Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Problem s mravima Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Problem s mravima Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Problem s mravima

+4
Khallu
Lollipop
Veca
Zvončica
8 posters

Ići dole

Problem s mravima Empty Problem s mravima

Počalji od Zvončica Ned Okt 30, 2011 2:55 pm

Pre par dana počeli su mravi da izlaze iz spoja utičnice i pločica u mojoj kuhinji. Stavljala sam so i vim, ali ne mogu da ih zaustavim. Nema ih mnogo, ali me nerviraju.
Ima li neko savet da mi pomogne šta da im radim?
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Veca Ned Okt 30, 2011 3:51 pm

Joj Queen, to stvarno može biti izluđujuće...kod moje mame su se bili pojavili i nema šta nismo pokušavali, ali ništa nije uspjevalo...na kraju su nestali sami od sebe, kako su se i pojavili...nije utješno, ali to je moje iskustvo...












Problem s mravima Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Lollipop Ned Okt 30, 2011 6:01 pm

Kod nas se inace kaze da su mravi sreca i kod koga se mravi u kuci pojave znaci da ce mu to doba biti dobro.Ni ne pokusavaj ih ubiti jer neces moci,sreca pa ih ima malo.Kod mene su jedno vrijeme bili po cijeloj kuci, i sve sto sam ih vise ubijala,vise ih se pojavljivalo.



Lollipop
Lollipop
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3149
Pridružila/o se : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Zvončica Pon Okt 31, 2011 6:05 pm

Probaću da kupim kredu za mrave, možda pomogne.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Khallu Pon Okt 31, 2011 8:43 pm

evo bas sedim kod roditelja i ludim zbog tog istog problema.kod njih tj u svim tim zgradama su se pojavili naglo,pre par godina,oni mali,zuti,uzasni su.upravo mi jedan gamize po ruci i stalno sam nervozna zbog toga kad dodjem.konkretno resenje niko nema,ocigledno jedino sto ti mogu dati savet je da svu hranu pa i hleb moras drzati u frizideru jer napadaju bukvalno sve Problem s mravima 2954761119












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Zvončica Pon Okt 31, 2011 9:32 pm

Ovi su obični, nisu žuti. I inače držim hranu u frižideru, mada ne i hleb.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Shade Pon Okt 31, 2011 9:44 pm



Mora da postoji u apoteci neki prah, zaprašiš fino sva mesta gde se pojavljuju. Raspitaj se.












Problem s mravima Leptir10
...
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Zvončica Pon Okt 31, 2011 9:48 pm

Ne mogu prašak da stavim jer izlaze iz utičnice, a to je nezgodno mesto za zaprašivanje. Jedino kredu mogu da stavim.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Khallu Pet Nov 04, 2011 12:32 am

poenta je odakle oni dolaze.mojim roditeljima su se izgleda pojavili(i u svim tim zgradama) navodno iz peska jer se gradiliste tada nalazilo u blizini.
za hranu sam ti naznacila jer su primorani da idu dotle da i hleb drze u frizideru a ne zna se koliko su njih pojeli upravo iz hleba Problem s mravima 656435 jer ih ima bukvalno svuda.u svakoj prostoriji,u svakoj stvari Problem s mravima 796320












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Khallu Sub Dec 10, 2011 12:16 pm

Poprskajte suvi talog kafe na problematične površine gde ste primetili mrave u kući ili u dvorištu. Postoji mogućnost da će ih miris kafe oterati.
Ako pronađete mravinjak, u njega saspite celi lonac kafe.
nisam do sad cula za ovo ali vredi pokusati












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Veca Pet Jul 20, 2012 1:13 pm

I kod mene su se odjednom pojavili, pojma nemam odakle. Primjenila sam čistu hemiju-sprej za uništavanje letećih i gmižućih insekata, i nema ih više. Nisam sigurna da se neće opet pojaviti, ali opet ću ih prskati, pa "ćeraćemo se još" Problem s mravima 2954761119












Problem s mravima Leppla10
Veca
Veca
Urednica Elite
Urednica Elite

Ženski Broj poruka : 12938
Pridružila/o se : 18.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Troja Pet Jul 20, 2012 11:55 pm

Moja mama je imala puno problema sa mravima. Kod nas ih hvala Bogu nema.
Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Maja Ned Jul 22, 2012 8:45 pm

Čitala sam, da treba njihovu putanju i tamo gde ulaze u kuću dobro posoliti.

Naravno Biokil pomaže - čista hemija

Sada kad smo bili kod svekrve, su se mali žuti mravi odmah skupili na posudu sa pasjom hranom. Morala sam, da brinem da pas pojede i odmah da sklonim i operem njenu posudicu. Kad nije bilo hrane ni mrava nije bilo.
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od nenad Pet Dec 30, 2016 8:12 pm

kako unistiti mrave :

Žuti mravi

Žuti mrav, ili u nauci poznat kao faraonski mrav, predstavlja vrstu koja u prirodi živi u tropskim šumama subsaharske Afrike. U tim krajevima uspešno opstaje u nepromenjenom obliku već milionima godina. U poslednjih nekoliko decenija uz pomoć čoveka (trgovinskim putevima) proširio se u veći deo sveta uključujući i naše krajeve. Umereno kontinentalna klima naših krajeva je za njega negostoljubiva, ali ova vrsta mrava ipak nalazi stanište u većim stambenim zgradama, gde je mikroklima odgovarajuća za njihov biološki opstanak.


Žuti mravi u životnom i poslovnom okruženju

Prisustvo žutog mrava u stambenom i poslovnom prostoru stvara neprijatnosti zbog masovnosti njegove pojave:
napada i kontaminira hranu,
nastanjuje garderobere,
fioke,
kuhinjske elemente,
kupatila,
električne uređaje...
S toga uništavanje žutih mrava ima veliki značaj u stvaranju prijatnog ambijenta u prostoru u kom boravimo. Uništavanje populacije žutih mrava spada u jednu od komplikovanijih intervencija u dezinsekciji, iz razloga što žuti mravi žive u celom objetku u kojem se i pojavljuju.

Žuti mravi najčešće žive u šupljinama zgrada, uglavnom u instalacijama: utičnice, razvodne kutije, kućišta, ventila... gde stvaraju kolonije. Svaka kolonija u svojoj populaciji ima više matica koje su u stanju da u kratkom vremenskom periodu izlegu veliki broj novih jedinki.

Uništavanje žutih mrava

Žuti mravi se iz tog razloga smatraju najinvanzivnijom vrstom insekata koja živi u stambenom prostoru. Pitanje kako uništiti žute mrave predstavlja izazov i za profesionalce u dezinsekciji. Najefikasniji način uništavanja žutih mrava je sistematska dezinsekcija što veće površine objekta u kom se pojavljuju. Dezinsekcija se vrši profesionalnim insekticidima u standardizovanoj dozi za njihovo suzbijanje. Ako nismo u situaciji da tretiramo većinu zaraženog objekta, eleminisanje žutih mrava je uspešno moguće i u pojedinačnim stambenim ili poslovnim jedinicama. Postupak dezinsekcije žutih mrava se vrši tako što se ciljano nanošenjem insekticida pokušava preseći njihov put ulaska u prostor koji je podvrgnut dezinsekciji. U okviru postupka dezinsekcije žutih mrava, ako tehnički uslovi to dozvoljavaju, tretiraju se površine po kojima se mravi kreću u kolonama kao i što veća površina poda. Najveći uspeh u dezinsekciji žutih mrava se postiže u prostoru gde se nalazi drveni parket i sl. Uspeh se ogleda u tome što takve površine mogu da upiju veću količinu preparata sa kojim se tretira prostor zaražen žutim mravima. Dopreti do izvora populacije žutih mrava ima svojih poteškoća zbog sakrivenosti unutar objekta.

Zaključak

Postizanjem veće koncentracije preparata postiže se efekat mirisnog odbijanja žutih mrava, što je i jedan od ciljeva u postupku suzbijanja.

nenad
Istraživač
Istraživač

Muški Broj poruka : 115
Pridružila/o se : 18.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od nenad Pet Maj 12, 2017 3:42 pm

Dezinsekcija:

Dezinsekcija je u svakom smisli uništavanje svih vrsta insekata svođenjem na najmanju moguću meru. Ovaj postupak se svrstava u preventivnu zdravstvenu meru, u cilju sprečavanja širenja i prenosa zaraznih bolesti. Dezinsekciju vrše profesionalne i sertifikovane firme za dezinsekciju, koje u svom timu moraju da imaju odgovarajući stručni kadar. Pri stručnom vršenju dezinsekcije skoro da su nemoguće neželjene pojave pri upotrebi sredstava za dezinsekciju, jer sama po sebi sredstva koja se koriste za dezinsekciju nisu opasna po zdravlje ljudi i kućnih ljubimaca.

dezinsekija raznih vrsta insekata u produzetku teksta
Problem s mravima 1a4ab799aac66f72e4dee52864dae7be

nenad
Istraživač
Istraživač

Muški Broj poruka : 115
Pridružila/o se : 18.10.2016

Nazad na vrh Ići dole

Problem s mravima Empty Re: Problem s mravima

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu