Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Poreklo ljubavi - srodne duše?  Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Poreklo ljubavi - srodne duše?  Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Poreklo ljubavi - srodne duše?

5 posters

Ići dole

Poreklo ljubavi - srodne duše?  Empty Poreklo ljubavi - srodne duše?

Počalji od Shade Ned Dec 05, 2010 12:21 am






Poreklo ljubavi

Prema učenju taoista Duh i Materija su u vreme postanka sveta vodili borbu na život i smrt.

Duh je naposletku odneo pobedu, a Materija je osuđena na večni život u unutrašnjosti zemlje.No, pre toga je glavom udarila o nebeski svod i nebo prepuno zvezda razbila na komadiće.

Boginja Niuka izronila je iz mora, blistava u svom vatrenom oklopu.
Kuvajući dugine boje u kotlu, uspela je vratiti zvezde na njihova mesta, ali nije uspela pronaći dva komadića, pa nebeski svod nije bio potpun.

To je poreklo ljubavi: dve duše neprestano obilaze Zemlju, svaka u potrazi za svojim Drugim Delom.

Kada se sastanu, uspevaju povezati ona dva komadića koji nedostaju i tada, za taj par, celi univerzum ima smisla.



Volela bih da čujem vaše mišljenje o ovoj teoriji? Znam, znam, mit je, ali šta vi mislite o ovome?


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poreklo ljubavi - srodne duše?  Empty Re: Poreklo ljubavi - srodne duše?

Počalji od Khallu Ned Dec 05, 2010 12:23 am

verujem u postojanje srodne duse Poreklo ljubavi - srodne duše?  250789
svidja mi se tekst
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poreklo ljubavi - srodne duše?  Empty Re: Poreklo ljubavi - srodne duše?

Počalji od Shade Sre Dec 08, 2010 3:01 am



Evo još mitologije

Jadan starogrcki mit govori o tome da je nekada covek bio sasvim drugaciji nego sto je danas. Taj nas daleki, veoma daleki predak – pracovek – bio je veoma cudnog izgleda. Gornji deo tela bio mu je okrugao, slican buretu. Imao je po dva para ruku I nogu, I glavu sa dva poptpuno jednaka lica, koja su gledala u suporotnim pravcima. Bio je vrlo pokretljiv: mogao se velikom brzinom kotrljati I prevrtati u vazduhu. Neverovatna je, kaze mit bila njegova snaga: mogao je iscupati drvo, podici I zavitlati ogromnu stenu. Svojom snagom I teznjom da sve unisti ugrozio je I same bogove. Zato ga je Zevs prepolovio na dva istovetna dela I time umanjio njegovu snagu I moc. Od tada sve do danas te dve polovine – muskarac I zena – stalno teze da se spoje, da budu jedno. Teznja za spajanjem, sjedinjavanjem, duboko je usadjena u njihovu prirodu, a polni nagon je jedna od najjacih sila koja ih pokrece na to.


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poreklo ljubavi - srodne duše?  Empty Re: Poreklo ljubavi - srodne duše?

Počalji od Shade Uto Dec 21, 2010 10:20 pm





Kako znate da ste sreli svog životnog saputnika?
Tražite ljubavnu vezu koja vremenom postaje sve bolja, sa sve vecim divljenjem, sa poverenjem koje izrasta iz oluja.
Sa ovim covekom sam uvidela da je moguce da dostignem intezivnu intimnost i radost.
Mislila sam ranije da su to samo moje posebne potrebe, moja licna obeležja životnog druga.
Sada mislim da možemo biti svaciji, ali da se bojimo da ih necemo pronaci i onda pokušavamo da se zadovoljimo sa manjim
Kako bi se usudili da zahtevamo intimnost i radost, ako je najbolje što možemo pronaci mlak ljubavnik i blaga sreca.
A ipak u srcu znamo da ce mlako preci u hladno, blaga srece ce se pretvoriti u bezimenu tugu, gundava pitanja: Da li je ovo ljubav moga života? Da li je to sve? Da li sam zato ovde?
U srcu znamo da mora postojati nešto više i ceznemo za onim što nikada nismo otkrili.
Toliko cesto polovina jednog para želi da se uzdigne, a druga polovina je vuce nadole.
Jedno ide napred, a drugo se trudi da za svakih dva koraka napred, mora da se vrati tri koraka unazad.
Bolje upoznati samo srecu, mislila sam, voleti moje prijatelje i moju macku, bolje cekati na životnog druga koji nikad ne dolazi, no napraviti tako tup kompromis.
Životni drug je neko cije brave odgovaraju svim našim kljucevima, a kljucevi odgovaraju svim našim bravama. Kad se osecamo dovoljno bezbednim da otvorimo brave, naše najiskrenije ja izlazi i onda možemo biti potpuno i pošteno ono što smo.
Možemo biti dovoljno onakvi kakvi smo, a ne zbog onog što se pretvaramo da smo.
Svat otkriva najbolji deo drugoga.
Bez obzira na sve, što se može oko nas da poremeti , sa tom jednom osobom smo sigurni u našem vlastitom raju.
Naš životni drug je neko ko deli sa nama najdublje cežnje, naš smisao, uverenja.
…Naš životni drug je neko ko život donosi u život…

Ali na kraju nije važno da li se slažemo ili ne ili ko je u pravu.
Ono što je važno jeste šta se dešava izmedu nas dvoje i da li se stalno menjamo, rastemo i volimo jedno drugo sve više! To je ono što je vrlo važno!

….jedino što je važno, na kraju našeg boravka na zemlji jeste, koliko smo dobro umeli da volimo, kakav je bio kvalitet naše ljubavi!

Richard Bach

Most preko vecnosti
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poreklo ljubavi - srodne duše?  Empty Re: Poreklo ljubavi - srodne duše?

Počalji od Shade Pet Apr 15, 2011 2:50 am

Pređimo sada na analizu greške koja se mnogima dešava u odnosima sa bližnjim, kada pokušavamo da stvorimo čvrsto uporište u večito promenljivoj struji života.

Mislite na osobu čiju ljubav želite da osvojite. Želite da joj postanete važni? Hoćete da budete jedini za nju? Hoćete da se ta osoba zainteresuje za vas i upusti se u trajnu vezu s vama? Ako je tako, dobro otvorite oči: vi nerazumno pozivate tu osobu da vas prihvati u ekskluzivnom smislu, pozivate je da ograniči vašu slobodu prema svom nahođenju, da kontroliše vaše ponašanje, vaše planove, vaš razvoj - sve to isključivo za dobrobit njenih interesa. To je kao kada bi vam ta osoba rekla: „Ako želiš da budeš jedino biće za mene, moraš da se podvrgneš mojim uslovima, jer od trenutka kada prestaneš da zadovoljavaš moja očekivanja, prestaćeš da budeš jedino biće za mene". Vi ste hteli da budete jedini toj osobi, zar ne? Automatski morate da platite cenu gubitkom svoje slobode - morate da plešete u ritmu koji vam nameće ta osoba, isto kao što očekujete da drugi plešu u vašem ritmu, ako žele da budu jedini za vas.

Upitajte se sada vredi li platiti tako visoku cenu za ono što zauzvrat dobijate. Zamislite kako govorite toj osobi čiju ljubav tražite: „Ostavi mi slobodu da budem onakav kakav sam, da mislim svojom glavom, da idem za sopstvenim ukusima i težnjama, da se ponašam na način koji mi najviše odgovara". Tražeći tako nešto, vi tražite nemoguće. Kada zahtevate od nekoga da budete jedino biće za njega, to suštinski znači kako treba ozbiljno da se potrudite ne bi li učinili sebe prijatnim toj osobi. Na toj tački, vi gubite svoju slobodu. Razmišljajte o ovome koliko god vam volja, ali potrudite se da to i shvatite.

Može se desiti da na kraju resite: „Draža mi je moja sloboda od tvoje ljubavi". Ako morate da birate između „biti s nekim", ali u zatvoru, ili da hodate sami i slobodni, šta biste izabrali? Sada recite toj osobi: „Slobodan si da budeš onakav kakav si - da misliš svojom glavom, da ideš za svojim ukusima i težnjama, da se ponašaš onako kako ti najviše odgovara".

Kad izgovorite ove reci, desiće se jedna od sledeće dve reakcije: ili će ih vaše srce odbaciti, i postaćete sve- sni kakvi ste - dakle neko ko se kaci za druge i suštinski ih koristi (tada pažljivo analizirajte vaše lažno ubeđenje da ne možete da živite niti da budete srećni bez te osobe); ili će vaše srce iskreno izgovoriti te reci, i tada, u tom trenutku, nestaće svaka kontrola, svaka obmana, svako iskorišćavanje, svaka posesivnost i ljubomora: „Slobodan si da budeš ono što jesi - da misliš svojom glavom, da ideš za svojim ukusima i težnjama, da se pona- šaš na način koji ti najviše odgovara".

Zapazićete još jednu stvar: konkretna osoba prestaće tada da bude jedina i najvažnija za vas. Ostaće važna na isti način kao što je to zalazak sunca ili neka simfonija, isto kao što je svako drvo unikat po sebi, nezavisno od senke i plodova koje vam može dati. Vaša najdraža osoba neće pripadati isključivo vama, već svima i svemu, odnosno nikome i ničemu - baš kao zalazak sunca ili neko drvo. Ponavljajte ove reci: „Slobodna si da budeš ono što jesi..." Izgovarajući ih, oslobađate sami sebe - sada ste spremni za ljubav. Jer, kada se zakačite za biće koje volite, ono što tada nudite nije ljubav, već samo lanac koji će okovati ili vas ili to biće. Ljubav može postojati samo u slobodi.

Onaj koji stvarno voli nekoga, uvek radi za njegovo dobro, a osnovni elemenat toga je oslobađanje ljubljenog od strane onoga koji ga voli.

Antoni de Melo
Put ljubavi
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Poreklo ljubavi - srodne duše?  Empty Re: Poreklo ljubavi - srodne duše?

Počalji od Khallu Čet Jul 07, 2011 2:45 pm

"Ljubav je kapljica nebeske rose koju nebesa kanuše u kaljužu života da mu zaslade gorkost." ~ Puškin
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Poreklo ljubavi - srodne duše?  Empty Re: Poreklo ljubavi - srodne duše?

Počalji od Zvončica Uto Jun 19, 2012 11:37 pm

Nekad sam verovala u to, ali sada više ne verujem. Ne mislim da postoji samo jedna duša koja nam je potpuno kompatibilna, jer je onda verovatnoća minimalna da se te dve duše sretnu i prepoznaju.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poreklo ljubavi - srodne duše?  Empty Re: Poreklo ljubavi - srodne duše?

Počalji od Troja Sre Jun 20, 2012 3:05 pm

Shade ::
To je poreklo ljubavi: dve duše neprestano obilaze Zemlju, svaka u potrazi za svojim Drugim Delom.
Kada se sastanu, uspevaju povezati ona dva komadića koji nedostaju i tada, za taj par, celi univerzum ima smisla.
Volela bih da čujem vaše mišljenje o ovoj teoriji? Znam, znam, mit je, ali šta vi mislite o ovome?

Ja mislim da ovo nije samo mit i teorija, nego da je bog smislio zivot tako sto nam prezentuje svijet kao rezultat evolucije koja je trajala milionima godina, a kroz pokusaj da nadjete ljubav, srodnu dusu i mozda i dobijete djecu otkrivate pravu istinu o svijetu i postojanju boga.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Poreklo ljubavi - srodne duše?  Empty Re: Poreklo ljubavi - srodne duše?

Počalji od Femme Sub Feb 09, 2013 10:38 pm




Blizanačke duše ili Twin soul

Elendil Wakan Tanka Camilla K
Prevod Zvezdana Elanor i Milica


Sa svakom osobom koja postoji imate nekakvu vrstu veze ovde na Zemlji, imate sporazum duša. Isplanirali ste da odradite određena pitanja. Nemate samo dogovor duša sa drugim ljudima u vašem životu, takođe imate dogovor duše sa samim sobom. Pre inkarnacije vasa duša je izabrala da bude rođena u fizičkom telu da bi naučila određene lekcije. Pre nego sto smo se inkarnirali mi smo bili nežno vođeni da izaberemo plan za naše živote koji će dati najviše uvida naših duša. Odabiramo da se inkarniramo kako bi lečili i osećali.

...

Šta su Blizanačke Duše?

Par blizanačkih duša energetski deli identitet, ali su kreirane kao dve polovine, ženska i muška polovina jedne duše. Kao rezultat odvajanja pri zori vremena u istoriji čovečanstva, dve drugačije ličnosti koje su bile JEDNO su kreirane. Možete vrlo dobro razumeti da kada se dve polovine nečega što je bilo JEDNO sretnu ponovo na zemlji nakon mnogo godina i života razdvojenosti i “nesvesne” čežnje jedne za drugom, fizičko sretanje i samo ujedinjavanje je veoma intenzivan, neopisiv događaj na ljudskom nivou gde se dve polovine iste duše suoče i osećaju duboka, skrivena osećanja u njima samima koja mogu biti poricana životima.

...

Na ovim prostorima kada sretnete vašu Blizanačku Dušu, srešćete odvojeno ljudsko biće, jedinstveno i sa sopstvenim životnim iskustvima. Mnogi ljudi misle da kada je sretnete, sretnete sebe samoga.Do stepena da blizanačke duše dele istu energetsku nit ovo je tačno, ali kada je sretnete takođe ćete upoznati ljudsko biće koje je zbog fizičkih aspekata takvog postojanja moglo živeti ili život veoma sličan vašem ili potpuno različit. Istina je da blizanačke duše često del ista interesovanja, ali su i dalje dva odvojena ljudska bića.

Izvor
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Poreklo ljubavi - srodne duše?  Empty Re: Poreklo ljubavi - srodne duše?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu