Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija) Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija) Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija)

3 posters

Ići dole

Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija) Empty Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija)

Počalji od Khallu Ned Mar 06, 2011 6:10 pm

Malo je žena koje bar nekada u životu nisu imale obilnu menstruaciju, a nekima je takva skoro svakog meseca. Iako je najčešća kod mladih devojaka i pred menopauzu, može se javiti u bilo kom periodu života žene.



Šta je hipermenoreja

Pitanje je šta je obilna menstruacija, jer je to subjektivna stvar. Ako krvarenje traje duže od sedam dana, a uz to je gubitak krvi veliki, menstruacija se može označiti kao hipermenoreja (hypermenrrhoe ili menorrhagia). I menstruacija kraća od sedam dana kojom se izgubi više od 80ml krvi predstavlja obilnu menstruaciju. Žena teško može da izmeri količinu izgubljene krvi, ali ako natopi više od jednog uložka za sat vremena ili ako mora da stavi dva ulozka od jednom ili da ga menja noću, ako je krvarenje sa većim ugrušcima i ako joj menstruacija remeti svakodnevne aktivnosti, svakako se radi o hipermenoreji.



Spojler:
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija) Empty Re: Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija)

Počalji od Shade Ned Mar 06, 2011 6:51 pm


Svakog meseca je takva. Konsultovanje sa lekarom mi i nije mnogo pomoglo.
Vele, bolje da je obimna, nego da je neredovna. Eto.

Naučila sam da i sa tim živim, ma kako neprijatno bilo..
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija) Empty Re: Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija)

Počalji od ivonka Ned Mar 06, 2011 6:54 pm

Ja imam jako obilne menstruacije koje imaju dva uzroka, prvo je bila cista na jajniku koju sam skinula i drugo je hipofunkcija stitne zlezde. Iako pijem hormone stitne zlezde menstruacije su i dalje obilne tako da cesto moram piti gvozdje. Pogotovo u prva dva dana imam oseaj da cu iskrvariti, nekad mi ode i pakovanje ulozaka dnevno.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija) Empty Re: Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija)

Počalji od Khallu Ned Mar 06, 2011 7:25 pm

i ja imam taj problem,pored bolne.
da ne ponavljam svoju razocaranost u ginekologe,generalno-niko mi nije uspostavio dijagnozu niti to shvatio kao moguci problem.navikla sam i na to.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija) Empty Re: Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija)

Počalji od Khallu Ned Maj 22, 2011 11:42 pm

Saslav Caja: 1

40 g listova pitome nane
40 g stabljike msomace
40 g stabljike kantarije ženske
20 g stabljike preslice
20 g stabljike imele bele
20 g kore hrasta

Trave usitniti i smešati. U 1 litru prokljucale vode stavid 10 g mešavine trava i kuvati poklopljeno 1 minut na laganoj vatri. Kad se caj ohladi, procediti ga u bocu i popiti dnevno 1 litru, po 1 dcl u jednakim vremenskim razmacima. Caj možete zasladiti medom

Sastav caja: 2

20 g stabljike majcine dušice
20 g cvetova zovine
20 g cvetova i listova kantarije ženske
20 g listova pelina
20 g divlje deteline sa cvetom

Caj pripremati i upotrebljavati kao u prvoj recepturi.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija) Empty Re: Obilna menstruacija (hipermenoreja, menoragija)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu