Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


I ružno je lepo?  Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


I ružno je lepo?  Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

I ružno je lepo?

+9
Evita
Lollipop
Mimi
Boni
Zvončica
ivonka
Marooned
Femme
Shade
13 posters

Ići dole

Imate li osećaj za lepotu?

I ružno je lepo?  Vote_lcap100%I ružno je lepo?  Vote_rcap 100% 
[ 5 ]
I ružno je lepo?  Vote_lcap0%I ružno je lepo?  Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
I ružno je lepo?  Vote_lcap0%I ružno je lepo?  Vote_rcap 0% 
[ 0 ]
 
Ukupno Glasova : 5
 
 

I ružno je lepo?  Empty I ružno je lepo?

Počalji od Shade Sub Nov 20, 2010 6:16 pm



Estetika

Estetika je je nauka o umetnosti i umetničkom stvaralaštvu te nauka o lepom i kao takva u svemu nastoji pronaći i dati obeležje lepog. To je takodje i jedna od filozofskih disciplina. Reč je grčkog porekla.

Mislioci i mudraci su milenijima razmišljali o lepoti i umetnosti, ali predmet je formalno istaknut kao nezavisna filozofska disciplina u 18. veku od strane nemačkih filozofa. Do tada su učenici gledali na ovu studiju kao neodvojivu od drugih glavnih predmeta kao što su etika u zapadnoj i religija u istočnoj filozofiji.

Na nemačkom se reč estetika piše Ästhetik a na francuskom esthétique.Obe reči potiču od grčke reči, što znači primećivač ili osetljiv i uglavnom su omogućene prevodima Immanuel Kant-a. Kod njega estetika znači "nauku koja posmatra uslove osećajne percepcije." Filozof Alexander Gottlieb Baumgarten smatra da estetika znači "kritika ukusa." I pored Kantovih nastojanja da koriguje Baumgartena, ova definicija je preživela i Baumgartenu je pripisan izum savremenog korisšćenja ove reči.

Značenje reči estetičan kao pridev se može objasniti usporedbom sa neestetičnim, koja je po konstrukciji antonim. Ako je nešto neestetično, ono je sklono prigušivanju osećaja. Kao kontrast, estetično je sve što teži stimulaciji ili oživljavanju čula.
Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Shade Sub Dec 04, 2010 4:04 pm



Da li u svemu možete prepoznati lepo
tu ili ste ipak skeptični?
Mislite li da je lepote sve manje na ovom svetu?

Šta je za vas lepota?
U čemu prepoznajete lepotu, da li uopšte imamo vremena da je prepoznamo?



Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Femme Sub Feb 19, 2011 10:19 pm



Ima više shvatanja lepote.
Neki kažu da je lepota porok.
Ja ne mislim tako, mada podržavam Demokritovu teoriju da je Lepota nešto životinjsko ukoliko nije udružena sa umom.
Imanuel Kant kaže da estetika znači nauku koja posmatra uslove osećajne percepcije.
Meni je najbliskija Laibnicova teorija da je lepota je u oku posmatrača.
Lepotu prepoznajem u mnogo stvari.
Lepo sve što izazove u meni toplu emociju.
Jedna od poznatih teorija lepote, glasi da je lepota u skladu, harmoniji, idealnim proporcijama.
Lepota koju ja vidim ne mora biti lepa na savršen, idealan način, čak ni da odgovara poslednjoj teoiji koju sam navela, jer ako pri našem susretu ja osetim, uspostavljavljen sklad u duši kao i radost, da me oplemeni, smiri, pa i rastuži, što znači, da mi emituje dobru energiju - komunicira sa mnom na poseban način, poigra se mojim čulima, onda je to savršena lepota za mene.






Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Marooned Pon Avg 29, 2011 10:14 am

Lepo je ono sto na mene deluje smirujuce,ono sto mi daje energiju,lepe su reci,lepe reci cine ljude srecnim.
Marooned
Marooned
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 237
Pridružila/o se : 11.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od ivonka Pon Avg 29, 2011 11:11 am

Admin ::


Meni je najbliskija Laibnicova teorija da je lepota je u oku posmatrača.


I ja se slazem sa Laibnicom i objektivno nesto sto nije lepo , pojedincu moze biti lepo. Ja sam se recimo sada setila slucaja moje starije cerke. Ona kada se rodila je imala samo 2.900 ali bila je dugacka 55 cm,bila je jako izmucena od dugotrajnog porodjaja, tako da je delovala mrsavo i objektivno ona je bila jedna ruznjikava bebica a meni je ona bila ideal lepote, nisam je se mogla nagledati i da mi je tada neko rekao da nije najlepsa na svetu, ja bih ga ubila. Uopsteno, bebe posle samog rodjenja nisu lepe , ali kada ih pogledate obuzme vas neka milina i toplina i to nije slucaj samo sa sopstvenim bebama.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Shade Pon Avg 29, 2011 1:11 pm



Naravno ivonka, lepo je ono što u nama izazove toplu emociju, ima toliko lepih pojava na ovome svetu a mi ih na žalost ne primećujemo, ne uživamo u njima, kao da nam uopšte nije stalo, a izgovor nam je uvek vreme, vreme koje nemamo, sve kao žurimo, ne stižemo da uživamo u momentu u kom nam se lepota ponudi.

Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Zvončica Pon Avg 29, 2011 3:48 pm

Meni su sve bebe preslatke i sva mala dečica. Nikad nisam videla ružno dete.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Boni Pon Avg 29, 2011 4:52 pm

Ja o0bozavam bebe,sve su mi preslatke,drage,ma mogla bih po ceo dan da ih ljuljuskam i cuvam.
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od ivonka Pon Avg 29, 2011 9:47 pm

Nisam ja tu mislila na bebu koja je vec izasla iz porodilista ili jos stariju, nego na bebu neposredno posle rodjenja, znaci staro 1-2 dana.
ivonka
ivonka
Elita
Elita

Broj poruka : 2897
Pridružila/o se : 05.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Shade Pon Avg 29, 2011 10:30 pm

Rocket Queen ::Meni su sve bebe preslatke i sva mala dečica. Nikad nisam videla ružno dete.

Boni ::Ja o0bozavam bebe,sve su mi preslatke,drage,ma mogla bih po ceo dan da ih ljuljuskam i cuvam.

Queen, Boni, mašite, naravno nemamerno, ali ipak mašite temu.

Priča je o tome, šta lepo, po nekim proporcijama estetike može biti nama ružno. I obrnuto.
Znači, kako mi vidimo lepotu. Šta je za nas pojam lepota? I ružno je lepo?  184876271


Shade
Shade
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 10711
Pridružila/o se : 13.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Boni Pon Avg 29, 2011 10:57 pm

Znam Ivonka na sta si mislila,meni su bebe ruzne odmah po poradjaju,ali sam u isto vreme odusevljena.

Volim da vidim bilo sta lepo,zenu,dete,stvar,ali ako to nesto 'lepo' je samo lepo i nista vise,konstatovacu da poseduje samo obicnu lepotu.
Jer po meni ona prava lepota dolazi iznutra i presudna je.
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Mimi Uto Avg 30, 2011 6:32 pm

Lepo je nesavrseno u savrsenom.
Mimi
Mimi
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 168
Pridružila/o se : 16.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Zvončica Ned Sep 18, 2011 4:29 pm

I ružno može biti lepo, zavisi iz kog ugla se posmatra. Slažem se sa izrekom da je lepota u oku posmatrača. Na primer, i ružni ljudi mogu da nas zasene svojom unutrašnjom lepotom.
Zvončica
Zvončica
Počasni član
Počasni član

Ženski Broj poruka : 7716
Pridružila/o se : 14.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Lollipop Uto Sep 27, 2011 7:27 am

tao te ching

Kada svijet zna ljepotu kao ljepotu, pojavi se ružnoča
Kada zna dobro kao dobro, pojavi se zlo
Zato kad određujemo lijepo, određujemo i ružno
Kada određujemo dobro, određujemo i zlo
Lollipop
Lollipop
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 3149
Pridružila/o se : 18.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Evita Pon Okt 03, 2011 3:02 pm

LJEPOTA ŽENE – SAVJETI AUDREY HEPBURN

Za privlačne usne: izgovaraj nježne riječi
Za lijepe oči: traži dobro u ljudima
Za vitku figuru: podijeli hranu s onima koji je nemaju
Za lijepu kosu: neka ti djeca provlače prste kroz kosu barem jednom dnevno
Za siguran hod: hodaj sa uvjerenjem da nikada ne hodaš sama.
Evita
Evita
Napreduje
Napreduje

Ženski Broj poruka : 589
Pridružila/o se : 28.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Milla Pon Okt 03, 2011 4:43 pm

Mislim da je lepota zaista u oku posmatraca. Na primer, vecina momaka koji su lepi mojim drugaricama meni su cak ruzni. I obrnuto I ružno je lepo?  48478. Naravno, ne radi se samo o momcima, nego o svemu sto nas okruzuje.
Milla
Milla
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 1032
Pridružila/o se : 04.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od La scarpa Pet Okt 14, 2011 7:30 pm

Lepota je u srcu ,volimo i nekog ko fizicki nije lep,ali je dobar cist i castan, automatski lepota iznutra pretrpa fizicki izgled.Moj deka je imao veliki oziljak koji ga je pravio strasnim covekom na prvi pogled,a ja sam ga volela zbog njegove unutrasnje lepote i zbog toga kakav je covek bio.Lice mu je bilo unakazeno ali srce cisto.
La scarpa
La scarpa
Istraživač
Istraživač

Ženski Broj poruka : 235
Pridružila/o se : 30.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Khallu Ned Avg 12, 2012 9:40 pm

Lepota je ono što nam se dopada bez interesa.
Kant












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Troja Ned Avg 12, 2012 10:53 pm

Smatram da imam dosta istančan ukus i visoke kriterije kada procjenjujem ljepotu nekoga ili nečega, uključujući i sebe. Medjutim, nije mi bitna samo vanjska ljepota, nego i ono što je u ljudima, pa mi se znalo desiti kada me neko razočara da u toj osobi počnem vidjeti i nešto fizički ružno. Naravno, i suprotno je tačno, pa kod ljudi koji me oduševe kao osobe počnem uočavati lijepe detalje i kada nisu previše obdareni ljepotom. Kod stvari mi je važna ljepota, ali i funkcionalnost. Ružne životinje, na primjer, koje pri tome imaju i gadnu narav (zmije, slijepi miševi i slično) u meni izazivaju neizreciv užas.

Troja
Troja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 13992
Pridružila/o se : 30.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Femme Pet Jan 10, 2014 10:54 pm







Osećanje lepog

Ljudi se razlikuju po tome koliko im je važna ona lepota koja se u raznim oblicima pojavljuje u svetu oko njih. Čini se da lepota nije toliko važna onima koji se svakodnevno bore sa nedaćama da bi preživeli.

Od estetike njima je važnija funkcionalnost. Lepota postaje važna u onim zajednicama u kojima većina ima zadovoljene osnovne ljudske potrebe i koja se ne bori za preživljavanje.

Doživljaj lepog je povezan sa strukturom našeg mozga. On doživljava kao lepo sve ono u čemu postoji određeni red i sklad. Kao da se sklad spoljašnjih stimulusa pretvara u sklad moždanih talasa, a ovaj u osećanje lepoga.

Osećanje lepoga se javlja kao reakcija na celinu, na strukturu koju čini više elemenata. Ključ je u skladu, uređenosti i harmoniji između elemenata, tako da na taj način organizovane celine opažamo kao „lep oblik” ili geštalt.

Kada ocenjujemo lepotu nečijeg tela nesvesno procenjujemo koliko su njegova leva i desna strana simetrične, kakve su njegove proporcije, to jest koliko je između elemenata zastupljen odnos koji je od antike poznat kao „zlatni presek”.

Osećanje lepog koje se javlja kao reakcija na slušanje muzike povezano je s jasnoćom tonova, njihovom harmonijom i pravilnošću ritma u kojem se javljaju.

Kriterijumi koji su odgovorni za nastanak osećanja lepog samo su jednim delom biološki (neurološki) programirani, a drugim delom individualnim iskustvom i kulturnim normama koje je osoba usvojila.


Upravo zbog različitih kombinacija ova tri faktora, ljudi nalaze da je lepo ono što se nekom drugom ne sviđa. Zato je moguće da neka supkultura mladih, na zgražavanje svojih roditelja određenu disharmoničnu muziku doživljava kao veoma lepu. Zato smatramo da je „lepota u oku posmatrača”, da je ona uvek subjektivna kategorija.

Osećanje lepog je emocija koja nas motiviše da priđemo onome što je izaziva i da uspostavimo trajniji odnos sa onim što je lepo. Okruživanje lepim objektima jedan je od prirodnih načina na koji ljudi pokušavaju da kod sebe izazovu prijatno osećanje.

Lepo uređen stan je nečiji pokušaj da se u svom intimnom prostoru trajnije oseća lepo. Posedovanje lepih predmeta je u osnovi različitih oblika kolekcionarstva. Učiniti neki proizvod ili njegovu ambalažu lepim i dopadljivim je marketinška strategija kojom se kod ljudi razvija pozitivan odnos prema datom predmetu i budi želja da se on poseduje, kupi.

Lepota predmeta kojima se osoba okružuje povezuje se s kvalitetom života i višim društvenim statusom.

Zato je naš kolektivni zadatak da nam lepota postane važna. Od toga da primećujemo i uživamo u onome što već jeste lepo do toga da uređujemo i ulepšamo ono što možemo. Tako će nam i životi postati lepši.
Zoran Milivojević
Politika, objavljeno: 10/01/2014
Femme
Femme
...

Ženski Broj poruka : 5413
Pridružila/o se : 06.03.2010

https://femme.darkbb.com

Nazad na vrh Ići dole

I ružno je lepo?  Empty Re: I ružno je lepo?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu