Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Klimakterijum Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Klimakterijum Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klimakterijum

+3
Shade
ivonka
Khallu
7 posters

Ići dole

Klimakterijum Empty Klimakterijum

Počalji od Khallu Ned Mar 06, 2011 6:25 pm

Klimakterijum ili prelazni period je postepeno gašenje funkcije jajnika. To je period koji znači prelaz iz perioda kada je žena bila reproduktivno sposobna u period kada to više nije.


Podela klimakterijuma

* Menopauza je poslednja menstruacija u životu. Da je nastupila zaključujemo retrogradno, kada je prošlo godinu dana bez krvarenja.
* Perimenomauza je period pre menopauze, koji traje nekoliko godina, obično 4 - 5. U tom periodu postoji menstrualno krvarenje, ali je neuredno. Menstrualni ciklus može biti duži ili kraći, krvarenje oskudnije ili obilno ili produženo.
* Postmenopauza je period posle poslednje menstruacije. Trajanje mu nije tačno određeno. Obično oko godinu dana.

Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Klimakterijum Empty Re: Klimakterijum

Počalji od ivonka Ned Mar 06, 2011 6:45 pm

Sve nas to ceka jednog dana, nekog ranije, nekog kasnije. Moja majka nije imala velikih tegoba u menopauzi, pa se nadam da necu ni ja jednog dana. Ne znam imamo li ovde clanica koje vec imaju neko iskustvo , pa da ga podele sa nama. Moja drugarica Mira koja je dosta starija od mene je na hormonskoj terapiji i kaze da joj prija, samo nisam sigurna koliko je rizicno.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klimakterijum Empty Re: Klimakterijum

Počalji od Shade Ned Mar 06, 2011 6:49 pm



Iskreno, ja se bojim tog perioda koji jeste neminovan. Moja mama je imala velike turbulencije u tom periodu.
Kako nisam pokupila mnogo genetskog materijala od nje, nadam se, da će turbulencije ako me ne zaoibiđu, a ono biti bar nešto manje.


Poslednji izmenio Shade dana Ned Mar 06, 2011 7:43 pm, izmenjeno ukupno 1 puta
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klimakterijum Empty Re: Klimakterijum

Počalji od Khallu Ned Mar 06, 2011 7:30 pm

moja mama takodje.imala je vrlo turbulentan period a sada kada bi trebalo da je vec odavno iza nje-ostavio je posledice.zdravlje joj se nekako totalno poremetilo i bolesti se samo redjaju,cini mi se.
ja se takodje jako plasim jer mislim da sam upravo dobar deo genetskog materijala povukla od nje.
posebno sto mi vec sada,u ovim godinama,pms lici na najgori oblik klimaksa,ostalo ne bih da zamisljam :s:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Klimakterijum Empty Re: Klimakterijum

Počalji od Troja Pon Okt 03, 2011 9:41 am

Ja sam vec prosla kroz period menopauze, a klimakterijum sigurno traje i dalje. Nekoliko godina sam imala neuredne menstruacije, nekada su izostajale, a nekada bih imala po dvije menstruacije mjesecno. Sasvim sigurno sam postala i psihicki mnogo osjetljivija u tom periodu, sklona placu, patila od nesanice i umora. Takodje se promijenio nacin na koji moje tijelo reaguje na temperaturne ekstreme. Zimi mi se tesko zagrijati, a ljeti se znojim, cemu nisam bila sklona i imam epizode kada me naglo uhvati vrucina, nekada cak i kada je hladno. Nisam ni sama sigurna sta je dobro savjetovati zenama koje prolaze kroz ovaj period. Znam da sam uzimala lijekove - vitamine i kalcijum, a nekada i anti-depresive. Ja sam sa ulaskom u klimakterijum i ponovo pocela pusiti, sto sasvim sigurno nije pomoglo da stvari prodju bolje nego prije.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klimakterijum Empty Re: Klimakterijum

Počalji od Veca Sre Nov 02, 2011 8:28 am

Ja sam imala prisilni klimakterijum nakon operacije materice pa sam usljed poremećaja hormona, (a istovremeno i zbog prestanka pušenja) počela da se debljam i dobila nekih 10 kg, što je za mene bilo nevjerovatno. Imala sam i one strašne napade vreline pa je bilo strašno neprijatno kad se sva zajapurim, onako na čistu miru. Uzimala sam neki preparat po savjetu doktora, zaboravila sam već kako se zove, to je ublažilo te neprijatne vreline i svakako olakšalo taj period.












Klimakterijum Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klimakterijum Empty Re: Klimakterijum

Počalji od pesma Sre Nov 02, 2011 11:05 am

Da podelim i ja iskustvo s vama.Vec oko 35-te su poceli neredovni ciklusi,odnosno,po dva ili tri puta mesecno,mucenje tesko.Tad sam pocela uzimati hormone,medjutim vrlo brzo odlucila da prekinem i prepustim prirodi da odradi sto je zapocela.Preuranjeni klimakterijum kod mene je posledica niza uzastopnih teskih stresova,gubitka dragih osobo i sl.
Sa 40-et ciklusi su bili retki,tek jedan ili dva god.Vec tri god nemam ciklusa.
A tegobe ?...Za moje veliko cudo osim preteranog znojenja (tz valunga ) nista drugo,ni nervoza,ni plac,ni bes,nista.
Medjutim ti valunzi su bili ubitacni,cesti,zimi,leti i trajali skoro pune tri god.Koristila sam sve moguce preparate na biljnoj bazi i nista mi pomoglo nije.Odlucila sam da u ishranu unesem soju i napravila pun pogodak.Soja u sebi sadrzi estrogen,koji je u deficitu kod zena u tom zivotnom dobu.Dodatno sam uzimala i "menosoju" u kapsulama i sad sam kao nova.. Klimakterijum 656435 Sve je iza mene,super se osecam.Da dodam u tom periodu sam se ugojila skoro 10 kg.Organizam mi je trazio abnormalno velike kolicine vode,posebno nocu,sto je i normalno s obzirom na valunge i preterano znojenje.Svih suvisnih kilograma sam se resila,polako i postepeno.
pesma
pesma
Početnik
Početnik

Ženski Broj poruka : 12
Pridružila/o se : 31.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klimakterijum Empty Re: Klimakterijum

Počalji od Troja Sre Nov 02, 2011 2:18 pm

Hvala ti sto si napisala to za soju. Ja isto patim od pretjeranog znojenja, a i suprug, pa bi to moglo da nam pomogne.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klimakterijum Empty Re: Klimakterijum

Počalji od bub@mara Sre Nov 02, 2011 7:40 pm

Danas sam pričala sa jednom ženom koja teško podnosi svoj klimax pogotovu zbog valunga ali ona ne sme koristiti soju zbog štitne žlezde.većina žena ima problem sa štitnjačom a da ni ne zna,kao moja keva npr.
bub@mara
bub@mara
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1425
Pridružila/o se : 12.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klimakterijum Empty Re: Klimakterijum

Počalji od Veca Sre Nov 02, 2011 8:43 pm

Ja sam ovo pila i meni je baš pomoglo.

Natural Wealth MENOPAUSE RELIEF
Pomoć ženama u menopauzi.
Biljni preparat koji sadrži prirodni izvor fitoestrogena.
Upotreba:
Uzimati jednu tabletu dnevno uz obrok. Za postizanje optimalnih rezultata preparat uzimati 4 nedelje. Nako 6 meseci redovnog korišćenja, napraviti pauzu od nekoliko nedelja.
Preparat ne sadrži kavsac, pšenični gluten, mleko i mlečne prerađevine, laktozu, šećer, konzervanse, veštačke boje i ukuse.
Napomena:
MENOPAUSE RELIEF nije namenjen trudnicama i dojiljama, kao ni osaobama mlađim od 18 godina.
Žene koje koriste hormonsku terapiju bi trebalo da se konsultuju sa lekarom.
Za vreme uzimanja preparata izbegavati intezivno izlaganje suncu. Neželjeni efekti nisu poznati.












Klimakterijum Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klimakterijum Empty Re: Klimakterijum

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu