Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Hemoroidi - Šuljevi Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Hemoroidi - Šuljevi Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Hemoroidi - Šuljevi

+2
hope
Khallu
6 posters

Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Khallu Ned Mar 06, 2011 7:55 pm

Hemoroidi, inače veoma rašireno oboljenje, su proširenje rektalnih vena.

Uzrok nastanka

Spojler:

Koje su tegobe?

Spojler:

Lečenje

Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Khallu Pon Mar 14, 2011 9:45 pm

nisam ni sanjala da bi ova tema nekad u zivotu mogla da me zainteresuje Hemoroidi - Šuljevi 48478
ima li neko iskustva sa ovim,da mi malo blize pojasni,mada je tekst vise nego razumljiv?
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od hope Čet Mar 24, 2011 10:48 pm

Nazalost, imam ja. Dobila sam ih u sedmom mesecu trudnoce, nakon porodjaja nestali. Za sada ih, Bogu hvala, vise nemam. Moj tata decenijama ima problema sa njima. Pitaj sve sto te zanima...
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Khallu Pet Mar 25, 2011 9:42 pm

ne znam ni sama sta bih pitala,hope....
mislim da sam se uspanicila pre vremena i da ipak nije to u pitanju kod mene.
jer stvarno,nikakvih uslova za njihovo pojavljivanje nemam pa me zanimalo mogu li da se pojave tek tako npr,iz cista mira?
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Khallu Čet Mar 31, 2011 12:49 am

Svaki čovek je makar jednom u životu imao problem sa hemoroidima. Ova neprijatna bolest uglavnom pogađa žene između 45. i 65. godine, a glavni krivci za to su nepravilan način ishrane i stres. Naravno, kada se pojave prvi simptomi, poseta lekaru je obavezna, ali postoje i lekovi iz prirode koji mogu da vam olakšaju tegobe. Za vas smo izabrali šest proverenih recepata, koji će vam uz adekvatnu terapiju sigurno olakšati tegobe.

OBLOGA OD SRČENJAKA

Pomešajte četiri kašike praha srčenjaka sa dve kašike vode ili sitnog sira. Dobro promešajte, stavite smesu na gazu, pa postavite na obolelo mesto. Oblogu držite oko 30 minuta.

KUPKA OD HRASTA
U litar vode stavite oko tri kašike sušene kore hrasta, pa kuvajte oko petnaest minuta. Procedite, odvarak sipajte u posudu i perite se deset minuta. Postupak ponavljajte dva puta dnevno, ujutru i uveče.

OBLOG OD ORAHA
Preko dve kašičice sušenog i iseckanog orahovog lišća prelijte šolju hladne vode. Kratko prokuvajte, pa procedite nakon tri do pet minuta. Pamučnu krpu ili komad vate uronite u odvarak. Postavite na ekcem ili komadom vate istrljajte kožu.

KUPKA OD HAJDUČKE TARVE

Za zapiranje ili pranje nogu naspite pola litra kipuće vode preko šake hajdučke trave i ostavite da stoji nekoliko sati. Procedite odvarak, sipajte ga u vrelu vodu koju koristite, pa se ispirajte tri puta nedeljno.

ZAPIRAK OD DIVLJEG KESTENA
Preko dve pune kašike biljnog praha i izdrobljenog lišća divljeg kestena prelijte pola litra kipuće vode. Ostavite da odstoji deset minuta, potom procedite. Pomešajte sa toplom vodom i zapirajte se deset minuta.

MAST OD MASLAČKA
Zagrejte 500 g svinjske masti, dodajte 40 svežih cvetova maslačka i ostavite na šporetu da baci samo jedan ključ. Sklonite sa šporeta, poklopite i ostavite da prenoći na sobnoj temperaturi. Sutradan smesu blago zagrejte, procedite, dobijenu mast sipajte u teglu i nekoliko puta na dan blago utrljajte na obolelo mesto.

Najvažnije je da promenite način života i ishrane. U jelovnik uvedite integralne žitarice, mekinje, voće i povrće
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Veca Čet Mar 31, 2011 7:30 am

nekada davno sam imala ove probleme i znam da sam mazala svinjskom mašću i stavljala mladi neslani sir i to je brzo prošlo..
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od ivonka Čet Mar 31, 2011 10:08 am

Meni su se pojavili posle prvog porodjaja i uz neku kremu su nestali za jedno 15 dana. Posle toga su se pojavili jos jedno 3-4 puta u toku ovih 20 godina, sto je bio razlog, nisam shvatila. Tada sam isto uzela neku kremu u apoteci i za par dana su nestali.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Shade Sre Maj 04, 2011 5:59 pm

Sedenje često izaziva bolove

Prema procenama medicinskih stručnjaka, čak polovina populacije patiće od hemoroida i pre pedesete godine života. Ovo bolno stanje posledica je upale unutrašnjih ili spoljašnjih krvnih sudova rektuma i anusa. Ponekad se javlja i krvarenje, a bolovi mogu da budu toliko neprijatni da ometaju osobu u fizičkim aktivnostima ili seksualnom životu. Dugo sedenje, napinjanje prilikom obavljanja velike nužde, trudnoća (uveća pritisak na karlicu) i porođaj najčešći su uzročnici pojave hemoroida. Povećan stres, zbog kojeg se često javlja opstipacija, takođe može da uzrokuje hemoroide.

Rešenje

Ukoliko su hemoroidi posledica opstipacije, eksperti savetuju povećanje unosa tečnosti i namirnica bogatih biljnim vlaknima. Što se tiče vrste biljnih vlakana, neka to bude kombinacija nerastvorljivih (povrće, mekinje i integralne cerealije) i rastvorljivih (ovsene pahuljice i pasulj). Za ublažavanje peckanja i svraba, perite se toplom vodom i koristite kreme i supozitorije protiv hemoroida, koje možete da kupite u apoteci i bez lekarskog recepta. U slučaju da se tegobe ne povuku ni nakon deset dana terapije, ili ako se bolovi i krvarenje nastave, obavezno se obratite lekaru.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od hope Sre Maj 04, 2011 7:14 pm

Ja mogu da preporucim Brdjanski melem. Jeste malo skuplji, ali vredi.
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Shade Sre Maj 04, 2011 7:16 pm



Pa daj neku informaciju o njemu, slidzu, bilo sta..
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od hope Sre Maj 04, 2011 7:21 pm

Hemoroidi - Šuljevi Sl01_temno_plavo

Evo slicice. Ima ih vise: protiv hemoroida, bradavica...
Potpuno su prirodni, nemaju nikakvih nezeljenih reakcija. Naravno, potrebno je se pridrzavati uputstva.
Pomogao je i meni i tati. Komsija hirurg ga je preporucio tati jer tata nije smeo skoro nista da koristi, imao je problema i sa debelim crevom. Ja ga koristila pred kraj trudnoce. Oboma nam je pomogao.
Kostao je 800 dinara.
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od hope Sre Maj 04, 2011 7:24 pm

Ono sto jos mogu da preporucim je koriscenje vlaznih maramica umesto toalet papira. Najbolje su one Ph neutralne, recimo za bebe. Toalet papir samo pogorsava situaciju sa hemoroidima. Bukvalno "guli" sluzokozu.
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Khallu Ned Maj 22, 2011 11:24 pm




lakši i teži oblik leci se isparavanjem nad jakim cajem od bršljanova lišca i pera (zelenih) crvenoga luka. Isparavati svako jutro i vece po 1/2 sata. Istim cajem potrebno je ispirati se poslije svake izvršene nužde
Saslav Caja 1
Spojler:
Trave usitniti i smešati. U 1 litru prokljucale vode staviti 10 g mešavine. kuvati poklopljeno 1 minut i ohladiti poklopljeno. Hladan caj preliti u bocu i piti 3 puta dnevno po 1 dcl pre i 1/2 dcl posle jela. Posle napitaka pre jela, uzima se srednja kasika meda, a posle napitaka nakon jela, uzima se srednja kasika rafiniranog ili filtriranug maslinovog ulja. Posle napitaka koji se uzimaju izmedju jela, ne uzima se ništa. Hranu pripremati na obicnom biljnom ulju, jako raskuvati (sa što više raskuvanoga zelja), ne zapržavati - ulje se uliva u vodu u kojoj se kuva hrana. Kao u lecenju drugih bolesti probavnih organa, zabranjeno je pušiti cigarete, piti alkohol, jesti zapržena jela, konzervirane preradjevine, govedinu, sve vrste pecenja, vece kolicine slatkiša te vršiti naporan rad. Bolest se leci 30 dana.

Sastav caja:
Spojler:

Postupak lecenja i pripreme caja isti je kao i kod lakšeg oblika bolesti. Pije se, takodje, po istim uputstvima. Lecenje traje otprilike 55 dana. Posebno naglašavamo da je kod težeg oblika bolesti zabranjeno pušiti cigarete i piti alkohol .
Za lecenje se pokazala izuzetno dobra i biljka Hamamelis Virginijana., ali se tesko moze nabaviti.

Mast za lecenje hemoroida, se pravi ovako :
Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Khallu Pet Jun 17, 2011 11:53 am

Lečenje

Lečenje hemoroida zavisi od simptoma. Prvenstveno je neophodno preduzeti mere kako bi se izbegli faktori prekomerne težine ili konstripacije. Održavanje normalnog rada creva pomaže u izbegavanju naprezanja.

Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Khallu Sre Avg 10, 2011 7:38 pm

Za lecenje hemoroida (šuljeva):
10 g mirodije popariti sa 200 g kljucale vode i posle 2 sata u dvaput popiti pre spavanja. Istovremeno spraviti jak caj: 25 g mirodije popariti sa 250 g kljucale vode i posle 2 sata odliti, pa tim cajem se svako vece zapitati. I jedno i drugo vršiti u toku 6 uzastopnih dana .
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Khallu Uto Avg 23, 2011 8:49 pm

Mast protiv hemoroida
Pomešajte po 50 g hajdučke trave i muške bokvice sa 0,5 kg svinjske masti, pa lagano kuvajte desetak minuta. Ostavite da odstoji preko noći, ujutru još jednom zagrejte smesu, procedite je i sipajte u teglice. Mast čuvajte na mračnom mestu.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Khallu Uto Avg 23, 2011 11:47 pm

Hemoroidi su, na žalost još uvek tabu tema. Mnogi pogođeni se stide da sa lekarom pričaju o ovom problemu. Pored zdrave ishrane pune biljnih vlakana, dovoljnog unošenja tekućnosti i pravilne higijene, postoje i mnogi prirodni lekovi protiv hemoroida. Stari domaći lek je redovno pijenje sveže isceđenog soka od jabuke. Pijte svaki dan čašu tog soka. Pravite kupke: u tri litre vode temperature od oko 35 C, stavite čaj od preslice (Equisetum arvense) ili od hrastove kore (Quercus officinalis) i sedite u vodi oko 15 minuta. ... Mešavina čaja od kamilice i kokotca (Melilotus officinalis) deluje smirujuće na kožu i smiruje upalu u analnom području. Lekovite supstance iz kokotca leče oštećene vene i dovode do povlačenja izraslina. Pomešajte obe biljke u jednakim delovima, prelijte supenu kašiku čaja sa pola litre prokuhane vode i ostavite 10 minuta. Dnevno pijte tri šolje ovog čaja. Ohlađeni čaj možete staviti i u kupku, a takođe možete umakati vaticu u njega i time mazati hemoroide.

Pomešajte kremu od nevena sa medom u istom odnosu. Ovu mešavinu mažite u debljem sloju direktno na hemoroide i ostavite neko vreme da deluje.

Kreme i čepići sa ekstraktima američke leske (Hammamelis virginiana) pomažu takođe protiv hemoroida. Oni deluju protiv upale i pomažu brzo kod hemoroida.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od hope Uto Avg 23, 2011 11:51 pm

Ono sto mene posebno nervira u vezi sa hemoroidima je to sto doktori na to ne gledaju kao na bolest. Iako umeju da naprave OGROMNE probleme, nekako mi se ne uzimaju bas za ozbiljno!
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Khallu Uto Avg 23, 2011 11:52 pm

hope,jel ti i dalje mucis muku sa tim?
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Gost Čet Okt 20, 2011 8:13 pm

Evo ja ih imam i uzasno me bole i smaraju...Dobila sam ih posle operacije slepog creva zbog preobilne dijareje...Vec dve godine muku mucim sa njima i strah me da idem kod lekara jer se bojim kolonoskopije... Hemoroidi - Šuljevi 1307364940
Anonymous
Gost
Gost


Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od hope Pet Okt 21, 2011 2:01 am

Khallu ::hope,jel ti i dalje mucis muku sa tim?

Jok ja, Bogu hvala! Porodila se i oni su jednostavno nestali!!!
Iako nisam imala bolove ni krvarenje, mnogooo su me nervirali i grozno sam se osecala!
hope
hope
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3180
Pridružila/o se : 12.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Zvončica Pet Nov 04, 2011 5:37 pm

PROTIV HEMOROIDA

Da biste pripremili ovaj lekoviti preparat, potrebno vam je sledece: sto grama svinjske masti i dvadeset gramna sveze ubranih cvetova nevena. Ako je mast slana isprati je u nekoliko voda, a zatim dodati latice nevena i sve isprziti dok ne pusti boju. Nakon toga kada se mast prohladi procediti kroz lanenu krpu, sipati u posudu za cuvanje i ohladiti. Mascu mazati obolela mesta vise puta dnevno uz obaveznu licnu higijenu.
Mast od nevena se jos moze koristiti i za oblaganje prosirenih vena ili za otvorene rane.

PREPECENICA SA DIVLJIM KESTENOVIMA

Petnaest komada divljeg gorkog kestena dobro usitniti zajedno sa korom, a zatim pomesati sa dvestotinepedeset mililitara jake prepecenice. Sve staviti na sporet i kuvati. Kada tecnost prokljuca, kuvati jos desetak minuta, pa ostaviti da se ohladi. Nakon tri do cetiri sata procediti. Ovakva prepecenica se koristi kao pomocno sredstvo za lecenje hemoroida, i prosirenih vena.
Ekstrakt uzimati dva do tri puta dnevno po trideset do cetrdeset kapi na kocku secera. Umesto ekstrakta moze se saciniti i tinktura. U tom slucaju se usitnjeni delovi kestena stave u obojenu bocu, preliju hladnom jacom rakijom (isto dvestotinepedeset mililitara), i dobro zatvori. Boca se ostavi da odstoji sest sedmica, nakon cega se tinktura procedi, i primenjuje kao i predhodni ekstrakt.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Hemoroidi - Šuljevi Empty Re: Hemoroidi - Šuljevi

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu