Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Glavna jela - Page 4 Malooo10







Join the forum, it's quick and easy

Femme


Dobrodošli

Ako već niste registrovani, učinite to, jer samo tako ćete moći da se družite sa
nama i koristite sve pogodnosti člana, veći broj tema je dostupan samo registrovanim korisnicima.
Ukoliko ne budete aktivni deset dana od dana registracije, vaš nalog će biti trajno ukinut.

Prijatan boravak na Femme forumu


Glavna jela - Page 4 Malooo10





Femme
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Glavna jela

+7
zelenooka
Shade
Zvončica
ivonka
Anne Boleyn
Veca
Khallu
11 posters

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Ići dole

Glavna jela - Page 4 Empty Re: Glavna jela

Počalji od Khallu Sre Okt 08, 2014 11:03 pm

male ::Danas ću skuvati juneći ribić. Dakle, supa i rinflajš. Glavna jela - Page 4 751514
ja nikad nisam pravila taj rinflajs.mozda i jesam a da ne znam da se tako zove Glavna jela - Page 4 2954761119 .cini mi se da je Maja nekad objasnjavala kako se pravi,pa neko od vas dvoje neka mi ostavi recept.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Glavna jela - Page 4 Empty Re: Glavna jela

Počalji od male Čet Okt 09, 2014 7:21 am

Kalina, rinflajš je kuvano meso - germanizam. Glavna jela - Page 4 751514
Uz kuvano meso neko posluži senf ili ren, neko ni to a neko (mhm...) napravi sos. Dakle, sos:
Uzmi maslac, rastopi ga, na njemu isprži nekoliko kašika brašna. Ide kao početak za bešamel. Glavna jela - Page 4 598318 Onda postepeno dolivaj supu u kojoj se kuvalo meso. Ne preteruj, to treba da bude sos srednje gust. Od začina dodaš so, biber, mirođiju. Ako je kuvano meso pileće ili svinjsko, stavi malo mlevenog kima. Eto. Glavna jela - Page 4 88758
Možeš da kuvaš bilo koje meso, mada obično ide junetina (ribić, rozbratna, rebro - dakle ne but jer je suv) ili piletina. Možeš čak i svinjetinu da kuvaš, ali onda stavi but i prokuvaj dok ne provri pa tu prvu vodu odlij da ne bude otužno.
Ako se odlučiš za senf, onda:
Otvoriš teglu i sipaš. Glavna jela - Page 4 656435
male
male
Član za primer
Član za primer

Muški Broj poruka : 2431
Pridružila/o se : 02.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glavna jela - Page 4 Empty Re: Glavna jela

Počalji od Boni Čet Okt 09, 2014 1:01 pm

Svidja mi se taj rinflajs male kad ga ti opises zvuci ukusnu. Mozda se odvazim da ga napravim.













Kažete da ste neshvaćeni mladi prijatelju.
Strpite se.
I dijamant je u osnovu ugljenik, ali je umeo da čeka.

P. Picasso
Boni
Boni
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 9008
Pridružila/o se : 29.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Glavna jela - Page 4 Empty Re: Glavna jela

Počalji od Khallu Čet Okt 09, 2014 7:55 pm

hvala male.znala sam da je kuvano meso u pitanju ali nisam bila sigurna da li jos neki prilog ili sos cine rinflajs celokupnim.












It is our duty to beautify the world
Khallu
Khallu
Urednica
Urednica

Ženski Broj poruka : 18894
Pridružila/o se : 15.11.2010

https://femme.darkbb.com/

Nazad na vrh Ići dole

Glavna jela - Page 4 Empty Re: Glavna jela

Počalji od Maja Pet Okt 10, 2014 8:30 am

Da se nadovežem na Malete, moji vole sos od paradajza. Isto stavim kako male za sos od mirođije samo umesto mirođije stavim kuvani paradajz (dunst). A meso možeš po želji da malo zapešeč u rerni (moji ga tako više vole).
Maja
Maja
Elita
Elita

Ženski Broj poruka : 4128
Pridružila/o se : 21.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Glavna jela - Page 4 Empty Re: Glavna jela

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 4 Prethodni  1, 2, 3, 4

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu