Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Sauna Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Sauna Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Sauna

+2
Shade
Khallu
6 posters

Ići dole

Sauna Empty Sauna

Počalji od Khallu Čet Mar 10, 2011 11:40 pm

Svako ko redovno posećuje saunu osim što ima svež i blistav ten, zahvaljući dobroj cirkulaciji i dubinskom čišćenje kože od toksina koje sauna podstiče, može da reguliše svoj krvni pritiskak i očisti organizam.

Temperature u sauni obično idu od 60 do čak 100 stepeni Celzijusa, a vlažnost od deset do dvadeset odsto, što je dobro za oporavak i relaksaciju nakon intenzivnijih fizičkih napora, a naročito se preporučuje profesionalnim sportistima.
U saunu nikako ne treba da idete ako ste pod uticajem alkohola, gladni ili prepunog stomaka. Takođe, sauna se ne preporučuje osobama sa povišenim krvnim pritiskom jer može da se javi osećaj slabosti, pa čak i gubitak svesti. Ako u sauni osetite bilo kakvu neprijatnost, trebalo bi da je napustite, savetuje dr Slobodan Stojković, sportski lekar i specijalista fizikalne medicine.
- Dobro je prvo sesti ili leći na jednu od nižih klupica, gde je temperatura niža, pa tek onda se popeti više - napominje Ana Milićević, diplomirani fizioterapeut iz "Corpore Wellness" centra.


PRAVILA KORIŠĆENJA SAUNE


Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sauna Empty Re: Sauna

Počalji od Khallu Čet Mar 10, 2011 11:40 pm

Uzimajte tečnost

Nakon izlaska iz saune trebalo bi da pijete negaziranu mineralnu vodu, prirodne sokove ili zeleni čaj.

Koliko se često sme ići u saunu?

Izlaganje visokim temperaturama saune treba ponavljati do dva puta nedeljno. Time ćete postići optimalne rezultate po zdravlje.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sauna Empty Re: Sauna

Počalji od Shade Čet Mar 10, 2011 11:41 pm



Bila sam samo jednom u sauni.

Nije to za mene. Nije mi prijalo, to ynojenje svo... ne znam, ne volim.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sauna Empty Re: Sauna

Počalji od bub@mara Pet Mar 11, 2011 12:08 am

Ja moram da napomenem da korišćenje bilo koje saune nije baš higijensko u smislu da bilo ko da dodje sedne golom zadnjicom na klupice,kao što većina radi. U textu se pominje peškir,koji ćete obmotati oko tela mirovati i znojiti se.preporučljivo je nositi donji veš tj gaćice baš iz pomenutih higijenskih razloga koje ćete kasnije (zameniti za suve),mislim isključivo na žensku populaciju .
ja ovo sve iz iskustva, pa eto da napomenem. inače sauna, jako zdrava i pametna stvar .
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sauna Empty Re: Sauna

Počalji od Khallu Pet Mar 11, 2011 12:10 am

u pravu si bubi Sauna 536970
uhhh,kad samo zamislim,vlazna sredina pogoduje rastu gljivica i ostalih gadosti.neka,nije to za mene :s:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sauna Empty Re: Sauna

Počalji od bub@mara Pet Mar 11, 2011 12:16 am

Kada bi se toplota i visoka vlaznost iz vlazne saune pomesali, to bi bilo pogubno za organizam.

U sauni se obicno boravi 5 do 20 minuta, i pri kraju tretmana terapeut sipa na pec malu kolicinu vode obogacene etericnim uljima, nacesce mente.Tako dolazi do povecanja procenta vlaznosti i intezivnijeg znojenja. - Topao vazduh prija, ali ne bi trebalo da se preteruje, jer intenzivnije zagrevanje organizma moze da dovede do iscrpljenosti, umora i razdrazljivosti.

Spojler:
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sauna Empty Re: Sauna

Počalji od bub@mara Pet Mar 11, 2011 12:18 am

ovo je gore je mokra sauna, a ja sam koristila suvu saunu (uzareno kamenje bez kvašenja) jer je manja vlažnost vazduha i nije toliko teško za podneti.osećala sam se fantastično kao i moja koža nakon svakog znojenja.
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sauna Empty Re: Sauna

Počalji od Veca Pet Mar 11, 2011 7:40 am

samo jednom sam bila, ustvari, pokušala...izdržala sam nekih 5 minuta i pobjegla...
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Sauna Empty Re: Sauna

Počalji od Khallu Pet Mar 11, 2011 1:40 pm

ja nisam nikad i takodje se plasim da ne bih izdrzala
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Sauna Empty Re: Sauna

Počalji od hope Čet Mar 24, 2011 10:51 pm

U sauni bila 2-3 puta, nisam odusevljena. Ali, tursko kupatilo obozavam!
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sauna Empty Re: Sauna

Počalji od Evita Pet Mar 25, 2011 12:03 am

ni jednom nisam bila a volela bi da odem.mozda nekad....
Evita
Evita
Napreduje
Napreduje

Ženski Broj poruka : 589
Pridružila/o se : 28.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Sauna Empty Re: Sauna

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu