Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Provereni recepti kolača i torti

+12
zelenooka
ivonka
Femme
mirka
Chikita
Aynnah
bub@mara
Zvončica
Holly
Veca
Khallu
Shade
16 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Khallu Uto Jan 31, 2012 11:51 am

e pa,izostavila si kakao u namirnicama a na slici sam videla da ide nesto braon Provereni recepti kolača i torti - Page 5 2954761119
koliko se kakaoa stavlja?
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Veca Uto Jan 31, 2012 11:53 am

Godine, moja Khallu...
Kakao (2 kašike) staviš u ostatak smjese (kad 2/3 izliješ u kalup), kako sam i napisala. Onda tom smeđom smjesom samo prošaraš po žutom tijestu.
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Khallu Uto Jan 31, 2012 11:56 am

e pa lepo.ja pisah vec,da volim te jednostavne i suvonjave kolace Provereni recepti kolača i torti - Page 5 656435 ,koji se lepo kombinuju i uz caj i uz mleko npr pa mogu da budu uzina ili obrok.hvalaaaa poljubac
kakao jedino nemam odavno ali cu ga vec danas kupiti i sto pre probati taj kolac
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od zelenooka Uto Jan 31, 2012 12:10 pm

Ja imam malo drugačiji recept za mramorni kolač, i davno sam obećala Khallu da ću ga napisati ovde, jer može da stoji i nedelju dana pokriven lepljivom kuhinjskom folijom.Ja ga obožavam, uz čaj, mleko,belu kafu...

Mramorni kolač

6 jaja
200 gr margarina ili butera
200 gr šećera
400 gr brašna
250 ml mleka
prašak za pecivo
50 gr kakaa ili strugane čokolade
2 kesice 3 u 1
vanil šećar po želji
kokos ili suvo groždje

Umutiti margarin sa šećerom i žumancima, dodati mleko, prašak za pecivo,i vanilu i sve izmešati. Na kraju dodati čvrsto ulupan sneg od belanaca. lagano izmešari i dobijenu masu podeliti na 3 dela. U jedan deo dodati kakao ili čokoladu, u drugi 3 u 1 (koji hoćete), može i malo cimeta. Treći deo ostaje svetao, ali ja volim da u njega doam kokos ili suvo groždje.U dobro podmazan pleh ili kuglof sipati naizmenično po jednu kutlaču,jedno preko drugog.

zelenooka
zelenooka
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 400
Pridružila/o se : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Khallu Uto Jan 31, 2012 12:11 pm

tvoj je malo ''pojacan'' Provereni recepti kolača i torti - Page 5 656435
hvala i tebi zelenooka poljubac
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od zelenooka Uto Jan 31, 2012 12:28 pm

POMORANDŽA TORTA

Potrebno je:

15 jaja
30 kašika šećera
9 kašika mlevenih oraha
9 kašika seckanih oraha
9 kašika mlevenog keksa ili prezli
3 kašike brašna
1.5 prašak za pecivo
2 pudinga od vanile
1/2 l mleka
4 pomorandže, veće
250 gr margarina
125 gr butera
250 gr šećera u prahu
šlag

Umutiti 3 kore od po:
5 belanaca
5 kašika šeće
3 kašike mlevenih oraha
3 kašike seckanih oraha
3 kašike mlevenog keksa ili prezli
1 kašika brašna
pola praška za pecivo
rendana kora od jedne pomorandže

Fil:
U 1/2 l mleka zakuvati 2 pudinga od vanile, i ostaviti da se hladi.
15 žumanaca penasto umutiti sa 15 kašika šećera i skuvati na pari i u vruće dodati koru i sok od jedne pomorandže.
Umutiti margarin, buter i 250gr prah šećera, pa u to dodati puding i žumanca.
Filovati kore i odozgo šlaga po želji.
zelenooka
zelenooka
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 400
Pridružila/o se : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Chikita Pon Feb 06, 2012 4:20 pm



Evo mog omiljenog recepta za oblatne. Obozavam ih Provereni recepti kolača i torti - Page 5 158942

Dvobojne oblatne sa keksom

Zuti fil :[/u]
6 zumanaca
100 g secera u prahu
250g margarina z akolace
1 vanilin secer

Smedji fil
6 belanaca
200g secera
300 g mlevenog keksa
2 velike kasike kakaa ( moze a i ne mora)

Priprema zutog fila :
Izmiksirati dobro zumanca, onda dodati omeksali ( ne istopljen) margarin, 100g secera i vanilin secer i sve to dobro izmiksirati.

Priprema smedjeg fila
Izmiksirati cvrst sneg od belanaca, dodati 200g secera, sipati mleveni keks i na kraju 2 kasike kakaa. Smesu fino izmiksirati dok se ne ujednaci i bude glatka.

Na kraju premazivati naizmenicno oblatnu tako da bude sarena.
Pola zutog fila+pola smedjeg + druga polovina zutog +druga polovina smedjeg fila.

U originalnom receptu ide po 100g secera vise za svaki fil ali ja sam smanjila jer mi se ovako vise svidja. Najcesce pravim bez kakaa ali moze i sa njim.
Obozavam ove oblatne, veoma su ukusne , moram ih sutra napraviti Provereni recepti kolača i torti - Page 5 158942
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od zelenooka Sre Feb 08, 2012 2:04 pm

KOL PITA

(nemam pojma odakle takav naziv,tako su mi rekli kada sam tražila recept)

7 šoljica mlake vode
1 šoljica ulja
1 prašak za pecivo
1 kašika soli
1 kg brašna
Testo dobro izmesiti i podeliti na 2 dela.
Svaki deo razvući u obliku pravougaonika i premazati sa po pola penasto umučenog margarina. Uviti u rolate. Svaki rolat iseći na 4 dela, tako da se dobije 8 malih rolatića.
Složiti na tacnu,pokriti folijom i ostaviti u frižideru do upotrebe.Može da stoji 4 dana.
Ohladjene rolatiće rastanjiti pravougaonog oblika, dužine pleha, nafilovati po želji kao svaku pitu,saviti opet kao rolat i peći.
Testo se može razvući i debljine prsta i seći kao paštete ili žu-žu.
Ispečenu pitu pokriti i ostaviti da se prohladi.
Videćete, svi će misliti da ste razvlačili pitu, onu preko stola.
Ovo testo možete zamrznuti, pa imati uvek u rezervi.
zelenooka
zelenooka
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 400
Pridružila/o se : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od zelenooka Sre Feb 08, 2012 2:11 pm

KROKETI OD KROMPIRA

Skuvati pola kg krompira u ljusci.
Oljuštiti i zgnječiti sa malo margarina. Dodati kašiku prezli, kašiku rendanog kačkavalja ili tvrdog sira,1 jaje,1 žumance,malo bibera.
Preostalo belance umutiti u tanjiru.
Praviti male krokete (kao manje faširane) umakati u umućeno belance,pa u prezle i pržiti u malo dubljem ulju.
Ja ovo najčešće pravim kada mi ostane krompir pirea.Dodam sve što treba pa ispržim za večeru ili ostavim pire u frižider pa ujutru zamesim i spremim za doručak.
zelenooka
zelenooka
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 400
Pridružila/o se : 28.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Femme Pet Feb 10, 2012 5:50 pm




Knedle sa šljivama

Sastojci
700 g mekog brašna
1 kg krompira
200 g prezli
5 kašika ulja
3 jaja
1/2 kg šljiva
1 kašika margarina

Priprema

Ogulite krompir (koristite beli jer se lepše sjedini sa testom) i skuvajte ga u slanoj vodi.
Kada je krompir obaren tj. kada postane mekan, ocedite vodu pa ga dobro izgnječite.
Dok je krompir još topao, dodajte margarin i dobro ga umešajte pa ostavite da se malo prohladi.Krompir ostaviti da se prohladi pre nego što nastavite da se jaja ne bi delimično ispekla pri sjedinjavanju sa vrelim krompirom.
U krompir dodajte jaja i dobro izmešajte.
Postepeno dodajte brašno i mešajte (mesite) dok se testo ne ujednači.
Radnu površinu dobro pospite brašnom (da se testo ne bi lepilo) pa premesite testo još malo.
I testo pospite brašnom pa ga, koristeći oklagiju, razvijte na oko 1 cm debljine.
Isecite testo na kvadrate dovoljno velike da možete zaviti šljivu u njih.
Zavijte šljivu u testo pa dlanovima popravite oblik knedle.

Kuvanje knedli

Posolite vodu i stavite je da proključa.
Ubacite knedle u ključalu vodu i kuvajte ih oko pola sata, odnosno, dok ne isplivaju na površinu.


Priprema prezli
Dobro zagrejte ulje pa dodajte prezle i pržite ih dok malo ne potamne.
Dodajte šećer i dobro izmešajte.
Po želji, u ovu smešu možete dodati i cimet.

Obarene i oceđene knedle uvijte u prezle sa svih strana, slažite u činiju i pospite preostalim prezlama.

Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Veca Sub Mar 03, 2012 6:42 pm

Ovu tortu sam skinula sa Coolinarke i pravila za rođendan, lako za napraviti, a ukus je fantastičan.

TORTA SA PUSLICAMA

Sastojci
1 veliko pakovanje piskota
1 l mleka
10 kasika secera
4 kesice pudinga od vanile
250 gr margarina
5 kasika prah secera
100 gr cokolade
ZA PUSLICE:
4 belanca
200 gr prah secera
1 kesica vanilin secera (ili kupite veliko pakovanje gotovih kao što sam ja uradila)
PRELIV ZA PUSLICE:
150 gr cokolade
150 gr margarina
ZA PREMAZIVANJE CELE TORTE:
4 kecice slaga
ili:
400 ml slatke pavlake
malo ruma-po zelji
Priprema
1. U mleko sa dodatkom 10 kasika secera skuvati 4 kesice pudinga od vanile kao sto obicno kuvate puding.Ostaviti ga da se ohladi uz povremeno mesanje da se ne uhvati odozgo korica(ja tu posudu sa pudingom stavim u drugu vecu posudu sa hladnom vodom,tako se najbrze ohladi).U hladan puding postepeno dodavati 250 gr margarina umucenog sa 5 kasika prah secera,dobro umutiti mikserom.Uvek kad mutim margarin,dodam 2-3 kasike provrele vode,tako se mnogo bolje umuti i bude mnogo kremastiji.Fil podeliti na dva dela i u jedan deo dodati 100 gr cokolade otopljene na pari.
2. Piskote natapati mlekom,redjati ih na tacnu.Preko njih staviti braon fil,odozgo poredjati puslice,pa preko njih staviti zuti fil.
3. PRE SVEGA OVOGA NAPRAVITE PUSLICE, ako odlučite da ih sami pravite:Dobro umutite belanca,pa dodajte kasiku secera,mutite na najvecoj brzini,kad umutite tu kasiku secera,dodajte
sledecu i tako redom dok ne utrosite sav secer.Po zelji mozete dodati i kesicu vanilin secera,ja je obicno i stavim.Masa mora biti cvrsta.Vadite kasicicom ili formirajte puslice spricem sa sirim otvorom i pecite na 150 stepeni oko 60 min.Moraju da ostanu svetle ili vi prilagodite temperaturu svojoj rerni.Kada se dobro ohlade,svaku uvaljajte u 150 gr cokolade otopljene sa 150 gr margarina.Mozete ih napraviti prethodnog dana.Kada se cokolada stegne,tek tada ih stavljati na tortu.
4. Celu tortu premazite umucenim slagom ili slatkom pavlakom.
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Khallu Sre Avg 08, 2012 7:20 pm

Kremisimo torta

Sastojci

10 belanaca
250 g šećera
1 kašika sirćeta
10 žumanaca
300 g šećera
15 kašika brašna
1 l mleka
1 margarin
100 g pešenog mlevenog lešnika
100 g čokolade
100 g mlevenih oraha
300 g čokolade
1 dl ulja
200 g šlaga za ukrašavanje

Priprema
Sastojke dobro umutiti i sušiti koru dva sata na 100 stepeni. Odvojiti malo mleka i umutiti žumanac sa brašnom. U ostatak mleka ubaciti šećer i staviti da se kuva. U provrelo mleko usuti umućenu smesu. Mešati neprestano da ne zagori. Skloniti sa vatre i ostaviti da se dobro ohladi. U hladnu smesu umutiti razradjen margarin. Fil podeliti na tri dela. U prvi staviti lešnik, u drugi istopljenu čokoladu i u treći deo mlevene orahe. Istopiti čokoladu sa uljem, na pari, da bude malo redje. Filovati: kora - fil sa lešnikom - glazura od čokolade - fil sa čokoladom - glazura od čokolade - fil sa orasima - glazura od čokolade i na kraju ukrasiti šlagom.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Maja Pet Avg 10, 2012 12:14 pm

MEDENJACI

4 šoljice (za kafu) mleka
2 šoljice šećera
6 šoljica brašna (brašno po želji, ja pravim sa crnim ili integralnim brašnom)
2 velike kašike vršne sode bikarbone
2 velike kašike vršne cimeta
10 velikih kašika puno vršnih pekmeza od kajsija
3-4 kašike pekmeza od kajsija za premazivanje

U brašno dodati "suve" sastojke pa promešati onda dodati mleko in na kraju pekmez. Masu dobru umutiti mikserom i ostaviti 10 minuta da odmori. Zatim ga sipati v podmazan i brašnom potresen pleh. Peći na 180 stepeni (nikad nisam gledala na sat koliko dugo se peče) dok nije pečeno. Preko vrućeg testa namazati pekmez i preko njega politi sa topljenom čokoladom (ja stavim od oka malo margarina i čokoladu (200g) u šerpicu i na špret da se istope). Kad se sve lepo ohladi iseći na kvadratiće.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Khallu Sub Nov 17, 2012 5:34 pm

pravi li neko koh?
treba mi proveren recept sto pre...
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Veca Sub Nov 17, 2012 6:24 pm

Nikad to nisam probala napraviti, djeluje mi suviše pipavo. Što će ti koh Khallu?
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Khallu Sub Nov 17, 2012 6:28 pm

eto Veco,a mogla sam da ulozim kviska na tebe Provereni recepti kolača i torti - Page 5 2954761119
nemam pojma,palo mi jos ranije na pamet.setila se da sam ga u vrticu volela i jedino tad jela.a uvek imam i visak mleka,tata mi stalno kupuje na pijaci domace pa mi uvek propadne Provereni recepti kolača i torti - Page 5 2954761119
prost je to recept a u mnogima vidim da su samo finese razlicite.
odoh da probam da napravim pa sta bude.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Veca Sub Nov 17, 2012 6:32 pm

Hajde, sa srećom.
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Donabella Pet Dec 14, 2012 10:24 pm

Khallu ::aaaauuu bre,da.
neka si me podsetila.
pisem cim pre Provereni recepti kolača i torti - Page 5 536970


Ako si zaboravila nema veze : ja ću u nedjelju ( sutra me nema u Splitu ) staviti odličan recept za sahericu . Nije da ti uzimam poso, ali me veseli da učinim uslugu kad znam Provereni recepti kolača i torti - Page 5 536970
Donabella
Donabella
Početnik
Početnik

Ženski Broj poruka : 35
Pridružila/o se : 14.12.2012

http://www.poetika1.bloger.hr

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Khallu Sub Dec 15, 2012 2:26 pm

ocekujemo recept i od tebe Donabella.
ja ga imam,provereno dobar,samo eto,nikako da ga nadjem Provereni recepti kolača i torti - Page 5 2954761119
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Donabella Sub Dec 15, 2012 2:32 pm

Khallu ::ocekujemo recept i od tebe Donabella.
ja ga imam,provereno dobar,samo eto,nikako da ga nadjem Provereni recepti kolača i torti - Page 5 2954761119

Tražiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmmm!!!!! Provereni recepti kolača i torti - Page 5 62980
Donabella
Donabella
Početnik
Početnik

Ženski Broj poruka : 35
Pridružila/o se : 14.12.2012

http://www.poetika1.bloger.hr

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Sacher torta ( recept od davnine )

Počalji od Donabella Sub Dec 15, 2012 2:56 pm

Donabella ::
Khallu ::ocekujemo recept i od tebe Donabella.
ja ga imam,provereno dobar,samo eto,nikako da ga nadjem Provereni recepti kolača i torti - Page 5 2954761119

Tražiiiiiiiiimmmmmmmmmmmmmmmmm!!!!! Provereni recepti kolača i torti - Page 5 62980

Potrebno:
7 jaja ,150 gr brašna ( i meko i oštro pola-pola ),150 gr maslaca ,200 gr šećera , 100 gr čokolade za kuhanje, 1 prašak za pecivo , 1 vanilija ( okus burbon ako ima )
Rad :
Na pari otopiti maslac i čokoladu i pustiti da se malo ohladi. U tu ohladjenu smjesu dodati 1/3 čećera s vanilijom i lagano umutiti kuhačom. Postepeno dodaviti žutanjke ( zaista postepeno) i miješati ručno da smjesa bude rahla.
Bjelanjke umutiti s malo soli[u] i ostatkom šećera mikserom da bude jako čvrsti snijeg.
Tada snijeg dodavati postepeno, žlicom , u smjesu a skupa s bjelanjcima dodavati i rašno s praškom za pecivo ( ja ga kroz cjediljku od čaja istresem na brašno ) , sve ručno i lagano bez miksera. Peči 50-60 min na 180 stupnjeva. Pustiti da se ohladi prije rezanja a u medjuvremenu prirediti glazuru[b] od : 100 grama mliječne čokolade, 3 žlice mlijeka, 1 žlice češera i 1 žlice maslaca. Glazura se radi uobičajeno; ja je radim na pari!
Tortu prerezati na 3 dijela i namazati s džemom od marelica , a na kornju koru i okolo stavit glazuru. Gotovo......Ne držati je u frižideru nego samo kratko dok se glazura stegne.
Napomena: neke saherice se prskaku rumom ili mlijekom, a ova ne! Ova je sočna bez toga samo pod uvjetom, da se radi ovako kako piše.
Pozdrav moje dame iz Splita Provereni recepti kolača i torti - Page 5 158942
Donabella
Donabella
Početnik
Početnik

Ženski Broj poruka : 35
Pridružila/o se : 14.12.2012

http://www.poetika1.bloger.hr

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Chikita Pet Avg 30, 2013 4:42 pm

Juce sam napravila baklavu sa cokoladom. Porodici se svidja pa evo recepta i za vas Provereni recepti kolača i torti - Page 5 598318 

Baklavice sa cokoladom

Sastojci:

500 grama secera,
1 pakovanje kora za pitu,
1 margarin,
200 grama cokolade,
200 grama oraha
50 grama mlevene plazme ( to sam ja dodala,moze i bez toga)
500 ml vode

Postupak pripreme:

Otopiti cokoladu sa malo margarina, pa preliti preko mlevenih oraha.
Uzeti dve kore i na ivicu naneti fil i uviti u rolat, iseci na cetiri dela.
Ponoviti postupak sa ostatkom kora.
Otopiti margarin i staviti preko kora, staviti da se pece na 200 C (nekih 20-30 min).
Skuvati serbet od 500 g secera i 500 ml vode i preliti pecenu baklavicu.

Prijatno Provereni recepti kolača i torti - Page 5 42063 
Chikita
Chikita
Elita
Elita

Broj poruka : 1227
Pridružila/o se : 10.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Veca Pet Avg 30, 2013 6:38 pm

Ovu sam pitu upravo ispekla i čekam da se ohladi. Malo sam je doduše izmjenila, nisam stavljala karanfilić i anis, a stavila sam grožđice i malo oraha. Dobro miriše, mislim da je i ukusna,

Pita sa tikvicama
Potreban materijal:
1kg rendanih tikvica
200g šećera
4 jaja
4 kašike šećera
4 kašike pšeničnog griza
1 kesica vanilin šećera
1 kesica praška za pecivo
1 kašičica cimeta
pola kašičice anisa u prahu
pola kašičice karanfilića u prahu
1 kašika arome vanile
4 kašike brašna
ulje
500g kora za pitu
Priprema:
Rendane tikvice i 200g šećera staviti u šerpu i dinstati na šporetu dok ne ispari sva tečnost. Povremeno mešati. Pred kraj dodati začine, skloniti sa vatre i ostaviti da se prohladi. Jaja umutiti sa šećerom, dodati griz, vanilin šećer, prašak za pecivo, brašno i aromu vanile. Sve lepo sjediniti. Pripremiti pleh za pečenje (gledajte da bude taman da stanu dva rolata) i podmazati ga uljem. Rernu zagrejati na 200C. Na radni sto, jednu preko druge staviti dve kore. Premazati ih pomoću četkice uljem, pa staviti dve kašike fila od tikvice i lepo rasporediti svuda po kori. Preko fila od tikvica, preliti tri kašike smese sa jajima. To ne morate premazivati, bitno je da stavite negde-negde. Preko toga staviti ponovo dve kore jednu preko druge, premazati uljem, dodati fil od tikvica, a zatim smesu od jaja, i na kraju staviti po treći put dve kore, premazati uljem, dodati fil od tikvica, smesu sa jajima i na kraju uviti rolat. Voditi računa da se kraći krajevi prvo malo uviju ka unutrašnjosti, a zatim rolovati duži kraj. Na ovaj način pripremiti još jedan rolat. Pre pečenja dobro premazati uljem i posuti kristal šećerom. Peći u zagrejanoj rerni nekih 45 minuta, dok lepo ne porumeni. Pečenu pitu prekriti navlaženom kuhinjskom salvetom i ostaviti da se ohladi. Poželjno je da pita odstoji pre sečenja, zato što je lepša. U tom slučaju je najbolje da se pravi uveče, a seče sutradan.
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Khallu Ned Sep 01, 2013 11:47 pm

Kinder bajadera

Sastojci

150 g šećera
100 ml vode
125 g margarina
250 g mlevenog keksa
100 g mlevenih oraha
50 g čokolade

Za glazuru:

200 g šećera
50 ml vode
125 g margarina
150 g mleka u prahu

Priprema

Ušpinovati šećer sa vodom da bude gusto (kao za slatko). U to dodati margarin, mleveni keks, orahe i rastopljenu čokoladu.. Rasporediti smesu po kalupu. Napraviti glazuru od ušpinovanog šećera sa vodom, margarinom i mlekom u prahu. Preliti glazurom donju masu, rasporediti ravnomerno i ostaviti kolač na hladnom mestu da se ohladi i stegne. Kinder bajaderu iseći na kocke i po želji ukrasiti sa malo istopljene čokolade.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Khallu Ned Sep 08, 2013 11:50 pm

Kikiriki torta

Sastojci

Za jednu koru:

6 belanaca
9 kašika šećera
2 pune kašike brašna
1/2 kašike prosejanog kakaa
1/2 praška za pecivo
1 kašika ulja
200 g iseckanog pečenog neslanog kikirikija

Fil:

12 žumanaca
250 g šećera u prahu
1 margarin
100 ml vode
200 g kristal šećera
200 g čokolade za kuvanje
200 g mlevenog pečenog neslanog kikirikija
600 ml slatke pavlake

Priprema

Umutiti belanca sa šećerom u čvrst sneg pa lagano umešati brašno, kakao, prašak za pecivo i kašiku ulja. Rernu zagrejati na 200*C. U namašćen pleh staviti papir za pečenje. Seckani kikiriki (200g) posuti ravnomerno po papiru i odozgo sipati umućena belanca. Ispeći koru. Postupak ponoviti i ispeći još jednu koru. Ušpinovati šećer i vodu (od trenutka vrenja kuvati 5 min) pa dodati čokoladu, pustiti da se malo prohladi. Umutiti margarin sa šećerom u prahu pa dodati žumanca. U fil sipati vruć ušpinovan šećer i mutiti dok se fil ne prohladi. Dodati mleveni kikiriki. Umutiti slatku pavlaku u šlag Pečene kore okrenuti da kikiriki dodje sa gornje strane. Redjati: kora- polovina fila - slatka pavlaka - kora, fil- slatka pavlaka. Slatkom pavlakom premazati sa svih strana tortu, i ukrasiti po želji.
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Provereni recepti kolača i torti - Page 5 Empty Re: Provereni recepti kolača i torti

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu