglpapirom (ne pregrubim).

GALANTERIJA OD KROKODILSKE KOŽE - Razne predmete od krokodilske kože možete očistiti ricinusovim uljem, zatim ih prebrišete krpom i namažete neutralnom kremom za obuću. Na kraju dobro izglačajte lanenom krpom.

GALANTERIJA OD ZMIJSKE KOŽE - Predmete od zmijske kože čistimo rastvorom mlake vode i amonijaka u odnosu 1:2 prebrišemo suvom krpom i ostavimo da se suše na suncu.

ODEĆA I GALANTERIJA OD SEMIŠA - Kada se cipele ili neki odevni predmet od semiša pokvasi, semiš otvrdne. Zato te predmete pre sušenja omekšamo rukama laganim pritiskom i ostavimo na vazduhu da se osuše. Zatim mrlje od vode čistimo običnom gumicom za brisanie (trljamo) išćetkamo mekom četkom, ili išmirglamo finom šmirglom. Ipak, ne savetuje se da se obuca od semiša nosi po kiši.

IMPREGNACIJA KOŽE TALOGOM KAFE - Talogom kafe namažite đonove i druge delove kože na kojima se vide bele fleke ili rubovi od vode ili soli (to su znaci da koža propušta vodu). Cipele najpre obrišite mokrom krpom, pa kada se osuše premažite ih talogom kafe i ostavite da se osuše na vazduhu. Na kraju izbnišite premaz taloga i cipele namažite kremom za obuću.

IMPREGNACIJA KOŽE RICINUSOVIM ULJEM - Cipele od prave kože ćete duže nositi i neće propuštati vodu ako ih pre prvog nošenja premažete ricinusovim uljem, kojim treba namazati i đonove. Cipele neko vreme ostavite da koža upije ulje, a zatilm ih izglancajte.

IMPREGNACIJA RASTVOROM PARAFINA I PETROLEJA - Za ovaj način impregnacije koriste se jednaki delovi parafina i petroleja.

IMPREGNACIJA LANENIM ULJEM - Za ovaj način je potrebno zagrejano laneno ulje, postupak je isti kao kod upotrebe ricinusovog ulja.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Kožna garderoba Empty Re: Kožna garderoba

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu